0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #20 -: Декември 20, 2008, 14:38:25 pm »
Помогнете:днес полу4их прословутото зацапване нормално ли е 18-ти ден ми е след трансфер????????? на кои ден сте го полу4авали вие, не е ли късно за зацапване?
:)
*

    Aubergine

Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #21 -: Декември 20, 2008, 15:51:27 pm »
Нефертити, обади ли се на лекаря си? Ако не си, веднага го направи.
rila , успешно раждане, страхотен коледен подарък ще си имаш :)
blue_sky , невероятно е да видиш мърдащите му ръчички, нали :)


Относно Токуда - мислех и аз да я "преслушам" , но след тези отзиви се разколебах. Не стига, че ми е много далече, а ако и  отделят по 10 мин. - няма смисъл.

Прегръдки на всички!
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #22 -: Декември 20, 2008, 16:06:18 pm »
Да ни е честита новата темичка  :D
Нефертити, и за бих се обадила на лекаря, може да не е нищо сериозно, но за по-сигурно се обади.
Искам да попитам момичетата, пациентки на Център "Надежда" - записах си час за първоначален преглед при д-р Сигридов за 13 седмица, когато е подходящо да се направи и първа фетална морфология. Необходимо ли е да записвам час и за друг специалист по ФМ, отделно от "Надежда"?
Патладжанче, прочетох те в предната тема, че ще ходиш на курс за бременни след АРТ. Това същия курс ли е, който се въвежда в момента в "Надежда"? И аз мисля да се записвам  :)
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #23 -: Декември 20, 2008, 16:24:06 pm »
Grace , аз ходех при д-р Сигридов. изключително доволна съм от прегледите при него, не съм ходила за ФМ при друг специалист,просто защото за мен всеки преглед си беше ФМ - гледаше всичко, много внимателен и търпелив човек (заради някои  мои безумни въпроси) :D Желая ти успех!!!
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #24 -: Декември 20, 2008, 16:26:33 pm »
Благодаря, Дианка, д-р Сигридов предполагам ще ми даде каквото е необходимо за БХС? Нали ранният БХС се прави съвместно с ФМ /или аз нещо съм недоразбрала  :oops:/
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    Aubergine

Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #25 -: Декември 20, 2008, 16:40:38 pm »
Същият е, Грейс. :wink: Записвай се, мисля, че е ще е много полезно, предполагам, че и други момичета ще се включат.
Относно феталната морфология - моят първи час при д-р Сигридов е също когато съм в 13 г.с. Но аз  си записах час и във МЦ Фемина, за 30.12. на своя глава , защото ще умра от нетърпение до януари.
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #26 -: Декември 20, 2008, 18:41:07 pm »

  Честита темичка :P
 И аз да се запиша въпреки че много скоро очаквам среща с моето мъниче.
Честито на новите бременелки и на всички очакващи леки и безпроблемни дни :P
*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #27 -: Декември 20, 2008, 21:51:22 pm »
Привет и от мен и честита темичка. Да се отчета и аз - лежа си вече седмица вкъщи, кървенето отмина, но болките в корема и кръста си ги има. Особено тези в кръста. Вече направо се притеснявам, уж трябваше да ми отминат за толкова време...  :(
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #28 -: Декември 20, 2008, 23:59:51 pm »
момичета изпитвам едно голямо притеснение :oops:,на 17 бях при Стаменов видяха околоплодният сак,казаха ми че съм в 6 седмица,аз ги попитах за пулс а те ми казаха че е рано,е да де ама като чета из нета,разбирам че пулса на бебето се чува още в 5 седмица,много се притеснявам,и се моля всичко да е добре,и бремеността ми да завърши с успех,ако има проблем не зная как ще го приема :oops:.
Имам и друг въпрос на мен ми върнаха 2 ембриона,а бебето е 1,чудя се какво ли е станало с другия ембрион и си мисля че при евентуално падане би трябвало да кървя,а кървене не е имало.
Незнам ако можете да отговорите на въпросите ми моля ви помагаите защото вече се побърках от мисли :?
« Последна редакция: Декември 21, 2008, 00:01:35 am от lora20 »
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #29 -: Декември 21, 2008, 00:11:23 am »
момичета изпитвам едно голямо притеснение :oops:,на 17 бях при Стаменов видяха околоплодният сак,казаха ми че съм в 6 седмица,аз ги попитах за пулс а те ми казаха че е рано,е да де ама като чета из нета,разбирам че пулса на бебето се чува още в 5 седмица,много се притеснявам,и се моля всичко да е добре,и бремеността ми да завърши с успех,ако има проблем не зная как ще го приема :oops:.

Мнението на доктора е по-важно от това, което пише тук. Преценил е според конкретните обстоятелства, нищо от написаното тук не може да се отнася по-конкретно за теб от установеното от лекаря. Ти нали имаш доверие на своя лекар, защо се отдаваш на черни мисли тогава!!

Имам и друг въпрос на мен ми върнаха 2 ембриона,а бебето е 1,чудя се какво ли е станало с другия ембрион и си мисля че при евентуално падане би трябвало да кървя,а кървене не е имало.
Незнам ако можете да отговорите на въпросите ми моля ви помагаите защото вече се побърках от мисли :?


Другият ембрион вероятно просто не се е имплантирал, нали знаеш че не всички върнати ембриони продължават да се развиват след трансфера!?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #30 -: Декември 21, 2008, 11:59:24 am »
момичета изпитвам едно голямо притеснение :oops:,на 17 бях при Стаменов видяха околоплодният сак,казаха ми че съм в 6 седмица,аз ги попитах за пулс а те ми казаха че е рано,е да де ама като чета из нета,разбирам че пулса на бебето се чува още в 5 седмица,много се притеснявам,и се моля всичко да е добре,и бремеността ми да завърши с успех,ако има проблем не зная как ще го приема :oops:.
Имам и друг въпрос на мен ми върнаха 2 ембриона,а бебето е 1,чудя се какво ли е станало с другия ембрион и си мисля че при евентуално падане би трябвало да кървя,а кървене не е имало.
Незнам ако можете да отговорите на въпросите ми моля ви помагаите защото вече се побърках от мисли :?
Ако си била в самото начало на шеста седмица правилно са ти казали ,че може да не се улавя пулс все още. На другия преглед всичко ще е О.К . не се притеснявай !
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #31 -: Декември 21, 2008, 12:01:29 pm »
Ранко е в 6 г.с. за пулс.  :D Аз също бях в края на 6 г.с. и нямаше още пулс. 10 дни след това вече туптяха сърчицата.
А вторият ембрион просто не се е имплантирал, така че няма откъде да дойде кървенето.
  09.11.2007
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #32 -: Декември 21, 2008, 22:43:06 pm »
мерси момичета,чакам с нетърпение следващият преглед,които е чак на 9.01.2009г.
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #33 -: Декември 22, 2008, 14:45:44 pm »
Лори, хич не се притеснявай, и аз също така се бях учудила, защо като отидох в 5,2 г. с. на преглед не чуха сърчице, при условие, че и аз четох, че в 5-тата седмица започва да бие. После като попрочетох в разни форуми какво са писали други бъдещи мамчета, разбрах, че при повечето това се е случило в 7/8 г. с.

*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #34 -: Декември 22, 2008, 15:11:29 pm »
Момичета, аз да ви питам нещо: как се справяте с гаденето? От една седмица съм като болна :(. По цял ден ми се гади и вече не издържам. Иначе не повръщам. То да беше само сутрешно неразположение..., а то цял ден. Само през нощта като спя нямам проблем.
Много ще съм ви благодарна, ако ми дадете съвет :D Като бях бременна със сина ми не съм имала въобще никакви неразположения, сега оценявам каква късметлийка съм била тогава. И явно една бременност с друга няма абсолютно нищо общо.

*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #35 -: Декември 22, 2008, 16:25:33 pm »
Нинчо
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #36 -: Декември 22, 2008, 16:34:47 pm »
Нинчо, лек няма за гаденето, поне не повръщаш. Общо взето гледай да не стоиш с празен стомах, една солетка или сухарче да е, но хапвай. Избягвай мазно, солено, пикантно. Обърни внимание кои храни предизвикват гаденето и избягвай и тях. На мен ми помагаха ядки, сухи храни, а накрая и кока кола. Знам колко е гадно, аз освен непрекъснатото силно гадене повръщах много, стигнах до болница и системи, инжекции. А сутрешното повръщане спря окончателно чак към края на 5ти месец, иначе гаденето отмина окончателно около 16 г.с. Дано бързо ти мине.
  09.11.2007
*
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #37 -: Декември 22, 2008, 16:43:53 pm »
Сори, ама натиснах  еnter и се е побликувало :oops: Исках да ти кажа, че при мен положението беше аналогично - беше ми лошо по цял ден, но веднъж не съм повръщала. Просто нямах никакъв апетит, карах го само на плодове и зеленчуци. Сега разбрах каква щастливка съм, въпреки това, като гледам снаха ми, която също е бременна в третия месец как се скъсва да повръща, даже й предложих да се консултира с лекар, то чак толкова не е нормално. Аз примерно ядях много лимони и от тях се чувствах доста добре, помагаха ми да преодолявам гаденето, даже и във водата си слагах резенчета лимон, също така съм чувала за чай от мента! Късмет и леко бременеене!
*

    maggi4ka

  • ***
  • 440
  • Няма невъзможни мечти....
Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #38 -: Декември 22, 2008, 17:44:02 pm »
Честита ви нова темичка и от мен. Дано да е изпълнена само с щастие и мноооого коледно настроение. Аз от днес вече съвсем официално съм бъдеща мама. Записах се на ЖК. Измериха всичко. Видяхме пак бебоците. И двете са по около 5см. Вече ръкомахат. Е, едното де, защото вече колко пъти ме гледаха едното все си шава, а другото все "спинка". Това малко започва да ме притеснява, но док каза че всичко е наред и няма защо да се тревожа. Дано да е така.
lora20 не се притеснявай миличка. Незнам дали ще се сетиш, но на твоята пункция, аз бях също на третия етаж за вливане на имуновенин ( на леглото до вратата ). Недей да мислиш какво се е случило с другото ембрионче. просто не се е захванало. А за пулсчето наистина е раничко. На мен също първият преглед ми беше в 6-та седмица и не се чуха пулсчета, но затова пък на втория преглед се чуха много ясно. Сега само спокойствие и се наслаждавай на чудото което расте в теб.

*

    Aubergine

Re: Тема на бременните - №34
« Отговор #39 -: Декември 22, 2008, 18:26:24 pm »
За гаденето помагали едни таблетки за смучене - EMIL, така поне казват, аз нямам такива симптоми. То пък аз какви ли имам..

Магичка , браво за махащото бебче и спинкащото му братче /а може и сестриче/ :)

Аз съм яко бясна, бях си поръчала сутиен и лосион за бременни по интернет, доставката ми дошла без потвърждение от моя страна, дали я на други хора, а на плика си пише съдържанието му... :x А ние още на никого не сме казвали и сега се чувствам все едно гола са ме видяли :x