0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #20 -: Май 05, 2009, 16:05:02 pm »
Здравейте,
Реших да попитам и тук с надеждата, че някой може да ми отговори .Знаете ли до колко часа работи лабораторията в плевенската клиника. В смисъл до колко часа вземат кръв за изследване.
 Аз ще пътувам от Варна и най-рано към 14:30 ще бъда в клиниката за консултация с док. Конова .
И след това мисля да дам кръв за изследване за имунологични изследвания. Но се чудя дали ще стане същия ден, дали няма да е доста късно. :? Не ми се ще пак да ходя само за кръвни изследвания, а и да отида не мога по рано от 14:30.
Моля помогнете ми със съвет !

Работят по това време. В следобедните часове съм ходила за ЧХГ и не е имало проблем. Все пак може да звъннеш по тел. и да питаш.
*
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #21 -: Май 05, 2009, 19:47:22 pm »
Лабораторията в КИРМ Плевен работи цял ден през седмицата, но за почивните дни не знам.
*
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #22 -: Май 05, 2009, 21:12:16 pm »
 :D Много ви благодаря за отговорите момичета  :hug2: Това че работят цял ден е чудесно!
*

    Slavi_Yo

  • *
  • 6
  • мъката ми е навсякъде
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #23 -: Май 05, 2009, 23:35:19 pm »
:D Много ви благодаря за отговорите момичета  :hug2: Това че работят цял ден е чудесно!
Кога ще пътуваш? Аз ще ходя на 08.05. и също съм от Варна.
Спи спокойно, Тединце! Чакаме деня, в който ще сме отново заедно! Липсваш ни...
05.02.2008-10.06.2008
*
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #24 -: Май 06, 2009, 03:22:14 am »
Здравейте момичета! Имам и аз един въпрос - пуснах си имунологични изследвания в Сф , тъй като имам ендометриоза ,Хашимото и знам ли още какво  , а ни предстои ин витро. Чудех се дали да пусна и генетчини  и какви точно ще са ми нужни за ин витро процедурата?
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #25 -: Май 06, 2009, 11:30:40 am »
Щом си решила- кариотип и за тромбофилия. Дано да са хубави!
*
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #26 -: Май 06, 2009, 23:09:34 pm »
Щом си решила- кариотип и за тромбофилия. Дано да са хубави!
Благодрая ти много !
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #27 -: Май 11, 2009, 23:52:41 pm »
Момичета, правим опити почти година и половина. Направили сме всички изследвания без имунологични и генетични. Аз съм на 32, а партньорът ми има приятелка с предишна бременност. Аз няма бременности-нито нежелани, нито желани...От Пловдив съм и съм решила да отида на консултация при Гота Вълкова. Някой бил ли е при нея?! Ще говоря със самата лекарка, но все пак и вас да питам: какви генетични изследвания се препоръчват когато не съм имала никакви бременности до сега?! Д-р Даскалов /още в самото начало/ ми беше казал, че е нужна само Тромбофилия, но дали това е достаъчно?! :?
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #28 -: Май 12, 2009, 09:12:36 am »
alimania и аз съм със същия въпрос - затова с удоволствие ще следя темата.
 Само да допълня, че на мен лекарите са ми казвали, че "няма такова нещо като несъвместимост" и т.н. , т.е. си мисля, че някои лекари отхвърлят този род изследвания и затова не ни карат да си ги пускаме ... Но, знам ли ..
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #29 -: Май 12, 2009, 19:08:24 pm »
Това, че няма генетична несъвместимост не значи, че няма генетични причини за безплодие.
Тромбофилията, неусвояването на фолиевата киселина и нарушения в кариотипа могат да са причина за аборти, дори толкова ранни, че да не знаете въобще, че сте забременявали.
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #30 -: Май 13, 2009, 00:57:34 am »
Надявам се, че нама такова понятие като несъвместимост /да вметна, че сме правили и посткоитален тест, известен също  май и като тест за съвместимост и резултатът беше отличен/ Струва ми се ужасно да разбереш, че си несъвместм с някой, които безумно обичаш! :(
Мира, така и не разбрах този кариотип какво точно показва и защо ми е нужен!?
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #31 -: Май 13, 2009, 20:49:25 pm »
Момичета от Варна помагайте плс :help1:
Как пътувахте до Плевен?С автобус? Ако с кола ,за колко време стигнахте?В колко тръгнахте?

Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #32 -: Май 13, 2009, 22:05:31 pm »
Лейла, ние пътувахме с кола. Часа ми беше в един, тръгнахме към девет сутринта, в 12 бяхме там, като не сме бързали много, като се има в предвид, че объркахме и пътя :wink:. Полутахме се малко в града докато намерим клиниката и един без петнадесет бяхме вече там.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #33 -: Май 13, 2009, 22:19:32 pm »
 radosttinka ,мерси за иинформацията!
Току що видях че д-т Кононова ми е прочела писмото,дано и и да ми отговори . :)

*
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #34 -: Май 13, 2009, 22:47:07 pm »
Много ще съм благодарна ако някой може да отговори на следния въпрос.Имам син на 4г. в рамките на една година забременявам два пъти и след около седмица ми идва с пълна сила дали трябва да пусна генетични и имунологични изследвания.Според последната док. при която ходих не е необходимо щом имам едно нормално здраво дете от същия партньор а аз неискам да ми се случва отново :(

Миличка и аз съм така - с вторичен стерилитет. Благодаря на Бог, че имам прекрасна дъщеричка за да ми е по-леко. Опитваме от ок.6 години /с мъжът ми от когото имам дете/ и не се получава - то не бе инсета, 3 инвитрота и нищо. След като започне имплантацията /положителен тест на ЧХГ и до 5-7 дни ми идва цикъла - не се задържа/. Сега правя имунологични изследвания по препоръка на доц.Конова.

Та отговорът ми е, че ако имаш съмнения по-добре да си пуснеш изследвания и да не чакаш.
Късмет!


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #35 -: Май 18, 2009, 21:15:30 pm »
Здравейте!
Аз съм нов член на форума.Много ще съм ви благодарна, ако ми отговорите на въпроса.
Преди около месец правихме с моя партньор генитични и имунологични изследвания.Т.к. днес ми е излезнало последното изследване от генетичните, доц.Конова ми се обади с въпроса, дали ще отида отново до Плевен, или да ми изпрати заключението по пощата.Т.к. явно имам тромбофлебия се изисква консултация с генитик.Въпросът ми е: Има ли някоя от вас с доказана вродена тромбофлебия и налага ли се да отида до Плевен за консултация с генетик или ще е достатъчно да спазвам препоръките и терапията, изпратена ми по пощата? Доц.Конова ми обясни, че е препоръчително да отида, т.к. ще мога да си задам въпроси и да ми обяснят лично какви рискове крие заболяването, но т.к. съм от Пловдив се колебая кой вариант да избера.
*

    teoivo

  • **
  • 69
  • Само преживените неща са истински разбрани ....
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #36 -: Май 18, 2009, 23:25:18 pm »
Здравейте!
Аз съм нов член на форума.Много ще съм ви благодарна, ако ми отговорите на въпроса.
Преди около месец правихме с моя партньор генитични и имунологични изследвания.Т.к. днес ми е излезнало последното изследване от генетичните, доц.Конова ми се обади с въпроса, дали ще отида отново до Плевен, или да ми изпрати заключението по пощата.Т.к. явно имам тромбофлебия се изисква консултация с генитик.Въпросът ми е: Има ли някоя от вас с доказана вродена тромбофлебия и налага ли се да отида до Плевен за консултация с генетик или ще е достатъчно да спазвам препоръките и терапията, изпратена ми по пощата? Доц.Конова ми обясни, че е препоръчително да отида, т.к. ще мога да си задам въпроси и да ми обяснят лично какви рискове крие заболяването, но т.к. съм от Пловдив се колебая кой вариант да избера.
По принцип е хубаво да се хонсултираш и с генетик,но според мен не е задължително,ако кажеш на доц.Конова да ти ги прати тя със сигурност ще се посъветва първо с генетичката и след това ще ти прати заключението.Аз ходих и при нея и при генетичката и ми казаха абсолютно едно и също нещо,една и съща терапия,само дето не могат да се разберат заради тая тромбофилия на колко време да си бия фраксипарина.
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #37 -: Май 19, 2009, 00:11:23 am »
Благодаря teoivo!Засега реших да кажа на доц.Конова да ми изпрати заключението и терапията, а може да отида тук в Пловдив на генетик.Аз всъщност още незнам точно коя от мутациите, които ми изследваха доказва тромбофлебията, но от Конова разбрах,че има връзка с повишените тромбоцитно-левкоцитни агрегати и тя ме успокои,че е лечимо.Освен това си имам повишени ТАТ и гранични стойности на NK клетки-11,54.Всъщност аз си самоназначих изследванията след като преживях мисед в 16седмица.Ти само с тях ли си се консултирала или и с други лекари?Доколкото разбирам от форумите, гинеколозите не са много наясно с имунологичните проблеми и как да проследяват евентуална бременност. 
*

    Slavi_Yo

  • *
  • 6
  • мъката ми е навсякъде
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #38 -: Май 19, 2009, 23:45:47 pm »
 Според мен няма нужда да ходиш отново до Плевен. Аз отидох напразно. При първото ми посещение имах среща с генетик, пуснахме изследвания. След като бяха готови изследванията се обади Конова, за да ми каже да ида на място, защото имам генна мутация 4G/4G като си запиша час и за генетик отново. Записвам си ги аз в един и същи ден, два поредни часа. Отивам до Плевен и 15 мин. преди часа ми казват, че за генетик часът ми е отпаднал, понеже вече съм ходила. Влязох само при Конова. Почти не говорихме, тя писа заключение и толкова. Спокойно можех да си спестя това ходене...При мен ТАТ и МАТ са много високи а НК клетките са 11.63.
Спи спокойно, Тединце! Чакаме деня, в който ще сме отново заедно! Липсваш ни...
05.02.2008-10.06.2008
*
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #39 -: Май 20, 2009, 21:13:15 pm »
Според мен няма нужда да ходиш отново до Плевен. Аз отидох напразно. При първото ми посещение имах среща с генетик, пуснахме изследвания. След като бяха готови изследванията се обади Конова, за да ми каже да ида на място, защото имам генна мутация 4G/4G като си запиша час и за генетик отново. Записвам си ги аз в един и същи ден, два поредни часа. Отивам до Плевен и 15 мин. преди часа ми казват, че за генетик часът ми е отпаднал, понеже вече съм ходила. Влязох само при Конова. Почти не говорихме, тя писа заключение и толкова. Спокойно можех да си спестя това ходене...При мен ТАТ и МАТ са много високи а НК клетките са 11.63.

Да попитам и аз тъй като чакам резултатите си от Плевен.
1. След като получите заключението си дават и ви насоки за лечение - лекарства и т.н.
2. Лично доц.Конова ли се обажда по телефона за да ви каже заключението - питам понеже съм си правила изследването в лаборатория Надежда във Варна, която ги изпраща до Плевен /напрактика си вземам резултата по интернет от страницата на лабораторията/.
3. Прави ли се контролно изследване и кога?


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!