0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
първата ми инсеминация
« Отговор #20 -: Март 16, 2006, 23:36:15 pm »
Ади, аз имах "боцкания" почти през цялото време след трите неуспешни инсеминации...и аз се чудех дали е нормално...явно не сме единични случаи.хайде, дано при теб се получи!!!  :wave:
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/age/21469.gif[/img][/link]
*
първата ми инсеминация
« Отговор #21 -: Март 17, 2006, 10:14:39 am »
Цитат на: adi
.

Ади ,спокойно мила-това е от прегнила.Симптомите ще отшумят до няколко дни , след като скоро си поставила последния.Ако това те успокоява -и аз се чувствах точно така с болките ,нощното събуждане боцкането и т.н.
Само си мисля да не е рано за кръвен тест  на 22.03 :roll: Стискам всички палци да е успешно инсето!!! :balk_21:
първата ми инсеминация
« Отговор #22 -: Март 17, 2006, 10:26:23 am »
И аз имах леки боцкания в областта на яйчниците, като даже инсеминациите ми бяха без стимулация, а последната и без никакви медикаменти за поддръжка на ЛФ. И на мен ми е чудно какво ли значат, лекарите казаха, че е нормално, нормално било и при бременност (т.е. ако инсеминацията е успешна).
При теб като нищо да е и ефект от лекарствата.

Стискам ти палци :D
Благодаря ти, Бени!







*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
първата ми инсеминация
« Отговор #23 -: Март 17, 2006, 20:27:31 pm »
Момичета много ви благодаря за подкрепа сега ми е малко по спокойно.А за теста дата ми  я определи лекуващия лекар не съм решавала аз. :lol:  :lol:  :lol: Adi
*

    tedi91

  • ***
  • 275
  • Аз обичам моя съпруг!
първата ми инсеминация
« Отговор #24 -: Март 18, 2006, 08:33:50 am »
Ще чакаме с нетьрпение  :bfp:


*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
първата ми инсеминация
« Отговор #25 -: Март 22, 2006, 19:55:17 pm »
Здравейте момичета !
Днес  ми направиха кръвен тест и ултразвук след инсе.
ЧХГ е доста ниско 12.45  и въпреки че през цялото време пих дуфастон и естрофен #прегнил  ендометриума пак е много малък(6-7мм.) ,не е нарастнал.Думите на лекарката бяха че този път май няма да стане зареди ендометриума.Утре сутрин трябва да си направя уринен тест и ако не покаже 2 чертички да спра лекарства и да чакам да ми дойде м.
Някой от вас имал ли е такива стойности на ЧХГ и въобще такъв проблем?????
*
първата ми инсеминация
« Отговор #26 -: Март 22, 2006, 22:36:06 pm »
Цитат на: adi
Здравейте момичета !
Днес  ми направиха кръвен тест и ултразвук след инсе.
ЧХГ е доста ниско 12.45  и въпреки че през цялото време пих дуфастон и естрофен #прегнил  ендометриума пак е много малък(6-7мм.) ,не е нарастнал.Думите на лекарката бяха че този път май няма да стане зареди ендометриума.Утре сутрин трябва да си направя уринен тест и ако не покаже 2 чертички да спра лекарства и да чакам да ми дойде м.
Някой от вас имал ли е такива стойности на ЧХГ и въобще такъв проблем?????



Ади ,не губи надежда мила!Надявам се и много вярвам теста да е положителен утре. :balk_21:
*
първата ми инсеминация
« Отговор #27 -: Март 23, 2006, 11:39:53 am »
Ади,стискам палци да се окаже фалшива тревога и да видиш двете чертички.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
първата ми инсеминация
« Отговор #28 -: Март 24, 2006, 12:50:34 pm »
Ади, стискам палци все пак инсето да е било успешно  :crossfingers: скоро да видиш двете чертички мила :bfp:


първата ми инсеминация
« Отговор #29 -: Март 24, 2006, 16:45:38 pm »
Ади аз имам две инсеминации които са неуспешни.И след двете имах на моменти болки ниско долу но мисля 4е не яй4ниците а матката ме боли,боцка и аз незнам как да го нарека.След първата инсеминация си направих тест на който пише 4е показва 7 дни след за4еването(незнам дали да му вярвам)и не помня на кой то4но ден го направих,но теста определено имаше 2-ра 4ерта но много много слабо изразена.Когато ми закъсня отидох при лекаря си и той ми направи тест който се оказа отрицателен.Показах му моя а той каза 4е това не е положителен тест  ??? Приех го много зле.След втората инсеминация стана същото, но този път не показах теста нямаше смисъл.Това се е слу4вало и без инсеминация.Стигам до извода 4е проблема не е 4е не се полу4ава оплождане а просто не се задържа ембриона.Така си мисля.Незнам какво да правя от тук на татък.Някой има ли идея?

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
първата ми инсеминация
« Отговор #30 -: Март 24, 2006, 20:28:43 pm »
Здравей Димитрова!
При мен крвен тест показа ЧХГ 12,45  на 20 ден след инсе.По принцип
когато има бременност е над 5 и на всеки 48 часа се покачва двойно.
В моя случей на 20 ден след инсе трябваше да е около200.
Простичко казано имаше нешто ,но то не е наред ,не се развива.
Поради тази причина ми спряха лекарства за задържане и ще пробваме с ново  инсе.При мен се установи че ендометриума е много малък и това е причина за да незадържам. :!:
За урин.тестове  -те показват само когато ЧХГ е над 25.Когато е бледа черта значи има покачване на ЧХГ но не е стигнало 25.Това обаче неозначава че нешто не е наред ,просто на някои им се покачва покъсно ЧХГ примерно след 7-8 дена закъснение на М.За да е сигурно че всичко е наред е нужен добър ултразвук.При мен точно на ултразвук се разбра че не е наред и този  път нямя да стане. :!:
Възможно е  да неможеш да задържаш  но това трябва да разбере твоя лекар.При мен осте при прво инсе разбраха причини и следващ път ще ги имат  в предвид.Надявам се бог да е с мен и да имам късмет!!! :lol:  :lol:  :lol:
Каде си правила инсе?? дано да е при добри специалисти.
първата ми инсеминация
« Отговор #31 -: Март 24, 2006, 21:10:34 pm »
Съжалявам 4е и този път не се полу4ило при теб, дано следващия да е вси4ко наред.Зна4и и двете ми инсеминации са правени при д-р Стаменов.4естно може да е смешно но незнам нито какво е ендометриум нито как се разбира 4е нещо не е наред.Тук в Русе става така-отивам на фоликулометрия установява доктора 4е имам фоликул и когато му дойде времето ме праща в София.Единственото което ми правят е една инжекция Прегнил преди инсеминацията и след инсеминацията съм на утрогестан сутрин и ве4ер по едно вагинално.Това е и ако ми закънее отивам на преглед.
Бог да е с теб мили4ка и вси4ко да бъде наред следващия път.

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
първата ми инсеминация
« Отговор #32 -: Март 24, 2006, 21:35:38 pm »
Здравей
ендометриум -е лигавица на матката
накратко ще ти опиша моята подготовка за инсе:
 от 4 до 9 ден стимулация  с  Clostibegut
на 11 ден ултразвук и ми биха прегнил,изследвания на Е2  ,LH
на 13 ден  отново изследвано E2,ултразвук който потвърди спукан фолекул и инсеминация и биха ми пак прегнил
слет инсе бих осте 3 прегнила през 5 дена освен това пих дуфастон и естрофен до 20 ден от инсе ,когато ми казаха да отида на крвен тест и ултразвук
това е накратко другото го знаеш....
При теб в деня на инсе колко  дебела беше лигавицата на матката???
Това е много важно за задържане!!!
успех мила :lol:  :lol:  :lol:
първата ми инсеминация
« Отговор #33 -: Март 24, 2006, 22:09:47 pm »
Ето моята
От 4 до 9 ден Клостилбегит
на 11 ден ултразвук фуликул - 22, лигавица-10
на 12 ден ми биха прегнил
Ве4е в София
на 13 ден ултаразвук фоликул(оказва се )-20, лигавица-9 и следва исеминация при неспукан фуликул.
на 14 ден фуликула се беше спукал и запо4нах утрогестана.
Това е вси4ко.
Успех и на теб,аз за сега се отказах от инсеминации.Искам преди да пробвам с трета да помисля малко и да реша какво ще правя защото мисля 4е това което ми се прави не е достатъ4но.
А за какво се правят изследвания на Е2 ,LH ?И това не знам никой не ми е правил.

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
първата ми инсеминация
« Отговор #34 -: Март 24, 2006, 22:32:45 pm »
Това са хормони и са важни!
на 11 ден при 2 фолекула E2 беше 990,3
                                         LH 6,64
на 13 ден Е2 беше паднало на 306,5(още сутринта когато ме гледаха на ултразвук бяха сигурни че е2 е паднало доста застото лигавица на  матката беше намаляла ,което не е хубаво) :!:  :!:  :!:
мисля след месец да направя 2 инсе
първата ми инсеминация
« Отговор #35 -: Март 24, 2006, 22:55:42 pm »
Благодаря ти за инфото.Искрено ти желая успешна инсеминация и  :bfp:
Дано вси4ки ни сполети това щастие да станем мами.