0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Антиспермални антитела
« -: Декември 30, 2008, 13:35:25 pm »
Здравейте момичета знаете ли нещо за антиспермалните антитела при жената?моят резултат е 69,1U/ml при референтни граници от 0-60.Рових се в нета пише само за антиспермални антитела при мъжа.Някой знае ли дали и как се лекува това?Към кога трябва да се обърна за разчитане и лечение на този резултат.Пишете момичета МОЛЯ ВИ,Помогнете ми объркана съм след толкова много изследвания. :(
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Антиспермални антитела
« Отговор #1 -: Декември 30, 2008, 13:41:09 pm »
Най-добра интерпретация ще ти даде лекарят, който ти е назначил изследването. Обърни се към него.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Антиспермални антитела
« Отговор #2 -: Декември 30, 2008, 14:55:12 pm »
ами проблемът е там че аз сама пуснах изследването,понеже прочетох че може да е причина за спонтанен аборт,а аз имам 2 на брои и след куп изследвания,не открихме нищо и сега с този резултат малко мие притеснено :(,кой специалист се занимава  с такива изследвания.МОЛЯ ДАЙТЕ САВЕТ!!!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Антиспермални антитела
« Отговор #3 -: Декември 30, 2008, 15:10:54 pm »
Къде прочете това?
Правенето на изследвания самоцелно е без особена полза. Има смисъл да се правят целенасочени изследвания за конкретния човек в конкретната ситуация и после тези изследвания да се интерпретират в светлината на цялостното състояние на организма. Иначе се получава това, което се е получило при тебе - объркване и притеснение.

Лично аз смятам, че наличието на антиспемални антитела в кръвта на жената няма биологично значение. Те имат клинична стойност само ако се намират в цервикалния секрет и там има смисъл да се изследват.

Все пак най-добре си намери лекар, който реално да следи състоянието ти и да ти дава насоки какви изследвания са ти нужни, иначе ще се получават подобни на тази ситуации, а това няма да ти е от полза.

Желая ти успех през новата година! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Антиспермални антитела
« Отговор #4 -: Декември 30, 2008, 15:43:36 pm »
може ли да ми препоръчате някой специалист?При който да отида и да говоря за моя проблем,понеже аз посетих много лекари в софия и никой не ми обърна нужното внимание,а разсипах сумати пари за изследвания и консултации.Искам да бъда спокойна преди следваща бременност.БЛАГОДАРЯ ЗА ОТГОВОРИТЕ И УСПЕХ ПРЕЗ НОВАТА ГОДИНА!!!Вие приемате ли пациенти и къде?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Антиспермални антитела
« Отговор #5 -: Декември 30, 2008, 15:51:54 pm »
Е, щом си в София, имаш избор от добри специалисти-гинеколози, които се занимават сериозно с репродуктивна медицина. Вярвам, че момичетата от София с удоволствие ще ти помогнат, просто изачкай малко да минат празниците и да се върнат хората във форума.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Антиспермални антитела
« Отговор #6 -: Декември 30, 2008, 16:10:36 pm »
аз не съм от София и затова искам подкрепа и добри думи за специалист.Вие не можете ли да ми кажете или не вие е позволено?Преди известно време ви бях писала на маила за проблемите си и вие питахте от кой град съм за да ме насочите към специалист,ето сега искам отново тази услуга помогнете ми дайте съвет за познат ваш лекар???МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ ЗА ОТДЕЛЕНОТО ВРЕМЕ ДНЕС!!! :D
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Антиспермални антитела
« Отговор #7 -: Декември 30, 2008, 23:22:49 pm »
Да, спомних си. И тогава си ми писала, че искаш да ходиш в София.

Изборът на лекар е нещо много лично и не е редно аз да те насочвам. Ти сама трябва да си намериш лекаря. Вероятно мога да съкратя пътя ти до верния специалист, но няма да го направя и това не е заради тебе. От известно време не насочвам пациентите към никого. Това е откакто специалисти, които съм обучила, на които съм показвала как да държат скалпела и как да работят с микроскопа, започнаха да се държат неправилно с насочени от мен към тях мои пациенти. 

Та така, аз си научих уроците. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Антиспермални антитела
« Отговор #8 -: Декември 31, 2008, 11:52:05 am »
благодаря все пак,ще пиша на момичетата да видим те какви препораки ще ми дадът.Желая ви много успех през новата година и все така да ни помагате.Благодаря още един път!!! :D
*
Re: Антиспермални антитела
« Отговор #9 -: Декември 31, 2008, 12:16:59 pm »
sineoka_ здравей.Вече 10 години се борим с тези антиспермални антитела,особеното при нас ,че сме с мъжки фактор.Никой,никой до сега не ни е насочил към някакво лечение.Бори се,питай до край.Ние дадохме всичко от себе си и вече не знам какво може да направим.Е,не можахме да намерим точният или правилният лекар при когото да ни обясни за тези Антиспермални антитела.Незнам вече на кого да вярвам.................................................... КАКВО ЛИ НЕ ОПИТАХМЕЕЕЕЕЕЕЕЕ.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Антиспермални антитела
« Отговор #10 -: Декември 31, 2008, 12:51:35 pm »
Има няколко варианта за действие при наличието на антиспермални антитела. Първо е добре да се направи опит да се открие причината за производството на антиспермалните антитела. След това може да се опита лечение на причината, която ги предизвиква, ако тя е известна и предполага лечение или отстраняване. В някои случаи е подходяща терапия с кортикостероиди, витамини, абстиненция. Асистираната репродукция - инсеминация или, ако не се получава, ин витро, е много добър вариант за заобикалянето им. Има разработени няколко методики за обработка на сперматозоидите при наличието на антиспермални антитела. Разбира се, всеки случай е индивидуален. Проблемът е по-скоро финансов, тъй като лечението е продължително и скъпоструващо и малко специалисти се наемат да го провеждат. Допълнителен горчив привкус на ситуацията придава уникалната липса на андролози в България.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Антиспермални антитела
« Отговор #11 -: Декември 31, 2008, 16:33:34 pm »
Беби това е ужасно което ти се случва,съжалявам.При какви лекари сте ходили?Пиши да знам какво да предприемам :(.Благодаря за отговора и дано всички успеем в борбата през новата година!
*
Re: Антиспермални антитела
« Отговор #12 -: Януари 03, 2009, 12:43:46 pm »
Аз също освен всичко останало имам и антиспермални тела. Ходя на лекари но обиконовенно има ужасно много хора и прегледите стават в повечето случай доста бързо и нямам възможност да разпитвам кое, как и защо се случва.
Само един път досега съм правила изследване на антиспермални тела и бяха завишени:79 при норма 60. Ще гледам да го повторя скоро. Имам и НК клетки и за тях вливам интралипид...вече три пъти.
Интересува ме какви са евентуалните причини за антиспермални тела в кръвта(жени) или евентуално цервикалния секрет при жените. И има ли някакво решение на този проблем? Чела съм за случай когато има антиспермални тела в кръвта, а при следващо иследване ги няма.
*
Re: Антиспермални антитела
« Отговор #13 -: Януари 03, 2009, 14:11:43 pm »
Беби това е ужасно което ти се случва,съжалявам.При какви лекари сте ходили?Пиши да знам какво да предприемам :(.Благодаря за отговора и дано всички успеем в борбата през новата година!
Какво да ти кажа:толкова е дълго и неразбираемо,че нямам думи да ти напиша.Имаме до сега едно неуспешно икси и една инсеминация.Относно антиспермалните антитела,при всички доктори които сме ходили във Варна,даже не ги поглеждат.И когато аз им кажа,че ги имаме тези антиспермални антитела-ме гледат и МЪЛЧАТ...............Не са чували или ако знаят нещо то е:"А,ама те не пречат бееее",това е отговора на доктори,които наричаме ние.Незнам-много ,много съм объркана.А самите лекари,още по вече от мен самата.Жалка е картината.С това се борим вече 10 години.Плачи ми се........
Re: Антиспермални антитела
« Отговор #14 -: Януари 04, 2009, 19:15:01 pm »
Здравейте момичета,

мога да ви препоръчам клиника по репродуктивна медицина в Плевен за имунологичните проблеми. Там се лекувах. Шефката на този център е специалист имунолог и съм чувала и от други много добри отзиви за нея. Казва се Доц. Конова. Моят лекар е Др. Стойков и също съм доволна. Аз дойдох чак от САЩ да се лекувам там. Невероятно търпеливи и внимателни хора, които си разбират от работата срещнах там. Моят проблем беше неясен, но засега диагнозата е полип, който ще отстраняваме на 5-ти януари. След това ще се се прави изследване на антиспермални тела-смята се,че имам и такъв проблем. Опитайте в тази клиника, лекарите са професионалисти. За съжаление, когато ходих в София бях разочарована.....Затова реших провинцията.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Антиспермални антитела
« Отговор #15 -: Януари 05, 2009, 16:08:59 pm »
 :(

Интересува ме какви са евентуалните причини за антиспермални тела в кръвта(жени) или евентуално цервикалния секрет при жените. И има ли някакво решение на този проблем? Чела съм за случай когато има антиспермални тела в кръвта, а при следващо иследване ги няма.

При мен се получи така и сега не знам какво да правя и на кого да вярвам  :?. Как е възможно да изчезнат без лечение, въобще за лечение може ли да се говори или само за подтискане.
Ноември 82 ед. Декември 15 ед. при реф. ст. 60  8O
*
Re: Антиспермални антитела
« Отговор #16 -: Януари 05, 2009, 16:42:52 pm »
Renatka, има значение това къде си била в София.
Ако пуснеш търсачката във форума ще видиш колко много е писано за доц. Конова и за клиниката в Плевен.
Наистина е много добра специалистка имуноложка. Успех на всички.
*
Re: Антиспермални антитела
« Отговор #17 -: Януари 07, 2009, 11:47:30 am »
Пиша за да отбележа, че правих пак антиспермални тела на кръвта но този в клиника Владимиров и са в норма този път. Но на бланката не пише стойности а само че <10IU/ml.А за нормални стойности пище същото.
Преди 3 месеца беше 79 при норма 60....правени в Плевен.
Не искам да си мисля че някой може да е сбъркал при изследването, но ако се наложи и трети път ще иследвам.
Спермограмата на мъжа ми е същата работа две направени за 2 месеца едната е добра а другата зле с бавни плувци.
Не знам защо сега са в норма антиспермалните антитела, но от друга страна съм поне доволна че този проблем го няма. Но се пак доктора ще каже дали трябва и тест на цервикалната слуз да се прави за секи случай.
Досадно е всеки месец да се правият опити за бебе и когато има много фактори да не стане...се някой влиза в действие.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Антиспермални антитела
« Отговор #18 -: Януари 07, 2009, 14:51:27 pm »
Далил, а беше ли на лечение преди 2-рия тест. Къде грешат не знам, но май всички от Плевен са с + резултати.
*
Re: Антиспермални антитела
« Отговор #19 -: Януари 08, 2009, 12:17:31 pm »
Ами не  не съм правила лечение за антиспермалните антитела. Вливала съм интралипид за НК клетките, но доцентката ми каза че той не оказва влияние върху антиспермалните антитела. Пия си елтирокса, аспирин протект след овулация. И когато имам  усещане за бременност пия и дуфастон и един път ми предписаха и преднизолон за кратко. Но до сега не съм бременна.
Нямам идея защо сега няма антиспермални тела. Може би организма ми сам се е справил с тях.
« Последна редакция: Януари 08, 2009, 12:19:33 pm от dalil »