0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #540 -: Януари 27, 2009, 17:06:00 pm »
Смятам на първо място да бъдат тези семейства които нямат нито едно дете.Днес ще лобирам за това в парламента....Иначе Фонда може да раздаде парите на малцинствата и готово деца ще има .Моля да ме извините , но това е лично мое мнение  ..
Съпоставянето на семействата със стерилитет и успешна ин витро процедура с малцинствата ми изглежда силно неуместна.
« Последна редакция: Януари 27, 2009, 17:14:27 pm от jam »
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #541 -: Януари 27, 2009, 18:45:45 pm »
Днес на проведената среща в парламента , присъстваха майки на деца с увреждания , многодетни майки , сдружение за закрила на децата в институции и моя милост като жена с репродуктивни проблеми.Всяка една от подгрупите изказа ясни искания към представителите на 6 комисии.На срещата присъстваха журналисти.Аз не представям никой освен себе си.Единственото което искаха от нас е да дадем ясно конкретни искания за промяна.Аз лично поисках промяна на текста на наредба 28 и то конкретно на текста за възраста.От комисията работеща по фонда дадоха отговор  , че ЛЕКАРИТЕ не желаят промяна във възрастовите граници при някои манипулации, но като цяло няма възрастова граница за кандидатсване във фонда.В края на срещата бях поканена да участвам в комисията на МЗ работеща по фонфа.Сега подготвям някои критерии които смятам да им изпратя предварително и смятам , че са логични и едва ли не задължителни.Когато ги формулирам точно ще ги постна и тук.

Не приемам нападки , за това което правя.Не приемам и упреци , че навреждам на някой и нечия кауза.Аз имам същите като вашите проблеми и се боря за същата кауза.Многократно изразих желание да помагам, защото имам времето, енергията и желанието .Никой не каза ела .По тази причина вървя сама и правя каквото смятам за нужно, като се старая да държа поне Ани в течение.
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #542 -: Януари 27, 2009, 18:53:25 pm »
Стига с тези мацинства бе хора.Исках да кажа , че те раждат по доста деца.Разбира се , че и между тях има хора с нашите проблеми , аз поне познавам две семейства , запознахме се една вечер в клиниката.
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #543 -: Януари 27, 2009, 19:08:10 pm »
П.П. Момите от Зачатие не са моми по обясними причини. Нищо, че са млади и хубави.
Моля те внимавай с квалификациите към нас по другите форуми! Успех!

аз пък се зачудих дали съм мома или гугудка?   :D

и дотук с чувството ми за хумор ...

marinex, очевидно смяташ, че това е начина да организираш някого, но се замисли защо няма много отзовали се.

 

 

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #544 -: Януари 27, 2009, 19:14:37 pm »
разказът на marinex само за пореден път доказва какъв хаос е във властта на всички етажи - направо като във времена на революция, егати. идва някой от улицата, не представлява никого, освен себе си, канят го да кове закони и той налага изисквания.
какво протестирате срещу такова ларж правителство, просто не знам...  :lol:

а сега, сериозно. marinex, когато има обща кауза, редно е да има обща борба за нея. не е добре да се явяват различни групи като представители на една и съща общност, които не са стиковани помежду си и да предявяват различни искания. ти си имаш някакви "логични критерии", аз си имам други, а Пенка от Сусурлево - трети.
ти можеш ли да поемеш отговорност, че ковеш съдбата на хиляди хора, без да са те упълномощили за това? ти като каква ще участваш в тая комисия? като каква ще застанеш срещу представителите на Зачатие и Искам бебе?

искала си да помагаш - ами има купища неща, в които постоянно се търси помощ за дейностите на сдружението - просто трябва да се чете на правилното място. не можем да месим погача персонално за всеки - просто виждаш от какво има нужда и ако можеш - предлагаш да го свършиш.

пак повтарям, категорично съм против анонимни лица да се изявяват пред медиите и властта от името на хората с репродуктивни проблеми и да решават съдбата им!

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #545 -: Януари 27, 2009, 19:15:33 pm »
Очевидно , ще се нападаме , но мисля че едва ли това е начина.Желая на всички успех , независимо , кой за какво се бори.Няма да отговарям на хора които търсят конфронтация.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #546 -: Януари 27, 2009, 19:34:12 pm »
В мен спонтанно възникна един въпрос - защо сега? marinex, ако можеш и искаш отговори ми. Защо сега реши да представляваш жените с репродуктивни проблеми?
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #547 -: Януари 27, 2009, 19:38:36 pm »
В мен спонтанно възникна един въпрос - защо сега? marinex, ако можеш и искаш отговори ми. Защо сега реши да представляваш жените с репродуктивни проблеми?
През месец декември на миналата година , от този форум призовахте да се съберем.Събрахме се пред БТВ.Точно тогава аз пък взех и останах без работа.Виждаш ли колко е лошо жена да стои без работа в къщи. :wink:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #548 -: Януари 27, 2009, 19:44:29 pm »
Ами какво да ти кажа, не всички тук са без работа, но пак правеха и продължават да правят много за сдружението.Въпреки че ходеха на работа. А и нашата борба не е просто работа с която да се занимаваш защото ти е скучно в къщи. Утре като почнеш работа, или дай боже родиш, тогава какво?!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #549 -: Януари 27, 2009, 20:24:11 pm »
Очевидно , ще се нападаме , но мисля че едва ли това е начина.Желая на всички успех , независимо , кой за какво се бори.Няма да отговарям на хора които търсят конфронтация.

ти наистина нищо не разбираш, а? явно живееш в свят, в който има само нападение и отбрана.
опитвам се да ти кажа, че с действията си по същество вредиш на каузата и че нямаш право да говориш от името на всички.
сдружение Зачатие има име, има лице, има програма, има адрес, има тежест. то стои зад делата си, имаше го вчера, има го днес, ще го има утре.

а ти коя си? знаем ли поне името ти? знаем ли дали утре, като си намериш нова работа, родиш, дай Боже, дете или просто се увлечеш пак така пламенно по друга идея, дали пак ще си тук? с какво право ти ще определяш "критерии" и ще си налагаш мнението по въпрос, засягащи съдбата на хиляди семейства??? тая улична демокрация трябваше вече да е приключила отдавна.


« Последна редакция: Януари 27, 2009, 20:31:19 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #550 -: Януари 27, 2009, 20:34:35 pm »
Мила marinex, никой не се конфронтира с теб. Просто Jam, както и останалите момичета, са изумени от разминаването на информация /по-скоро липсата й/ и от некоординираните действия. Това е напълно оправдано от гледна точка на това, че става дума за борба на гражданска организация /от каквато всички във форума сме част/ -т.е - тя е структурирана, с представители и т.н., а не на селска седянка. Мисля, че е логично да дадеш някаква обратна връзка за твоята работа по въпроса, защото явно тя засяга всички нас. В този смисъл интересът ни е продиктуван именно от желанието за яснота, а не за някаква конфронтация. Нещата са по-сериозни, за да има такива намерения. Благодаря.
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #551 -: Януари 27, 2009, 21:16:57 pm »
Тя Маринекс си има искания и критерии, няма лошо. Това, че те може да са във вреда на хиляди... ми явно нея не я интересува.
Това което ме изумява е, как може да отиде в парламента и да говори от името на всички? Кой я допусна там? Как се е легитимирала? Ми да ида и аз, и аз имам искания.

Абсурдите в нашата държава нямат край :?



lb2f
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #552 -: Януари 27, 2009, 21:17:10 pm »
http://novini.dir.bg/2009/01/27/news3913520.html

Маринекс, никой не се конфронтира. Домакин на срещата днес е била социалната комисия в парламента и са били поканени представители на протестиращите майки, които са представили своите искания (упоменати са в линка по-горе и в твоя постинг). Много добре си подчертала за необходимостта да отпадне възрастовото ограничение в наредба 28. Ами това са точно тези две изречения, които искахме да напишеш, толкова ли е сложно? Дори от личните съобщения, които вчера получих не ми стана ясно това, поне на мен, може да съм тъпа не знам. Високо оценявам ентусиазма ти и готовността да се застъпиш за всички семейства, които се борят за рожба. Но ако обърнеш внимание се получава нещо като, че лявата ръка не знае какво прави дясната и изглеждаме несериозно в лицето на институциите. Още повече знаеш вчера имаше заседание точно на работната група за фонд "Асистирана репродукция", както стана ясно няколко страници по назад. Успех!
П.П. Прочетох какво си писала в мамата. Надявам се да намерите бързо решение на тази ситуация час по-скоро.
« Последна редакция: Януари 27, 2009, 21:37:41 pm от cygnus »
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #553 -: Януари 27, 2009, 22:16:39 pm »
Маринекс, не смятам, че си  компетентна да защитаваш интересите на хората с репродуктивни проблеми.
 Както искаш ми приемай думите.

Изисквания и  критерии, засягащи голяма група хора се съгласуват с тях.
Не е като да нямаш работа и да седнеш да си напишеш собствените си такива.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #554 -: Януари 27, 2009, 22:28:30 pm »
Маринекс, явно се получава някакво недоразумение. Случва се, когато се използва само епистоларна форма. Приветствам желанието ти да помагаш и ти предлагам да се видим и да поговорим по въпроса.
Това е най-добрия вариант, ако искаме да сме наистина полезни.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #555 -: Януари 27, 2009, 22:39:54 pm »
Маринекс, явно се получава някакво недоразумение. Случва се, когато се използва само епистоларна форма. Приветствам желанието ти да помагаш и ти предлагам да се видим и да поговорим по въпроса.
Това е най-добрия вариант, ако искаме да сме наистина полезни.
Приемам с огромна радост .На Лс ще ти изпратя отново телефони за връзка.Понеже предполагам , че си ужасно заета ще оставя ти да избереш час и място за среща.В момента имам ужасен личен проблем от днес съпруга ми също остава без работа / банка спира финансирането на фирмата им/, но за тази кауза време винаги ще намеря .Не се съобразявай с мен , само кажи кога и къде.
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #556 -: Януари 27, 2009, 22:41:39 pm »
Маринекс, явно се получава някакво недоразумение. Случва се, когато се използва само епистоларна форма. Приветствам желанието ти да помагаш и ти предлагам да се видим и да поговорим по въпроса.
Това е най-добрия вариант, ако искаме да сме наистина полезни.
Приемам с огромна радост .На Лс ще ти изпратя отново телефони за връзка.Понеже предполагам , че си ужасно заета ще оставя ти да избереш час и място за среща.В момента имам ужасен личен проблем от днес съпруга ми също остава без работа / банка спира финансирането на фирмата им/, но за тази кауза време винаги ще намеря .Не се съобразявай с мен , само кажи кога и къде.

:balk_602:
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #557 -: Януари 27, 2009, 22:46:52 pm »
бтв , след срещата една от добрите юристки ми каза , че сме в пълно право да искаме отмяна на текста за възрастовото ограничение.Съжалявам само , че не си спомням името , но няма проблем да го разбера.
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #558 -: Януари 27, 2009, 23:49:26 pm »
Здравейте отново,
Аз бих желала да се извиня за публикацията си, която предизвика такива спорове. Всеки си има право на мнение и е свободен да го сподели. Темата, която засегнах предполагам вълнува много от потребителите на Зачатие, които по един или друг начин са успели да осъществят мечтата си за рожба, но биха желали още. Та отново въпросът ми стои към тези момичета, които са по-навътре в дискусиите за Фонда. Аз като нямам тръби, а имам дете от инвитро опит, имам ли репродуктивен проблем и мога ли да кандидатствам или само жени с репродуктивни пролеми, без деца? Идеята ми е, че ако има ред, в който такива като мен са по назад в класациите, могат да минат и десет години в чакане, така че да не храня надежди, а да търся пари. Отновоо се извинявам, че навлизам в изключително деликатно пространство и много хора ще ми се ядосат, но това наистина много ме вълнува. Благодаря предварително за отговора и отново дълбок поклон за всичко, което правите.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #559 -: Януари 28, 2009, 11:21:25 am »
Мариета, за момента не сме обсъждали възможността да се финансират двойки, които вече имат дете, макар и от инвитро опит. Доколкото познавам практиката в другите страни, единствено Израел финансира опити при вече родено дете. Всички други държави предвиждат средства единствено за семейства, които все още са бездетни.
Сигурно 90% от семействата тук, които вече имаме дете, продължаваме да имаме репродуктивни проблеми и оставаме с неясни прогнози за второ дете. Изобщо не ми е хрумвало, че трябва да се лобира и за двойките с вторичен стерилитет. Това по-скоро е ангажимент на социалното министерство, което би могло да работи в насока демографска политика и насърчаване на раждаемостта на второ дете.
За момента приоритет са бездетните двойки и така ще бъде докато не видим, че системата почва да работи без забележки. Едва тогава можем да си позволим да настояваме за подпомагане на двойките с вторичен стерилитет.
Сега би било неетично.

Накратко: ако имаш възможност, финансирай сама лечението си, както ще направя и аз.
Поздрави и успех!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde