0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Лоша спермограма и предстояща операция
« -: Декември 24, 2008, 15:38:49 pm »
Здравейте , регистрирах се преди малко и реших да пиша притеснен от предстоящата ми операция на Варикоцеле , при доктор Кацаров.За да не ви отегчавам в цифри ще си напиша само заключението на спермограмата правена в център за репродуктивно здраве , където ме прати д-р Кацаров. Olygoasthenozoospermia. , a другите стойности са ми лоши , дори и да не сам специалист разбрах. 6% нормална морфология :?Та само ако някои ми помогне да разбера диагнозата си эе му бъда благодарен
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Лоша спермограма и предстояща операция
« Отговор #1 -: Декември 24, 2008, 18:02:30 pm »
Цифрите са най-важното нещо в една спермограма- това е самата тя  :D
можеш да ни "оттегчиш", за да можем да и споделим своето мнение относно терзанията ти
а операцията е рутинна и се забравя бързо  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Лоша спермограма и предстояща операция
« Отговор #2 -: Декември 24, 2008, 19:01:56 pm »
обем на яекулата 2.1мл
общ брой сперматозоиди в яекулата 6.3 млн
обща подвжност 25%
нормокинеза 15%
хипокинеза 10%
акинеза 74%
брой нормокинетични сперматозоиди/мл 450 000
общ брой нормокинетични сперматозоиди 945 000
аглутинация - не
аглутинация - не
агрегация - не
желатинови конгломерати - не
незрели клетки на сперматогенезата - не
6% с нормална морфология
94% с отклонения в морфологията
teratozoospermia index 1.31
Заключения и препоръки: Olygoasthenozoospermia.


Много съм разтревожен моля дайте мнения и препоръки , че нямам търпение и операцията и мисля само за това
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Лоша спермограма и предстояща операция
« Отговор #3 -: Декември 24, 2008, 20:01:42 pm »
Положението не е цветущо, както сам си забелязал, направи си операцията задължително, като трябва да си наясно, че евентуално подобрение може да се очаква най-рано между 9 и 12 месец след операцията /това именно според д-р Кацаров/. Трябва да ти се приложи и подходяща терапия с витамини и антиоксиданти, както е хубаво и да спазваш някой режими- да се къпеш с хладка вода, да не носиш тесни дрехи /както и бельо/. Има доста теми тук= попрочети ги. Моят съпруг беше опериран от варикоцеле, спермограмата му доста по-трагична от твоята, забременях спонанно 11 месеца след операцията, сега сме в очакване и на второто ни дете.
Успех и питай ако нещо те притеснява.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Лоша спермограма и предстояща операция
« Отговор #4 -: Декември 27, 2008, 11:07:09 am »
Честито рождество и благодаря за бързия отговор.Значи операция ще си направя имам и запазен час  , но искам да попитам възможно ли е и преди да настъпи дай боже това подобрение , жена ми да забременее и дали наистина след операцията ще настъпи значително подобрение на сперматозоидите.Нямам сили да я гледам , колко е разстроена всеки път щом и дойде :(
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Лоша спермограма и предстояща операция
« Отговор #5 -: Декември 27, 2008, 11:09:51 am »
Всичко е възможно, медицината не е математика.
Честита Коледа и дай Боже на всички много чудеса.
И дано има повече заинтерисовани мъже като теб. Успех отново.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Лоша спермограма и предстояща операция
« Отговор #6 -: Декември 27, 2008, 11:13:23 am »
След операцията на твоя мъж настъпи ли подобрение ,защото , като чета темите , не съм много обнадежден
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Лоша спермограма и предстояща операция
« Отговор #7 -: Декември 27, 2008, 15:47:30 pm »
много е относително това с подобрението- за мен то се изразява единственно в забременяването на партньорката
забременях спонтанно 11 месеца след неговата операция, след раждането, понеже кърмих доста време нямах 11 месеца цикъл и 3 месеца след възстановяването на цикъла ми забременях отново спонтанно, на прага на нова операция- киста в левия тестис, която рецидивира
след няма и месец трябва да сме щастливи за втори път и ако Господ е с нас да се роди втората ни дъщеря  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Лоша спермограма и предстояща операция
« Отговор #8 -: Декември 27, 2008, 16:39:00 pm »
Желая ви всичко най-нубаво и късмет
Re: Лоша спермограма и предстояща операция
« Отговор #9 -: Март 07, 2009, 09:28:50 am »
На 13 януари настъпи дългоочакваният ден на операцията ми. Доктор Кацаров я направи за около 15 минути , страхът беше голям , болката никаква.Възтанових се за около 10 тина дена , а междувременно жена ми посети доктор Табакова просто ей така , за преглед. Всичко и беше наред слава богу , но Табакова и предложила да си направим и двамата хормони , защото никога не сме си правили.Речено-сторено. И тогава настъпи най-страшния ден .Беше 20 и някой си януари отидохме да си вземем резултатите . С жена ми всичко беше наред , но моите .......ужас.Пролактина ми беше над 4200 , тестът не го хващаше , при норма за мъжете между 50 и 200, в последствие се оказа , че е 9800 8O. Доктор Табакова "отсече" ,"имаш аденом на хипофизата". Всичко ми се срина за секунди , прилоша ми , доповръща ми се. Още същия ден скенер, който потвърди диагнозата, веднага след това ядрено магнитен резонанс , същата диагноза.........човек се чувствова толкова малък и безпомощен.....невероятен шок.Отиваш за бебе , а ти казват , че имаш тумор в главата.На другия ден се почна ходенето по болници , търсенето на връзки , и т.н.За щастие бързо попаднахме на проф.Бусарски от болница "Иван Рилски", всички пътища водеха към него бил "светилото".Оказа се замен човек, успокои ме , че операцията е рутинна, туморът е доброкачествен.Минах всички процедури и изследвания и на 26.02 ме оперираха , а след няколкйо дена и изписаха.В момента съм в къщи и се възтановявам.Травмата е повече психическа отколкото физическа.Спрях тотално цигарите от раз, то на човек като му доиде до главата :)С жена ми не спираме да мечтаем за бебе, да минат още месец , два и се заемаме с бебеправене.Желая късмет и много здраве на всички :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Лоша спермограма и предстояща операция
« Отговор #10 -: Март 07, 2009, 09:50:49 am »
Съжалявам за усложенията и се радвам, че всичко е преминало и сте се организирали бързо.
Сигурна съм, че вашето бебе скоро ще е факт, когато човек е последователен в действията си винаги постига успех.
Ще чакам следващия ти постинг за щастлива вест.
Много късмет ви желая.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Лоша спермограма и предстояща операция
« Отговор #11 -: Март 07, 2009, 19:57:37 pm »
Whitebg, ти си един смел мъж, който се бори, за да осъществи мечтата си! Възхищавам ти се! Бъди сигурен, че ще имате вашето най-прекрасно дете! Успех!
Re: Лоша спермограма и предстояща операция
« Отговор #12 -: Март 07, 2009, 22:18:04 pm »
Такива повратни,моменти всякаш все повече ни карат да мечтаемза деца!Не се предавайте,разбирам че сте силни хора! Може ли да попитам за кординати на д-р Табакова?
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Лоша спермограма и предстояща операция
« Отговор #14 -: Март 11, 2009, 09:41:30 am »
whitebg съжалявам за трудностите през които сте минали,но ето че края наближава.Пожелавам ти бързо възстановяване и много скоро да гушнете своята мечта  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :bighug:

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!

Re: Лоша спермограма и предстояща операция
« Отговор #16 -: Март 11, 2009, 14:41:01 pm »
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=460&Itemid=52
Нещо не разбрах защо беше този линк?!
em2000 иска координати на д-р Табакова и той ги дава.
Re: Лоша спермограма и предстояща операция
« Отговор #17 -: Март 11, 2009, 16:07:15 pm »
blagodarq! :D
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Лоша спермограма и предстояща операция
« Отговор #18 -: Март 11, 2009, 17:21:27 pm »
И аз благодаря за уточнението. Нещо  не съм допрочела като хората. Моля за извинение.

*
Re: Лоша спермограма и предстояща операция
« Отговор #19 -: Март 11, 2009, 17:36:24 pm »
whitebg, радвам се, че всечко е минало добре. Дано повече здравословни проблеми да нямаш.
И аз забременях спонтанно точно една година след операцията на мъжа ми. Имай в предвид, че може 6 месеца след операцията да няма почти никакво раздвижване в спермограмата. Поне при нас беше така. Важен е накрая резултата. След като забременях не сме правили спермограми и не зная какви са стойностите, но мога да ти кажа, че януари забременях от едно единствено непазене. За съжаление направих спонтанен аборт.
Въоръжете се с търпение и психическа нагласа за резултати след година.