0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Crystal

Re: Генетични изследвания - какви, къде, колко...
« Отговор #380 -: Февруари 23, 2014, 09:09:47 am »
healthy, правихме 4 опита инвитро, а при 3 от тях забременях. Правихме ги поради незабременяване след 1 година опити и поради мъжки фактор. При мъжа ми нещата с подвижността и морфологията бяха зле (морфологията по Крюгер беше 4%) Единственото, за което ми е болно, е че според лекарите с тази спермограма естественото забременяване било невъзможно. Добре, че беше този форум, от тук разбрах, че има забременели естествено с показатели, близки до нашите. Това запали искрицата надежда в мен, писала съм вече в темата за забременяване с мъжки фактор, че решихме преди последното икси мъжът ми да пие  6 месеца Proxeed - забременях на първия месец от приема му. Много хора от този форум ме убеждаваха, че не съм забременяла от проксийда-но за мен той продължава да си е чудото, което ни помогна, защото когато детето ни беше на година и 3 месеца, отново бях бременна, тогава за съжаление се наложи аборт по медицински показания. Година след аборта забременях с втората ни дъщеря. И при всичките ми забременявания мъжът пиеше проксийд.
Не правя реклама, нито искам да натрапвам "вредни" мисли. Трябвало е явно да минем и по пътя на инвитрото, през всичките тези аборти. Слава Богу, че намерих сили да продължа да вярвам, че ще стане, дори когато лекарите вече не знаеха какво да правят с мен. Това, което искам да кажа на тези, които искат да ме чуят е, никога да не губите вяра, че нещата могат да се случат по естествен начин, особено когато има само мъжки фактор. Естествено, ако жената няма тръби, това няма как да стане, но аз не говоря за такива случаи. На всички пожелавам успех!
Re: Генетични изследвания - какви, къде, колко...
« Отговор #381 -: Февруари 23, 2014, 10:31:01 am »
Crystal, ти си пример за това как човек не трябва да губи надежда. И как нещата се случват когато им дойде времето. Направо настръхнах докато чета историята ти. Но очевидно сте разполагали и с време, защото ако тези неща с абортите се случват, когато си на 40+ няма много време. Ние бързахме все след всеки пореден аборт и чакахме само по 3 месеца... накрая докторката ми каза - хайде този път да изчакате поне 6-7 месеца че да почнете поредни опити. наех, че е права и не се възпротивих. Казах си, че ако е писано да нямаме деца, с непрестанни бременности това няма да се проемни. Ако пък ще имаме, значи и на 45 ще стане. През май ги навършвам.... Какво да се прави , първия път когато родих бях на по-малко от 21 (така да се каже в началото на фертилния прозорец), но от друг партньор... а сега... съм в края му. Божа работа... Но мисля че изчерпах възможните варианти за изследвания и оттук нататък ако стане - стане. Ако не... ще чакам бабинството :-) Сина ми е на 24 и каза, че бая ще почакам за баба ... аз съм търпелива... а дотогава знам ли, може и да стане чудото  :-)
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
*

    Crystal

Re: Генетични изследвания - какви, къде, колко...
« Отговор #382 -: Февруари 23, 2014, 11:19:03 am »
healthy, ще ти пиша на лични да не оспамваме темата  :)
Re: Генетични изследвания - какви, къде, колко...
« Отговор #383 -: Февруари 23, 2014, 15:24:15 pm »
healthy, успех! :)
Re: Генетични изследвания - какви, къде, колко...
« Отговор #384 -: Февруари 23, 2014, 15:27:40 pm »
Благодаря  на всички!
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
Re: Генетични изследвания - какви, къде, колко...
« Отговор #385 -: Март 13, 2014, 00:13:08 am »
Здравейте, и част от моите генетични изследвания е готова, тази за тромбофилия. Скоро няма да се виждам с професора и понеже тук има доста запознати исках да попитам за следното: хомозиготен носител 4G/4G. Отдолу е обяснено това: Хомозиготното носителство на 4G/4G алел в PAI се среща с висока честота 32% при пациентки с обременена акушерска анамнеза особено при пациентки със спонтанни хабитуални аборти. В контролната група честота 4G/4G е 17%. Препоръчва се обсъждане на медикаментозна профилактика поради повишения риск от тромбофилия.
Аспирина ли е профилактика и сериозен проблем ли е този резултат?
*
Re: Генетични изследвания - какви, къде, колко...
« Отговор #386 -: Март 14, 2014, 20:25:29 pm »
Не е страшно, следваща бременност сигурно ще контролират с Фраксипарин или Клексан... Не се притеснявай :)
Re: Генетични изследвания - какви, къде, колко...
« Отговор #387 -: Март 14, 2014, 20:46:16 pm »
Ами дано има кой да я консултира, защото в моите изследвания за тромбофилии тези показатели бяха с хетерозиготно носителство... беше ми казано, че не е нужно да се профилактира с каквото и да било... и последваха още 2 спонтанни аборта...след първите два. Така че се консултирайте с повече специалисти.. аз разчитах на тези в генетичната лаборатия, но не е било достатъчно.
Успех!
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
*
Re: Генетични изследвания - какви, къде, колко...
« Отговор #388 -: Март 15, 2014, 08:10:01 am »
Ами да, дано... Поне моята профилактива беше такава, но не помогна и при третият аборт. При теб как я контролираха тромбофилията и тя ли е причина за спонтанните аборти?
Re: Генетични изследвания - какви, къде, колко...
« Отговор #389 -: Март 15, 2014, 10:15:33 am »
Ами не я контролираха :-) И не е ясно каква е причината... правихме различни зиследвания, но не могат да кажат каква е. Подозирам, че просто ще се окаже несъвместимост между нас двамата и толкоз.
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)