0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ORGAMETRIL
« Отговор #40 -: Януари 26, 2014, 21:26:56 pm »
момичета исках да ви попитам нещо,на мен обикновено когато се сменят сезоните ми закъснява.тоест 4 пъти в годината,това е така от доста време.преди 4 години когато пак ми закъсня отидох на гинеколог защото ми закъсня повече от нормалното (по принцип ми закъснява около 18 20 дена) и той ми каза че е на стресова основа.от тогава винаги използвам 4 пъти в годината оргаметрил,но тая година когато ми закъсня М.Ц,го пих,започнах го към края на декември но и до сега не ми е дошло!интересуваме,ако знаете разбира се дали да го пия пак и евентуално ако не ми дойде пак да отида на лекар или да не рискувам.моля помогнете ако можете
*
Re: Отчаяна съм - вагинален сърбеж
« Отговор #41 -: Януари 26, 2014, 21:58:21 pm »
Отиди на лекар! Не взимай повече лекарства без да са те прегледали. Правила ли си тест за бременност?
На мен ми е странно как така ти казват да взимаш такова нещо по няколко пъти в годината просто ей така. Да, нормално е да ти закъснее веднъж-два пъти, но това с всяка смяна на сезоните за пръв път го чувам. Ходила ли си при друг лекар за второ мнение?

*
Re: Отчаяна съм - вагинален сърбеж
« Отговор #42 -: Януари 27, 2014, 10:53:28 am »
Оргаметрилът е гестаген и докато го пиеш не би трябвало да ти дойде менструация. Тя се появява няколко дни след спиране. Не приемай хормони без лекарско наблюдение, това не са витамини. Задължително отиди на преглед и се консултирай. Възможно е да имаш задържани фоликули или други отклонения в овулацията, но това лекар трябва да го установи и да ти предпише адвекватно лечение.
Re: Отчаяна съм - вагинален сърбеж
« Отговор #43 -: Февруари 26, 2014, 09:29:07 am »
И аз имах същия проблем, четох по форумите за содата ( аз го знаех отпреди) и веднага го приложих - за сега нямам оплаквания, но при мен мисля, че се получи от Лактацид, защото го използвам от много време. Та направих следното не съм разтопявала сода във водата, а направо се натрих с нея сутрин и вечер и проблема "уж" за сега изчезна. Смених си и интимния гел със този на Орифлейм и съм доволна. Другото за което се съмнявам е дали не може да се получи от дамските ежедневни превръзки???
Re: Отчаяна съм - вагинален сърбеж
« Отговор #44 -: Април 07, 2014, 20:10:08 pm »
Охх момичета, като ви чета, все едно мен описвате  :balk_154:. Имам такъв външен сърбеж, по малките и големите устни и най-вече на входа на влагалището, вътре -не. Събежът е от около 2, 3 месеца, и по време на цикъл става страшно, когато сложа превръзки. Чак ме боли от сърбеж, усещам го като протрито, а няма причина за такова нещо. Външно привидно нямам проблем, но другата седмица съм на гинеколог. Мазах се с Дактакорт преди 2 седмици, имаше подобрение, но направихме грешка с мъжа ми, че не сложихме презерватив, защото той няма никакви оплаквания, а аз мислих че е просто нарушено PH или друг дразнител. Когато ми излезнат резултатите ще ви пиша.
Re: Отчаяна съм - вагинален сърбеж
« Отговор #45 -: Август 13, 2014, 01:17:11 am »
Дали вагиналния сърбеж,може да е и зареди гъбички?
 8O
*
Re: Отчаяна съм - вагинален сърбеж
« Отговор #46 -: Август 13, 2014, 02:17:47 am »
Може да са гъби (Candida), може да са и бактерии. Трябва микробиологично изследване, за да се проведе после правилно лечение.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Отчаяна съм - вагинален сърбеж
« Отговор #47 -: Август 13, 2014, 08:52:15 am »
Тантум роза, или както му е там новото име за промивки. Слаб разтвор от калиев перманганат или настойка от смрадлика (тетра). Всичко това за външно приложение (промивки) и просто за облекчаване на симптомите, докато отидете на лекар. Но на лекар и пускане на микробиология задължително.
И в никакъв случай пиене на лекарства ей така по свое усмотрение.
*
Re: Отчаяна съм - вагинален сърбеж
« Отговор #48 -: Февруари 23, 2015, 10:05:29 am »
И аз имах същия проблем, четох по форумите за содата ( аз го знаех отпреди) и веднага го приложих - за сега нямам оплаквания, но при мен мисля, че се получи от Лактацид, защото го използвам от много време. Та направих следното не съм разтопявала сода във водата, а направо се натрих с нея сутрин и вечер и проблема "уж" за сега изчезна. Смених си и интимния гел със този на Орифлейм и съм доволна. Другото за което се съмнявам е дали не може да се получи от дамските ежедневни превръзки???
Някои дамски превръзки причиняват сърбеж.
Даже и ежедневките също .
Там отдолу не трябва да е нито много мокро нито много сухо. osi_16
И при мене имаше сърбеж но намалих дозата на праха за пране и изчезна сърбежа.