0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #260 -: Декември 14, 2012, 10:42:08 am »
Health, много ти благодаря за талона. Такива мисля, че имат в клиниката, понеже са ми давали по друг повод.
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #261 -: Декември 14, 2012, 14:39:28 pm »
healthy а защо е необходимо сега на този етап (след аборта) да изследваш НК клетките?
Ами на мен не са ми изследвани НК клетки. Аз забременявам спонтанно (и трите пъти, е втория беше от инсеминация, ама то пак си е почти спонтанно), но не го доносвам и до трети месец. Та след втория неуспех ми препоръчаха да прави генетични и имунологични изследвания. От имунологичните правих за антифосфолипидни антитела (там нямам проблем)  и отложих това за НК клетки. Продължих с генетичните.

Health, много ти благодаря за талона. Такива мисля, че имат в клиниката, понеже са ми давали по друг повод.
Моля, моля :-) Значи ще ти дадат от там.
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #262 -: Декември 14, 2012, 14:48:31 pm »
Healthy, в твоя случай при спонтанно забременяване, мисля, че евентуална вливка и изследвания на НК-клетките трябва да се правят след положителен тест.
Въпреки, че не е лошо да си направиш едни изследвания и предварително, за да си наясно има ли проблем или не?
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #263 -: Декември 14, 2012, 14:55:49 pm »
Healthy, в твоя случай при спонтанно забременяване, мисля, че евентуална вливка и изследвания на НК-клетките трябва да се правят след положителен тест.
Въпреки, че не е лошо да си направиш едни изследвания и предварително, за да си наясно има ли проблем или не?

Имаш предвид като забременея следващия път, да направя изследването и евентуално вливка (в тази последователно)... Сигурно тези НК клетки в нормално състояние са си в некви нормални стойност, а пък като "усетят" чуждия нашественик, в случая ембриона и нещо се побъркват.
Не са ми много ясни принципно. Ако не са в нормални стойности, те винаги ли са в тези ненормални стойности, но не ми пречат, когато не съм бременна (а може би даже помагат - като са повече и се борят по-мощно с вируси и разни други "агенти")?
« Последна редакция: Декември 14, 2012, 15:00:50 pm от healthy »
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #264 -: Декември 14, 2012, 15:04:56 pm »
NK cells-е съкратено от neutral killer- убива, всичко което усети като опасност за организма.
По принцип е хубаво да ги изследваш преди бременност, въпреки, че са скъпи. Ако излезат в много високи стойности те насочват за изследване на токсоплазмоза, цитомегаловирус, листериоза, хламидии(м/у другото при толкова повтарящи се аборти е хубаво и тях да пуснеш, нищо, че имаш установен генетичен проблем).
Ако са леко завишени, може да ти изпишат медикаменти и да не се стига до вливка. Вливките са доста скъпи и ефекта им е 1 месец, но съдържат готови антитела към по-често срещаните вируси, по този начин повлияват на НК клетките.
Консултирай се с имунолог. Коя клиника посещаваш?
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #265 -: Декември 14, 2012, 15:23:34 pm »
За хламидии съм правила и съм с отрицателен резултат.
Абе значи след 3 месеца ще отида да си пусна изследване, тогава все още няма да съм бременна, защото ще трябва поне 3 месеца да се пазим.
Ами аз не ходя в клиника. Имам само гинеколог.
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #266 -: Декември 14, 2012, 15:30:17 pm »
За хламидии съм правила и съм с отрицателен резултат.
Абе значи след 3 месеца ще отида да си пусна изследване, тогава все още няма да съм бременна, защото ще трябва поне 3 месеца да се пазим.
Ами аз не ходя в клиника. Имам само гинеколог.
хммм,веднага ще ти кажа да отидеш в клиника по репродуктивно здраве. С толкова аборти- не е шега работа. Отиди при имунолог за консултация, ако си от София- ти препоръчвам на клиника Надежда имунолозите.
За хламидии кръвни изследвания- на ИГГ, ИГМ, ИГА ли си правила?
Хормоните на щитовидната ок ли са?
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #267 -: Декември 14, 2012, 16:23:29 pm »
Да, за хламидии тези показатели съм изследвала.
От София съм.
Щитовидната не съм изследвала. Ако има проблем, няма ли да се отразява на забременяването, а не на неизносването?
Ами май ще трябва да отида.
Ама пролетта ходих в клиника Афродита, където ми правиха инсеминацията. Като ми беше отрицателен теста на 14ти ден и доктора взе да ме успива и да ме успокоява да ми разправя как многоп хубаво би било да направя след това инвитро. А аз се оказах бременна, но просто по-късно (след 2-3 дни) се вдигна хормона. След това последва и аборта. И повече не съм ходила, защото след 3те месеца пазене аз просто много бързо забременях - на втория месец непазене.
И изобщо в тези клиники не знам дали вършат някаква работа, различна от това да те прекарат да правиш инвитро. Аз съм във възраст над тази за процедура по фонда и ще съм за тях като ходещ портфейл! Тази година навърших 43. Пък и изобщо не съм имала шанс за фонда, защото нямам доказан стерилитет (след като забременявам...)
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #268 -: Декември 14, 2012, 16:37:44 pm »
Именно предвид възрастта ти те насочвам към клиника. Трябва да се види качеството на яйцеклетките, което също може да е причина за спонтанни аборти. Не е необходимо да правиш ин-витро според мен, просто се пунктира Я. на естествен цикъл и се вижда качеството.
Щитовидната е абсолютно задължително да я изследваш- високо ТСХ води до спонтанни аборти, а не до незабременяване. Изобщо има много неща, които трябва да се изследват. Също така ЦС правила ли си- да се провери да няма течност в тръбите.
Афродита изобщо не е добър избор според мен. Харесай си някоя клиника и действай.
Нямаш време за губене :bighug: :bighug: :bighug:
Оспамихме темата...
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #269 -: Декември 14, 2012, 16:41:13 pm »
а какво е ЦС  :oops:?
е, понякога една тема води до друга.. какво да се прави ...
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #270 -: Декември 14, 2012, 16:42:40 pm »
Цветна снимка.
Също така- изследвания за тромбофилия, абе много са нещата....
освен това-генетичните проблеми се преодоляват понякога с ин-витро метода.
Стабилен лекар ти трябва- тамън докато чакаш времето за забременяване-имаш време да направиш изследванията и да вземеш мерки да не се повтарят повече неприятните случки.
« Последна редакция: Декември 14, 2012, 16:44:52 pm от deizi_83 »
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #271 -: Декември 14, 2012, 16:44:16 pm »
ЦС-в случая значи цветна снимка,но  се използва за (цервикална слиз)
Николай е на 2г.4м.5д.
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #272 -: Декември 14, 2012, 17:04:39 pm »
Значи, след втория аборт правих:
Генетично за тромбофилии, там фактор 5 и фактор 2 са без отклонения, другите 2 показателя - хетерозиготно носителство, което ми казаха, че не било проблем.
Имунологично за антифосфолипиден синдром - нямам проблем
Генетично на двамата - кариотип, при мъжа всичко наред, при мен - мозайка
Всяко изследване го пускам в отделен месец, щото тати не работи цар :-(
сега сигурно трябва да планирам НК клетки и щитовидна. Цветна снимка за какво ми е, (течност в тръбите ??? ) ... яйцето така или иначе стига оплодено до матката и даже се имплантира.
е вече нищо не разбирам... ако до скоро нещо ми се е прояснило... вече е тъмна индия
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #273 -: Декември 14, 2012, 17:08:16 pm »
да, прочети за хидросалпингс(течност в тръбите) и влиянието му в/у плода.
За двата видоизменени фактора в тромбофилията, не ти ли изписана хепаринова терапия?
Яйцеклетката може да се опложда, но ако е  некачествена води до аборти.
Също така мъжът ти правил ли си е СДИ тест?
Много са нещата. Дано да намериш твоя лекар и да успееш! Но не губи време в проба-грешка! Дано да ме послушаш!
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #274 -: Декември 14, 2012, 17:12:36 pm »
А така! "СДИ тест" моля, преведете  :oops:

А очевидно попадаме на некачестени яйцеклетки. В кръвта ми мозайката е 11%, а в яйцниците може да е и 98%
Аз и да ви послушам, мъже ми като чуе че трябва да се дават пари за изследвания/процедури и пр. и хваща рак. Хем иска да имаме бебе, хем не му се дават пари, хем не иска да осиновим... изобщо вече не знам какво иска! Простете ме, ама нервите ми са на ръба. И като му кажех, че нещо с бебето не е наред и май ще се отива на аборт и като ме пита "е пак ли" и ми иде да му завра онова отзад!

Е сега вече оспамихме темата  :D

А, забравих да напиша, че изрично попитах генетиците за хетерозиготното носителство при втория и третия показате и ми казаха, че не се налага терапия. Ако имам проблем при фактор 5 (лайден) и фактор 2 от комплекса за тромбофилии, тогава се препоръчва терапия.
« Последна редакция: Декември 14, 2012, 17:36:56 pm от healthy »
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #275 -: Декември 14, 2012, 18:42:40 pm »
healthy , дръж се! Когато бебо проплаче всичко това ще се стопи в миналото! Дано скоро се установи къде е проблемът и той да отпадне! Но, наистина ти трябва добър лекар. И когато сама стигнеш до този извод и се насочиш вече към добър лекар ще се окаже, че в клиниката ще ти искат наново да ти пуснат от тях повечето изследвания и тогава ще е жалко, че сте пропиляли толкова време и пари. Поне при моите приятелки, които са по-дълго в клиниката от мен, така стана и трябваше доста изследвания наново да правят там. Не че искам да им правя реклама, но наистина в клиника "Надежда" са най-добрите специалисти по репродуктивните проблеми! Дълго се чака, но определено си заслужава!

Искам да Ви питам относно това: http://www.bg-cardio-fondation.com/pdf/sb1/346-349.pdf

И в часност: "Най-висок риск за унаследяване са хромозомните аномалии, както е при синдромите на Марфан, на Ноонам и на Холт Орам. Винаги трябва да се има предвид възможността медикаментите да засегнат плода, като вземането им трябва да се прекрати по време на бременността, като например АСЕ-инхибитори и антагонисти на ангиотензин ІІ. На жените с фамилна обремененост се препоръчва генетична консултация в специализирано заведение, както и фетална ехокардиография през 16-18 гестационна седмица. При установяване на тежка комплексна кардиопатия е редно да се обсъжда възможността за прекъсване на бременността. "
Намерих и това:
"Re: Бременност след дете с ВСМ
Мнениеот доц. Анна Кънева » 24 Юли 2012 18:44
Здравейте,
Съжалявам за загубата Ви и се радвам за здравото Ви дете.
Рискът в семейство на здрави родители да се роди дете с вродена сърдечна малформация (ВСМ) е около 1%, а в семейство с дете с ВСМ той нараства до 5%. Най-често причината остава неизяснена, както е било при Вас.
Съвременната медицина позволява откриване на ВСМ с помощта на феталната ехокардиография в 20-22 седмица на бременността. Феталният и биохимичен скрининг в 13-15 седмица откриват и най-честите генетични заболявания като синдром на Даун.
Много семейства като Вашето по-късно имат здрави деца.
Лекарите от Детска кардиологична клиника на НКБ сме готови да консултираме всяка бъдеща майка." -

Къде може да се направи такава генетична консултация - имам предвид за ВСМ?
« Последна редакция: Декември 14, 2012, 18:46:13 pm от rosefromstars »
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #276 -: Декември 14, 2012, 20:01:37 pm »
healthy, моят съвет е да се обърнеш към лекар специалист, който погледне всички изследвания, които си направила и даде адекватен съвет как да процедираш преди и след забременяване. Лекар, на който ще имаш доверие, той да бъде и човекът, който ще се грижи за твоята бременност.

Според мен е излишно да се прави хистеросалпингография при наличие на спонтанно забременяване, липса на тазово-възпалителни заболявания с цел профилактика за хидросалпингс. Да не говорим, че за 100% - на диагностика на хидросалпингс се прави лапароскопия.

Тук можеш да намериш информация за изследванията при повтарящи се аборти.http://www.invitro-plovdiv.com/index.php?option=com_content&view=article&id=133:2011-04-07-17-02-50&catid=35:2009-11-08-10-51-59&Itemid=61

Не че искам да им правя реклама, но наистина в клиника "Надежда" са най-добрите специалисти по репродуктивните проблеми! Дълго се чака, но определено си заслужава.

rosefromstars, най-добър е относително понятие, за теб може и да е така, защото благодарение на труда на чудесните лекарите там си забременяла то друг пациент би могъл да е на друго мнение. Обикновено пациентите хвалят клиниката, където са успели но със сигурност отговорите са повече от един.

Съжалявам, че не мога да дам мнение къде може да се направи тази генетична консултация и дали изобщо се прави, дано Мели - д-р Даскалова се включи. Ако искаш и пиши на лично съобщение.
Зная, че при някои генетични заболявания се получава мутация де ново, без да има наследствена обремененост.
Преди време моя позната се е наложило да направи аборт по медицински причини поради ВСМ на плода, сега има две здрави деца, износи двуплодна бременност.

Пожелавам успех!
« Последна редакция: Декември 14, 2012, 20:03:46 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #277 -: Декември 14, 2012, 23:42:35 pm »
healthy, моят съвет е да се обърнеш към лекар специалист, който погледне всички изследвания, които си направила и даде адекватен съвет как да процедираш преди и след забременяване. Лекар, на който ще имаш доверие, той да бъде и човекът, който ще се грижи за твоята бременност.
Да, трябва ми комплексен специалист, който да ме посъветва какво да правя. Ей тук се затруднявам. Моята лекарка е акушер-гинеколог, много уважаван лекар, но все пак само гинеколог. Тя донякъде ме съветва и ми дава насоки, тя ми каза какви изследвания да правя, но на мен ми трябва повече. Някой който да може и да анализира изследванията и да даде съвет за нататък, но наистина без особено преиграване. Виждам колко много иследвания има(които сигурно струват цяло състояние), но каква полза ако само си регистрираме причина за абортите, а решението е много мъгляво. Някой, който просто да ми каже какво има смисъл да правя и какво не. Напълно осъзнавам, че 43 години не са никак малко, особено що се отнася до бременност. Н искам никой да ме заблуждава и да дава излишни илюзии, че с еди-какви си методи може да станат чудеса. Чела съм статии от видни лекари соециалнисти по АРТ, които си признават, че възрастта над 35 си е вече трудна възраст за забременяване инвитро, а за над 40 нещата съвсем "загрубяват". Там споменават едни проценти на успешни бременности, които са много жалки. Но това е живота. Да сме мислели, докато сме били по-млади.
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #278 -: Декември 15, 2012, 09:43:26 am »
Healthy, първо мисля, че трябва да си поговориш с мъжа си и да си изясните, че щом искате дете няма смисъл да повтаряте до откак безуспешните си опити, а е време да потърсиш специализирана помощ и ако се наложи да изхарчите необходимите пари за изследвания.
Моите уважения към твоята лекарка, ама не може да ме убедиш, че е направила всичко необходимо-ами най-елементарното- изследвания на ЩЖ- поемет се от ЗК......
Хубаво те е насочила към НК клетките, ама преди това трябва да се изследват много по-елементарни и евтини неща.....
понеже в Надежда, където не взимат пари за прегледи, се чака по 1 година за час, си избери някоя от другите клиники- например Щерев, там ще ти запишат бързо час....
healthy,
Според мен е излишно да се прави хистеросалпингография при наличие на спонтанно забременяване, липса на тазово-възпалителни заболявания с цел профилактика за хидросалпингс.


Това доказано ли е-изследвани ли са уреаплазми и микоплазми, те са чести причинители на хидросалпингс?
СДИ теста представлява разширена спермограма, която изследва ДНК-фрагментациите на сперматозоидите.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #279 -: Декември 15, 2012, 10:31:29 am »
... Напълно осъзнавам, че 43 години не са никак малко, особено що се отнася до бременност. Н искам никой да ме заблуждава и да дава излишни илюзии, че с еди-какви си методи може да станат чудеса. Чела съм статии от видни лекари соециалнисти по АРТ, които си признават, че възрастта над 35 си е вече трудна възраст за забременяване инвитро, а за над 40 нещата съвсем "загрубяват". Там споменават едни проценти на успешни бременности, които са много жалки. Но това е живота. Да сме мислели, докато сме били по-млади.

healthy, ясно е, че възрастта особено при жената е ключов фактор за успех. Жалките проценти успеваемост са относителни в предвид, че в България последните години като, че ли започна семейното планиране и забременяване в по-късна възраст. Не казвам, че е правилно но това е реалността.
Искам да ти насърча, че не е невъзможно да се забременее и износи бебе след 40. Вярвам, че ще намериш точния специалист, който да ти помогне. Сега има интернет и тази задача не е невъзможна.  :)

Най-често хидросалпингса се образува при трудно пропускливи или напълно не пропускливи тръби, които са нарушени от ТВЗ. При наличие на ТВЗ обикновено се стига до ин витро процедура... но както е видно от линка профилактиката преди забременяване в предвид спонтанните аборти е необходима.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън