0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #220 -: Юли 03, 2012, 12:48:08 pm »
Здравей,
аз си го взех от Личния лекар, утре ще видя какво ще направя с този талон  :)
Здравейте отново, на 14-тия етаж в МД има ремонт и до там не може д а се стигне с нищо, от 6-тия етаж, като видяха талона ни препратиха на 2-рия етаж 212 стая. Там ни подготвиха документите, след това платихме на касата около 320лв за изследванията и се върнахме да дадем кръв пак в 212. изследванията са:
ДНК - MTHFR гени - 20лв, ДНК - FV,PAI и промбин гени /т.е. тромбофилия/ - 80лв и Постнатална цитогенетика с реактиви от СБАЛАГ "Майчин дом" - 2х110 =220лв
Това е от мен Успех на всички
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #221 -: Юли 03, 2012, 17:03:27 pm »
Здравейте момичета!
Да докладвам за генетичните.
Днес ходих да си прибера резултата от изследването за антифосфолипиден синдром - нямам отклонения от референтните стойности - под минимални съм. Така. Изключваме този проблем от вероятните за двата спонтанни аборта. По-нататък ще остане за НК клетки.
А на 14ти етаж в МД изобщо не припарвам :-). Ходих до 6 етаж за да си запиша час за цитогенетичните - дадоха ми за 18 септември (скоро цялята катедра излиза ваканция). Поговорих си с момичето там и тя беше много любезна да ми разясни въпросите, които ме вълнуваха. Та трябва да сме въоръжени със зеления талон, където трябва всичко подробно да се опише - причини за да ни праща гинеколожката за това изследване.
После слязох до 2ри етаж и си пуснах генетично за тромбофилии (103 лв + 1.50 такса превод)
И така - олекнала (откъм левчета и притеснения за антифосфолипиди)напускам района на болницата... че пътечка направих до там. Наесен - с песен... пък дано лятото е плодородно ;-) за вас и за мен
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #222 -: Юли 04, 2012, 10:55:23 am »
Аз пък да докладвам за тези,които се интересуваха за поемане на разходите от фонд за допълнително осигуряване- вчера се опитах да мина имунологичните изследвания по фонда, по който съм допълнително осигурена, т.е. записах час,за да може лекар-гинеколог да ми изпише направление за изследванията- отдавна не се бях потила толкова, т.к. не тр.да се споменава стерилитет (не поемат тези изследвания),а само на база аборт.Отказаха ми да ми ги изпишат, т.к. при един не се правели,освен това казаха,че така или иначе няма да ми ги поемат. Единственото,което успях да измуфтя са вирусологията: микоплаза,уреаплаза и хламидии  :(...пак е нещо.
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #223 -: Юли 04, 2012, 15:17:21 pm »
И аз днес олекнах с едни 330 лв.  8O за имунологични изследвания. Правих ги в Клиниката по имунология в Александровска болница. Лекарката каза, че преди един месец щяха да ми струват наполовина по-малко, но от това не ми стана по-леко...напротив. Резултатите другата седмица.


*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #224 -: Юли 04, 2012, 18:09:41 pm »
Деси, дано резултатите те зарадват. :wink: Успех, мила!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #225 -: Юли 05, 2012, 09:07:06 am »
Здравейте! Бих искала да попитам в клиника Надежда колко струват генетичните за двамата партньори.Записва ли се час преди това при лекаря ,който ще прави генетичните,после колко се чака,в кой ден от седмицата.Благодаря предварително!Много късмет на всички момичета и усмихнато лято:)
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #226 -: Юли 05, 2012, 09:50:01 am »
300лв са генетичните за кариотип за двама партниори.Записваш час при тази докорка: http://invitro-bg.com/bg/nie/102/400/
Стават много по-брзо отколкото на други места.
А ти зашто нямаш генетчни досега? май си от старите в форума.
Успех! :crossfingers:
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #227 -: Юли 05, 2012, 10:03:32 am »
Деси, дано резултатите те зарадват. :wink: Успех, мила!
Благодаря ти deep :) Иска ми се резултатите да са хубави, а от друга страна, знам ли, искам да открием причината за спонтанните аборти и да се вземат мерки навреме...


Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #228 -: Юли 05, 2012, 10:49:34 am »
Здравейте! Бих искала да попитам в клиника Надежда колко струват генетичните за двамата партньори.Записва ли се час преди това при лекаря ,който ще прави генетичните,после колко се чака,в кой ден от седмицата.Благодаря предварително!Много късмет на всички момичета и усмихнато лято:)
Аз ще ги правя в Надежда- преди 2 седмици имаше свободен час за след 3. Сега на 16-ти имаме час при генетичката им и лекарят ми спомена,че са по 150 лв на човек. Не ми каза за колко време стават-спомена,че зависи от натовареността, но обикновено максимум до месец. Не съм сигурна за това дали генетичката е налична 5 дни в седмицата, върти ми се нещо пон.и вторник,но е възможно да се бъркам, т.к. доста неща изчетох и за други генетици :)
*
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #229 -: Юли 06, 2012, 09:30:12 am »
300лв са генетичните за кариотип за двама партниори.Записваш час при тази докорка: http://invitro-bg.com/bg/nie/102/400/
Стават много по-брзо отколкото на други места.
А ти зашто нямаш генетчни досега? май си от старите в форума.
Успех! :crossfingers:
Благодаря ти Ваня!
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #230 -: Юли 23, 2012, 11:28:29 am »
Някой може ли да ми каже, дали до края на месеца ще дават резултати от безплатните генетичните изследвания в Майчин дом, разбрах, че ще излизат в почивка август месец, днес звъня от сутринта искам да попитам, но не ми вдига никой, последно бях се разбрала за 06,07, все още работеха, но бях възпрепятствана и неможах да пътувам до София!Благодаря предварително!
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #231 -: Август 29, 2012, 09:53:22 am »
Момичета, моля ако някой е ходил скоро на генетични изследвания в Катедра по генетика на 6 етаж в Майчин дом да се включи. Интересува ме този зелен талон, който изискват може ли да бъде издаден от личния лекар или трябва задължително да е от гинеколог? Проблемът е, че моя гинеколог не работи по здравна каса и не може да ми го издаде. А някъде по-напред в темата едно момиче беше писало, че като показало талона и са я препратили на 2 етаж (където се плаща).
Май много объркано го написах  :oops:


Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #232 -: Септември 17, 2012, 14:27:45 pm »
Здравейте момичета!
Дойде есен и вече с песен готови за нови подвизи!
Ами аз утре съм на генетично изследване в Катедра Генетика.
Сдобих се с тоз зелен талон (като си купих кочан с талони де) и гинеколожката ми го попълни (тя не знаеше какво, както и нямаше такива талони, но с общи усилия сглобихме каква ни е целта на заниманието). Та утре ще мога да ви кажа как минава процедурата. Моята гинеколожка също няма договор със здравна каса. То тоз талон няма общо с касата, а трябва да е написан от гонеколога, за да знаят хората в катедрата за какво отиваме там. Та така - часа си го бях записала някъде към средата на юли. Просто цялата катедра няколко дни по-късно излизаше ваканция до края на август и затова имаше свободни часове чак на 18ти септември. Та това излседване смятам да ми е последно от набора "сериозни изследвания", защото ми писна всеки емсец да ме бодат за какво ли не. Мислех да пускам за НК клетки, амаааааа... ще видим. Засега - толкоз!
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #233 -: Септември 18, 2012, 10:52:04 am »
healthy, ти може би вече си на изследването, но все пак да дам информация как минава и за други момичета - аз бях на 11 септември. Отидохме към 9.30ч., целия коридор на катедрата беше пълен със студенти и моят съпруг чак тогава разбра, че студенти ще му вземат кръв  :wink: (Става въпрос за Катедра по мед. генетика на 6 етаж  в Майчин дом). Посрещна ни една много мила девойка, но като влязохме в кабинета вътре стоеше една студентка-китайка, на която й бяха пробили вените и на двете ръце (те си се учат взаимно), и това тотално срази моя мъж - не знам как не побегна навън  :lol: Зеления талон дори не го прочете, важно е да има такъв. Разпита ни за проблемите ни, записа ни в едни регистри и толкова. В крайна сметка ни взеха кръвта благополучно, нямаше припаднали, и без нито една стотинка да дадем. Резултатите - след месец и половина  8O
Успех в борбата на всички момичета  :P


Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #234 -: Септември 18, 2012, 14:13:08 pm »
Здравейте момичета!
Да, desita_r , когато си ми писала сме били на изследването!
Но при нас нещата стояха коренно различно, а именно - в 9.28 ч. нямаше НИКОЙ в коридора. Там в кабинета бяха само една преподавателка и милото момиче. Тя ни заведе в един друг кабинет, където имаше и кушетка (аз предния ден се обадих да попитам дали има кушетка заради мъжа ми, който има фобия от игли и остри предмети). Дадох зеления талон, тя си го изчете и започна да ни задава разни въпроси относно бременностите и абортите. След това ни взе кръв по всички правила и ни даде да си запишем номерата на протоколите, с които след това да си получим изследванията. Аз съм супер доволна от момичето. Иглите, които използват са най-тънките и почти не се усеща, като взема кръвта, а в други лаборатории е било по-болезнено. И така - пари не ни взеха (защото това си е Катедра Медицинска Генетика), а резултатите ще са готови след около месец-месец и нещо (първо ще се обадим по телефона) и после ще отида да си взема писменото становище. Ако има отклонения ще ни обяснят много подробно за какво точно става въпрос. Между другото в другите лаборатории времето за изготвяне на изследването е също 3-4 седмици, просто това си е технологичното време. Но аз пък нямам нищо против да изчакам това време, защото не сами излишни 220, които трябваше да дам в някоя друга генетична лаборатория.
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #235 -: Септември 18, 2012, 20:00:46 pm »
момичета, можете ли да ми дадете някакъв телефон, за да си запазя час за изследване на кариотипа на ет.6 в майчин дом, понеже съм от провинцията и няма как да ида да си запазя час на место.Благодаря Ви предварително.изчетох доста по темата , но такъв не намерих.и още нещо-за този зелен талон -предоплагам само на името на единия партньор се издава нали така, или греша?/извинете ме за глупавия въпрос/
Отговор
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #236 -: Септември 19, 2012, 12:19:10 pm »
gioia_bg, вече са ти отговорили в другата тема. Имай предвид, че трудно си вдигат телефона, така че бъди по-настоятелна. Мисля, че само понеделник и вторник работят (поне дават часове само за тези дни, а в останалите нито има някой в целия коридор, нито съм ги улучвала по телефона). Успех!


Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #237 -: Октомври 19, 2012, 14:46:33 pm »
Здравейте момичета,

Ние имаме записан час от лятото още за кариотип сега за 23 октомври. Причината да го запишем беше висока ДНК фрагментация на сперматозоидите според СДИ теста на мъжа ми. От тогава обаче направихме ин витро и аз съм бременна в 7 г.с. Чудя се има ли смисъл да го правим този кариотип предвид обстоятелствата? Моля за вашето мнение.

Успех на всички!
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #238 -: Октомври 19, 2012, 16:00:27 pm »
Здравей Miho_She!
Честито за бременността!
Аз също мога да се похваля с бременност, стана спонтанно, но съм в по-ранен стадии, вчера установих с тест + ЧХГ кръвен.
Ние също имахме от лятото записан час за 18 септември (тогава ми беше първи ден от последна редовна М.) и трябва до края на този емсец да си получим резултатите. Според мен има смисъл да си направите, още повече ако сте успели да си вземете талон за безплатно изследване. Това изследване се прави веднъж в живота и резултатите могат да ви послужат и в други случаи. Освен това ако все пак се открие нещо в зиследванията, лекарите ще бъдат информирани за това и може би по-добре ще отреагират в процеса на бременността.

Желая лека и безпроблемна бременност!!
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #239 -: Октомври 20, 2012, 19:52:00 pm »
Благодаря ти Хелти,

Може би ще го направим все пак това изследване.

Много леки 9 месеца и на теб! Бъдете здрави! И много вълнуваща среща с едно пухкаво бебе след 9 месеца :)