0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Много ми тежи
« -: Декември 26, 2004, 10:07:08 am »
и трябва да споделя с някой...
Моя приятелка е бременна нежелано. За нея тази бременност е проблем, тъй като тя е на 37 и има две големи деца. Пренебрегнах собствените си чувства, заведох я при добър гинеколог, но... Щях да забравя всичко, ако нейната бременност не беше двуплодна. Това ми дойде в повече. Моите така мечтани близнаци - къде са отишли... А тя не ги иска. Е, не може да ги роди, на тази възраст и при две деца - няма начин. Обаче - защо?! Тя не иска да е бременна, но на всеки две години забременява нежелано. Всички ние толкова много искаме деца, но засега нямаме... И утре отива да й махат близнаците... И после иди обяснявай, че честите аборти водят до стерилитет - няма такова нещо! Сигурна съм, че след още две години тя отново ще е бременна, отново нежелано... И възрастта въобще не е проблем да се забременее... Страхотна Коледа, няма що  :cry: Идва ми да се гръмна  :cry:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Много ми тежи
« Отговор #1 -: Декември 26, 2004, 10:12:37 am »
И аз имам аборти по желание.
А сега...
Размишлявам непрекъснато върху това...
Боже, колко е превратен животът...
*
Много ми тежи
« Отговор #2 -: Декември 26, 2004, 10:25:41 am »
Зайчо, много ми стана тъжно като прочетох това. Веднага си представих картинката  на ехографа с двете кръгчета ... През цялото време, когато плаках след неуспеха виждах само това. И сега отново ми стана мъчно.
Миличка, недей да мислиш сега за другите, те разполагат с живота си, нямат представа от тези наши чувства и сигурно и на тях не им е леко от по-различна гледна точка.
Аз вярвам, че и  НАШИТЕ БЛИЗНАЦИ ще дойдат при нас, просто си избират момента сега :D
Пък няма да им се сърдим и ако дойдат едно по едно нали  :D
Прегръщам те! Усмихни се! Новата година е НАШАТА година, ще видиш  8)
Много ми тежи
« Отговор #3 -: Декември 26, 2004, 10:26:16 am »
Лали, и аз имам един. Ама бях на 19 г. и съвсем не бях готова да го родя. Отгоре на всичко трябваше да си го гледам сама, защото той, дрисльото, каза, че не е от него...
Много ми тежи
« Отговор #4 -: Декември 26, 2004, 10:27:08 am »
Сигнусче, ама много ми тежи... Това си го събирам от 10 дни насам..
И вече май си губя вярата...
*
Много ми тежи
« Отговор #5 -: Декември 26, 2004, 10:31:59 am »
Стига с тва събиране на емоциите, нали затова сме заедно да си споделяме, виждаш ме на кю и тук  :wink:
А не си ли мислила колко по-емоционално от всички останали ще възприемаме бременността и майчинството , а след това и отглеждането и възпитаването на бебчовците  :)  Толкова сме ги чакали и плакали за тях  :?
Чак ми се струва, че някои просто не осъзнават какъв огромен подарък получават без дори да са го пожелали някога от сърце  :)
А на нас ще ни се стовари като едно огромно ЩАСТИЕ дето трябва да можем да поемем :) така че събирай сили за него, хубавото предстои!
Много ми тежи
« Отговор #6 -: Декември 26, 2004, 10:37:58 am »
Може и да се случи някой ден. Но нещо не се виждам в ролята на мама. Вече не... Но ако това се случи някой ден, моето дете (деца) ще бъдат най-обичаните в света! Не се съмнявам, че и твоите също! Само по-скоро да дойде този ден, че май откачам. Това е от многото почивни дни накуп. Утре, като тръгна на работа, ще ми мине :)
Радвам се, че ви има - теб и останалите момичета!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Много ми тежи
« Отговор #7 -: Декември 26, 2004, 10:50:38 am »
Нещо и аз изгубих вяра :cry:
*
Много ми тежи
« Отговор #8 -: Декември 26, 2004, 10:56:04 am »
А шамари и за двете?!?!  :bonk:
Стига такива настроения по такива хубави празници!
Мен пък ме е налегнал някъв як оптимизъм, при това не само за мен, а за всички тук  :)  Не знам на какво се дължи?  8)
Май е време за среща вече, идвам след Нова година !
Много ми тежи
« Отговор #9 -: Декември 26, 2004, 10:56:52 am »
Цитат на: Lali
Нещо и аз изгубих вяра :cry:

Лали, мечтите ни ще се сбъднат някой ден, но дотогава ни чака труден път. Поне сме заедно в борбата и когато някой падне, другите ще го вдигнат, за да продължим! Няма да се предаваме (поне засега ;) )
Вярата ти ще се върне, моята също.
*
Много ми тежи
« Отговор #10 -: Декември 26, 2004, 11:05:28 am »
Зайко, Лали, трудния път му се види края  8)
Много ми тежи
« Отговор #11 -: Декември 26, 2004, 11:51:58 am »
Сигнус писа:
Цитат
Зайко, Лали, трудния път му се види края


Чувствам същата увелреност, момичета.
Зайо, знам, че е ужасно - направо бих я убила! Стискай зъби - нейните бебета сега ще дойдат при теб - нали някъде трябва да отидат като тя не ги иска!
Матей - 1.04.2006 г
Много ми тежи
« Отговор #12 -: Декември 26, 2004, 12:02:17 pm »
:D Честита Коледа,  мили момичета. На мен ми се падна от питката с късметчета бебче. Аз ги бях написала и много се надявах да не се падне на някой друг. Бяхме 22 човека. Може пък тази година да е по хубава от другите досега. Никога не съм правила аборт и не зная какво е чувството, но мисля че не е честно да забременяват хора, които не искат да имат деца. От година и половина се чувствам готова да бъда майка, а пък то все не идва. Сега съжалявам, че прекалено късно се реших на тази стъпка и загубих толкова много време.
Горе главата на всички вас и на мен включително.
Чакам с нетърпение да дойде януари и да направя следващото инсе.

МОИТЕ САМОЕДСКИ СЛЪНЧИЦА
Много ми тежи
« Отговор #13 -: Декември 26, 2004, 12:28:56 pm »
Цитат на: venus_melena

Зайо, знам, че е ужасно - направо бих я убила!

И аз бих я убила, ама - приятелка ми е, не мога да я оставя в труден за нея момент. Между нас казано, голяма патка е... Но ми е приятелка.
*
Много ми тежи
« Отговор #14 -: Декември 26, 2004, 14:10:41 pm »
зайче недей така
живота така е устроен всеки си страда за нещо...


*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Много ми тежи
« Отговор #15 -: Декември 26, 2004, 14:20:01 pm »
Аз мисля, че и на нея не и е лесно...
Зайо, ти си изключителен човек, емоционална си, харесвам те.
Щом ти е приятелка и тя сигурно е свестен човек.
Грешки стават.
Ти какво си мислиш, и тя няма да спи тази нощ, и тя ще мисли, ще се страхува, никога няма да забрави...
Не се забравя...
Много ми тежи
« Отговор #16 -: Декември 26, 2004, 14:38:55 pm »
Лали, знам, че и тя страда. Тя дори се е чудила как да ми каже, само и само да не ме нарани. Но в този момент освен на мен, тя нямаше на кой друг да разчита. И аз не я предадох. Но болката остава. И нея я боли. И д-ра го боли (той е спец по проблемно забременяване, как можах да му доведа мацка за аборт). Но трябва да продължим напред. Само това ни остава.
L_R, вярно е, права си, че всеки страда за нещо. Така е устроен живота - все нещо ни липсва, но, надявам се, точно това ни кара да вървим напред.
Много ми тежи
« Отговор #17 -: Декември 27, 2004, 10:01:24 am »
Eй това е най-гадното!
Ние всички толкова желаем дете, а не става.
А други, които не ги желая забременяват на всеки две години /например/.
Това ми е най-болната тема на мен. :(
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Много ми тежи
« Отговор #18 -: Декември 27, 2004, 11:46:13 am »
Цитат на: wassilena
Eй това е най-гадното!
Ние всички толкова желаем дете, а не става.
А други, които не ги желая забременяват на всеки две години /например/.
Това ми е най-болната тема на мен. :(

Скъпа, в момента я стържат, ако не са я остъргали вече. В момента ми е много по-мъчно за нея, отколкото за моите /нашите близнаци...
Много ми тежи
« Отговор #19 -: Януари 11, 2005, 00:06:57 am »
Малко късно се включвам ама зайо не се стягай на такива неща напримерл при мен всичките ми приятелки които знаят че ходя просто ако имат някъкъв проблем идват при мен и аз ги водя на съответния док. искам да ти кажа това не са твойте близнаци това са нейните които тя не ги иска така че не се измъчвай ти ще имаш твойто дете .....
и то скоро Последният път когато водих една приятелка за аборт при твоите хора т.е. при Димитров чаках отвън и не искам да ти опиша как се чувствах ........не че я обвинявам но знаеш как е въпреки всичко пак бих отишла с нея трябва да превъзмогваме тези неща незнам но аз съм оптимизка независимо от това че съм на манежа много от отдавана