0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #80 -: Януари 31, 2010, 11:10:39 am »
Анмар, в МД 4 фактора вродени тромбофилии е 80 лв. Не се записваш предварително. Прави се на 14 ет. Можеш да направиш и за усвояване на фолиевата киселина, но ен знам колко струва там. Мъжът ти може да пусне за микроделеции на Y  хромозомата- 80 лв.
*
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #81 -: Януари 31, 2010, 12:19:04 pm »
От толкова четене се обърках  :D. Къде са били безплатни? 8O
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #82 -: Януари 31, 2010, 13:04:00 pm »
Момичета, знаете ли за колко време излиза изследването за тромбофилия в "Геника" и как изпращат резултатите!? Аз изпратих кръв чрез "Хисто" в Пловдив, но там не можаха да отговорят на питането ми.
Аз дадох кръв за изследване на 08.01. (петък) следобяд. На 12.01. около обяд ми се обадиха по телефона да отида да си взема резултатите. Когато ме консултираха преди да ми вземат кръв, ми обясниха, че няма възможност да си видя резултатите в Интернет и поискаха телефон за контакт, за да ми се обадят, когато резултатите са готови. Подписах и информирано съгласие за изследването.

Благодаря за бързия отговор!!!!! :D Срокът, слава Богу, ме устройва отлично! Само да видим как ще стане с получаването....
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #83 -: Януари 31, 2010, 20:46:43 pm »
От толкова четене се обърках  :D. Къде са били безплатни? 8O

Ами както се оказва вече май никъде не са! :? :x
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #84 -: Януари 31, 2010, 21:12:57 pm »
От толкова четене се обърках  :D. Къде са били безплатни? 8O

Ами както се оказва вече май никъде не са! :? :x


 :good_post:

Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #85 -: Февруари 01, 2010, 16:27:19 pm »
Здравейте! Аз съм на 23 год., опитваме от 4 год за бебе, не съм имала бременности. Откриха ми 2 запушени тръби/хидросалпингс/, лекарката ми каза ако искам да си направя следните изследвания:
1.АНТИФОСФОЛИПИДНИ АТ
 -Антикардиолипин
 -Анти- 2 GPI
 -Антифосфолипиден Screen
2.ИМУНОФЕНОТИПИЗИРАНЕ
 -НК клетки
3.ГЕНЕТИЧНИ МУТАЦИИ, АСОЦИИРАНИ С ТРОМБОФИЛИЯ 5 ВИДА.
Според мен е излишно, а и нямаме много парички сега /събираме за лапаро/. Вие какво бихте направили, какво ще ме посъветвате? Моля помогнете много съм объркана!
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #86 -: Февруари 01, 2010, 19:12:17 pm »
Това са важни изследвания, но не може всичко наведнъж да се плати, така че събирайте пари и ги имайте предвид.
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #87 -: Февруари 01, 2010, 21:13:48 pm »
Eli_Meli, писах ти на лични.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #88 -: Февруари 06, 2010, 21:59:07 pm »
Да кажа за безплатните генетични изследвания - такива са само на партньора за микроделеции.Вчера бяхме на консултация при д-р Савов на 14 етаж в Майчин дом.Така че информажията ми е топла - топла.
*
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #89 -: Февруари 06, 2010, 22:46:19 pm »
sne_do , сигурна ли си че е точно микроделеция, а не е друго?Защото аз като пусках, само цитогенетичните бяха безплатни и то на 6 ет. при д-р Бечева.А доколкото си спомням микроделецията в МД струваше към 80лв.Напиши повече инфо.
p.s
Редактирам.Направих си труда да разгледам тук http://www.lmpbg.org/prices.html има ценова листа и цената на микроделеция е 80лв.
« Последна редакция: Февруари 06, 2010, 23:14:46 pm от tanj74 »
*
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #90 -: Февруари 07, 2010, 14:24:29 pm »
Сигурна съм Таня , абсолютно - Микроделеции върху Y хромозомата.На моя мъж само това пусна доктора защото той има две деца преди 15г.Дори на самата бланка, тая с която отиваш да ти вземат кръв доктора написа - безплатно. На мен ще ми правят тромбофилия и ми казаха , че мога да си ги платя и при Владимиров , тъй като се разбрахме че там ще ми изпратят резултатите - 80лв са. Консултацията също е безплатна.
*
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #91 -: Февруари 07, 2010, 16:05:15 pm »
sne_do мерси за инфото.
*
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #92 -: Февруари 07, 2010, 17:49:52 pm »

sne_do предварително записва ли се час за изследването за микроделеции на Y хромозомата
*
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #93 -: Февруари 07, 2010, 19:15:20 pm »
f___ предварително се обадих на доктор Савов за да се уговорим за консултация , защото ние пътуваме от Силистра. Останах с впечатление , че не се записва , ама да не те объркам нещо.Ако искаш мога да ти пратя GSM-а на док. на лични.Той е много любезен и отзивчив.
*
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #94 -: Февруари 07, 2010, 20:09:46 pm »
sne_do прати ми го ще съм ти благодарна.Ти първо си направила консултация с доктора и след това ли си пуснала изследването.За колко време става готово въпросното изследване
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #95 -: Февруари 07, 2010, 21:38:13 pm »
Здравейте и на мен се наложи да направя генетични изследвания назвначи ми ги гиниколога. Оказа се че в гр. Пловдив само двама лекари ги правят д-р Даскалов е единия от тях много съм доволна от него. Сега си чяакам изследванията от плевен та да видим какво ще излезе.Иначе наистина цените са еднакви горе долу до момента са ми излезнали около 450 лв.
*
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #96 -: Февруари 07, 2010, 22:48:25 pm »
titiivo,450лв и за двамата ли.Моите изследвания излезнаха 260 лв,но само за мен.Правих ги в Плевен.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #97 -: Февруари 13, 2010, 20:13:30 pm »
Е, за жалост вече отказват да правят безплатен кариотип на 6 ет. в МД.
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #98 -: Февруари 14, 2010, 11:15:43 am »
Е, за жалост вече отказват да правят безплатен кариотип на 6 ет. в МД.
8O добре че го прочетох.. мислех тази седмица да идвам до София да пусна пак едното изследване, че съм с мутация  :?.. ами.. пак ще си плащаме.. поне ще си спестя разходката до там :wink:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #99 -: Февруари 16, 2010, 23:13:27 pm »
Мирена ,извини ме за питането  -казваш "пак да пусна едното изследване".
Кариотипа  нали се прави веднъж и резултата  важи за цял живот ,т.е  непроменлив ?