0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Slavi_Yo

  • *
  • 6
  • мъката ми е навсякъде
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #40 -: Май 21, 2009, 09:29:46 am »
 Ами за да си получа резултатите доста телефони навъртях...Много ме мотаха. Една вечер имах обаждане от номера на Конова, но аз си пропуснах обаждането и незнам дали тя лично се е обаждала. На другия ден след безуспешни опити да се свържа с нея и писах на имейла. Отговори ми да си запиша час за генетик, което ме изненада. Аз вече имах консултация и очаквах резултатите. Записах се отново все пак. След няколко дни едно момиче от информация имаше нещастието да ми се обади за същото. Аз обаче побеснях, че не ми пращат резултатите и настоях да си ги получа. Давам достатъчно пари, за да искам да съм информирана. Тя твърдеше, че нямат такава практика, ще ги видя като ида, а и без това няма да разбера нищо. След още няколко обаждания ми ги пратиха все пак. Звънях и на генетичката, разбрахме се да направи заключение да ми го остави на информация заедно с фактурата и касовия бон. Наистина го направи и може би затова ми отмениха часът втория път.
  Конова ми написа заключение и лекарства при планиране и при положителен тест.
  Контролно изследване смятам да си направя при полож. тест, но не на всичко, а само на "проблемните" елементи.
Спи спокойно, Тединце! Чакаме деня, в който ще сме отново заедно! Липсваш ни...
05.02.2008-10.06.2008
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #41 -: Май 21, 2009, 23:23:11 pm »
Според мен няма нужда да ходиш отново до Плевен. Аз отидох напразно. При първото ми посещение имах среща с генетик, пуснахме изследвания. След като бяха готови изследванията се обади Конова, за да ми каже да ида на място, защото имам генна мутация 4G/4G като си запиша час и за генетик отново. Записвам си ги аз в един и същи ден, два поредни часа. Отивам до Плевен и 15 мин. преди часа ми казват, че за генетик часът ми е отпаднал, понеже вече съм ходила. Влязох само при Конова. Почти не говорихме, тя писа заключение и толкова. Спокойно можех да си спестя това ходене...При мен ТАТ и МАТ са много високи а НК клетките са 11.63.

Здравей Slavi_Yo,
И мен ще мотят явно, т.к. трябваше във вторник да ми изпратят заключенито, а все още не са.Явно практиката е да си минеш и през генетик и Конова да ти напише на място заключението.Вече искам да почна да пия каквото трябва, защото времето си минава и ще става все по-трудно.Колкото и каквито изследвания реша да си направя, от всякъде излиза по нещо.Много се надявах поне генетичните да са наред, но уви.При мен ТАТ-а в Плевен беше 7, а като се върнах в Пловдив си направих след около седмица и ми беше 4,9.Незнам коя стойност е вярна.Между другото четох една статия за автоимунните болести,ето линка http://www.lechitel.bg/page.php?id=8, според която първопричинителите на автоимунните болести се оказват вируси и бактерии, според автора.Затова започнах да пия Саменто,т.к.то е имуностимулатор и антиоксидант.Когато си направих второто изследване на ТАТ-а вече бях пила няколко хапчета.Сега ще пия няколко месеца и пак ще си го изследвам.
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #42 -: Май 23, 2009, 00:11:44 am »
 Здравейте!Днес си получих генетичните изследвания и заключението.Ако някой може да ми помогне в разтълкуването ,ще съм му благодарна.
І. Имунологично изследване:
1/ Изследваните антифосфолипидни антитела: отрицателни.
2/ Показатели на функцията на щитовидната жлеза: положителни анти-тиреоглобулин антитела.
3/ Периферни CD3-CD56+CD16+ NK лимфоцити: на горна граница на референтните стойности.
4/ Тромбоцитно-левкоцитни агрегати (PLA): повишени.
ІІ. ДНК изследване за генни мутации, асоциирани с тромбофилия
Фактор V Leiden:
Хомозиготен носител по нормален алел
Мутация G20210A в Протромбиновия ген:
Хомозиготен носител по нормален алел
Генетичен вариант C677T в гена на Метилентетрахидрофолат редуктаза:
Хомозиготен носител по мутантен алел
Генетичен вариант в гена на Плазминоген активатор инхибитор 1 (PAI-1)
(носителство на генотип 4G/4G)
Носител на генотип 5G/5G

Засега докато правим опити трябва да пия само фолиева к-на, аспирин и фраксипирин при бременност.И освен това да си направя контрола на всички изследвания, които не са ми били в норма,вкл. и ехография на щитовидната жлеза.Аз си помислих,че ще пия и някакви антиоксиданти и аспирин докато правим опити.Всъщност коя от четирите мутации е проблемната ,немога да разбера.

Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #43 -: Май 23, 2009, 14:10:32 pm »
dianam ,проблема при генетичните ти е тук :
Генетичен вариант C677T в гена на Метилентетрахидрофолат редуктаза:
Хомозиготен носител по мутантен алел

 Трябва да пиеш по - голямо количество фолиева киселина. Колко мг ти предписа доц. Конова?
« Последна редакция: Май 23, 2009, 14:12:22 pm от fatalwoman »
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #44 -: Май 23, 2009, 18:24:26 pm »
Здравей fatalwoman,
Конова ми изписа при планиране на бременност-3х1, а при положителен тест 3х2,освен това аспирин и фраксипирин,да ги редувам и контролни изследвания на PLA,NK лимфоцити, TSH и анти-тиреоидни антитела.Фолиевата е Neofolic meta, но въпреки това ми се струва малко 3х1, т.к. във форумите четох,че другите момичета пият по повече.Не ,че ще си позволя да пия повече от колкото ми е предписала Конова.Освен това четох,че е хубаво да си изследвам хомоцистеин и за анемия.
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #45 -: Май 23, 2009, 18:46:24 pm »
dianam , Фраксипарина и Аспирина при опитите по естествен път ли ти ги е предписала да редуваш ,при АРТ или само в случай на + тест?
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #46 -: Май 23, 2009, 20:31:39 pm »
dianam , Фраксипарина и Аспирина при опитите по естествен път ли ти ги е предписала да редуваш ,при АРТ или само в случай на + тест?

 Само при положителен тест, но ми каза,че ако искам може и да пия преди това, зависи кога ще започнем опитите.Аз всъщност пих три месеца противозачатъчни и ги спрях този месец.Лошото е ,че на партньора ми спермограмата е доста лоша.Според  д-р Рилчева нямаме шанс по естествен път ,дори и с инсеминация.Всъщност ние правим опити от повече от две години, като ноември забременях и февруари тази година ми направиха аборт по мед.причини-missed.
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #47 -: Май 23, 2009, 20:53:00 pm »
dianam , много съжалявам за мисседа и напълно те разбирам , защото нашата история е подобна. Миссед след 2 год опити , много лоша спермограма , лоши показатели от имунологичните ми. Пациенти сме на КИРМ - Плевен.
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #48 -: Май 24, 2009, 01:32:11 am »
fatalwoman,и аз съжалявам за вас, дано скоро да видим отново двете чертички и да имаме успешни бременности.Лошто е,че все повече двойки има с подобни проблеми, пък не се предприемат адекватни мерки.Трябва да има повече изследвания, поемани от здравната каса, за да може да се предотвартят повече усложнения.За лошата спермограма приятеля ми пие антиоксидант, л-карнитин и Тристен.Аз съм му предписала и цинк, дано да не греша.При него морфологията е доста зле-6% по Крюгер и диагноза олигоастенотератозооспермия, олигозооспермия-лека степен и повишено PH.Опитва се да спре и цигарите.
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #49 -: Май 26, 2009, 10:31:04 am »
При него морфологията е доста зле-6% по Крюгер и диагноза олигоастенотератозооспермия, олигозооспермия-лека степен и повишено PH.Опитва се да спре и цигарите.
При нас е същото положението. Морфологията се движи от 4 % до 6 %. Олигозооспермията е I ст. ,повишено PH + намален обем на еякулата. Пуши по 1 - 2 цигари на седмица и пие хранителни добавки почти постоянно.
 Ще се справим някакси , не губи надежда!
 :bighug:
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #50 -: Май 27, 2009, 01:25:10 am »
Здравей,fatalwoman,
Няма да губим надежда, въпреки че понякога ми се струва,че е минало повече време, отколкото е в действителност.Повече от две години се опитваме, като последната година започнахме да правим изследвания, а най-сериозните направихме след миседа в Плевен.Всъщност те не изписват някакви по-сериозни лекарства на мъжете с проблемна спермограма.Аз се надявах,че ще открият причината,поради която морфологията му се влошава, но всъщност никой неможе да каже какво му е.Аз съм чела,че с мъжки фактор инсеминациите имат висок успех и незнам защо д-р Рилчева пише,че е намалена вероятността.Все пак ще пробваме няколко месеца по естествен път, пък после ще му мислим.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #51 -: Юли 13, 2009, 17:18:41 pm »
Щом си решила- кариотип и за тромбофилия. Дано да са хубави!
Да  попитам тук - направих кариотип в МД -нещата са ок.Чакам резултата от имунологиочните.

Доколкото разбирам тромбофилия е отделно изследване - къде е най-подходящо да го направя.Пт провинцията съм ,но за  София питам.


Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #52 -: Юли 13, 2009, 17:54:39 pm »
Виждам, че кариотипа си го правила в МД. Там можеше да направиш и изследванията за тромбофилия. На 14 етаж. Аз ги правих в Плевен.
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #53 -: Юли 13, 2009, 18:06:05 pm »
Да  попитам тук - направих кариотип в МД -нещата са ок.

здравей, на 6-я етаж ли прави кариотипа? все още ли е безплатно и ако не - колко?
желая ти и другите изследвания да са ти ок  :crossfingers:
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #54 -: Юли 13, 2009, 20:53:48 pm »
big_eyes ,благодаря.Да -на 6тия етаж.Незная дали все още са безплатни ,но ако искаш провери -аз ги правих в началото на месец май и резултата ми казаха ,че до края на май ще е готов,но аз отидох да го получа по-късно .
Прегледа става след предварително записване-в април си записахме час -свободен имаше за май.
За цена  при платено изследване не мога да кажа .Имаше такава тема
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=33710.0
« Последна редакция: Юли 13, 2009, 21:25:21 pm от nimika »


*
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #55 -: Юли 14, 2009, 00:41:26 am »
Там изследването е безплатно, защото е към катедрата по генетика на университета.
Иначе цената на изследването е 120-150 лв. на човек в другите лаборатории.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #56 -: Юли 14, 2009, 11:11:57 am »
nimika, аз имам вече час за 24.07, който записах през май. тогава попитах колко ще струва, момичето ми каза: "за тогава незнам ощев другите лаборатории е 120-50 лв на човек". после тук научих, че на 6-я етаж е безплатно, но реших, че докато дойде нашия час ще въведат някакви цени и затова питам. ами ще вземем някой лев, а ако е безплатно, още по-добре ;)
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #57 -: Юли 14, 2009, 15:49:52 pm »
на 30 юни все още беше безплатно
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #58 -: Август 10, 2009, 01:08:51 am »
1.Някой знае ли дали  се правят генетични и имунологични изследвания на мъжете?
2.Едни и същи ли са генетичните изследвания,които правят в Майчин дом на 14 етаж и тези в клиника Малинов и колко струват?
3.Направих си имунологичните изследвания в Малинов(260лв),а след това проверих в Националния център по заразни и паразитни болести и ми казаха че там ще ми струват 47лв.Еднакви ли са изследванията на двете места?
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #59 -: Август 10, 2009, 08:49:07 am »
1. Генетични на мъж се правят: хромозомен анализ и на двамата, в Майчин дом на 14 етаж ми взеха 110лв; Микроделеции на У-хромозомата - само на мъжа, струва около 80лв. За другото не знам.