0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ПРОТЕСТ В БУРГАС!
« -: Декември 17, 2008, 21:58:54 pm »
 Пускам темичката специално за Бургас и региона, защото си давам сметка, че няма как всички да сме в София, колкото и да ни се иска!
 Аз лично досега не съм участвала активно в подготовката на едно такова мероприятие, но доколкото разбрах трябва първо да се получи разрешение от Общината. ?! Моля ви, ако някой има информация за процедурата да сподели.
 И тъй като ми омръзнало от: "Аз съм За! Някой да предложи... и съм там!", ви предлагам:
- Да се съберем пред Община Бургас в събота/неделя - това ще се доуточни.
- Да изразим чувствата и емоциите си с плакати, картички, празни колички /дори да са кукленски/!
- Да дадем гласност пред медиите в Бургас!

 Нека не чакаме "някой" да ни събере, да ни извика . . .

 Можете да ми пишете и на мейл pp_konsult@abv.bg

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: ПРОТЕСТ В БУРГАС!
« Отговор #1 -: Декември 17, 2008, 22:25:26 pm »
Аз съм от Бургас и напълно подкрепям идеята.Още онзи ден предложих да се направят паралелни протести в няколко града, но никой не изрази конкретно мнение по въпроса.Радвам се, че предлагаш това.Брой ме в списъка.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: ПРОТЕСТ В БУРГАС!
« Отговор #2 -: Декември 17, 2008, 23:11:19 pm »
Ами айде де от кога ви чакам.Присъединявам се, но мисля първо да изчакаме (както писа Лейди11) официалното решението на УС на Зачатие,какво правим оттук нататък и с какви средства.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: ПРОТЕСТ В БУРГАС!
« Отговор #3 -: Декември 17, 2008, 23:30:08 pm »
Доколкото ми е известно /участвала съм в учителските протести миналата година/, се иска разрешение от Общината и Полицията. Но има и регламентиран срок. Мисля, че беше не по-малко от 48 часа преди събитието. Ако ви интересува, мога да намеря точните разпоредби.
Re: ПРОТЕСТ В БУРГАС!
« Отговор #4 -: Декември 18, 2008, 09:03:39 am »
 Снощи като писах, бях доста емоционално превъзбудена от случващото се. Но сега си давам сметка, че няма как да се организираме до събота. Съгласна съм че трябва да се съгласува с УС на Зачатие, но това не значи да бездействаме. Можем поне да проверим как стоят нещата с разрешителното. И като че ли е по-добре да го организираме например за 30-ти декември - ще имаме повече време.
 Можем да разпечатаме листовки, да приобщим близки и познати към каузата, да се свържем с медии, дори с Кмета!

 А най-добре ще е, ако успеем да направим организиран протест в повече градове едновременно!
*
Re: ПРОТЕСТ В БУРГАС!
« Отговор #5 -: Декември 18, 2008, 09:39:17 am »
Точно пък на 30-ти никой няма да дойде, сещаш се защо нали  :wink:
Нека изчакаме, пък то не пречи да се проверят как стоят нещата с разрешителни за протест и т.н. Аз физически немога да свърша това в момента. 
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: ПРОТЕСТ В БУРГАС!
« Отговор #6 -: Декември 18, 2008, 09:44:48 am »
Здравейте, момичета,
Аз имам познати в общината и полицията и ще се опитам днес да получа информация.Дано да успеем.Но имаме ли ясна позиция от УС на Зачатие и Искам бебе?Да не стане някоя беля и да ни обвинят в прибързани действия.Някой съгласувал ли е с тях?Като гледам май 2-3 души тука си обсъждаме темата.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: ПРОТЕСТ В БУРГАС!
« Отговор #7 -: Декември 18, 2008, 10:20:04 am »
Здравейте, момичета!
Мисля, задължително е да се съберем предварително и да обсъдим нещата, за да не се окажем неподготвени!!!Да си уговорим предварителна среща, на която да обсъдим всичко и да си разпределим задачките!Задължително е според мен!!! :occasion10:  :grouphug2:  :balk_103: :bighug:

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: ПРОТЕСТ В БУРГАС!
« Отговор #8 -: Декември 18, 2008, 11:26:48 am »
Здравейте, момичета!
Мисля, задължително е да се съберем предварително и да обсъдим нещата, за да не се окажем неподготвени!!!Да си уговорим предварителна среща, на която да обсъдим всичко и да си разпределим задачките!Задължително е според мен!!! :occasion10:  :grouphug2:  :balk_103: :bighug:
Абсолютно съм за, кажете кога и къде и съм там.Но пак повтарям/за което извинете/, но трябва да съгласуваме с УС преди да предприемем нещо конкретно.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: ПРОТЕСТ В БУРГАС!
« Отговор #9 -: Декември 18, 2008, 11:54:11 am »
Момичета, намерих телефони на човек в общината, който би могъл да даде информация.Лошото е обаче, че него го няма.Имам и мобилния му телефон, но уви....не вдига.Продължавам да опитвам.Ето и телефоните - 056/907205, 056/843817, 0884/548888 - Константин Луков - шеф на отдел "Обществен ред и сигурност" към общината.До колкото разбрах, този е отдела, който би трябвало да се занимава с това.Ако искате, пробвайте и вие да се свържете.Аз продължавам с опитите.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: ПРОТЕСТ В БУРГАС!
« Отговор #10 -: Декември 18, 2008, 11:57:06 am »
Но пак повтарям/за което извинете/, но трябва да съгласуваме с УС преди да предприемем нещо конкретно.
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: ПРОТЕСТ В БУРГАС!
« Отговор #11 -: Декември 18, 2008, 15:31:14 pm »
 Здравейте, аз да се отчета каква я свърших.Свързах се с господин Луков, който беше много любезен.Обясни ми,че в закона за събранията, митингите и манифестациите пише какъв е реда за получаване на разрешение за протест.Срока е 48 часа преди протеста. Полицията не е наш ангажимент, а на общината.Ето и закона: http://lex.bg/bg/laws/ldoc/2132284419 . Когато разбра за какво става въпрос, човека беше много отзивчив и обеща, че ако имам други въпроси или нещо не съм разбрала в закона, утре може да ме приеме лично.Заявленията се подават в деловодството на общината, след което чакаме разрешение или мотивиран отказ от Кмета на града.Това е от мен засега.Казвайте какво да правим.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: ПРОТЕСТ В БУРГАС!
« Отговор #12 -: Декември 18, 2008, 15:39:45 pm »
 Не искам да звуча песимистично, но в Бургас хора с репродуктивни проблеми трудно се събират за каквито и да е инициативи.
На последната Коледна среща, където събирахме пари за Коледните инициативи на Зачатие, бяхме 8 момичета.
Вие си правете изводите.
С 8 човека протест не се прави.
Много се надявам моето песимистично мнение да подейства стимулиращо на хората, които не се включват.

Друго: добре е да има организация за евентуален протест, за да може при обявяване на такъв от Сдружение Зачатие или Искам Бебе, да се реагира.
Но решение за такъв засега няма.

Хубаво е , обаче, да се знае на кой може да се разчита, ако се наложи.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: ПРОТЕСТ В БУРГАС!
« Отговор #13 -: Декември 18, 2008, 15:50:08 pm »
Не искам да звуча песимистично, но в Бургас хора с репродуктивни проблеми трудно се събират за каквито и да е инициативи.
На последната Коледна среща, където събирахме пари за Коледните инициативи на Зачатие, бяхме 8 момичета.
Вие си правете изводите.
С 8 човека протест не се прави.
Много се надявам моето песимистично мнение да подейства стимулиращо на хората, които не се включват.

Друго: добре е да има организация за евентуален протест, за да може при обявяване на такъв от Сдружение Зачатие или Искам Бебе, да се реагира.
Но решение за такъв засега няма.

Хубаво е , обаче, да се знае на кой може да се разчита, ако се наложи.
Съгласна съм, че с 8 човека протест не се прави, но то така и за всички градове може да се разсъди.Извинявай, Елфи, ако ме разбереш погрешно.В никакъв случай не ти опонирам , нито пък искам да те засегна.Просто искам да кажа, че така само се демотивираме.Трябва повече да вярваме в хората.Нали точно защото вярваме в нас самите, Зачатие предприе и протеста пред НДК.Само да се чудим ше стане ли няма ли, без да правим нищо, няма да помогне.
Пак повтарям ,не ме разбирай погрешно, и аз искам същото както всички тук.Но разбира се, трябва много да внимаваме и добре да обмислим нещата, за да не стане както много момичета с право казаха в други теми - да си избодем очите, вместо да си изпишем веждите.
Аз съм ЗА каквото и да решите.Само не разбирам защо повече хора не дават мнение по тази тема.Разбирам, че не е най-важната в момента, но е част от средствата за постигането на целта.
Извинявайте, че толкова дълго стана.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: ПРОТЕСТ В БУРГАС!
« Отговор #14 -: Декември 18, 2008, 18:29:23 pm »
Бройте ме и мен .
 Само да знаем дата и час, за да мога да ангажирам някой с малката
Когато искаш нещо толкова силно, рано или късно го получаваш

Re: ПРОТЕСТ В БУРГАС!
« Отговор #15 -: Декември 18, 2008, 22:23:36 pm »
  Напълно съм съгласна със sunnynevi  - абсолютно задължително е да се обсъдят и разпределят задачите. Даже се чудя как именно ми хрумна, че мога да организирам протест - ей така. Ама толкова бях бясна от случващото се в последните дни и гаврата която си правят с нас лоените топки от парламента, че...
  А относно съгласуването с УС, мисля че сме длъжни да го съгласуваме, защото най-малкото нищо няма да се получи, ако днеска тук, утре другаде някой си протестира - трябва да сме еднинни навсякъде!
  Аз утре също ще пусна връзки относно разрешителното.

 По организирането на предварителна среща как ще процедираме? Аз си мисля да е през почивните дни - 20-21.12 - за тези които почиват де ;), но за час и място на срещата дайте едно рамо!