0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #180 -: Април 07, 2012, 00:37:34 am »
Номерът е 9172735.Зеленият талон представлява искане за изследване и може да ти го даде гинекологът ти (няма общо със здравната каса). Отиди в клиниката и си поискай.




My first, my last, my everything!
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #181 -: Април 07, 2012, 09:56:01 am »
Да така е, зелен талон на мен ми го дадоха от Малинов, питайте някой от докторите, те ги пишат и после си записваш час в катедра по генетика на шести етаж в Майчин дом!
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #182 -: Април 07, 2012, 21:31:11 pm »
Благодаря ви момичета :youwoman:
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #183 -: Април 17, 2012, 17:39:47 pm »
Минавам да се отчета. Днес ни бяха цитогенетичните изследвания. Отидохме с прословутия зелен талон. Предупредиха ни да сме добре нахранени. След известно лутане из пустите коридори открихме две момичета, вероятно студентки. Те ни приеха и обслужиха. Бяха много мили. Сега остава да чакаме 1 месец за резултата, но съм доволна, че спестихме доста парички.




My first, my last, my everything!
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #184 -: Април 17, 2012, 22:15:30 pm »
Барклет, бяхте ли записали час предварително, на шестият етаж на Майчин дом, нали така?И знаеш ли колко време важи това напревление, аз имам, но все още не сме ходили, понеже не сме от София и ни се иска да съчетаем нещата с преглед в клиниката!??Благодаря и успех!
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #185 -: Април 18, 2012, 17:41:58 pm »
Да, записахме си час по телефона, или по-скоро ден :)(между 9.30 и 12.30 ч.) Мисля че няма определен срок за зеления талон. Идеята е, че ти е назначено изследването, а не си решила просто така да си го направиш. Нас ни разпитваха да им изясним историята си. Обади се по-рано, защото мен ме записаха за след около 10-ина дена. Не пречи да се обадиш и да промениш деня, ако се отложи идването ви до клиниката.
Успех и на теб!




My first, my last, my everything!
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #186 -: Април 18, 2012, 20:36:43 pm »
Да, ясно благодаря още веднъж!
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #187 -: Април 22, 2012, 10:00:41 am »
Здравейте,имам едно въпросче и на нас ни предстоят да направим тези изследвания тъй като имам 3 неуспешни опита инвитро,но в клиниката която ходим не изпащат в някаква друга лаборатория където трябва да се изръсим 300лв.Попитах лекаря при който правим инвитрото за тази катедра в МД и той ми каза,че става,но незнам дали той ще ми даде този зелен картон тъй като те са частна клиника.Та въпроса ми е ние сме от Благоевград да ли може моят гинеколог да ми даде такъв талон или задължително трябва да бъде издаден от клиника по репродуктивни проблеми,в противен случей ще трябва да се ръснем 300лв.Благодаря предварително.
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #188 -: Април 22, 2012, 10:38:43 am »
Здравейте,имам едно въпросче и на нас ни предстоят да направим тези изследвания тъй като имам 3 неуспешни опита инвитро,но в клиниката която ходим не изпащат в някаква друга лаборатория където трябва да се изръсим 300лв.Попитах лекаря при който правим инвитрото за тази катедра в МД и той ми каза,че става,но незнам дали той ще ми даде този зелен картон тъй като те са частна клиника.Та въпроса ми е ние сме от Благоевград да ли може моят гинеколог да ми даде такъв талон или задължително трябва да бъде издаден от клиника по репродуктивни проблеми,в противен случей ще трябва да се ръснем 300лв.Благодаря предварително.
Няма значение ,че е частна клиника ,твоят гинеколог също може да ти го издаде .
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #189 -: Април 22, 2012, 10:49:10 am »
Благодаря ти Валерия!Само не разбрах в Благоевград могат ли да ми го издадат,а за частната клиника имах предвид там където правим инвитрото.Те попринцип никога не са ми давали такива направления всички изследвания съм си ги плащала.Затова се интересувах дали моя гинеколог в Благоевград може да ми даде такъв талон  (той не е специалист по репродуктивни проблеми ,той е само един специалист в областта на акушерството и гинекологията).Малко объркано стана за което се извинявам!Но на истина не знам какво да правя.
« Последна редакция: Април 22, 2012, 10:59:06 am от geri03_73 »
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #190 -: Април 22, 2012, 12:53:32 pm »
Гери, може да ти го напише всеки акушер гинеколог(а доколкото разбрах и личен лекар, както и в клиниката, където ще правите ин витро. Това не е направление по здравна каса, а просто една зелена бележка с назначение и диагноза, от който е видно, че е необходимо да се направят изследванията.




My first, my last, my everything!
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #191 -: Април 22, 2012, 12:56:40 pm »
barklet,много ти благодаря за изчерпателния отговор.
*
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #192 -: Април 23, 2012, 12:14:00 pm »
А за взимане на тези изседвания /безплатните -6 ет на майчин дом /дали може всеки ден или пак само в понеделник или вторник ? Забравих да питам , а ми се пада друг ден часа .
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #193 -: Април 23, 2012, 19:31:15 pm »
На мен ми казаха да звънна преди да отида, без да уточняват ден. Питах кога е удобно и ми отговориха когато искам, но да се обадя преди това, за да ми потвърдят, че са готови.




My first, my last, my everything!
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #194 -: Април 23, 2012, 20:36:37 pm »
Всеки ден до 15 часа ,ако си спомням правилно .Но наистина първо трябва да се обадите за по -сигурно .Кариотипа на мъжа ми не беше разписан и сега трябва да ходим отново.
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #195 -: Май 14, 2012, 10:51:54 am »
Здравейте! Не съм съвсем сигурна дали въпросът ми е за тази тема, но все пак ще го задам. Със съпругът ми имаме намерение да започнем бебеправене, но мен ме притеснява дали детето ни може да наследи някоя болест от семейството му. Свекърът ми е с олигофрения, а деверът ми страдаше от синдрома Kearns-Sayre. Доколкото знам и двете заболявания са наследствени. Та въпросът ми е: правят ли се някакви изследвания, от които можем да разберем вероятността от предаване на болестите и ако има такива тестове, кога се правят - преди или след забременяването?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #196 -: Май 14, 2012, 23:45:19 pm »
Аз бих направила консултация с генетик като начало. За синдрома на Kearns-Sayre бих се обърнала към Информациония Център за Редки Болести http://www.raredis.org - намира се в Пловдив, бул. Васил Априлов 15А, тел. 032 57 57 97 и 032 577 447.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #197 -: Май 18, 2012, 14:26:19 pm »
Аз не разбрах безплатни ли са или не?
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #198 -: Май 28, 2012, 09:51:51 am »
Здравейте,
резултата от моите генетични изследвания - нискостепенен мозайоцизъм. Много съм разтревожена, има ли някой друг такова нещо и дали въобще имам шанс да забременея някога. Имам един неуспешен ин витро опит.
Хубав ден!
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #199 -: Юни 06, 2012, 16:09:59 pm »
Бих искала да попитам дали някой може да ми каже какво точно представлява цитогенетичното изследване и кръв ли се взима за него?! Предварително Благодаря