0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    berry

  • *
  • 34
  • Тези, които винаги гледат в земята изпускат дъгата
Здравейте на всички! Наскоро преживях спонтанен аборт в 8 г.с. и според лекарите не са необходими някакви по-специални изследвания /правели се след 2-3 аборт/. И въпреки че моята причина за аборта ВЕРОЯТНО е хормонална, ми се иска да направя и генетични изследвания. Баща ми почина преди години от латерална амиотрофична склероза, която в 10-15% от случаите е фамилна. Ще ми се да проверя какво е моето "генетично състояние", а също така и каква е съвместимостта ни с партньора ми.Проблемът е, че не знам по какъв път да поема за тези генетични изследвания. Готова съм да си ги платя сама, т.е. въобще не ме интересува какво е и не е по каса. Към генетик ли трябва да се обърна, за да ми разчете след това резултатите? И най-важнато: какво включват тези генетични изследвания, трябва ли аз да заявявам точно какво искам да се изследва, или изследването е пълно?  Насочила съм се към Отделението по медицинска генетика на ВМИ П-в. И колко ли ще ми струва?
      Благодаря ви предварително за отговорите! Поздрави!
« Последна редакция: Декември 23, 2012, 17:58:27 pm от deep »
*
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #1 -: Ноември 14, 2008, 19:49:57 pm »
Първото нещо което трябва да направиш е да си запишеш час за консултация при генетик.Той ще те разпита подробно и ще ти назначи изследванията.След като ти станат готови изследванията ще трябва да се срещнете още веднъж за да назначи терапия ако има нужда от такава.
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #2 -: Ноември 16, 2008, 08:40:16 am »
здравей те преди няколко дни приключих със изследванията направих си всички генетични и имунологични иследвания и то доста подробни цялата процедура ми излезна 720лв. като генетичните са някаде около 300 лв.Но съм от Варна и при нас док. Константинова се занимава и тя изпраща кръвта до София и Плевен като накря прави и обощено заключение .
*
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #3 -: Ноември 16, 2008, 09:12:40 am »
Здравейте на всички! Наскоро преживях спонтанен аборт в 8 г.с. и според лекарите не са необходими някакви по-специални изследвания /правели се след 2-3 аборт/. И въпреки че моята причина за аборта ВЕРОЯТНО е хормонална, ми се иска да направя и генетични изследвания. Баща ми почина преди години от латерална амиотрофична склероза, която в 10-15% от случаите е фамилна. Ще ми се да проверя какво е моето "генетично състояние", а също така и каква е съвместимостта ни с партньора ми.Проблемът е, че не знам по какъв път да поема за тези генетични изследвания. Готова съм да си ги платя сама, т.е. въобще не ме интересува какво е и не е по каса. Към генетик ли трябва да се обърна, за да ми разчете след това резултатите? И най-важнато: какво включват тези генетични изследвания, трябва ли аз да заявявам точно какво искам да се изследва, или изследването е пълно?  Насочила съм се към Отделението по медицинска генетика на ВМИ П-в. И колко ли ще ми струва?
      Благодаря ви предварително за отговорите! Поздрави!
Здравей! Ако имаш възможност се обади в клиниката в Плевен и си запиши час за консултации с генетик и имунолог. Говори с доц. Конова или и пиши имейл. Желая ти успех!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #4 -: Ноември 16, 2008, 13:48:44 pm »
Бери, правилно си се насочила към Катедра Медицинска генетика към Медицински Университет в Пловдив. Генетиците там са много високо квалифицирани, довери се на тяхната преценка. Можеш да им се обадиш на служебния тел. 602 445, в работен ден от 7,30 до 13,30 ч., а на лични ще ти дам номера и на един мобилен тел. След като излязат резултатите, лекар-генетик от катедрата ще ти ги разчете, това е включено в цената на консултацията.

За жалост, нищо не се поема от касата и ще трябва да си платиш сама консултацията и изследванията. Можеш да видиш цените тук - http://lmpbg.org/prices.html
Стандартните изследвания за повтарящи се спонтанни аборти са ДНК-FV, PAI, протромбин и MTHFR гени, плюс консултацията с генетик, можеш сама да си сметнеш колко ще ти излезе.
Все пак генетикът ще прецени какво е необходимо за твоя конкретен проблем.

Ако имаш затруднения, обади ми се, аз работя в съседната на генетиката сграда.
    


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    berry

  • *
  • 34
  • Тези, които винаги гледат в земята изпускат дъгата
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #5 -: Ноември 16, 2008, 16:58:53 pm »
Благодаря!
*
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #6 -: Януари 12, 2009, 10:22:51 am »
Момичета надявам се да ми помогнете  :?
От всекидневното умуване дали да пусна излседвания най накрая се реших!Моя доктор е твърдо решил, че не е необходимо и че при втора бременност няма да се случи(незнма защо е толкова сигурен  8O).Аз не мисля ,ч е трябва да изчакам втори, трети кюртаж за да се изследвам.В карйна сметка нищо не губя, по скоро ще съм наясно и поне страха ще изчезне и няма всеки ден дас е събуждам с мисълта "Боже дали при следващата бременност няма дас е повтори всичко това".Имам право на безплатни изследвания!
И така размислих и званнах.Днес ми дадоха час за 12.02.....преди 10 дена ми направиха кюртажа.
Незнам какви, но се надявам да са имунологични и генетични изследвания!(не живея в Бг)!
Въпросът ми е може ли да ми кажете какво точно представляват -вземане на кръв и урина ли или.... :??
« Последна редакция: Януари 12, 2009, 10:26:55 am от zayana »
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #7 -: Януари 12, 2009, 10:30:14 am »
zayana , вземане на кръв.
*
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #8 -: Януари 12, 2009, 11:17:20 am »
Благодаря ти fatalwoman
сега чакам с нетърпение деня  :)
дано всичко е наред  :)
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #9 -: Януари 12, 2009, 11:49:19 am »
Много ще съм благодарна ако някой може да отговори на следния въпрос.Имам син на 4г. в рамките на една година забременявам два пъти и след около седмица ми идва с пълна сила дали трябва да пусна генетични и имунологични изследвания.Според последната док. при която ходих не е необходимо щом имам едно нормално здраво дете от същия партньор а аз неискам да ми се случва отново :(
*
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #10 -: Януари 12, 2009, 12:02:46 pm »
Незнам защо лекартите са твърдо против изследванията  8O
След като пациента е решил.Какво пречи това  :ask:
Ако човек има финансовата възможност и време .........защо докторите ни казват НЕ :(?!?
Не мога да живея с мисълта " хайде да пробваме пък може и да оцелим  8O", та това не е лотария за да го отдавам на случайност, късмет....и т.н!
Нека изследванията са ок пък какво от това, че сме се изхарчили напразно.
Дениса ти прицени все пак, аз това реших! :)
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #11 -: Януари 12, 2009, 12:10:33 pm »
Заяна права си аз при първия път реших че е нормално да се случи  и ако бях направила необходимото може би сега нямаше да съм в това положение и съм решила имаме ли финансова възможност веднага ги пускам.На теб искрено ти пожелавам успех и никога да не го преживяваш отново дано резултатите ти са ок. :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #12 -: Януари 12, 2009, 18:15:16 pm »
Незнам защо лекартите са твърдо против изследванията  8O
След като пациента е решил.Какво пречи това  :ask:
И аз питах и разпитвах доста дълго време. И думите на лекаря ми бяха нямаш нужда от такива изследвания!!! Просто се е случило-мал шанс.
Е колко пъти -питам аз?! Веднъж извънматочна, втори спонтанен, трети-мисед...писна ми!!!
Затова реших да намеря сама добри специалисти, които да ме консултират какви генетични и имунологични да пусна. Преди няколко часа се върнах от Плевен-доц.Конова и съм много доволна и от нея и от това, че спрях да бездействам и правя поредната мъничка крачка към моята мечта.
Стана малко дълго, за което се извинявам, но направете това което ви подсказва сърцето, момичета. Дори и лекарите ви да са против.
*
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #13 -: Януари 12, 2009, 21:10:58 pm »
Натали дано всичко е наред при теб и скоро да се похвалиш и  след това едно безпроблемно бременене да имаш.
Заслужаваш го!
Аз чакам с нетърпение деня на изследванията..
мъжа ми даже казва ако се окаже че е имало нещо което не било наред и било пречка няма повече да посещавам моя доктор, който ме наблюдаваше през бременноста  8O
Дано свичко е ок пък не се стига до там  :lol:
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #14 -: Януари 12, 2009, 22:07:26 pm »
Натали, ти само за консултация ли ходи при доц. Конова, или да направиш някои назначени вече изследвания. Моята лекарка иска да направя някои изследвания преди да преминем към инсеминация, та се чудя какъв е реда в клиниката в Плевен?! Още не съм звъняла да питам, ама ако някой може да ми помогне с малко инфо предварително ще бъда много благодарна.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #15 -: Януари 12, 2009, 22:44:26 pm »
обади се и щети обяснят всичко от клиниката в плевен. :wink:
никога не отстъпвай на принципите си!
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #16 -: Януари 12, 2009, 22:55:56 pm »
Натали, ти само за консултация ли ходи при доц. Конова, или да направиш някои назначени вече изследвания. Моята лекарка иска да направя някои изследвания преди да преминем към инсеминация, та се чудя какъв е реда в клиниката в Плевен?! Още не съм звъняла да питам, ама ако някой може да ми помогне с малко инфо предварително ще бъда много благодарна.
Аз нямах предварително назначени изследвания от лекар.
Записах си час по телефона за доц.Конова и отидох на консултация. На нея тя ми назначи нужните според нея за сега изследвания и каза, че като излязат резултатите ще ми направи схема на лечение, ако някъде има проблем.
По-подробно какви са изследванията ги има в дневникът ми. :wink:
« Последна редакция: Януари 12, 2009, 22:57:33 pm от Nataly* »
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #17 -: Януари 18, 2009, 18:23:03 pm »
здравейте!!! бих искала някоя от вас ако знае кога мога да направя генетични изследвания на плода? и колко ще струва? благодаря ви предварително!!!
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #18 -: Януари 18, 2009, 21:39:13 pm »
здравейте!!! бих искала някоя от вас ако знае кога мога да направя генетични изследвания на плода? и колко ще струва? благодаря ви предварително!!!
бременна ли си или превантивно искаш ПИД?
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - какви, къде, колко...
« Отговор #19 -: Май 05, 2009, 15:41:51 pm »
Здравейте,
Реших да попитам и тук с надеждата, че някой може да ми отговори .Знаете ли до колко часа работи лабораторията в плевенската клиника. В смисъл до колко часа вземат кръв за изследване.
 Аз ще пътувам от Варна и най-рано към 14:30 ще бъда в клиниката за консултация с док. Конова .
И след това мисля да дам кръв за изследване за имунологични изследвания. Но се чудя дали ще стане същия ден, дали няма да е доста късно. :? Не ми се ще пак да ходя само за кръвни изследвания, а и да отида не мога по рано от 14:30.
Моля помогнете ми със съвет !