0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Ето и пожеланата от вас нова тема за реакции на всичко случващо се.
Моля ви, нека в нея се отправят и обсъждат само конструктивни предложения, обвиненията и оправданията да оставим за други теми.
Благодаря на всички, включили се в обсъждането.


Протест на сдружение "Зачатие" - 15 декември 19:00 ч. пред НДК
Идея
Два депутатски гласа ни отнеха фонда
« Последна редакция: Декември 17, 2008, 09:22:57 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #1 -: Декември 17, 2008, 09:18:30 am »
Мини а не е ли по-добре другите теми да се заключат в които се обсъжда проблема за да се съберат мененията тук.

*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #2 -: Декември 17, 2008, 09:22:18 am »
Аз подкрепям идеята на Лейди-да се напише писмо, което всички да изпратим с препоръчана поща, ако стане и в един ден ще е просто жестоко-представете си ние, приятели, роднини...да задръстим пощата, да им носят писмата с кашони!Да видят колко сме наистина!
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #3 -: Декември 17, 2008, 09:25:03 am »
Моето предложение беше за протест в някой почивен ден. Така ще има време хората да реагират на време (защото от днес за утре е трудна организацията. Ако не е през почивен ден протеста, то тогава трябва да се организира по градове. Защото не всеки има възможност да отсъства от работа, когато си поиска и също така не всеки има средства, които да отдели за пътуване.
Паралелно с това, добър вариант е и създаването на петиция, която да се изпрати до европейският парламент. Писмо до президента, както е написано в една от другите теми, с молба за връщане на закона за разглеждане, също е страхотна идея.

Аз обаче едно не разбрах? Трябва ли да чакаме Зачатие и УС да излязат със становище какво правим, или трябва да решаваме сами?
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #4 -: Декември 17, 2008, 09:25:34 am »
аз така и не разбрах щерев какъв законопроект предлага,но си мисля 4е е подобен като този за фонда.защото ако се противопоставя с/у нас нали ще спрем да ходим в клиниката му и няма да може да лапа.нека първанова,табакова ,стаменов и ние да направим една публи4на дискусия да го видим тогава.няма какво да губим
който пее зло не мисли
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #5 -: Декември 17, 2008, 09:29:10 am »
И аз подкрепям идеята на Лейди за изпращането на писмата!
Подкрепям и протест.
Чакаме инструкции...
(изразих се все едно сме роботи и работим по команда - но така трябжа да бъде, сега!)
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #6 -: Декември 17, 2008, 09:34:23 am »
И аз подкрепям идеята на Лейди за изпращането на писмата!
Подкрепям и протест.
Чакаме инструкции...
(изразих се все едно сме роботи и работим по команда - но така трябжа да бъде, сега!)
И аз така мисля!
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #7 -: Декември 17, 2008, 09:36:23 am »
И на мен ми се струва идеята за протести по градове, като добра. Или поне в градовете където има АРТ центрове, знам ли. Идеята на Лейди е страхотна, мисля си ,че ако пусенм тези писма, то те ще имат и смисъла на петиция.
Немога да пиша текствое не ме бива в това.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #8 -: Декември 17, 2008, 09:39:57 am »
 АЗ СЪЩО ПОДКРЕПЯМ РАЗЛИЧНИТЕ ФОРМИ НА ПРОТЕСТ ДОБРЕ Е ДА БЪДЕ В ПОЧИВЕН ДЕН ЗА ДА МОЖЕМ ДА РЕАГИРАМЕ.НА ВЪПРОСА НА МИМКА ЗА ЛИШАВАНЕ НА МИЖАТУРКИТЕ ОТ БАНИЦАТА МОГА ДА ОТГОВОРЯ ЧЕ ИМАМ ДОСТАТЪЧНО ГРАЖДАНСКА ОТГОВОРНОСТ НО ПРОМЯНА  В ПРАВИЛАТА ТРЯБВА ДА СЕ СЪЗДАДАТ ЗАЩОТО ПРИ УЧАСТИЯТА МИ В ИЗБОРИТЕ НАБЛЮДАВАМ ДОСТАТЪЧНО  

моля те, пиши с малки букви
« Последна редакция: Декември 17, 2008, 09:43:16 am от StefiZ »
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #9 -: Декември 17, 2008, 09:44:23 am »
хубава тема ще я следя - подписка, писма, протести трябва да се опита с всичко - целта си заслужава
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #10 -: Декември 17, 2008, 09:48:15 am »
Момичета и ние с мъжът ми сме за протести пред парламента. До сега не сме се показвали на светло с нашия проблем, но мисля че няма от какво да се срамувам.Бройте ни и нас.
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #11 -: Декември 17, 2008, 09:49:30 am »
Ако се организират протести във всеки град - на еди коя си дата в толкова часа, в центъра или на площада - няма ли да е най-добре? Така ще се види, че цялата страна е готова да бъде по-активна.


Лаик съм в тези неща, не зная дали е възможно това, но не всеки има частен бизнес и може да зареже всичко и да тръгне до София.

Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #12 -: Декември 17, 2008, 09:50:14 am »
Ние променихме плана. В петък ще има митинг на студентите. На миналия пред УНСС се събраха 3000 души. От нашия форум досега сме над 20 души като постоянно се присъединяват нови. До петък ще сме 50 и това е скромно казано. Ще ни видите     Аз още си настоявам и вярвам, че ще видим поне частица от всички 500 000 души, които засяга тази наглост и безочие. Искам:
1. Закона да се приеме, така както е предложен.
2. Именцето на "шегаджията"
И нека не позволяваме 1-то да ни умилостиви за 2-то. Има справедлив гняв.


Момичета това го копнах от форума на Слави,хайде да се присъединим към протеста на студентите в петък пред парламента.

А ето в тази тема се обсъжда ораганизация от страна Слави за митинг.
http://forum.slavishow.com/viewtopic.php?t=18787


Линка от сутрешното предаване по БТВ за пропусналите
 http://www.btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=123187
« Последна редакция: Декември 17, 2008, 09:56:31 am от ninkata1 »

Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #13 -: Декември 17, 2008, 09:51:23 am »
Моето предложение беше за протест в някой почивен ден. Така ще има време хората да реагират на време (защото от днес за утре е трудна организацията. Ако не е през почивен ден протеста, то тогава трябва да се организира по градове. Защото не всеки има възможност да отсъства от работа, когато си поиска и също така не всеки има средства, които да отдели за пътуване.
Паралелно с това, добър вариант е и създаването на петиция, която да се изпрати до европейският парламент. Писмо до президента, както е написано в една от другите теми, с молба за връщане на закона за разглеждане, също е страхотна идея.
Подкрепям Хри!
Най -добрия вариант е да се организира протест по градове в един и същ ден, защото не всички имат възможност да отидат в друг град.
И аз ги гледах Щерев и  Гайдарски в "Тази сутрин".Нямам думи!!! 8O
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #14 -: Декември 17, 2008, 09:51:42 am »
Чак всеки град не е добра идея.Представете си Разград - две момичета седят пред сградата на Общината с плакат-"И ние протестираме".Ще бъдем по-скоро жалки, отколкото респектиращи.Но може да се направи в няколко града и всеки да отиде в най-близкия до него.
*

    Бу

  • *
  • 32
  • Lactosaurus supportiva regina
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #15 -: Декември 17, 2008, 09:52:27 am »
Детето беше понастинало от понеделника и вчера съм изтървала неприятните новини, тази сутрин наваксвам.

Протести под най-различна форма е начинът, според мен. Искрено вярвам, че нещата ще се наредят правилно, ако и да не е от първия път.
Няколко централизирани протеста в по-големи градове, до които могат да дойдат и хора от други населени места, е добре. Така ще се разхвърля иначе потенциално голямата сила на много хора на едно място, но пък тези от по-далеч няма да имат пречка да се присъединят към най-близкия протест, да се надяваме :)
И може би - най-големият протест в София? С подкрепа от други - СНБМ подкрепиха протеста в понеделник, сигурна съм, че още майки от бг-мамма биха дошли...

Петиция - много хора не биха дошли лично на протест, но биха подкрепили една ясно написана петиция.

Четох в другата тема за протест, начело със Слави Трифонов. Това не е сериозно казано, предполагам?

Тук ще се съберат много идеи за действия. Няма начин да не се наредят нещата.
С малко късмет, днес ще пиша за голям ежедневник по въпроса.


*

    neia

  • *
  • 45
  • искам бебче
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #16 -: Декември 17, 2008, 09:52:49 am »
за протести пред парламента
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #17 -: Декември 17, 2008, 09:52:58 am »
и колко ще отидем на протест.100 ,200.и как ще реагират 100те депутата,които са гласували ,,въздаржали се,,никак.ние тук си пишем,ходим на протест а другите гледа ли по телевизира и били възмотени,да ама никой не разбра.
който пее зло не мисли
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #18 -: Декември 17, 2008, 09:55:11 am »
Искам да изразя огромното си възхищение от Анна Зашева днес в студиото на Бареков. Ани, ти просто се държа невероятно и как им устоя на всичките, накрая просто не знаеха какво да кажат и зациклиха.
Просто си невероятна! Благодаря ти!
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #19 -: Декември 17, 2008, 09:58:58 am »

Петиция - много хора не биха дошли лично на протест, но биха подкрепили една ясно написана петиция.


 :good_post: