0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Антиспермални антитела
« Отговор #20 -: Юли 03, 2009, 18:58:05 pm »
Здравейте и тук :)
Преди 2 дни излезе изследването ми за антиспермални антитела. Пуснах го по моя самоинициатива в Лаборекспрес - Варна. Изследването е с венозна кръв. Резултатът е 57.88 при реф. ст-сти (0-60). Понеже чаках за резултатът 2 седмици, си мисля, че изследането не е правено във Варна, а изпращат кръвта някъде извън града (вероятно Плевен ?). Моля ако някой знае дали след като съм в граници, но на горната граница - пак е проблем. Радвам се, че Мели е писала че тези тела в кръвта не са от значение, но от друга страна съм чела, че при жени се изследва предимно в кръвта ( http://zabremeniavane.start.bg/article.php?aid=2433 ). При мъжа ми не сме пускали такова изследване, но спермограмата е добра. Мисълта ми в случая е - дали при него трябва да изследваме тези тела, след като СГ е добра ? Искам да подчертая, че доега нямам открит друг проблем, а също така нямам нито едно забременяване, а съм на 31 години и с опити може би вече повече от 3 години ...
 Ще се радвам да прочета повече мнения по въпроса, както и да чуя че има забременели с положителен резултат от това изследване, което някои отричат, а други не ...
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Антиспермални антитела
« Отговор #21 -: Август 04, 2009, 19:03:23 pm »
Моето мнение е на човек,който отскоро чете за тези сложни термини.Правихме си изследванията в Плевен,и на мъжа ми дойдоха след 2 седмици(това означава ли,че са му ги пращали във Варна?!)И мисля,че антиспермалните антитела са доста важни,защото заради тях ни препоръчват ICSI.Чета много ,за да намеря случай на двойка със антиспермални антитела,която е заченала по естественпът и не намирам.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Антиспермални антитела
« Отговор #22 -: Август 07, 2009, 17:35:27 pm »
Пуснах си оттново антиспермални антитела. Три дни преди овулация. Резултатът е 8, при референтни стойности от 0 до 60. Ей, това ме зарадва. Дано са си все така ниски. А и нали е важно в дните около ову да са ниски. Предният път ги изследвах на последният ден от МЦ (бяха 57,88). Незнам дали има значение, но от месец насам пия вит.Е 400мг., който е мощен антиоксидант. Знам ли, може и той да е побутнал леко нещата ?!
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: Антиспермални антитела
« Отговор #23 -: Август 09, 2009, 23:30:47 pm »
Пуснах си оттново антиспермални антитела. Три дни преди овулация. Резултатът е 8, при референтни стойности от 0 до 60. Ей, това ме зарадва. Дано са си все така ниски. А и нали е важно в дните около ову да са ниски. Предният път ги изследвах на последният ден от МЦ (бяха 57,88). Незнам дали има значение, но от месец насам пия вит.Е 400мг., който е мощен антиоксидант. Знам ли, може и той да е побутнал леко нещата ?!
О, Гаргунооо, много се радвам! :D Аз още не съм посмяла да пусна контрола на моите антитела....Новината наистина е чудесна! Ама пък тези антитела може ли да се движат в такива огромни граници, изумена съм направо?!  Ти в Плевен ли ги беше правила!?
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Антиспермални антитела
« Отговор #24 -: Август 10, 2009, 08:34:44 am »
Правих ги в Лаборекспрес Варна, но като поразпитах научих, че ги пращат в Цибалаб София .. Дано наистина резултатът да е в повечето случаи , като вторият път... Много се зарадвах :)))
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: Антиспермални антитела
« Отговор #25 -: Август 12, 2009, 00:58:04 am »
Правих ги в Лаборекспрес Варна, но като поразпитах научих, че ги пращат в Цибалаб София .. Дано наистина резултатът да е в повечето случаи , като вторият път... Много се зарадвах :)))
Сега вече се успокоявай и всичко ще е наред! Успех! :D
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"