0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Лоша спермограма и предстояща операция
« Отговор #20 -: Март 11, 2009, 18:48:07 pm »
и при нас първото забременяване беше 11 месеца след операцията
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Лоша спермограма и предстояща операция
« Отговор #21 -: Април 10, 2009, 19:36:52 pm »
Здравейте отново, днес 10 .04 , почти три месеца след операцията ми от варикоцеле , си направих първата контролна спермограма , в същата клиника , където и другите.По репродуктивно здраве и инвитро оплождане.Резултатите бяха повече от обнадеждаващи в сравнение с предишната ми спермограма преди операцията , нея съм я дал в началото на темата. А тази е :
Обем на яекулата 2мл
Концентрация на сперматозоидите 23млн/мл
Общ брой на сперматозоидите в яекулата 46 млн
Обща подвижност на сперматозоидите(62) от тях 51% с нормокинеза
                                                 11% с хипокинеза
                                                 38% с акинеза

Брой нормокинетични сперматозоиди /мл 11 730 000
Обща подвижност на сперматозоидите 23 460 000

левкоцоти <1
епителни клетки<1
еритроцити и др. не.

За съжаление морфологията се е запазила същата 5% :( , а също и обема на яекулата е същия , но се надявам на положителни промени
Като цяло съм много доволен имайки предвид спермограмата ми от декември , която е в началото на темата :wink:
Моля за съвет , за тази морфология , как да я подобря , ще ходя и на лекар , но  някой съвт за собствено успокоение , няма да ми е излишен 8) Заключението на спермограмата ми е ТЕРАТОЗООСПЕРМИЯ , докато на предната беше Олигоастенозооспермия.Очаквам вашите препоръки :)
*
Re: Лоша спермограма и предстояща операция
« Отговор #22 -: Април 11, 2009, 16:53:44 pm »
Поздравявам те за подобрението.относно морфологията мога да кажа само, че и тя се повлиява но много по-бавно и разбира се е много индивидуално.наскоро правих икси и по този повод правиха на мъжа ми разширена спермограма,морфологията му беше 6% по Крюгер а сега е 10%.това се случва след близо две години пиене на различни антиоксиданти и добавки,водене на умерен дори здравословен начин на живот,носене на удобно, свободно бельо и панталони.С повече постоянство и грижа нешата се получават.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Лоша спермограма и предстояща операция
« Отговор #23 -: Април 12, 2009, 10:39:18 am »
Браво, поздравления. Не зная пиеш ли нещо и какво е то, но в общия случай добавките е хубаво да ги пиеш три месеца и после почивка от всеки отделен вид. Ако не си приемал Агринин, препоръчвам да направиш тримесечен курс. Успех и още хубави резултати.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Лоша спермограма и предстояща операция
« Отговор #24 -: Април 12, 2009, 13:49:55 pm »
Абсоютно нищо не пия. Затова ако някой има опит с овеличаването на обема на яекулата и подобряването на морфологията да сподели :)

Re: Лоша спермограма и предстояща операция
« Отговор #25 -: Април 12, 2009, 15:37:28 pm »
 За увеличаването на обема са подходящи добавки със селен.
като цяло за подобрение на подвижност и морфология е добре да се приемат витамини и антиоксиданти като съм останала с впечатлението , че л - карнитин подобрява подвижността , а вит.Ц , вит. Е и цинк оказват влияние и на морфологията и на подвижността.
 mini , тази добавка л - аргинин ли е и за какво по - точно се препоръчва?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Лоша спермограма и предстояща операция
« Отговор #26 -: Април 13, 2009, 13:03:17 pm »
Фаталче, прочети ТАЗИ ТЕМА
пускала съм я преди, когато търсих нашия път, ако имаш въпроси питай
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Лоша спермограма и предстояща операция
« Отговор #27 -: Април 14, 2009, 00:02:51 am »
Фаталче, прочети ТАЗИ ТЕМА
пускала съм я преди, когато търсих нашия път, ако имаш въпроси питай

Ще я пуснеш ли още веднъж ?
Между другото в този сайт при мен нещо не става номера за ТУК , като кликнеш върху него да се отваря страница. :oops:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Лоша спермограма и предстояща операция
« Отговор #28 -: Април 14, 2009, 00:15:54 am »
http://www.wholehealthmd.com/hc/resourceareas_supp/1,1442,538,00.html
Цитат
Витамините C, A и E са силни антиоксиданти и пречистват широко разпространените свободни радикали. Ниските нива на всеки един от тях се свързва с ниски количества на спермата. Коензимът Q 10 също е антиоксидант и също така помага за увеличаване на сперматогенезата. В допълнение витамин С предотвратява слепването и увеличава подвижността на сперматозоидите.
Цинкът е важен минерал за мъжката полова функция, като увеличава нивата на хормона тестостерон и увеличава броя на сперматозоидите. Обикновено нивата на цинк при мъже с намалена концентрация на сперма са ниски (нужно е цинкът да бъде приеман заедно с мед, на която цинкът възпрепятства абсорбирането в тялото).  Въпреки това приема на цинк трябва да се ограничи в препоръчителни дози. Прекомерното му количество всъщност може да намали подвижността на сперматозоидите.
Олиото от ленено семе ( което трябва да се добави от храната) влияе за запазване на качеството на спермата и е благоприятна при лечението на инфертилни мъже.
И Витамин Б12 и аминокиселината Аргинин участват в копирането на клетъчната информация и могат да повишат броя и подвижността на сперматозоидите, ако има такъв проблем. Витамин Б12 най- добре се усвоява от слизестите мембрани, или като го приемате под формата на таблетка поставена под езика, или под формата на спрей, като го използвате всяка сутрин. Три месечен курс с аминокиселината Аргинин, фаворит на специалистите по хранене, като лекарство “антивъзраст” може да доведе които и да е намалени нива  в нормални граници.
Карнитинът, още една аминокиселина също влияе върху подвижността на сперматозоидите (по- високата подвижност на сперматозоидите се дължи на по- високи нива на Карнитин).
Сибирският женшен, обикновено използван като “тоник за мъжа” също може да повиши броя и възпроизводителния капацитет на спермата. Редуването на всеки 3 седмици на Сибирски женшен с обикновен (Panax ginseng), също може да подпомогне производството на сперматозоиди.
В края на шестия месец можете да прекратите приема на Карнитин и Аргинин и да намалите приема на Витамин В12 на веднъж седмично. Ако тези добавки не са повлияли за периода от шест месеца, най- вероятно няма начин да подействат, но поне изпробвахте.
Продължете приема на тези добавки до настъпването на бременност и когато настъпи оставете само основната комбинация от витамини и антиоксиданти.
Най- ефективни:

Аргинин-   3 пъти на ден по 1000 mg
Карнитин   -3 пъти на ден по 2000 mg
Витамин А   -Сутрин с храната до 25 000 IU
Коензим Q10-   50-75 mg всяка сутрин
Олио от ленено семе   -14 gr. ден
Женшен-   650 mg два пъти на ден
Сибирски женшен-   200 mg. два пъти на ден
Витамин В12-   1000 mcg на ден
Витамин С   -1000 mg два пъти на ден
Витамин Е-   400 IU
Цинк /мед/-   30 mg / 1-3 mg мед/
[/b]
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Лоша спермограма и предстояща операция
« Отговор #29 -: Април 15, 2009, 18:56:27 pm »
Само да добавя , че ми изписаха : Мега формула
                                  Proxid plus
                                  Tribestan
само трибестана съм го чувал , някой знае ли нещо повече.Това второто лекарство е 120 лева опаковката, която стига за 15 дена , а трябва да се приема минимум 1 месец :?
Re: Лоша спермограма и предстояща операция
« Отговор #30 -: Април 15, 2009, 20:07:14 pm »
Здравей и от мен ! Мъжът ми бе опериран от варикоцеле юли месец миналата година.Спермограмата му бе почти като твоята . След операцията доктора му предписа точно същите лекарства.Трибестан и Проксийд + . Промяна в спермограмата нямаше след приема им.Но все пак ги пи само месец след това , а това не е достатъчно.Предписа му Профертил,който ни доставиха от Австрия. Пи ги един месец и аз забременях спонтанно на 4-тия месец след операцията след почти две годишни опити.Не знам дали от тях или операцията си е дала отражение ,но при нас стана за 4 месеца.Пък и нали на три месеца горе долу спермата се възобновява,така че всичко вкупом се получи май при нас.
Профертила доктора го изписа за 3 месеца или една опаковка от 180 капсули.Цената им бе около 220 лв.
Искрено тви пожелавам на вас да помогне тази комбинация,която ти е предписана.Само да вметна ,че мъжа ми през цялото време преди профертила е пил цинк,селен,витамин Е.
Успех и чакаме добри новини в скоро време.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Лоша спермограма и предстояща операция
« Отговор #31 -: Април 15, 2009, 20:49:09 pm »
Само да добавя , че ми изписаха : Мега формула
                                  Proxid plus
                                  Tribestan
само трибестана съм го чувал , някой знае ли нещо повече.Това второто лекарство е 120 лева опаковката, която стига за 15 дена , а трябва да се приема минимум 1 месец :?
Проксийд + е хубава добавка. Включва всички необходими витамини и добавки за подобряване на сперматогенезата и си струва парите според мен. Всъщност, ако вземеш поотделно съставките на Проксийд+ ще ти излязат общо на същата цена. Само че тук пиеш едно прахче, а не шепа хапчета. Вече съвсем отделен е въпроса, че не при всекли приемът на антиоксиданти и витамини помага.

Re: Лоша спермограма и предстояща операция
« Отговор #32 -: Април 16, 2009, 19:38:04 pm »
Благодаря за бързия и обнадеждаващ отговор 8)
Re: Лоша спермограма и предстояща операция
« Отговор #33 -: Април 16, 2009, 19:54:34 pm »
Здравейте.Да попитам ,имам спермограма правена на третия ден , тоест нямам три пълни дни въздържание , до колко биха били реални тогава резултатите 8O
*
Re: Лоша спермограма и предстояща операция
« Отговор #34 -: Април 17, 2009, 01:15:36 am »
Без да искаш си направил това, което трябва  :D. При лоша спрермограма се препоръчва въздържанието да е по-малко. Така, че всичко е наред.
Направо си отличник!  :D Радваме се за теб.
А пък за трибестана - това са бабини зъби (tribulus terrestris). Трибестфорса и той е бабини зъби.
Попитай все пак дали не могат да ти ги сменят с нещо друго.

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Лоша спермограма и предстояща операция
« Отговор #35 -: Април 17, 2009, 15:34:21 pm »
Само да допълня мнението на Abloy за бабините зъби. Да, Трибестана е точно това, но в доста по-висока коцентрация отколкото ако си вариш чай от билката или отколкото го има в Спимен например. Така че гледай и концентрациите при решениое да го заместиш. Успех :D

Re: Лоша спермограма и предстояща операция
« Отговор #36 -: Април 18, 2009, 14:45:53 pm »
Засега няма да го сменям , ще си карам по рецептата :wink:Весело изкарване на празника!
Re: Лоша спермограма и предстояща операция
« Отговор #37 -: Юни 01, 2009, 21:25:13 pm »
Здравейте отново.Днес 1.06.2009 след три "независми' теста и в трите двете чертички са налице :D.Още не мога да го осъзная , дано всичко е наред.Много съм щастлив................
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Лоша спермограма и предстояща операция
« Отговор #38 -: Юни 02, 2009, 17:51:38 pm »
бравооооооооооооооооооооооооооо
честито, който е последователен успява
стискаме палци за прекрасен резултат след няколко месеца
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Лоша спермограма и предстояща операция
« Отговор #39 -: Февруари 21, 2010, 20:54:33 pm »
Здравейте отново, след като еуфорията поотмина реших да се похваля , че станах татко на момченце-Мартин 3.600кг. 52см. Роди се на 31.01.2010г в Света София.Да ми е жив и здрав и много да ни радва, а на всички , които се "борят" за своите рожби пожелавам успех и да изживеят радостта да станат родители.Чувството е уникално!!!