0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #161 -: Януари 13, 2012, 15:02:57 pm »
Чудя се ,понеже и аз мисля да пускам генетични,/след 2 ри неуспешен опит съм/ако има някакви отклонения в тях повлиават ли се по някакъв начин ,с някаква терапия или друго?

Да, разбира се ... При някои отклонения е достатъчно да се пие фолиева киселина например от 5mg., при други се поставя подкожно фраксипарин по време на бременността и след трансфер... Спокойно си направи изследвания определено има защо.

Успех!

Благодаря!
*
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #162 -: Февруари 28, 2012, 20:03:54 pm »

Някой правил ли е скоро генетични ? В майчин дом /на 6 ти етаж / искат зелен талон .Дали може да се вземе от личен лекар? А и какво да е писано на него? Благодаря предварително !
*
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #163 -: Февруари 28, 2012, 20:07:03 pm »
Някой правил ли е скоро генетични ? В майчин дом /на 6 ти етаж / искат зелен талон .Дали може да се вземе от личен лекар? А и какво да е писано на него? Благодаря предварително !
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #164 -: Февруари 29, 2012, 10:36:55 am »
Какъв е този зелен талон, аз също се интересувам???
*
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #165 -: Февруари 29, 2012, 13:35:50 pm »
Какъв е този зелен талон, аз също се интересувам???
Мисля, че това е искането за изследване или направление за изследване. Бланката със зелените букви.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #166 -: Февруари 29, 2012, 19:14:12 pm »
личната лекарка каза ,че тя не може да го издаде ,утре щяла да пита гинеколог и ще ми каже. Ако науча нещо ще пиша.
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #167 -: Февруари 29, 2012, 20:03:59 pm »
Благодаря момичета! :)
*
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #168 -: Март 02, 2012, 11:48:02 am »
Личната ми даде такова искане за изследване .В понеделник като мина ще ви пиша дали е това и дали се плаща .
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #169 -: Март 02, 2012, 21:17:32 pm »
Аз също ,днес се сдобих със зелен талон и записах час за вторник .
Също ще докладвам  :D
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #170 -: Март 03, 2012, 11:05:58 am »
Валерия, Мимише, задължително да пишете, аз също искам да си направим такива  изследвания, дано при вас всичко да е наред!!!!
*
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #171 -: Март 06, 2012, 10:56:55 am »
Anajens,това е талона да- Медицивско направление/искане за изследване. Взима се лесно ,като може и от личен лекар.Не се плаща като е на 6 ет.Но трябва предварително да си вземеш час.Носи си и изследванията имунологични и на мъжа ти спермограми ,ако имате.Това се сещам ,ти питай ,ако има нещо друго .От 9-12 ч. май са там ,в понеделник и вторник.
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #172 -: Март 06, 2012, 13:46:16 pm »
Мимише да разбирам, че става въпрос за генетични изследвания, ако правилно съм разбрала вземам си час на место само, неможе по телефона, и след това си вземам направление от личният лекар за тези изледвания!???За Майчин дом става въпрос на 6 етаж???Ако има някакви телефони защото не съм от София може да ми ги дадеш на лични!???
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #173 -: Март 09, 2012, 14:57:53 pm »
Час записах по телефона.
Зеления талон ми обясниха ,че не трябва да е от личния лекар а от акушер-гинеколог .Резултатите излизат обаче след по-вече от месец.
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #174 -: Март 26, 2012, 22:40:44 pm »
Къде в Пловдив можем да направим кариотип /хромозомен набор/ за двамата партньори? Какъв е редът, предварително ли трябва да си запишем час? Каква е цената?
Моля, който е от Пловдив и скоро е правил това изследване да сподели.  osi_1
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #175 -: Април 04, 2012, 22:19:12 pm »
Здравейте момичета,може ли някой да ми каже как става записването за безплатните генетични изследвания?Ще съм ви много благодарна.Предстои ми 4инвитро и трябва да ги пусна. :youwoman:
*
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #176 -: Април 05, 2012, 00:03:30 am »
papa2011, лаборатория Геника, ул.П.Д. Петков 23. Намира се на ъгъла на кап. Райчо и П.Д. Петков, на 4-ти етаж ако не се лъжа, но има табло с указания на входа за по-сигурно.
Отивате на място и ви взимат кръв, пращат я до София и резултата е готов за около седмица. Цената беше 185лв на човек (Януари 2012), плаща се и за взимането на кръвта - 2лв.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #177 -: Април 05, 2012, 00:52:51 am »
Да, лаборатория "Геника" е на 4-я етаж в Търговски център "Гранд", входът е отстрани, работно време 14:00 - 18:00.
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #178 -: Април 06, 2012, 12:33:14 pm »
Здравейте момичета,може ли някой да ми каже как става записването за безплатните генетични изследвания?Ще съм ви много благодарна.Предстои ми 4инвитро и трябва да ги пусна. :youwoman:

Аз си записах час по телефона (на място не съм ходила, предстои ми да отида за изследванията). Доколкото разбрах се намира на 6-ия етаж в МД (катедра по генетика)и дават часове за понеделник и вторник. Искат зелен талон. Аз си взех такъв от "Щерев".
П.П.Благодарности на mimi6e и лили - без тяхна помощ едва ли щях да се ориентирам!  :thankyousign:




My first, my last, my everything!
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #179 -: Април 06, 2012, 21:40:26 pm »
Барклет,на кой телефон се обаждаш?И какъв е този зелен талон.Аз също съм в клиниката на Д-р Щерев.Благодаря.