0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #260 -: Декември 12, 2008, 09:11:47 am »
Радвам се, че д-р Стаменов, Ани и другата жена (съжалявам не и запомних името) успяха да поднесат проблема и пътя за решаването му така добре. По-ясно от това, здраве му кажи. А онази ...думи нямам, толкова глупости и празни фрази за толкова кратко време... Ако съм на близките и, в земята ще потъна от срам. Тази жена беше олицетворение на бюрокращината в България. За мен, диалог нямаше, тези хора ни се водят, ни се карат. А Китов, едва ли не, се опита да изкара исканията ни като бунт на капризни домакини, дето и те не знаят какво искат.
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #261 -: Декември 12, 2008, 09:20:17 am »
Ами те от нямане на къде си измислиха версията,че фонда искаме да се създаде с цел ,та да може пациентските организации и лекарите да пприберат парите.Нямало да бъде прозрачно.Че какво по-прозрачно от това?!?
Как може да излязат и пред цяла България да кажат ,че черното е бяло?!?Умът ми не го побира.
Честно да ви кажа,аз не вярвам,че и да се съберем пред парламента ще има резултат.Те ще кажат ,че ги манипулираме и натискаме силово,че сме подведени от някого и пак ще извъртят нещата.Не казвам,че трябва да стоим,да наведем глава и да чакаме,но вече изобщо не вярвам,че можем да ги впечатлим по какъвто и да било начин.Просто защото те са безсскрупулни,безочливи и нямат нито съвест,нито морал.И така е с почти всичките 240,които са в парламента.
Не виждам изход от тая задънена улица.Не знам за вас,но аз съм напълно обезверена.
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #262 -: Декември 12, 2008, 09:21:52 am »
Честно, вярвахте ли, че е възможно да заделят във фонд 10млн., които да се изразходват целево за ин-витро? При цялото поведение на управляващите и парламентарната опозиция? Илюзия! Бюджетът беше направен така, че да има огромен излишък, който да отиде в техните джобове. Смятахте ли, че биха дали този излишък за нещо друго освен за тяхна собствена и партийна консумация? Избори идват-и за тях пари трябват. КОлко гласове трябва да се купуват...
*
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #263 -: Декември 12, 2008, 09:23:12 am »
Гледах нова телевизия и съм просто адски възмутена от Китов. Гайдарски ми изглеждаше притеснен, но Китов................ нагъл и охранен тип.
Според мен точният човек за такъв тип разговор е или Карбовски или Цветанка Ризова. Лора или не си е направила труда да се запознае с проблема достатъчно, или просто няма сили да прави такива дискусии.

Аз само не разбрах дали Радина е присъствала на заседанието на комисията, когато са се бъзикали с "Ин виво" оплождането??? Ако  е така, защо не попита Китов как може да нарича инсинуации неща, за които самият той е направил забележка???


Аз мисля, че Лора добре се беше подготвила за толкова кратко ефирно фреме.А Радина не попита Китов нищо за въпросната реплика защото 3 пъти наблегна, че много по-важно от това е да се стигне до същността на проблема а депутата, който го е казал да си направи сам равносметка и да тежи на неговата съвест изказването му.

Ама чакайте сега.... аз не нападам.
Темата на предаването беше анонсирана като нещо от сорта на " непристойно поведение на депутати...". Значи предаването е било подготвено именно за да се говори на тази тема. Няма как да решим проблема за 30 мин. в Здравей България, след като вече години не се решава на най-високо ниво. Това което можем да направим чрез медиите е да покажем колко безотговорни и груби са политиците ни и да насочим вниманието към нас.
И пак казвам, не упреквам и не нападам никого.
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #264 -: Декември 12, 2008, 09:25:21 am »
опитвах се да следя и двата разговора по двете телевизии и това, което установих е, че те акто че се бяха наговорили да казват ,че предложението за фонд е незаконосъобразно и колко е прекрасна тяхната здравна пътечка през още по- прекрасната зьдравна каса. Много ми хареса репликата на Ани Зашева , че звеното отговарящо за репродуктивните проблеми в здравната каса единственото , което прави е да раздава брошури и презервативи, което няма нищо общо с нашия проблем и нашата борба.За съжаление очевидно ще трябва наистина да направим протест , защото чиновниците и псвевдо министрите нямат намерение да приемат закон в наша полза, за пореден път ще прехвърлят парите към здраванта каса, откъде вече сме наясно какво се случва. Другото положително нещо е , че този Китов обеща на Радина , че тези 10 млн. ще бъдат прехвърлени за дръгата година, т.е , че няма да бъдат загубени ако се мотаят с приемането на този закон.
*
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #265 -: Декември 12, 2008, 09:25:27 am »
Аз мисля, че Лора добре се беше подготвила за толкова кратко ефирно фреме.А Радина не попита Китов нищо за въпросната реплика защото 3 пъти наблегна, че много по-важно от това е да се стигне до същността на проблема а депутата, който го е казал да си направи сам равносметка и да тежи на неговата съвест изказването му.
Ти имаш ли усещането, че този човек е наясно със съдържанието на думата съвест!? Пък и защо ли му е, той притежава други качества!
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #266 -: Декември 12, 2008, 09:26:16 am »
Гледах нова телевизия и съм просто адски възмутена от Китов. Гайдарски ми изглеждаше притеснен, но Китов................ нагъл и охранен тип.
Според мен точният човек за такъв тип разговор е или Карбовски или Цветанка Ризова. Лора или не си е направила труда да се запознае с проблема достатъчно, или просто няма сили да прави такива дискусии.

Аз само не разбрах дали Радина е присъствала на заседанието на комисията, когато са се бъзикали с "Ин виво" оплождането??? Ако  е така, защо не попита Китов как може да нарича инсинуации неща, за които самият той е направил забележка???


Аз мисля, че Лора добре се беше подготвила за толкова кратко ефирно фреме.А Радина не попита Китов нищо за въпросната реплика защото 3 пъти наблегна, че много по-важно от това е да се стигне до същността на проблема а депутата, който го е казал да си направи сам равносметка и да тежи на неговата съвест изказването му.

Ама чакайте сега.... аз не нападам.
Темата на предаването беше анонсирана като нещо от сорта на " непристойно поведение на депутати...". Значи предаването е било подготвено именно за да се говори на тази тема. Няма как да решим проблема за 30 мин. в Здравей България, след като вече години не се решава на най-високо ниво. Това което можем да направим чрез медиите е да покажем колко безотговорни и груби са политиците ни и да насочим вниманието към нас.
И пак казвам, не упреквам и не нападам никого.

:)Хри , аз не написах това мислейки, че нападаш някого, а просто поясних според мойте вижданиа за Лора и според това което гледах:)А и защото имаше въпрос в първия ти пост, та с моя исках да помогна:)
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #267 -: Декември 12, 2008, 09:29:31 am »
Според мен трябва да търсим помощ от Европейския Съюз,отвътре нещата няма да станат!!!!Трябва да ги натиснат по-отгоре!!!

А според мен трябва да си помогнеме сами. Сега е времето за натиск! Протест му е майката! За да ни видят и чуят!

Надявам се, че няма да ме разберете погрешно, аз НЕ съм против излизане пред Парламента, но както преди няколко дни дни писах в тази тема аз съм от разочарованите от нашия отраслов протест. Тогава политиците ни използваха, нямаше никакви мерки срещу "седянката", "простотиите" продължават, промяната не беше такава каквато ние искахме :(. Животновъдите какво постигнаха - и те нищо? Политиците ни са безочливи, безсърдечни (с малки изключения като например г-жа А. Първанова) хора. Ако тук се реши пак бих излязла на протест, но наближават избори и това което ме тревожи е да не ни използват пак, а накрая нещата да не се променят в желаната посока. Доста по-разумно ми се струва предложението да се обърнем към международни институции. Като гледам броя класували в анкетата по въпроса с фонда и общия брой на потребителите, вероятността да сме шепа народ е мн. голяма, а това според мен би обесмислило протеста.
Обещах на Ganka:)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #268 -: Декември 12, 2008, 09:30:13 am »
Аз мисля, че Лора добре се беше подготвила за толкова кратко ефирно фреме.А Радина не попита Китов нищо за въпросната реплика защото 3 пъти наблегна, че много по-важно от това е да се стигне до същността на проблема а депутата, който го е казал да си направи сам равносметка и да тежи на неговата съвест изказването му.
Ти имаш ли усещането, че този човек е наясно със съдържанието на думата съвест!? Пък и защо ли му е, той притежава други качества!

Не, нямам такова усещане...затова и никъде не съм написала подобно нещо. Написаното има съвсем различен смисъл:)Отговор на въпроса на Хри, защо Радина не искаше да задълбава за инвиво-то а да се чуе гласът и за създаването на фонда:)
« Последна редакция: Декември 12, 2008, 09:36:57 am от Lisko »
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #269 -: Декември 12, 2008, 09:30:48 am »
Според мен трябва да измислим някаква нова форма на протест.Нещо ,което не е правено до сега,но което да привлече вниманието на хората в и извън България.Ако се съберем пред парламента,ще сме просто поредните,които скандират нещо ,ще сме поредните 3 минути в новините,ще сме поредните,които искат пари.Трябва да се направи нещо,което да показва ,че нас ни боли,боли ни всеки ден и ввсяка минута.Нещо ,което да показва,че това е нашата съдба и нашата надежда,че тези хора си играят със съдбата,надеждата и вярат ни,с живота ни!!!Още не може да ми се избистри конкретна идея,но ще мисля по въпроса.
Пак казвам,не съм против това да се протестира пред Парламента,просто вече не вярвам ,че ще има резултат. :(
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #270 -: Декември 12, 2008, 09:35:06 am »
ВиЛиЛи :good_post: подкрепям мнението ти.
Обещах на Ganka:)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #271 -: Декември 12, 2008, 09:36:40 am »
Ми те от борба за рейтинг ли от що ли, по едно и също време и по двете телевизии .... Ама пак браво на Ани! И че и каза на оная, че не ни слушат и спомена за ин-вивото, та да не потъне в небитието. А д-р Стаменов ми изглеждаше доста ядосан от това което се говори - то си е за ядосване де.
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #272 -: Декември 12, 2008, 09:41:18 am »
Pesheck, то наистина си беше за ядосване. Колегите с които гледахме предаването се ядосваха, при условие че не са пряко засегнати поне за сега, но знаят за моите АРТ процедури, а какво остава за д-р Стаменов, Ани, д-р Табакова. Имаше моменти в които ми се искаше да хвърля нещо по телевизора когато оная патка говореше, браво на запазилите самообладание в студиото.
Обещах на Ganka:)
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #273 -: Декември 12, 2008, 09:46:36 am »
това ни беше първата кра4ка,да ни 4уят пове4е хора не сме и о4аквали пове4е,но ако от сега мислим 4е нищо няма да направим как ще се борим.ние не искаме пари,те са отпуснати от държавата,но няколко хора не ни ги дават.тук не става въпрос за животни или за заплати а за бъдещото на една нация,защото ние се овели4аваме колкото и да не ми се иска.трябва да ни 4уят президента и мин.председателя.но вси4ки да се борим
който пее зло не мисли
*
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #274 -: Декември 12, 2008, 09:48:33 am »
Гледах и двете телевизии.Това,което ми направи голямо впечатление е, че тези т.нар.наши "избранници" в комисията и парламента ги притеснява не толкова, че парите ще са във фонд, а че там ще има контрол от пациентски организации, които видите ли, ще насочват пациентите към определени клиники /този конфликт на интереси, който непрекъснато повтарят/.Като че ли, ако са в министерството на здравеопазването, те ще ми кажат къде и при кого да отида.А може би това им е целта.Те да определят къде да отиват тези средства.

*
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #275 -: Декември 12, 2008, 09:48:43 am »
Аз ще пиша на Карбовски.
Ще го помоля да ни съдейства и да направи предаване за това.
Единствено ще призова и други момичета да му пишат, за да сме повече и да му направи впечатление.
Ето и мейла: otechestven_front@teleman.us
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #276 -: Декември 12, 2008, 09:56:52 am »
да спре държавата да ни удържа данъци от заплатите, за да можем да си събираме парите за инвитро опитите, така няма да им се налага да ни дават ДЪРЖАВНИ ПАРИ  :x
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #277 -: Декември 12, 2008, 10:00:45 am »
Да бе, това с ДЪРЖАВНИТЕ ПАРИ ме ядоса и мен. Ама паткоооооооо тия пари да не са ти бащиния, ча да не можело аз дето ги давам да следя ти за какво ги харчиш. Ама ха!
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #278 -: Декември 12, 2008, 10:01:49 am »
гр. София, 1169,
пл. "Народно събрание" 2,
Народно събрание,
ДОНКА ИВАНОВА МИХАЙЛОВА

Да напишем по нещо и на тази особа?
Само се чудя има ли смисъл  :x

lb2f
*
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #279 -: Декември 12, 2008, 10:12:36 am »
Аз съм съгласна, че трябва да има контрол от държавна институция и във фонда ще има такъв. Тук борбата е за прозрачност на използваните пари и за участие на пациентите в контрола, а не премахване на контрола от държавата. Т.е Някой се страхува от нашия контрол. Дайте да да разберем кой и защо!! Оставете осеменителя да потъне в забрава. Дайте да видим защо бягат от нашия контрол - този проблем да разчовъркаме!
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway