0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #40 -: Декември 22, 2008, 19:08:17 pm »
Здравейте мили бъдещи мами!
Приемате ли нови попълнения?
Ние вчера видяхме сърчицето на нашето бебче. Иначе си имам всички "екстри", свързани с бременността, повръщам/малко/, гади ми се по цял ден, спи ми се пак по цял, аз върлата пушачка сега не мога и да помириша цигара, не мога и кафе да пия и така.
Надявам се заедно с вас по - лесно да се справя с предизвикателството бременност.


Това, което не ме убива, ме прави по - силна.
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #41 -: Декември 22, 2008, 19:57:34 pm »
Честита ви нова темичка и от мен. Дано да е изпълнена само с щастие и мноооого коледно настроение. Аз от днес вече съвсем официално съм бъдеща мама. Записах се на ЖК. Измериха всичко. Видяхме пак бебоците. И двете са по около 5см. Вече ръкомахат. Е, едното де, защото вече колко пъти ме гледаха едното все си шава, а другото все "спинка". Това малко започва да ме притеснява, но док каза че всичко е наред и няма защо да се тревожа. Дано да е така.
lora20 не се притеснявай миличка. Незнам дали ще се сетиш, но на твоята пункция, аз бях също на третия етаж за вливане на имуновенин ( на леглото до вратата ). Недей да мислиш какво се е случило с другото ембрионче. просто не се е захванало. А за пулсчето наистина е раничко. На мен също първият преглед ми беше в 6-та седмица и не се чуха пулсчета, но затова пък на втория преглед се чуха много ясно. Сега само спокойствие и се наслаждавай на чудото което расте в теб.

maggi4ka :bighug: :bighug: :bighug:,разбира се че те помня,но я кажи ти как ме разкри :lol:,как си миличка ,в кои месец си,помня че си с двечки,но само до тук.
Ако знаеш колко ме зарадва с думите ти,искам да ти пожелая успех,и леки 9 месеца
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #42 -: Декември 22, 2008, 20:08:40 pm »
Jojo честитио и добре дошла в нашата групичка.
Лека бременност. :P
*

    daniski

  • ****
  • 550
  • Моят дар от Бог-Грант Даниел
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #43 -: Декември 22, 2008, 21:57:43 pm »
Честито,Лора20!Магичка,все се ослушвах за тебе,радвам се че се появи!Сънищата излязоха верни!
Аз съм вече съвсем на финала... :DВече нямам търпениее да родя бебока!
*

    maggi4ka

  • ***
  • 440
  • Няма невъзможни мечти....
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #44 -: Декември 22, 2008, 22:19:57 pm »
Jojo добре дошла при нас.
daniski пожелавам ти най - щастливия финал - знам, че ще се случи. Дано и бебо е геройче като мама и да слушка много.
lora20 радвам се, че ме помниш. Ами...разкрих те още в началото когато писа че ти е минала пункцията и, че се е оказало, че няма нужда от биопсия, защото има живички юначета от замразените. Нали и когато лежахме си говорихме за това. От самото начало те следя, ама не смях да пиша, докато окончателно не се похвалиш с успех. Много се радвам, че при теб се получи.  :bighug: Пожелавам ти накрая един пухкав бебок и много щастие.
Патладжанче мерси за поздравите миличка. Като ти гледам линийката с теб вървим заедно. Дано и заедно да видим сбътнатите си мечти. А за доставката не се ядосвай толкова. Голяма работа, че някой си е разбрал. Аз от всички бабини деветинини вярвам единствено в това, че когато разбереш, че си бременна не трябва да го криеш. Това е най-прекрасното нещо което може да се случи, така че независимо как е станало няма причина да се крие.
 :bighug: за всички. Пожелавам ви най-прекрасните празници - знам, че ще са такива. Нека пътеводната звезда сбъдне мечтите на всички които са поели по този път, а тези които вече сме започнали хубавата част - да ни закриля и да ни помага.
Обичкам ви момичета.
Малко съм емоционална днес и се надявам да ме извините за дългият пост, но е един от дните в които вярвам, че всичко на света е прекрасно и няма лошо което да е по-голямо от сбъднатата ми мечта.

*

    Aubergine

Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #45 -: Декември 23, 2008, 08:28:36 am »
Привет, Жожо! Лека и спокойна бременност!

Магичка, ами това означава, че заедно сме правили стимулацията и вероятно сме се виждали :) За криенето на бременността - аз не съм крила от суеверие, а защото нещата бяха на кантар при мен и нямаше смисъл да оповестявам нещо, което не е сигурно :? Сама съм си виновна, защото посочих служебен адрес, като се надявах пратката да попадне в мъжа ми, но нейсе, стига съм се обяснявала.

daniski , пожелавам ти леко раждане! :goodluck:

Сега ходих да си направя някои изследвания, че имам подозрения за ниско желязо /аз съм си предразположена към анемия/, пуснах и хормони на щитовидната жлеза.
Резултати - около обяд.

Хубав ден на всички бременелки!
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #46 -: Декември 23, 2008, 09:04:33 am »
 Добро утро на всички. Жожо, добре дошла при нас ,лека и щастлива бременност!
 Ние вчера бяхме на фетална морфология, бебетата са добре. Но се прибрах с една торба лекарства.:) Доктора ми изписа 10 инжекции Б12 и два вида вагинални глобули , а желязото го увеличихме .Сега трябва да търся кой да ми бие инжекциите(тук имаме една позната мед сестра в съседния блок ,ама тия игли много дебели бе :oops: )Довечера ще ги изпробвам  :?
 Лек ден на всички!
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #47 -: Декември 23, 2008, 10:18:54 am »
Момичета, помагайте. От няколко дни при миене на зъбите имам кървене от венците. Някой знае ли какво би могло да се направи по въпроса? Примерно паста Лакалут или нещо от сорта. :?

Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #48 -: Декември 23, 2008, 10:24:26 am »
Злати, от хормоните е. И аз бях така.
Можеш да отидеш да ти изчистят зъбния камък (ако не си ходила скоро), паста за зъби Paradontax (много е гадна на вкус, но помага), и вода за уста (аз ползвах на Билка).
След раждането отшумява това.

lb2f
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #49 -: Декември 23, 2008, 11:00:53 am »
Мерси за бързия отговор, Джазинка  :D

*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #50 -: Декември 23, 2008, 11:33:53 am »
Злати, след две стимулации и при мен се появи същия проблем.Ходих да ми изчистят зъбния камък и зъболекарката ми каза че почти нямам такъв.Аз я попитах дали е от хормоните и тя ми каза че да. Каза ми  да пия витамин С при това положение.
*

    Aubergine

Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #51 -: Декември 23, 2008, 11:36:25 am »
Svejo , ще ги изтърпиш дебелите игли, имаш ли избор, в името на бебчовците :) Важното е да сте добре всичките!
Златулка, и моите венци кървят - Лакалут паста и вода ползвам, помага малко. Имам зъби за оправяне, но ще изчакат още малко, само ми е до тях сега.

Момичета, гледам си резултатите, референтните стойности на хемоглобина ми излизат 90-187 8O Преди 10 минути пак ги погледнах - бяха 120-160, колкото винаги са си били! Какво има става на тия в Кандиларов, какъв хемоглобин може да е 90...
Моят е 123, де.
Някой има ли представа защо така, да не би референтите за бременни да са различни?
Иначе ТСХ ми 0,942, и е добре май.
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #52 -: Декември 23, 2008, 11:37:35 am »
Добре си отвсякъде! Хайде спокойно вече, че ще раздавам шамари  :D
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #53 -: Декември 23, 2008, 11:44:22 am »
Злати, пиеш ли аспирин?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #54 -: Декември 23, 2008, 12:31:07 pm »
Злати, и аз съм за Парадонтакс. На мен ми помага. Ползвам го заедно с вода на Аквафреш.
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #55 -: Декември 23, 2008, 12:48:27 pm »
Добре си отвсякъде! Хайде спокойно вече, че ще раздавам шамари  :D
:D :D :D

*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #56 -: Декември 23, 2008, 13:25:52 pm »
 Злати,аз от година насам ползвах Лакалут Актив, сега зъболекарката ми го смени ,каза че открили, че съдържа тежки метали, така че вече не го препоръчва. Новата паста е Elgidium zа бременни и вода за жабурене Eludril. За сега съм доволна от тях. Но първо трябва да отидеш да ти изчистят зъбния камък.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #57 -: Декември 23, 2008, 14:18:00 pm »
Злати, пиеш ли аспирин?
Да, мини. Пия аспирин протект. От него ли мислиш, че може да е? Верно, че все пак разрежда кръвта.. :?
И явно няма да мина без чистене на зъбен камък. :( А май е скъпичко, нали? Ще чакам малко да посъбера парички, че с този цял месец болничен добре, че имаме и по малко Коледен бонус, че иначе и 1ст. нямаше да взема.. :)

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #58 -: Декември 23, 2008, 14:22:53 pm »
А имаш ли нужда от него или просто профилактика?
Като забременях със Стефания пиех превантивно, започна първо с кървене от венците, после кръвотечение от носа и накрая прокървих в 14 седмица, обаждах се на Конова и тя каза да го спра. След това не съм имала проблеми. Според мен направи консултация дали изобщо има нужда да се пие.
С тази бременност не съм пила и нямам такива оплаквания
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #59 -: Декември 23, 2008, 14:38:46 pm »
А имаш ли нужда от него или просто профилактика?
Като забременях със Стефания пиех превантивно, започна първо с кървене от венците, после кръвотечение от носа и накрая прокървих в 14 седмица, обаждах се на Конова и тя каза да го спра. След това не съм имала проблеми. Според мен направи консултация дали изобщо има нужда да се пие.
С тази бременност не съм пила и нямам такива оплаквания

Ами аз по принцип съм с Хашимото в ремисия. След пункцията Стаменов ми изписа обичайните илачи плюс аспирина. Миналата седмица ми каза, че мога вече да спра Естрофема, но да си продължавам с Утрогестана, аспирина и Фолиевата. Днес пуснах контролно ТСХ 0.450 при реф. ст-сти 0.27 - 4.2. С други думи всичко е ОК.