0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #20 -: Януари 14, 2009, 11:23:16 am »
Доколкото разбрах се пие само във втората част на цикъла, така ли е, Кетти?

Ами не..Пия го от началото на предходния цикъл, вероятно и при мен заради лигавицата, в което обаче не виждам смисъл, защото така или иначе, тя става тънка с идването на М.,когато трябва пък да се започне самата процедура.
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #21 -: Януари 15, 2009, 12:00:18 pm »
Kiara, eто така ми бяха хормоните на 3-ти ден:
FSH - 11.4, LH - 6.2, инхибинът Б - 25,92 (под долна граница) и АМХ 1,32.

cambozolla, установих че с тебе сме в една лодка :) аЗ вчера иЗследвах хормони и почнах стимулация.
на 3. ден FSH 8,1 a LH 4,05, т.е. както и при тебе кофти гонатроп. коефициент >1,5. моят AMH е в норма, но на ултраЗвука се видяха малко антрални фоликули, само 7.

аЗ предвиждам не особено добра реакция на яйчника с теЗи стойности. вие как мислите, момичета?

За да иЗключа досегашните (вероятни) неблагоприятни фактори сьм сменила следното:
протокол с антагонисти (вместо дьльг сьс синарела, Заради препотискането :wink:)
гонал вместо менопур (Заради кач. на яйцеклетките, тук ми подскаЗа zvezdichka, мерси :))
ще ви дьржа в течение, как се раЗвиват нещата и има ли ефект от промяната.
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #22 -: Януари 15, 2009, 12:09:31 pm »
gallardo, като гледам, има нещо общо... Но: при теб ФСХ е по-ниско и изглежда по-добре. В различните статии, които четох, се споменаваха различни стойности на ФСХ, които се смятат за "високи" - над 10, над 11, над 12, над 15. Даже четох, че някои клиники отказват да правят инвитро при стойности над 12 ( 8O !!!).

Също така ми направи впечатление, че в различните изследвания, когато се сравняват групи пациенти и това как реагират на стимулация, обикновено групите са определени по следния начин (според стойностите на ФСХ на 3-ти ден): 1) < 10, 2) >10 и <15 и 3) >15.

В този смисъл, ти си в различна група от мен, т.е. може пък и да отговориш по-добре (стискам палци!). Добре е, че си взела мерки за препотискането - дано са ефективни. Аз съм имала само много слаба стимулация с менопур и не знам дали от него или от това, че принципно си реагирам лошо на слаби стимулации, но направих само 1 фоликул. Но при всеки е индивидуално, както знаем.

Чудех се нещо друго (защото днес отидох да си пусна контролно ФСХ, ЛХ, естрадиол и инхибин Б) - ясно е, че нивата може да варират от месец на месец, но дали ако АМХ ти е ок (както е при нас) и изчакаш месец с добри стойности на ФСХ, може да се разчита на по-добър отговор при стимулация?
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Препотискане - LH?
« Отговор #23 -: Януари 15, 2009, 12:14:42 pm »
на 3. ден FSH 8,1 a LH 4,05, т.е. както и при тебе кофти гонатроп. коефициент >1,5. моят AMH е в норма, но на ултраЗвука се видяха малко антрални фоликули, само 7.
От статията, която се превърна в моя лична настолна книга  :wink: :
"Общо или по-малко от 5-10 броя предполагат намален яйчников резерв.
В ин витро цикли, определянето на броя на антралните фоликули е доказало, че е достоверен предвестник за броя извлечени яйцеклетки, рискът от канцелиране на цикъла и шансовете за зачеване." Т.е. броят на антрални фоликули е добър.  :D
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Препотискане - LH?
« Отговор #24 -: Януари 15, 2009, 14:00:45 pm »
Чудех се нещо друго (защото днес отидох да си пусна контролно ФСХ, ЛХ, естрадиол и инхибин Б) - ясно е, че нивата може да варират от месец на месец, но дали ако АМХ ти е ок (както е при нас) и изчакаш месец с добри стойности на ФСХ, може да се разчита на по-добър отговор при стимулация?

ами според мене може.  след като така или иначе не всеки цикьл проиЗвежда добра яйцеклетка (при жените БЕЗ репродуктивни проблеми), Значи че много неща Зависят от иЗходната ситуация, т.е. нивата на хормоните.

права си За FSH<10, че е оптимално. но и аЗ сьм имала цикли с FSH-12, както и сьм имала с FSH-6. варира.това е. но като цяло до 15 не е фатално.

мисьлта ми беше, че сьотношението м/у FSH и LH е при теб, както и при мен >1,5. а те трябва да се "гонят" като стойности горе долу на 3.ден от цикьла. тоЗи коефициент покаЗва сьщо реакцията на яйчника, когато FSH е 2 пьти по-високо от LH може да се очаква лоша реакция на яйчника. е, не е Задьлжително... аЗ на това се надявам :D
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #25 -: Януари 15, 2009, 14:08:53 pm »
Да, да - разбрах ти мисълта  :D Абе, от лоша до лоша реакция има разлика - ако 7 фоликула са лоша реакция, а накрая завършиш с 5-6 ембриона, според мен нещата са си направо ок.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Препотискане - LH?
« Отговор #26 -: Януари 15, 2009, 14:29:40 pm »
 :D ще видим.

прочетох статията в другата тема и видях нещо, което подскаЗва че в твоя случай, не става дума За ИЯР, а по скоро За poor responder

1.Базални нива на ФСХ – широко използван, но само умерено информативно изследване
ФСХ .
ФСХ изследванията нормално са комбинирани с изследване на естрадиола, за да се подобри чувствителността на теста. Преждевременното покачване на естрадиола ранно във фоликулярната фаза е предизвикано от увеличаващи се нива на ФСХ при жени с намаляващ яйчников резерв Неестествено завишените естрогенни нива в тези случаи дават негативна обратна връзка на хипофизата за производството на ФСХ и прикриват повишаване, което иначе може да разкрие намален яйчников резерв. Измерването на двата хормона – ФСХ и естрадиол на 3-ти ден следователно може да помогне за намаляването на фалшиво-отрицателните тестове.
Често цитирани стойности за нормален овариален резерв са:
•   Ранна фоликулярна фаза ФСХ <10 mIU/mL
•   Естрадиол, <80 pg/mL1

а пьк  при теб естрадиола е супер. аЗ се раЗрових тука иЗ немските сайтове и точно сьщото намерих.

друга препорька, която видях е в предхождащия цикьл да се направи курс с естрогени (но НЕ противоЗачатьчни), който не само че предотвратява появата на кисти, ами и стимулира естествената функция на яйчника.
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #27 -: Януари 15, 2009, 14:36:42 pm »
Ами и на poor responder не отговарям съвсем, щото критерият за poor responder e <5 фоликула и <4 яйцеклетки, а аз в най-лошият случай (в който смятам, че съм препотисната) направих 6 фоликула, от които извадиха 5 яйцеклетки и имах 4 читави ембриона...
Това с естрогените е интересно. Макар че, след 4 стимулации, да си призная, не съм много навита да пробвам 5-та, без да се е видяло, че на естествен няма да стане.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Препотискане - LH?
« Отговор #28 -: Януари 19, 2009, 16:36:41 pm »
ами аЗ вляЗох официално в групата на poor responder сьс сегашния ми опит 8O

от 7 антр. фоликула Започнаха да нарастват само 3. аЗ вчера бях решила да се откаЗвам от опита, но доктора ме раЗубеди като каЗа, че гаранция няма следващия пьт нещата да се подобрят.
което ме шокира много, Защото при пьрвите ми 2 опита имах по 13 яйцеклетки. тоЗи спад За последните 8 месеца ме потресе.

а отгоре на това сьм и беЗ блокаж тоЗи пьт, не мога да се хвана и За това...

някой има ли идея на какво се дьлжи това? нито ФСХ ми е Завишено, нито АМХ ми е ниско. шах с пешка 8O
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #29 -: Януари 19, 2009, 16:44:50 pm »
 :(
Съжалявам. Няма обяснение случващото се. Може би трябва да дадеш по-дълга почивка на организма си от стимулации. Четох също, че отвара от билката бял равнец пита 2-3 месеца преди опит повишава броя на яйцеклетките.
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #30 -: Януари 19, 2009, 17:41:32 pm »
gallardo, много съжалявам, мила!
- на кой ден видяхте, че нарастват само 3?
- с каква доза започна и направиха ли корекция на дозата?
- как са ти инхибин б и естрадиол?
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Препотискане - LH?
« Отговор #31 -: Януари 20, 2009, 20:19:54 pm »
mili momi4eta, blagodaria vi za vnimanieto :P

sorry za latinitzata, no neshto niamam kredor ot 2 dni.

cambozzola, na 5.den biah na kontrola i imashe samo 3 narasnali folikula. az i bez drugo biah skepti4na, zashtoto imah 2 dni predi zikala kafenikavo zatzapvane, a i gonadotrop.koefizient mnogo me smuti, no vmeso oshte togava da se otkazha...

otkazah se oba4e v4era na svoia glava, lekariat ne mi go prepora4a. no ponezhe hormonite mi sa v norma, ne mi se iska da poviarvam 4e sam s iz4erpan rezerv. vremeto shte pokazhe, smiatam da se proveria v sledvashtite 1-2 zikala i togava da mu mislia.

kolko mi biaha inhibina i E2 ne znam, zashtoto ne pitah, a tuka izsldvaniata ne ti gi davat, ako ne gi iziskash izri4no. dozata mi beshe 225i.E. gonal, ne mi predlozhiha korekzia, pak i az ne smiatam 4e ima polza pri losh otgovor...

zvezdichka, mislia ne samo da se pointeresuvam za belia ravnetz, ami i da se testvam za insulinova rezistentnost. vidiah 4e pri teb se e polu4ila nepriatna iznenada tam. dano tova da e tvoeto reshenie na problema, shte ti stiskam paltzi!
az ponezhe sam slaba si misleh 4e niama smisal da proveriavam, ama to znae li 4ovek.

ako taka prodalzhavat da se razvivat neshtata i az shte triabva da se orientiram kam opit na  Estestven tzikal....


Re: Препотискане - LH?
« Отговор #32 -: Януари 21, 2009, 09:16:15 am »
gallardo,
5-ти ден на цикъла или 5-ти ден стимулация? Както и да е, да ти кажа, нисичка ми се вижда дозата гонал, но... затова ходим при доктори, щото не можем сами да се стимулираме, нали.  :wink:

Проследи се няколко месеца, виж как са нещата. Но не е лошо и да се обадиш да провериш как са ти били естрадиол и инхибин - за да го имаш като "история".

Ин витрото на естествен цикъл е възможен вариант, недей да се отчайваш!

Поздрави и късмет!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #33 -: Януари 21, 2009, 09:24:27 am »
Gallardo,Ами и на мене ми се вижда нисичка дозата гонал, за да си правиш чак такива генерални изводи, че си poor responder...ама и аз не съм лекар. Във всеки случай, не мисля, че има място за отчаяние.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #34 -: Януари 21, 2009, 11:11:41 am »
Ти от къде си купи Гонала?

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #35 -: Януари 21, 2009, 12:55:41 pm »
Отдавна се каня да пиша в тази тема, но първо: Gallardo, дозата е ниска за да се правят генерални заключения.
Cambozzola, страхотен материал, поздравления за труда!
Аз започнах с инвитро на ЕЦ и цетротид от 6-ти ден /не съм абсолютно сигурна за деня/. При нормални хормонални нива в началото. Но се получи преждевременен ЛХ пик и не стигнах до пункция заради настъпила вече овулация.
Започнахме стандартно инвитро по дълъг протокол. Противозачатъчни, декапептил депо 3,75 на 21 ден от предходния цикъл. Всички странични ефекти от декапептила налице - депресия, раздразнителност, студени и топли вълни и т.н., но аз щастлива, щото видиш ли "явно действа и този път няма да изпуснем фоликулите".Брой антрални фоликули 8-9. Ден 4 от началото на стимулацията с по 300  единици пурегон -НИЩО!Добавяме и меногон 375 и постепенно нещата тръгват та до 13-дневна стимулация, която последния ден беше с 300 гонал и 600 мерионал. Очакван брой фоликули - 9. Резултат - 13 хубави яйцеклетки.
Обяснението на док беше, че става дума за вероятно преподтискане на хипофизата след недействието пък на цетротида. Но все пак успяхме.
Почти три години след това: ФСХ- 10.38,Е2-28, АМХ -0.2, Инхибин- 7.08 8O С тези резултати започнах микродози декапептил на 21ия ден от предходня цикъл. Антрални фоликули в десния яйчник няма, в левия - не знам. Почти постоянна 13-дневна стимулация с гонал 300 и мерионал 300 единици. Очкван брой фоликули - 9, извадени яйцеклетки- 7.
И док и аз бяхме приятно изненадани от постигнатото. Явно и възрастта е един от определящите фактори. А аз скоро навърших 30.


Re: Препотискане - LH?
« Отговор #36 -: Януари 21, 2009, 13:05:22 pm »
Via, първо - честито! Мерси за споделения опит. Възрастта определено има значение, аз съм на 34 и поради тази причина така се зарових в посока яйчников резерв.
При инвитро на ЕЦ съществува този риск, наистина, да се изпусне овулацията. Но е хубаво да се види, че в крайна сметка усилията са дали резултат  :D
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Препотискане - LH?
« Отговор #37 -: Януари 21, 2009, 14:58:10 pm »
ох нещо имаме проблеми с интернета тук иначе щях по рано да пиша.

cambozzola,мила на 5. ден от стимулацията ми беше контролата. ами неЗнам дали ми е ниска била доЗата...моите 13 яйцеклетки преди 8 месеца ги направих с по 150 един. меногон на ден...

вдьхвате ми много надежда, момичета -  то нали Знаете, че в такьв момент точно тя е най-ценното. и то от хора които Знаят За какво говорят :wink:

намирам историята на via ЗА много интересна...не Знаех, че могат да се получат повече яйцеклетки, отколкото е имало антр. фоликули 8O ама ето че явно може. но доЗите наистина са жестоки. което пьк опровергава теоириите, че poor responder не реагира дори и на високи доЗи... пак стигаме до това, че органиЗма на всеки реагира раЗлично.

via, кажи мила каква ти беше диагноЗата и кой лекар ти помогна? направо супер се радвам За теб!

deep, аЗ живея в Германия и от тук купувам гонала :( сьжалявам, че не ти помагам
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #38 -: Януари 21, 2009, 16:26:16 pm »
gallardo, аз да продължа да наливам масло в огъня (в добрия смисъл)  :D
Знам, че гоналът се води супер готино лекарство, но това не означава, че на теб конкретно ти понася по-добре от меногона. С едно момиче си говорихме навремето и тя ми се оплакваше, че на мерионал реагирала страхотно и нямала никакви странични ефекти, а от пурегона качила 10 кила и се скъсала от всякакви дискомфорти, които може да изпита. Така че - спокойно! Виж Виа какви обнадеждаващи истории споделя  :D
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #39 -: Януари 21, 2009, 18:07:11 pm »
да се включа и аз относно уринарните препарати. и двата пъти, когато забременях, стимулациите бяха само с Меногон. тогава първия път бях на 37г. и втория опит на 39 години.