0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Препотискане - LH?
« -: Януари 12, 2009, 18:46:47 pm »
Чудех се, момичета, кога всъщност LH e препотиснато и какви са ефектите от това?

Рових из нета, но не намерих много информация по въпроса, може би не задавам добре търсенето. Както и да е - на едно място пишеше, че за препотиснати се смятат пациентки с LH <1.0 в деня на HCG инжекцията. Както, вероятно, се досещате, аз влизам в тази категория (0.7) и се питам - в какво се изразява негативният ефект от препотиснатост? Някой има ли идея?

Поздрави!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Препотискане - LH?
« Отговор #1 -: Януари 12, 2009, 19:39:56 pm »
Отново нашата тема. :D
Аз лично не съм чувала за проблем ако ЛХ-то е доста ниско. Нали това е целта.
При единия си опит по дълъг протокол този диферилин депо така ме беше блокирал, че трябваха много, много лекарства, за да направя няколко фоликула. Но това е риск по дълъг протокол и всъщност проблема е в това, че се вадят малко яйцеклетки заради сериозния блокаж./в моя случай/
Някъде бях чела, ранното включване на препарати за задържане на ЛХ-то при къс протокол оказва влияние на прогестерона - т.е. колкото по-рано се включат, толкова по-бързо се вдига прогестерона и оттам лигавицата презрява./може и от теб да беше този материал/
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #2 -: Януари 12, 2009, 21:42:44 pm »
Въртя, въртя и все около ЛХ-то  :D. Нека разясня защо сега ровя в "обратната" посока - от изследванията на хормоните на 3-ти ден се вижда, че съотношението ФСХ / ЛХ не ми е добро. ФСХ ми е малко над 11, инхибинът ми е под 33 - т.е. има намек за намален яйчников резерв. АМХ обаче ми е в норма! Това, комбинирано с лошия отговор на последната зверска стимулация наистина ме обърка. И сега се опитвам да разбера дали е възможно да съм отговорила лошо заради това, че съм била препотисната - с пиенето на противозачатъчни + блокиращите медикаменти... Доколкото разбирам от постинга ти - не е невъзможно. Което е добра новина.

Смятам да пусна едни репродуктивни хормони тоя месец, може би + инхибин Б, за да видя как са нещата (дано не е твърде рано - трети цикъл след ин-витрото).
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #3 -: Януари 13, 2009, 12:41:54 pm »
И сега се опитвам да разбера дали е възможно да съм отговорила лошо заради това, че съм била препотисната - с пиенето на противозачатъчни + блокиращите медикаменти...

При мен се получи същото, аз също си задавах въпроса дали причината е тази, но док. каза ,че хормоните на трети ден са били нормални, затова и сме стартирали.
Мисля също, че Естрофема допринесе за това, но пък нали трябва да се пие преди процедура.Вече и аз не знам какво да си мисля.
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #4 -: Януари 13, 2009, 13:32:01 pm »
Аз не пих естрофем преди процедурата. Това, което чета по сайтовете, е, че при употреба на орални контрацептиви в цикъла преди стимулацията, може да се стигне до препотискане. В повечето случаи не е проблем (когато нормално ще направиш 20 яйцеклетки, а по този начин правиш, да речем, 10-12). Но в моя случай резултатът беше почти равен на poor responder и затова се задълбах.
Някои клиники въобще отричат предписването на противозачатъчни преди процедура именно поради тази причина.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #5 -: Януари 13, 2009, 13:39:12 pm »
Мисля също, че Естрофема допринесе за това, но пък нали трябва да се пие преди процедура.

това за пиене на Естрофем преди процедура за пръв път го чувам. знам, че се пие преди и след трансвер, като допринася за нарастването на лигавицата. моля разяснете, че нещо не схващам.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #6 -: Януари 13, 2009, 13:40:43 pm »
 Камбозола, много е интересна темата ти и я следя с интерес!!! Пишеш, че на трети ден фсх ти е било 11, а лх колко ти беше? Аз съм в сходна ситуация и реагирам много зле на стимулации!!! Също така се питам след като инхибин е зле, а амх е в норми това какво показва всъщност?


*
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #7 -: Януари 13, 2009, 14:10:05 pm »
Мисля също, че Естрофема допринесе за това, но пък нали трябва да се пие преди процедура.

това за пиене на Естрофем преди процедура за пръв път го чувам. знам, че се пие преди и след трансвер, като допринася за нарастването на лигавицата. моля разяснете, че нещо не схващам.

Нали го изписват , за да няма задържан фоликул от предходния цикъл.Аз поне си мисля, че за това го пия.
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #8 -: Януари 13, 2009, 14:24:32 pm »
Kiara, eто така ми бяха хормоните на 3-ти ден:
FSH - 11.4, LH - 6.2, инхибинът Б - 25,92 (под долна граница) и АМХ 1,32.
В Хормонални проблеми бях пуснала една статия (в темата "яйчников резерв?"), която е много интересна и дискутира точно тези въпроси - та от тази статия, от една табличка, видях, че освен всичко друго, инхибинът се влияе (намалява) при употреба на противозачатъчни. В допълнение към това - противозачатъчните могат да доведат до свръх-потискане.
С приблизително такива стойности на ФСХ и ЛХ (и, съответно, приблизително такова съотношение) и ДАЛЕЧ по-слаба стимулация, съм правила 9 яйцеклетки преди 2 години. Та тези неща ме наведоха на мисълта да проверя дали този път - за разнообразие - не съм била препотисната.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #9 -: Януари 13, 2009, 14:54:26 pm »
 Питам те за лх и фсх, защото при мен при последният ни опит бяха съответно 3.71 и 10.84 на трети ден, тогава бях пила три месаца преди процедурата противозачатъчни трисеквенс!!! С много високи дози едвам направих четири фоликула, от които изваха две яйцеклетки!!! Инхибинът ми варира в същите стойности като твоя, аз съм го изследвала в два поредни месеца!!!
« Последна редакция: Януари 13, 2009, 14:56:46 pm от kiara »


*
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #10 -: Януари 13, 2009, 15:00:31 pm »
ketti, я попитай пак доктора си, да не би да бъркаш нещо. за задържан фоликул се изписват Дуфастон(прогестеронов препарат), Марвелон, Регулон......и т.н.-противозачатъчни, но за Естарофем за пръв път чувам.

cambozzola, статията, която си публикувала е много хубава и информативна. та мисля, че АМХ и антралните фоликули са най-показателни за ИЯР. Много е вероятно да си била препотисната. аз винаги съм била на противозачатъчни преди процедура, но не са оказвали кой знае какво значение. явно за всеки организъм е различно.
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #11 -: Януари 13, 2009, 15:35:24 pm »
да, вярно любимата ни тема :)

и аЗ сьм чела, че противоЗачатьчните потискат. сьщо такьв ефект има и дьлгият блокаж, Затова не го препорьчват при ИЯР и low responder.

при моите опити ултракьсият (синарела само от 1. до 3. ден, с т.нар. flare up ефект) протокол определено беше по-удачният вариант, отколкото класическият дьльг.
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #12 -: Януари 13, 2009, 16:55:36 pm »
Мерси за коментарите, момичета. Любопитно ми е как ще коментира Стаменов цялостната (хормонална) ситуация, също ми е любопитно какви хормони ще изджаскам на трети ден този месец... Малко се успокоих, че може би пък нещата с яйчниковият ми резерв не са чак толкова зле, колкото си мислех.
Като извод, до тук, всичко поддържа първоначалната ми идея да се боря за инвитро на напълно ЕЦ, за да видя как ще се развият нещата и дали няма да има подобрение без външна намеса - по-специално ми е любопитно дали ще има отново преждевременен ЛХ пик, ако липсва стимулация.
Също, разбира се, ще помоля за броене на антралните фоликули, за да мога да получа отговор на въпроса относно яйчниковия ми резерв.

gallardo, аз до сега съм била винаги на дълъг протокол. Ако въобще някога отново се навия на стимулация, вероятно ще повдигна въпроса за къс или ултракъс. Вследствие на многото четене ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #13 -: Януари 13, 2009, 17:05:01 pm »
Ocean, възможно е и да са ми го предписали заради тънката ми лигавица, но факта е, че ми подтисна функцията при стимулацията и го пих предходния месец преди ин витрото, пила съм го и след трансфер, разбира се.И аз малко се зачудих, защото винаги преди другите опити съм пила Регулон или Марвелон

п.п. Защо до сега съм си мислела, че и Естрофема е противозачатъчно :oops:
*
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #14 -: Януари 13, 2009, 17:17:50 pm »
Цитат
В допълнение към това - противозачатъчните могат да доведат до свръх-потискане.
Напълно съм съгласна - при мен се получи точно това - след прием на противозачатъчни, преди стартиране на процедура, след зверска стимулация се получи пълен блокаж и прекратихме процедурата.
Даже бях чела някъде, че при Low responder и блокажа на хипофизата трябва да е с микродози, т.е по-малки от нормалните 0.1 ( декапептил ), които обикновенно изписват

*

    karrii

  • *
  • 47
  • Вярвам в Мечтите
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #15 -: Януари 13, 2009, 21:09:58 pm »
здравейте и от мен ,прочетох темата и ми се стори интересна честно казано сега се замислих  че може би при мен също се е получило препотискане ,и при двата ми опита бях на противозачатъчни първият опит беше горе долу добре 6 фоликула със силна стимулация, преди втория опит бях направил киста пих два месеца противозачатъчни не се махна ,пунктираха я и след пункцията бях пак на противозачатъчни ,започнах втория опит но регагирах плачевно с зверска стимулация два фоликула ,
сега ми предстои трети опит и си мисля дали да не го обсъдя със док.за да видя какво ще каже той
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #16 -: Януари 13, 2009, 22:19:13 pm »
karrii, ти изследвала ли си състоянието на яйчниковия си резерв?
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    karrii

  • *
  • 47
  • Вярвам в Мечтите
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #17 -: Януари 13, 2009, 22:32:23 pm »
cambozzola, изледвах  яйчниковия резерв инхибинБ и антимюлеров хормон в норма са поне така каза док. в момента не са при мен за да напиша точните стойности,
на мен  ФСХ и при двата опита ми беше висок ,а и сега като пусках хормони на третия ден пак ми беше висок последния път беше 11,75 абе въобще се обърках много с тия хормони :ask:
Re: Препотискане - LH?
« Отговор #18 -: Януари 13, 2009, 23:03:49 pm »
Ocean, възможно е и да са ми го предписали заради тънката ми лигавица, но факта е, че ми подтисна функцията при стимулацията и го пих предходния месец преди ин витрото, пила съм го и след трансфер, разбира се.И аз малко се зачудих, защото винаги преди другите опити съм пила Регулон или Марвелон

п.п. Защо до сега съм си мислела, че и Естрофема е противозачатъчно :oops:
В един ден от двама души чух за пиене на естрофем в цикъла преди инвитро. Явно по някакъв начин замества пиенето на противозачатъчни - в смисъл, предотвратява образуването на кисти. Доколкото разбрах се пие само във втората част на цикъла, така ли е, Кетти?
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Препотискане - LH?
« Отговор #19 -: Януари 14, 2009, 10:40:07 am »
Ocean, възможно е и да са ми го предписали заради тънката ми лигавица, но факта е, че ми подтисна функцията при стимулацията и го пих предходния месец преди ин витрото, пила съм го и след трансфер, разбира се.И аз малко се зачудих, защото винаги преди другите опити съм пила Регулон или Марвелон

п.п. Защо до сега съм си мислела, че и Естрофема е противозачатъчно :oops:
В един ден от двама души чух за пиене на естрофем в цикъла преди инвитро. Явно по някакъв начин замества пиенето на противозачатъчни - в смисъл, предотвратява образуването на кисти. Доколкото разбрах се пие само във втората част на цикъла, така ли е, Кетти?
Аз пия естрофем, изписан ми от д-р Стаменов поради тънка лигавица обаче. Пия го от м.ноември 2008г, вече трети месец от 1-ви до 26-ти ден на МЦ. При мен е с тази цел, не знам дали и поради други причини изписват естрофема преди инвитро.