0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #100 -: Декември 30, 2008, 18:26:16 pm »
Започвай  :)... време ти е вече ..... аз лично използвам масажно масло против стрии на Икаров ..... засега нямам стрии то всъщност незнам кога ще си проличи дали има нещо може би след като родя. Лека вечер  :D
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #101 -: Декември 30, 2008, 18:30:03 pm »
Утре ще трябва да си взема и започвам с мазането.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #102 -: Декември 30, 2008, 18:32:47 pm »
Аз се мажа вече - като се сетя  :P Притеснавят ме болките от време на време. Днес от сутринта е така и не знам дали е нормално.


Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #103 -: Декември 30, 2008, 19:56:37 pm »
Бебе, не е хубаво да имаш болки чак! Леки придърпвания и подобни може - те са от уголемяването на матката. А но-шпа пиеш ли понякога? По-добре като усетиш нещо да пийнеш едно хапче, отколкото да те боли. Но ти си знаеш болката всъщност! А пък и като не се чувстваш съвсем в кондиция, по-добре си почивай!
Ей, мацки като чета за коремчетата ви, аз все си мисля, че ми е рано да имам коремче, но май си е време вече - вчера влязох в 11 г.с. Пък и нали са две барбарончетата  :lol:
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #104 -: Декември 30, 2008, 22:44:03 pm »
здравеите мили момиц4ета моля ви ако  някои знае: дали е нормално да поддьржам температура 37,3 и отново имам зацапване в 7 г.с. сьм,а жцхера бях на УЗИ и видяхме трите туптясхти сар4ица на моите ембрион4ета и док каза 4е много здраво са се захванали?не ми е удобно да му звьня то4но  утре моля за савет, благодаря ви предварително вие сте моята енциклопедия :)!весели празници!
:)
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #105 -: Декември 31, 2008, 00:24:44 am »
Нефертити, мисля, че е нормална температурата, но ще се радвам и някой друг да сподели мнение. А за зацапването - имах почти три седмици. Ти си знаеш колко е силно, но в един момент просто спрях да се притеснявам. Имам чувството, че и вагинално поставеният утрогестан влияе. Някои го гълтат, но на мен са ми казали да го слагам. Пия го, само ако съм на път или нещо такова.

Моят корем имам чувството, че се е издул малко от прогестерона. И от време на време имам разни придърпвания, по-рядко болки, но не взимам нищо за тях. В моя вилает дори утрогестанът е с рецепта, камо ли пък болкоуспокояващите.  :x

Патладжанче, много беше хубаво, като видях как малкото размахва ръчички.  :)

Другата седмица съм на преглед и тогава ще му правят фетална морфология.  :wink:
« Последна редакция: Декември 31, 2008, 00:26:22 am от blue_sky »

Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #106 -: Декември 31, 2008, 08:46:08 am »
Неферити не се притеснявай за температурата аз също я подържам от доста време така.
И аз имам понякога болки и придърпвания но доки ми каза че мога спокойно да пия 3по2 нош па.
От как ги видяхме да махат чакам с нетърпение следващия преглед а той наближава вече сега на 05.01.
Весело посрещане на Нова Година мили бъдещи мами  :bighug: tree2a
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #107 -: Декември 31, 2008, 09:23:40 am »
Здравейте бъдещи мами!

Бебе и аз имам болки и придърпвания, но са по-скоро встрани (ляво и дясно), а при теб са си по средата, така ли? Пий но шпа като усетиш дискомфорт.

За устните - мажа вечер много обилно преди лягане и ми помага. Естествено и през деня преди всяко излизане навън. Аз ползвам гланц на Леокрема, но едва ли има такова значение какъв е.

Панаталоните и на мен вече не ми стават  :oops: аз съм слаба, но винаги съм слагала първо на корема килограми, та не се учудвам.
А за мамите с по двечки или пък в 13та, 14та седмица си е съвсем нормално да имате коремчета.

По колко килограма сте качили? Аз съм + 1,5 от преди стимулацията, което ми се вижда ок.

Весело посрещане!
*

    Aubergine

Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #108 -: Декември 31, 2008, 10:42:01 am »
Аз по време на стимулацията свалих 2 кг, после ги върнах много бързо. И общо съм качила 5 кг, които са ми изцяло на корема. И обездвижването играе роля и хормоните, които приемаме. Но аз така или иначе отслабнах  целенасочено преди започване на процедурата, та сега имам мегдан за дебелеене. :lol:
Гледам да не тъпча junk food, пържено, тестено, сладко. Но не съм стриктно вманиачена и нямам и намерение, не ми е приоритет теглото.
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #109 -: Декември 31, 2008, 10:45:36 am »
Благодаря Ви сакровища,винаги сте ме успокоявали и помагали  просто сте като моя втора маика БЛАГОДАРЯ ВИ, дано добрината ви се врьща!Весело посрещане на 2009 и дано  Новата година збьдне и наи ськровенните Ви ме4ти!
:)
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #110 -: Декември 31, 2008, 13:26:29 pm »
Привет и от мен! Включвам се само за да ви пожелая Весело посрещане на Новата година, изпълнена с толкова радост и трепетно очакване за всички нас! Да ни е Мирна, Честита, Весела и Щастлива идната 2009-та! Аз отивам да празнувам с приятели в планината, така че чао и лека!
*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #111 -: Декември 31, 2008, 16:02:58 pm »
За килограмите - аз от началото свалих 4 кила, даже се притесних, но ми казаха, че не е страшно. Сега вече си върнах 2 кила, но все още съм с 2 килограма по-малко от стимулацията насам.
За устните - купих си някакъв прополисов вазелин, който ми препоръчаха в аптеката, да видим дали ще има ефект.
Вчера бях на преглед - всичко е наред, само дето бебчето е малко - отговаря на 14-15 седмица, а аз съм в 16-та.
Колкото до болките и придърпванията в корема, аз все още ги имам от време на време. Казаха ми да пия ношпа, но при всички случаи не са страшни - нормални били за тази фаза на бременността. Така че не се притеснявайте, само пийте ношпа.
Весели празници на всички и много прекрасни мигове през следващата година! И най-вече спокойно очакване на най-красивото събитие - раждането на милите ни дечица!
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #112 -: Януари 01, 2009, 10:29:10 am »
Честита Нова Година, момичета! Желая ви здраве, спокойствие и късмет! Нека това бъде най-щастливата ви година! нека темичката се пълни все повече!
  09.11.2007
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #113 -: Януари 01, 2009, 11:14:49 am »
За много години с много нови животи!
:)
*

    Aubergine

Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #114 -: Януари 01, 2009, 11:37:00 am »
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #115 -: Януари 01, 2009, 11:56:35 am »
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА!!!
НЕКА НОВАТА 2009 ГОДИНА ВИ ДОНЕСЕ МНОГО ЛЮБОВ, ЩАСТИЕ, РАДОСТ, КЪСМЕТ И МНОГО БЕБЕТА! НЕКА СЕ СБЪДНАТ ВСИЧКИТЕ ВИ ЖЕЛАНИЯ И МЕЧТИ!
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ!!!

Добре дошли на всички нови бременелки!!!  :D Лека и безпроблемна бременност ви желая!
"Надеждата" е създание хвъркато,
което се загнездва в душата,
пее ни без думи
и никога не спира...не спира..."
                     Емили Диксън
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #116 -: Януари 01, 2009, 12:28:56 pm »
Честита 2009!
Нека я посрещнем с радост, да я изжизеем с любов и да я изпратим с по един член на семейството в повече!
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #117 -: Януари 01, 2009, 12:35:51 pm »
За много години!
Нека новата година ни донесе здраве,щтастие и много нови бременелки. :D
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #118 -: Януари 02, 2009, 10:20:48 am »
Честита Нова Година мили бъдещи мами  :D
*

    Vanya1972

  • **
  • 51
  • Моите три слънчица
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #119 -: Януари 02, 2009, 11:52:29 am »
Да се запиша и аз в новата темичка, че гледам доста съм позакъсняла. Честито на всички нови бременелки - леки и безпроблемни 9 месеца.
Честита Нова Година - Нека тя ни донесе крепко здраве, много щастие, късмет и безброй сбъднати мечти!
 :bori_007: :bori_004:
Бебо, добре, че поне пишеш редовно в форума, та да не те мисля, на телефона никаква те няма!