0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #60 -: Август 10, 2009, 22:04:02 pm »
1.Някой знае ли дали  се правят генетични и имунологични изследвания на мъжете?
2.Едни и същи ли са генетичните изследвания,които правят в Майчин дом на 14 етаж и тези в клиника Малинов и колко струват?
3.Направих си имунологичните изследвания в Малинов(260лв),а след това проверих в Националния център по заразни и паразитни болести и ми казаха че там ще ми струват 47лв.Еднакви ли са изследванията на двете места?
и аз да помоля да се включат повече момичета , че и мен ме интересува точно това ! благодаря!
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #61 -: Август 21, 2009, 18:40:48 pm »
Здравейте,

Самоназначих си на мен и мъжо генетични и имунологични изследвания. Като чета по форума, очевидно трябва да ги направим в Плевен. Моля ви кажете ми като отида какво да им кажа? Какви точно изследвания да ми направят?


Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #62 -: Август 23, 2009, 17:20:49 pm »
Аз по същия начин си самоназначих изследвания в Плевен - записах си час при д-р Конова и занесох всичко което имам в себе си изследвано. Тя ме разпита и сама прецени, като разгледа моите и назначи още някои неща. Беше много любезна и изчерпателно ми обясни всичко, отговори на въпросите ми, както и на милото. Прати ни и на консултация с д-р Рилчева, веднага след нейния преглед, взеха ми кръв и получих писмено заключение веднага. Резултатите полуих по имейл. Успех!
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #63 -: Януари 25, 2010, 20:01:57 pm »
Утре ако нещо не се обърка ще правим кариотип на 6 ет. в МД.
Какви други генетични изследвания трябва да пуснем?
тези ли  :?
Фактор V Leiden:
Мутация G20210A в Протромбиновия ген:
Генетичен вариант C677T в гена на Метилентетрахидрофолат редуктаза:
Генетичен вариант в гена на Плазминоген активатор инхибитор 1 (PAI-1)

С предварително записване ли е?
Колко струва?
Малко късно питам, но се надявам някой да отговори и да спя спокойно.


*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #64 -: Януари 26, 2010, 18:57:42 pm »
Днес ни взеха кръв за КАРИОТИП на 6 ет. на МД. Савина Хаджидекова ни консултира. Доколкото знам тя ходи в Надежда всеки понеделник.
На 14 ет. направихме генетична консултация (безплатна) На мен ми взеха кръв за Вродени тромбофилии, на съпруга ми за Микроделеции на Y хромозомата. Изследванията са по 80 лв. На въпроса ми има ли друго, което трябва да изследваме отговориха с НЕ.
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #65 -: Януари 26, 2010, 19:10:09 pm »
Здравей Мира можеш ли да ми кажеш какво включва пакета за вродени тромбофилии, колко фактора се изследват?Благодаря ти.Успех ти желая.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #66 -: Януари 26, 2010, 19:27:38 pm »
Мисля, че каза 4 фактора.

Имам възможност да съдействам на семейство, неживеещо в София за час за безплатен кариотип на 6 ет. на МД. По точно сестра ми ще ходи там след 10-тина дни и може да запише час. Който има интерес да ми пише на лични.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #67 -: Януари 26, 2010, 21:54:39 pm »
На 6 ет. нямат телефон и записването става на място.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #68 -: Януари 29, 2010, 18:00:29 pm »
На 6 ет. нямат телефон и записването става на място.
От кога записват часове и там?  :? Преди просто отиваш, правят ти консултация и ти взимат кръв. Просто беше в определени дни от седмицата.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #69 -: Януари 29, 2010, 18:25:09 pm »
Нашият час беше записан в началото на декември за края на януари. Сестрата, която ни взе кръв каза, че за миналата година са минали 760 човека. Може би имат голям наплив и затова искат часове. Даже едно момиче ми писа на лични, че в началото на януари са и отказали да и запишат час и са и казали, че вече може само срещу 150 лв.  :?
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #70 -: Януари 29, 2010, 18:36:40 pm »
Нашият час беше записан в началото на декември за края на януари. Сестрата, която ни взе кръв каза, че за миналата година са минали 760 човека. Може би имат голям наплив и затова искат часове. Даже едно момиче ми писа на лични, че в началото на януари са и отказали да и запишат час и са и казали, че вече може само срещу 150 лв.  :?

Ако нещата стоят по този начин и там, вече просто нямам думи. Само там бяха безплатни изследванията, а сега ако са 150лв. 8O :?....просто не ми се говори.
Аз ги правих януари 2009г и нито се записваше час, нито се плащаше.
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #71 -: Януари 29, 2010, 20:13:44 pm »
Аз ходих на 6ет. края на юни и ми казаха че има часове за септември месец, тъй като било безплатно и имало наплив  8O :?
Аз отидох на друго място и си платих 150лв.
И хич няма да се учудя ако ги направят платени  :(

*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #72 -: Януари 29, 2010, 20:41:10 pm »
Нещо ми намирисва това с плащането, на нас ни взеха кръв и нищо не споменаха, допускате ли, че някой се опитва да се облагодетелства  :?
*
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #73 -: Януари 29, 2010, 20:47:10 pm »
На мен ми отказаха.
Ситуацията беше изключително тъпа и не мога да си я обясня.
Обадих се по телефона, разпитах подробно, потвърдиха, че е безплатно, но има условие да се запишеш на място. Отидох на място, казаха ми, че няма такова нещо и вече изследванията се плащат по 150 лв. на човек. Отказах и си ги направих на 14 ет. за 110лв. общо за двамата.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #74 -: Януари 29, 2010, 23:27:58 pm »
Мисля, че тези плащания ми намирисват на нерегламентирани!!! :? :x :x   
Съгласна съм, че може заради по-големият наплив да се опитват да въведат малко ред с часове, но за парите, които ви поискаха имаше ли някъде залепен ценоразпис?
*
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #75 -: Януари 30, 2010, 11:31:42 am »
 Nataly*, заключенията си ги направих за себе си и останах с неприятно усещане за нещо нередно.
Не, нямаше ценоразпис, разговорът се водеше в коридора.
На мен ми е изключително интересно, как може в една сграда  на 6 етаж., да искат по 150 лв. на човек, а на 14 етаж -110лв. за двамата.
Дано да съм изключение и повече хора да си направят изследванията безплатно.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #76 -: Януари 30, 2010, 13:19:08 pm »
Nataly*, заключенията си ги направих за себе си и останах с неприятно усещане за нещо нередно.
Не, нямаше ценоразпис, разговорът се водеше в коридора.
На мен ми е изключително интересно, как може в една сграда  на 6 етаж., да искат по 150 лв. на човек, а на 14 етаж -110лв. за двамата.
Дано да съм изключение и повече хора да си направят изследванията безплатно.

Двете лаборатории се водят към различни катедри. При доц.Кремески се плащаше когато и ние ходихме да ги правим, но на 6ет. бяха безплатни.
Мисля, че трябва да се стигне до администрацията на Майчин дом и да се разбере въпросните цени регламентирани ли са или не?
« Последна редакция: Януари 30, 2010, 13:24:38 pm от Nataly* »
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #77 -: Януари 30, 2010, 21:24:00 pm »
Момичета, знаете ли за колко време излиза изследването за тромбофилия в "Геника" и как изпращат резултатите!? Аз изпратих кръв чрез "Хисто" в Пловдив, но там не можаха да отговорят на питането ми.
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
*
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #78 -: Януари 30, 2010, 22:10:04 pm »
Момичета, знаете ли за колко време излиза изследването за тромбофилия в "Геника" и как изпращат резултатите!? Аз изпратих кръв чрез "Хисто" в Пловдив, но там не можаха да отговорят на питането ми.
Аз дадох кръв за изследване на 08.01. (петък) следобяд. На 12.01. около обяд ми се обадиха по телефона да отида да си взема резултатите. Когато ме консултираха преди да ми вземат кръв, ми обясниха, че няма възможност да си видя резултатите в Интернет и поискаха телефон за контакт, за да ми се обадят, когато резултатите са готови. Подписах и информирано съгласие за изследването.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #79 -: Януари 30, 2010, 22:26:52 pm »
Ние се изръсихме за кариотип по 150 лв. за да не чакаме няколко месеца в Майчин дом. В Малинов дадохме кръв на 11.01 и в други ден трябва вече да са готови (3 седмици).
Но се оказа, че за тромбофилия пак ще трябва да ходя до Майчин дом. Трябва ли да си запиша час?
Освен кариотип, на мен тромбофилия - има ли още нещо генетично, което да се изследва? И колко струва, защото се оказа, че 300 лв. - само кариотип на двамата.
Да си направя сметка, не че скоро ще ми трябват, но да си знам какво е положението  :wink:
Благодаря ви, объркано стана, но му изпуснах края  :lol:
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."