0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Как да изпратя кръв по куриер в Плевен?
« -: Ноември 08, 2008, 20:35:06 pm »
Мили момичета,

как да изпратя кръв по куриер в Плевен при Д-р Конова?С коя фирма да го направя?
В коя Софийска лаборатория да ми вземат кръвта?

А и също-някой правил ли е тест с глюкоза?д-р Тодорова ми го изписа ,но не разбрах на кой ден от цикъла се прави и как и кога да изпия глюкозата.

Мерси много.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Как да изпратя кръв по куриер в Плевен?
« Отговор #1 -: Ноември 08, 2008, 21:21:43 pm »
 http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=26865.0
 Анджи, аз лично не съм пращала, но мисля, че е доста обсъждано, линка по-горе дано ти помогне!!! Стискам палци!!!


*
Re: Как да изпратя кръв по куриер в Плевен?
« Отговор #2 -: Ноември 08, 2008, 22:09:48 pm »
Мерси много!
Re: Как да изпратя кръв по куриер?
« Отговор #3 -: Март 21, 2011, 20:39:34 pm »
Темата е стара, но да не отварям нова за едно кратко питане :wink:
Някой скоро да е пращал кръв по куриер?
Кой куриер предлага тази услуга? (днес питах Спиди, но нямат така екстра)
Колко струва ориентировачно?
И как става самата процедура - с предварителна уговорка кога и къде да бъде куриера?

Ще бъда благодарна на всеки който има инфо :)

едит: да уточня, че целта ми не е да пратя кръв в Плевен, а в София в НЦЗПБ, да направя контролно изследване на листериозата (която тук във Варна в РИОКОЗ излеза положителна) .
« Последна редакция: Март 21, 2011, 21:02:10 pm от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Как да изпратя кръв по куриер?
« Отговор #4 -: Март 21, 2011, 22:12:05 pm »
Радостинка, ние ползваме Еконт.

Редът е следния:

1. Уточняваш с НЦЗПБ каква кръв изискват за конкретното изследване и какви са условията за съхранение и транспорт. Можеш да потърсиш зав. отдел Микробиология ст.н.с. ІІ ст. д-р Тодор Кантарджиев, д.м., Национален консултант по микробиология, тел.: 94 46 999/ 277 или да попиташ конкретно в лабораторията "Кърлежово/векторно преносими инфекции, листерии и лептоспири", зав. ст.н.с. ІІ ст. д-р Ива Христова, д.м., тел. 94 46 999/ 299; 229. С тях уточняваш и начина на заплащане на изследването /най-често по банков път/. Питаш ги дали работят с конкретна лаборатория в твоя град.
2. Отиваш в съответната лаборатория да ти вземат кръв и да им я изпратят заедно с плащането.
3. Ако не стане по този начин, пробваш по трудния път - намираш къде да ти вземат кръв, плащаш по банков път, опаковаш кръвта, личните си данни и платежното в един плик и викаш куриер.
4. Ако има изисквания за транспорт на кръвта в хладилна чанта, упоменаваш това изискване изрично на куриера при поръчката.
5. Таксите на Еконт в момента са повишени, транспорта с хладилна чанта и фиксиран срок за доставка е 28 лв.
6. Ако и така ти е трудно, пишеш ми едно лично съобщение и ще ти изпратя указания и консумативи по куриер.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Как да изпратя кръв по куриер в Плевен?
« Отговор #5 -: Март 21, 2011, 22:23:26 pm »
Мели, благодаря  :)

Първо ще уточня нещата с НЦЗПБ, по точните координати ще ми бъдат от изключителна полза (като гледах колко номера има в сайта, много се чудех къде да звънна най-напред).
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!