0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
първата ми инсеминация
« -: Март 02, 2006, 19:48:56 pm »
днес направих првата си инсеминация.
Сутринта преди ИНС ми направиха преглед за да видят дали фолекула е спукан.Оказа се че е спукан ,но естрадиола е много мальк и веднага ми казаха   "шансьт за успех е много мальк".
(Е2 е паднало от 990 до 306)което не е никак хубаво.,но все пак направихме инсеминация.Малко се отчайах.
Назначиха ми Прегнил, Естрофем и Дуфастон по схема и след 2 седмици на консултация.
Ако някой познава подобен случай  го моля да ми  разкаже за него?
*

    tedi91

  • ***
  • 275
  • Аз обичам моя съпруг!
първата ми инсеминация
« Отговор #1 -: Март 02, 2006, 19:59:05 pm »
adi,желая ти успех :balk_103:
Стискам палци :crossfingers:
Аз не сьм правила инсеминации и не бих могла да ти кажа нещо по вьпроса,но има други момичета които може да знаят нещо.
 :balk_21:


*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
първата ми инсеминация
« Отговор #2 -: Март 02, 2006, 20:48:36 pm »
Същите лекарства само 4е след трансфер на замразени ембриони.
Да не би слу4айно инсето да беше в РепроБиоМед,защото по същия на4ин и моя естрадиол беше нисък.Моите резултати излязоха след като трансфера беше на лице.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
първата ми инсеминация
« Отговор #3 -: Март 02, 2006, 23:47:15 pm »
Ами той естрадиолът е нормално да падне, щом овулацията е минала.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
първата ми инсеминация
« Отговор #4 -: Март 03, 2006, 07:56:51 am »
кви са тия високи стойности на естрадиола за 1 фоликул?? 900??  8O
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
първата ми инсеминация
« Отговор #5 -: Март 03, 2006, 08:30:15 am »
Цитат на: jam
кви са тия високи стойности на естрадиола за 1 фоликул?? 900??  8O

И аз това щях да попитам 8O  гледам и се блещя тук, но такова чудо за 1фоликул нещо не ми се връзва
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
първата ми инсеминация
« Отговор #6 -: Март 03, 2006, 10:06:57 am »
Може би е имало още фоликули.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
първата ми инсеминация
« Отговор #7 -: Март 06, 2006, 08:49:49 am »
Фоликулите бяха 2. Единия беше добре развит 22мм , а другия 14мм.
Проблема при мен според лекарите е ,че ендометриума е твърде малък 6-7мм и това е причината за незадържане на плода.Тази стойност е установена в деня на инсеминация.
Сега остава само чакането.!
*

    tedi91

  • ***
  • 275
  • Аз обичам моя съпруг!
първата ми инсеминация
« Отговор #8 -: Март 06, 2006, 09:44:34 am »
adi,имай тьрпение,мила :balk_103:


*
първата ми инсеминация
« Отговор #9 -: Март 06, 2006, 09:49:53 am »
Естрадиол 900 отговаря на три идеално зрели яйцеклетки - поне по 18-19 мм / по 300 единици на фуликул/ . Нещо според мен не си разбрала или са объркали в лабораторията. но както и да е , СТИСКАМЕ ПАЛЦИ!
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
първата ми инсеминация
« Отговор #10 -: Март 07, 2006, 07:23:56 am »
Нормата за един фоликул над 18 мм е 200 - 600 pg/ml .
Стойност от 300 pg/ml се приема за обещаваща успех.
Така, че при Ади естрадиолът е добре.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
първата ми инсеминация
« Отговор #11 -: Март 08, 2006, 21:52:47 pm »
Здравейте момичета
вече минаха 6 дена от инсеминация и постоянно имам болки  ниско долу в коремната част които на моменти доста се усилват.Бих искала да попитам дали накой който е правил инсе. има такива оплаквания,дали е нормално .Ако можете да ми кажете колко дена след инсе може да се направи кръвен тест.Чакането е ужасно. :oops:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
първата ми инсеминация
« Отговор #12 -: Март 08, 2006, 22:55:58 pm »
тест за бременност - най-рано 14 дни след овулацията. няма значение инсе ли е, обикновен секс ли е, или инвитро.
чакането си го правиш сама ужасно. опитай да не мислиш само за това, все пак...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
първата ми инсеминация
« Отговор #13 -: Март 09, 2006, 09:56:08 am »
Ади, аз съм правила две инсеминации, но не съм имала никакви болки, само малко в деня на инсето! Консултирай се с доктора си и успех!!!


първата ми инсеминация
« Отговор #14 -: Март 09, 2006, 14:06:59 pm »
Ади, виждам че взимаш Прегнил за поддръжка на лутеалната фаза. Имай предвид, че до теста трябва да мине малко време от последната инжекция (въпросът отнася ли се и за кръвния е малко спорен тук във форума...)

За болките - аз болки не съм имала, но пък имах леки боцкащи болки в яйчниците, даже ходих да ме видят на УЗ. Казаха ми, че е нормално.
Може при теб да е някакъв дискомфорт от медикаментите, които взимаш за поддръжка на ЛФ? На мен много зле ми се отразиха и Прегнилът, и Дуфастонът.

Успех, Мила, стискам ти палци :D
Благодаря ти, Бени!







*
първата ми инсеминация
« Отговор #15 -: Март 12, 2006, 13:49:01 pm »
Цитат на: adi
Здравейте момичета
вече минаха 6 дена от инсеминация и постоянно имам болки  ниско долу в коремната част които на моменти доста се усилват.Бих искала да попитам дали накой който е правил инсе. има такива оплаквания,дали е нормално .Ако можете да ми кажете колко дена след инсе може да се направи кръвен тест.Чакането е ужасно. :oops:



 Ади ,аз правих инсе преди месец/за съжаление неуспешно/ и при мен имаше болки ниско в корема както  и боцкане още почти веднага след поставянето на прегнила ,които продължиха няколко дни и беше доста неприятно. Предполагам че това е страничен ефект ,но на мен ми казаха че е нормално така че не се притеснявай!!!
Стискам палци инсето да е успешно и да се похвалиш после!!! :)
*

    Anonymous

neva
« Отговор #16 -: Март 12, 2006, 13:56:42 pm »
благодаря ти за отговора малко ме поуспокои  ,сега минаха 10 дена от инсе и ми е притеснено,надявам се да стане,просто ще чакам....
*
Re: neva
« Отговор #17 -: Март 12, 2006, 17:56:56 pm »
успех   дано  вси4ко да е наред   yahoo_17  stork-boy  ylinfant
първата ми инсеминация
« Отговор #18 -: Март 12, 2006, 22:19:55 pm »
И аз ще стискам палци всичко да е наред и да ни зарадваш

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
първата ми инсеминация
« Отговор #19 -: Март 16, 2006, 20:43:20 pm »
Здравейте момичета Искам да споделя с вас едно мое притеснение .
Днес станаха 14 дена от инсеминация ,сложих си последния прегнил . и остава да чакам резултат.Другата седмица на 22.03 сте ходя на кръвен тест и преглед.Притеснява ме че корема ми е подут и имам периодични болки
които ту се появяват после изчезват все едно не е било.Но понякога са много остри .Събуждат ме през ноща.иначе си поддържам температура 37.1-37.2.Накой имал ли е точно такива остри болки ,контракции ли са или е нормално.<иначе в момента пия дуфастон и естрофем. Ади    
За пръв път  ми е и не съм много на ясно с нещата.