0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #20 -: Декември 27, 2008, 09:27:20 am »
kala_, благодаря ти, за пожеланията! Та, вече ти е отговорила, но да се включа и аз. Съгласна съм, че ин витро не е решението за всеки. Аз ще правя ICSI на ЕЦ, защото имам основания за това. Първо, дали ще е икси или ин витро - зависи основно от спермограмата, а така също и от броя на яйцеклетките. Н-р в случаи, като моя, когато док разполага само с 2-3 яйцеклетки, иксито просто е задължително. Второ, аз преди да стигна до тук имам доста инсеменации, при една от които и забременях, за жалост извънматочно. Така, че мила, намери си правилния лекар и му се довери. Ще действате по ред и дано успехът те споходи скоро!

*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #21 -: Декември 27, 2008, 09:32:51 am »
Аnelka, аз съм правила при д-р Стаменов и на ЕЦ и стимулирано. Резултатът и двата пъти беше един и същ!  :( Да, и при мен не беше особено въодушевен, но нямах пари, а и си чаках лекарствата от касата, та така се съгласи да пробваме.Струва ми се, че понеже знаеше, че следващия път ще правя класическа стимулация, подходи по този начин с първия ми опит. Мисля си, че ако имаше и някакви лекарства все пак, нямаше да изтървем фоликула, но каквото било - било. Винаги имаш право да споделиш мислите и желанието си. Д-р Стаменов е чудесен лекар, довери му се, той ще направи най-доброто за теб. Желая ти успех!

Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #22 -: Декември 27, 2008, 10:51:19 am »
ТА, ти си от Пловдив, какво мислиш ти за клиниките там?Понеже съм в началото и има още много неясни неща за мен? къде според теб, може да ми обърнат нужното внимание?
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #23 -: Декември 27, 2008, 18:45:00 pm »
Моето мнение е да отидеш в някоя от Софийските клиники. Казвам го от личен опит.
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #24 -: Декември 27, 2008, 21:44:46 pm »
Намерих информация във форума относно това:Какво представлява ИКСИ?Ако съм разбрала правилно това е вид инвитро при което генетичния материал от сперматозоида се вкарва директно в яйцеклетката.Точно това ни предложи и док. но понеже не спомена, че процедурата се нарича икси?
 :balk_132:
« Последна редакция: Декември 27, 2008, 21:52:55 pm от kala_ »
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #25 -: Декември 28, 2008, 08:08:01 am »
kala_, правилно си се ориентирала! Желая ти успех!

Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #26 -: Декември 28, 2008, 11:11:16 am »
Благодаря ти du6ka!Ще се моля за теб, да станеш много щастлива майка!
:grouphug2:
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #27 -: Декември 30, 2008, 10:57:10 am »
ТА, ти си от Пловдив, какво мислиш ти за клиниките там?Понеже съм в началото и има още много неясни неща за мен? къде според теб, може да ми обърнат нужното внимание?
Kala_, личното ми мнение за Пловдивските клиники е, че не струват. А на Ставрев не бих разрешила и да ме прегледа вече. Ама е нормален процес - да посъберат парички за апаратура, а след това ще се донаучават. Според мен успехите във всички пловдивски клиники са абсолютна случайност - като изстрел в тъмното.
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #28 -: Декември 30, 2008, 17:09:02 pm »
Офффф, наистина незнам вече ,какво да мисля?!Вече от 5 год. имам чувството, че се въртим в кръг?
Дано още в януари всичко да се изясни за тези безплатни опити?Тогава може да имаме възможност да идем в София или пък, Варна?Еее, има и друго разбира се - ако успеем да се запишем и да ни одобрят? :ask:
Благодаря,че ми отговори ТА.
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #29 -: Декември 30, 2008, 17:32:11 pm »
Само да ти кажем ,че записването не става от днес за утре.За някой лекари се чака 2,3 месеца ,за други година и повече за час!


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #30 -: Януари 05, 2009, 12:26:12 pm »
Хайде и аз за пореден път да споделя и в твойта тема Душе;-)
Имам 3 опита ( само 1 доведен до края )
1 опит Иски със зверска стимулация - прекратен на 10 ден  поради лош отговор.
2 опит Икси на ЕЦ - 1 фоликул, пункция, трансфер на ембрион с леки фрагментации - отрицателен тест
3 опит Икси на ЕЦ - 1 фоликул, пункция, кух !
Незнам момичета, често да ви кажа вече започвам да се отчайвам....при мен проблема е само и единственно ИЯР, но явно е , че и тези фоликули , които са останали са с лошо качество, дори и да има фоликул, дори и да се оплоди и всичко - пак най-важен е "потенциала" на ембриона, а как да се подобри този потенциал с тези калпави яйцеклетки...незнам!
Душе, успех ти желая от сърце, както и на всички останали!

*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #31 -: Януари 05, 2009, 22:51:25 pm »
Здравейте, аз бях решила да минавам на ИКСИ на ЕЦ, но нещо ме хваща страх, звучи ми като присъда, разни мисли за неуспех и за невъзможност скоро  да пробваме пак. с ! дума объркана съм. :(
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #32 -: Януари 08, 2009, 10:38:05 am »
Мира, нещо си се объркала. Защо да ти звучи като присъда? Съвсем не е така. ИКСИ на ЕЦ е много по-щадящо организма на жената, няма го това натоварване от стимулацията. Ходенето в клиниката е по-малко, за парите да не говорим. Ако лекарят ти предлага този вариант, опитай! А ако не стане, възможност да се пробва пак има още на следващия цикъл. Поне така аз знам. Желая ти успех, каквото и да решиш.
А някой може ли да поясни какво точно означава "лимитиран цикъл"? Предварително благодаря.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #33 -: Януари 08, 2009, 11:20:06 am »
Танита от тези "калпави" яйцеклетки ще излезне едно чудесно бебе, защо не и две  :lol:
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #34 -: Януари 08, 2009, 11:39:03 am »
Включвам се набързо да дам кураж на мацките, които са се насочили към Ин витро на ЕЦ. Кратка статийка от тук: http://www.rbmonline.com/4DCGI/Article/Detail?38%091%09=%203438%09
Превеждам само малка част и отбелязвам където не знам как да преведа:

Изследване върху 304 жени, определени като poor responders. Броя на имплантациите с различни протоколи за стимулация е, както следва:
естествен цикъл, 20% (6/30); само гонадотропин, 5.6% (3/54); дълъг GnRH протокол, 3.8% (2/52); co-flare protocol(не знам какво е), 1.9% (1/52); microdose flare-up (не знам какво е), 15.4% (4/26); GnRH antagonists, 14.4% (13/90). Въпреки че разликата не е статистически значима, има тенденция към по-високи имплантационни успехи при процедури на естествен цикъл в тази група пациенти. Естествения цикъл може да бъде разумен и patient-friendly избор на лечение водещ до приемлив изход за жени, които са смятани за poor responders.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #35 -: Януари 08, 2009, 13:34:20 pm »
тъй като отбирам малко от английски ще си позволя да преведа poor responders има се предвид жени които не отговарят добре на стимулация.
Patient friendly е нещо като безобиден за пациентите. :)
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #36 -: Януари 08, 2009, 14:04:21 pm »
Ето хубава новина  :D
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #37 -: Януари 08, 2009, 14:18:49 pm »
След 3 неуспешни опита инвитро, с най-големи дози,различни лекарства,резултат- 1-2 яйцеклетки,доктора ми каза: "бяхме дотук със стимулациите". Реших да пробвам на ЕЦ,и на мен малко като присъда ми звучеше,защото знаех шанса. Но това е метода за мен. Чувствах се малко по-спокойна.Направих яйцеклетка,стана добър ембрион. Смятам март да пробвам отново. А по-горните резултати ми вдъхват увереност! Благодаря и успех на всички!
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #38 -: Януари 08, 2009, 16:06:46 pm »
zazolinka, "лимитиран цикъл" се използва за цикъл с лека стимулация. Мое наблюдение е, че различните лекари имат различна представа за понятието ЕЦ - например, при Щерев (специално д-р Савова) нарича ЕЦ и напълно естествения, и този с лека стимулация (и често употребява понятието "лимитиран цикъл" за втория случай). При Владимиров ЕЦ е цикъл с лека стимулация (той не прави инвитро на напълно ЕЦ).

Мелоди, благодаря за уточненията, добре си направила, като си ги обяснила, тъй като повечето момичета знаят какво е poor responder, но не е задължително всички да го знаят, нали  :wink:
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #39 -: Януари 09, 2009, 15:23:52 pm »
cambozzola, благодаря за пояснението. :)
И съм обнадеждена от резултатите от това проучване. Ще питам моята докорка какво мисли по въпроса.