0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Клуб Баба - хит минус едно
« -: Декември 02, 2008, 10:55:14 am »
Предлагам да си отворим тема, в която да обменяме готини бабешки изцепки. Мисълта ми е не да плюем бабите, а да им се радваме  :lol:. Нашите баби към ден днешен са изградили тотален култ към личността на Никола, граничещ до нейде с идолопоклонничество  :lol: Примери:

Майка ми: "Маме, Никола познава часовника!"
Аз  Как разбра бе мамо  8O?
Майка ми: Ами на обяд го питах колко е часа, той ми каза 8 и половина!!!!!

Свеки: "Всички деца де тръшкат, ама нашето най-хубаво се тръшка, някак си най-интелигентно"

В очакване ....
*
Re: Клуб Баба - хит минус едно
« Отговор #1 -: Декември 02, 2008, 11:30:57 am »
а може ли и на татковците :lol:
снощи баща й я пита какво пише на една топка от коледните играчки на кока кола и тя казва "кола" :lol:
той: яяяя Стефууу, детето може да чете :lol:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Клуб Баба - хит минус едно
« Отговор #2 -: Декември 02, 2008, 11:35:10 am »
чудесна темичка! отдавна я предлагах аз.

Криси е на година, прясно проходил. първи опити за изкачване на стъпала. свеки: айде да го заведем при лекарката да го научи да слиза и да се качва 8O
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Клуб Баба - хит минус едно
« Отговор #3 -: Декември 02, 2008, 14:39:05 pm »
моята свекърва- на Алекс зъбите вече аз ще му ги мия, защото като си ги мие сам не плюе, а гълта пастата /за дете на 1 г и 5 м/
майка- как няма да даваш на детето вода, нали ще се обезводни /за позицията ми относно даването на вода на новородената Стефания/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Клуб Баба - хит минус едно
« Отговор #4 -: Декември 02, 2008, 15:01:22 pm »
Прибираме се от родилното и Мони плачка гладна а 5 човека всячески се опитват да и набутат биберон, който тя не иска и да види. Аз около 8 пъти помолих да излязат, но не. В следващия момент влетя свекърва ми с буркана с мед :P На въпроса ми какво ще прави, тя възмутително ми се сепна, как какво, сега ще го науча как се цока биберон :lol:
Мони се прави, че чете книжка и се чува нещо от сорта на : Тати на ти тати, тати ни ти тати и едно и също изречение всеки път което все на тати завършва. майка ми обаче изпадна в екстаз и вика, леле няма 2 годинки, приказки преразказва :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Клуб Баба - хит минус едно
« Отговор #5 -: Декември 02, 2008, 15:57:15 pm »
Лятото оставихме Ели при майка ми и баща ми за 4 дена и се връщаме и майка ми казва, че Ели я е научила как да сменя снимките с клавиатурата, а не все да цъка на стрелките с мишката (естествено Елена просто е шляпала по всички клавиши и е нацелила спейса, което не е чак толкова трудно...).


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Клуб Баба - хит минус едно
« Отговор #6 -: Декември 02, 2008, 17:45:16 pm »
случи се веднъж да оставим детето да го приспива баба му, а ние излязохме. преди това, дадох указания за всичко, като споменах, че преди заспиване има ритуал да му се чете приказка.

връщаме се, питам как е минало, бабата казва - ама не става така с тия приказки. седяхме, четохме, пет приказки изчетохме, ама той как ще заспи така, седнал? та накрая спрях да му чета и го турих в леглото да легне!

аз ей така -  8O 8O 8O. ама ти как му чете приказките?
тя - ами както се чете, седнахме на дивана един до друг и аз чета, той гледа картинките. викам - е как ще заспи така, наистина? а тя - е ако му ги чета докато е легнал в леглото, той как ще вижда картинките?  8O 8O

(това го бройте за 2 хита, щото са си толкова)

понякога се плаша - и нас ли ни очаква такова изглупяване на стари години...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Клуб Баба - хит минус едно
« Отговор #7 -: Декември 02, 2008, 18:01:09 pm »
страхотна тема!!!! ето нещо съвсем прясно - говоря онзи ден по телефона с моята баба (и прабаба на Момо), тя е на 72 години, т.е не е много възрастна, но явно е забравила много неща. както говорим, и малкия го хващат коликите, започва един страхотен рев и дране. баба ми започва да вика: "стига сте го щипали това дете, чухме му гласа", а отзад чувам и дядо ми да приглася "спрете го".... :lol: :lol: :lol: е,как да го спра не съм разбрала още, но милите ми старци още си мислят, че съм му направила нещо, за да реве така специално за тях.

а пък свекърва ми употребява думата "начишан" за всичко - иди разбери дали детето се е било  наакало до ушите или само е пишкало.
*
Re: Клуб Баба - хит минус едно
« Отговор #8 -: Декември 03, 2008, 15:26:59 pm »
Моята майка е луда по малката Тея(на44 дни).Първо,че на фона на останалите деца тя е най-красивата.Другите бебета някак си бледнеят пред нея.Плюс това много емоционална-натъжила се е когато се чу как плаче на записа от изписването от родилния дом,понеже се е сетила колко е било страшно там.
*
Re: Клуб Баба - хит минус едно
« Отговор #9 -: Декември 03, 2008, 16:09:44 pm »
Една вечер оставяме свекърва ми да сложи Филип да спи и аз давам пълни инструкции, кое как, кога и т.н. Церемонията ни по приспиване включва пускането на една играчка, която издава звуци на църкащи щурци, крякащи жабки и други успокояващи такива. Заспива си с нея отначалото.

Прибираме се и питам как в минало, а свекърва ми казва, "Ами аз не намерих играчката и та се наложи малко да покрякам, докато заспи"  :lol:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Клуб Баба - хит минус едно
« Отговор #10 -: Декември 03, 2008, 16:17:57 pm »
Хайде и аз да се включа,само че с нашия дядо нали той ни е под ръка.Снощи му показвам работния вариант на календара на зачатие а той вика: е ми много е "убав" ама в цял свят ли ша го продават,а аз да бе тате световно извесни ще станем а той е ми "убави" са тия работи.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Клуб Баба - хит минус едно
« Отговор #11 -: Декември 03, 2008, 17:30:22 pm »
Марио още с памперси. Оставила съм го у свекърва ми и тя се обажда:
- Да знаеш, че тоя Марио е феноменален!
И в това време чувам етърва ми да крещи от там някъде
- Майко ела, че тоя феноменалния се насра!
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Клуб Баба - хит минус едно
« Отговор #12 -: Декември 03, 2008, 22:17:47 pm »
Марио още с памперси. Оставила съм го у свекърва ми и тя се обажда:
- Да знаеш, че тоя Марио е феноменален!
И в това време чувам етърва ми да крещи от там някъде
- Майко ела, че тоя феноменалния се насра!
:lol: :lol: :lol:

И майка ми реши, че аз не се старая предостатъчно да я науча и тя ще пробва, резултата беше локвичка на спалнята :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Клуб Баба - хит минус едно
« Отговор #13 -: Декември 04, 2008, 10:37:26 am »
Ааааа това за феноменалния си остава мой фаворит засега  :lol: :lol: :lol:
В очакване ....
*
Re: Клуб Баба - хит минус едно
« Отговор #14 -: Декември 04, 2008, 16:11:49 pm »
o, и ние си имаме дете феномен у дома :wink:
пролетта се наложи да пътуваме служебно с мъжа ми до милано за 10дни. мона остава при нашите, но поради невъзможността на майка ми да вземе отпуск, това направи баща ми. имаше от моя страна няколко листа с инструкции, многократно проведени лекции как се гледа дете :lol:, както и обучение по книгата оказване на първа помощ на деца при инциденти :lol: не успяхме да се научим само да сменяме памперс - лошо му ставаше на човека и реакцията не е много за описване :lol: спряхме се на вариант да си слага предварително напоени в дезодорант медицински маски :wink:
като се прибираме дядо й ми разказва - много е умно детето, и много добро - аз му обясних, че не мога да сменям нааканите памперси, мног ми става лошо и го помолих да не ака, докато е с мен, а да чака баба си да си дойде от работа и то ме послуша! :lol:
за справка мона все още не ходи по-голяма нужда по конкретно време на деня, а абсолютно безразборно като час, но нищо не може го убеди, че не го е направила поради тяхната уговорка :wink:
« Последна редакция: Декември 04, 2008, 16:14:14 pm от tzvetenze »
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Клуб Баба - хит минус едно
« Отговор #15 -: Декември 05, 2008, 16:17:49 pm »
Хихи Цветенце това ми напомня на един случай. Мони беше напълнила памперса, ама здраво. Моят мъж си гледа телевизия с чаша винце. Сто пъти го помолих да ми подаде крема, ама той така и не стана. Най-накрая се ядосах и понеже на следващия ден трябваше да изляза за 5-6 часа и той да я гледа му казах в яда си: Ей дано утре 100 пъти напълни тоя памперс да видиш какво е  :oops:.
Факт на следващата сутрин докато ме е нямало Моника го е напълнила 3 пъти :lol:
Баща и беше сто процента сигурен, че срещу него е подготвен заговор и на детето са му давани пюрета за разхлабване :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Клуб Баба - хит минус едно
« Отговор #16 -: Декември 05, 2008, 16:54:44 pm »
Случката на Цвети ми напомня подобна, само че с нашия тати. Той се справя с всичко около гледането на Мия, с изключение на смяна на памперс. Една вечер бях в командировка и пътувам за София. Той казва няма проблем, ще я гледа, да не се притеснявам. След което ми звъня 2 пъти по пътя, за да ми каже, че тя много се е наакала и мирише отдалеч и се пипало детето, защото явно му е некомфортно (за справка Мия сяда на гърне когато иска, но показва че се е наакала, след като го е свършила, само като информация, въобще не страда от факта). Не знам какво очакваше да направя от разстояние :D
<br />[link=http:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Клуб Баба - хит минус едно
« Отговор #17 -: Януари 11, 2009, 15:24:50 pm »
Да драсна още някой ред. с 39 температура, свекърва ми тръгна да я завива с дебело одеало, за да се изпоти и свали температурата. След това и направи нещо с лимонтозу и сода, категорично я отрязах. За мен е малка и подобни експерименти ще ни дойдат и на двете в повече. Тя възмутено го изпи, за да ми покаже, че не убива човек :lol:, казах и да заслабне с около 50-60 кг и тогава да го изпие, така де, трябва да съм 100% сигурна :oops: :lol:.
След това ми се накара, че не и давам глюкоза. Казах, че давам хидратин алфа. Отговора беше: Много разбираш ти, друго си е глюкозата. Казах, че моментално ще взема под внимание забележката и :lol:
Слава богу не живее при нас :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Клуб Баба - хит минус едно
« Отговор #18 -: Януари 11, 2009, 15:28:55 pm »
и нашата баба ми е давала съвет да лекувам детето с аспирин. опули се невероятно, като й казах до какво може да доведе аспирин при деца и съм сигурна, че не ми повярва.
давала ми е съвети също да му давам лимон с мед за болно гърло (как дразни това възпаленото гърло, не е истина), да давам амидофенче за температурата (то вече не се произвежда), и др. подобни.

това си знаят жените, от преди 50 години. лошото е, че не искат да приемат, че светът и познанието се развиват и променят, а гледат на нас като на някакви кукувици...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!