0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте всички,
Иска ми се да си взема нещо да си посиля имунната система, защото не се чувствам мого добре, но и да не прече на опитите ни да забременея. Моля ви дайте ми съвет.
Благодаря :bighug:

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Засилване на имунната система при опитите ?????
« Отговор #1 -: Ноември 05, 2008, 09:59:38 am »
Ами  най  природосъобразното  са  фрешове  ,мед ,пчелен прашец,пшеничен зародиш -все натуарални продукти,но консултирай се с  лекаря си все пак.
Виж  в темата  Лек от природата .
На мен именно за укрепване на имунитета  преди евентуалното забременяване  -поради  други проблеми и належаща  нужда от  укрепване на имунната  система ,са ми изсписани  следните варианти /по избор мога да ги редувам /  -гинеколога  ги е подкрепил :
 I. изопринозин  500 -  3*1 за 10 дни ; 2*1 за  10 дни , 10-15 дни почивка
II. Саменто 600   - 2*1  капсула за 10 дни  ;  1* 1 капсула за 10 дни
III.Биозин  2*1 капсула   з а 10 дни ; 1-1 капсула  за 10 дни .

Но,за  да не се получи обмен на диагнози и лечения  -все пак съвета ми е да се консултираш с лекар и той да назначи подходящото за теб.


*

    ckarabei

  • **
  • 73
  • "Не мразя, не прощавам, не съдя и не съжалявам."
Re: Засилване на имунната система при опитите ?????
« Отговор #2 -: Ноември 05, 2008, 10:06:13 am »
Здравей Rumi-bumi аз мога да ти предложа няколко неща /то малко отива за темата Лек от природата :oops:, може би там беше правилно да я публикуваш/:
- пчелен прашец - 1 с.л.в 1 кис.мляко през деня, ако можеш го изяждаш на 1 път, ако не на 2 пъти /също и по 1с.л. хубав пчелен мед  :wink:/
- повече пресни плодове и зеленчуци - грейфрут, червена чушка /пипер/,моркови
- колкото до витамини под формата на таблетка аз пия на Nutrilite /Daily/ Чесън/ Ацерола С-най - богатият източник на витамин С/ Ехинацеа/ Концентрат от плодове и зеленчуци/Мултивитамини. Те са хранителни добавки от естествен произход, от които в организма на човек не се получава натрупване на техните компоненти, тъй като тялото изхвърля ненужното количество витамини, минерали и други съставни. За тези от аптеката /които са синтетични/ нищо не мога да кажа, но от употребата им нито се почувствах по-добре нито си заслужават високата цена за тази малка разфасовка.Мога да ти дам повече информация в случай че те интересува, защото няма смисъл да пълня поста с информация.

 
Живей сега, Усмихвай се сега, Радвай се на това, което имаш днес и се бори за всичко онова, което искаш да имаш утре.
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Засилване на имунната система при опитите ?????
« Отговор #3 -: Ноември 05, 2008, 12:20:39 pm »
Здравей,
На мен вчера доктор ми препоръча няколко неща за подсилване на имунната система, ще ги споделя - а ти сама прецени:
1. По-голяма физическа активност
2. Повече време сред природа, релакс и колкото се може по-малко стрес.
3. Много плодове и зеленчуци, мед, лук, чесън, зеле, моркови, боб, кисело и прясно мляко. /не в тази поредност разбира се :)/
4. Поне 1,5 литра Вода на ден, не включвам другите безалкохолни напитки, газирано не се препоръчва. Препоръчват се много билкови чайове или отвари от билки.

А друг начин който знам от една роднина: в един буркан мед се слагат определено количество смлени орехи и стрита изсушена коприва и това се яде по схема. Но точните пропорции мога да поискам ако те интересува
Успех
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Засилване на имунната система при опитите ?????
« Отговор #4 -: Ноември 05, 2008, 12:54:49 pm »
Само да допълня  ,че   изброените от мен  продукти са   добавки  ,а  не  лекарства за определени заболявания.За всяко от  тях има доста  теми и коментари  из нета- с търсачка може да  получиш  доста информация .


Re: Засилване на имунната система при опитите ?????
« Отговор #5 -: Ноември 05, 2008, 15:42:55 pm »
А къде да си намеря пчелен прашец????  :oops:

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Засилване на имунната система при опитите ?????
« Отговор #6 -: Ноември 05, 2008, 16:06:10 pm »
по пазарите  - там където  се продава  мед  :wink:
или в  специализирани  пчеларски магазини.
Виж  темата Лек от природата  -  в тази пише и за зародиша  ,и за  прашеца
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=15226.0
« Последна редакция: Ноември 05, 2008, 16:08:35 pm от nimika »


Re: Засилване на имунната система при опитите ?????
« Отговор #7 -: Ноември 06, 2008, 21:53:55 pm »
А къде да си намеря пчелен прашец????  :oops:
От билковата аптека в твоя град. Пчелен прашец не се купува от пазарите, защото се съхранява в хладилник!!!
Re: Засилване на имунната система при опитите ?????
« Отговор #8 -: Ноември 14, 2008, 20:58:52 pm »

От билковата аптека в твоя град. Пчелен прашец не се купува от пазарите, защото се съхранява в хладилник!!!


           Аз си купих пчелен прашец от пазара, смлях го и го смесих с един буркан мед. Но не съм го държала в хладилник. Сега да го хвърлям ли?
Re: Засилване на имунната система при опитите ?????
« Отговор #9 -: Ноември 19, 2008, 10:55:46 am »

От билковата аптека в твоя град. Пчелен прашец не се купува от пазарите, защото се съхранява в хладилник!!!


           Аз си купих пчелен прашец от пазара, смлях го и го смесих с един буркан мед. Но не съм го държала в хладилник. Сега да го хвърлям ли?

Като си си дала парите не го хвърляй, обаче имай в предвид, че ценността му намалява.
*
Re: Засилване на имунната система при опитите ?????
« Отговор #10 -: Ноември 19, 2008, 11:33:52 am »
Препоръчвам да се направи консултация с Доц.Конова.Тя на мен ми изписа 6 месечна схема за подобряване на имунитета-пих си специални лекаства и сега съм доста по-добре.
*

    ladysunny

  • *
  • 8
  • "Въображението е по-важно от знанието." Айнщайн
Re: Засилване на имунната система при опитите ?????
« Отговор #11 -: Декември 18, 2008, 17:26:20 pm »
Vickson кажи нещо повече за това с копривата, меда и орехите че звучи най вкусно :oops:
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Засилване на имунната система при опитите ?????
« Отговор #12 -: Декември 19, 2008, 09:12:47 am »
Vickson кажи нещо повече за това с копривата, меда и орехите че звучи най вкусно :oops:
Днес ще поискам рецептата и ще я напиша тук, щом ми я дадът  :wink:
*
Re: Засилване на имунната система при опитите ?????
« Отговор #13 -: Декември 20, 2008, 17:54:13 pm »
И аз чакам рецептата.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Засилване на имунната система при опитите ?????
« Отговор #14 -: Януари 04, 2009, 11:55:44 am »
А къде да си намеря пчелен прашец????  :oops:
От билковата аптека в твоя град. Пчелен прашец не се купува от пазарите, защото се съхранява в хладилник!!!

Наистина ли се съхранява  само в хладилник -питам ,защото сега по празниците , пътувайки  в няколко града  проверих по  разни билкови и тем подобни магазини -е- навсякъде беше на рафта   -и накарая  пак си го  купих от билков магазин от  рафта ,защото никъде не видях да  има  съхраняван в халдилник :?


*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Засилване на имунната система при опитите ?????
« Отговор #15 -: Януари 06, 2009, 14:27:17 pm »
Здравейте момичета, извинявам се за закъснението на отговора, но покрай празниците бях се отнесла, Та, ето я рецептата:

1/2 буркан мед
сока на един лимон
кората настъргана на ситно /на лимона/
6 супени лъжици сушена ситно претрита коприва
6 супени лъжици счукани /или смлени, кой както обича/ орехи

Всичко се смесва добре и се приема по следната схема:
Първа седмица по една супена лъжица сутрин, обед и вечер
Втора седмица по една супена лъжица сутрин и вечер

Вероятно дозата ще ви стигне за първата седмица и после трябва да повторите процедурата за втората.
Да ви е сладко  :lol:
Re: Засилване на имунната система при опитите ?????
« Отговор #16 -: Януари 06, 2009, 15:57:29 pm »
Виксънче,гледах ти графиката и ми е любопитно ти при д-р Йосиф Димитров ли ходиш? :oops:

*
Re: Засилване на имунната система при опитите ?????
« Отговор #17 -: Февруари 04, 2009, 15:47:37 pm »
Здравей mama-dream,

И на мен ми предписаха Биозин - 15 дни, 2 пъти по 1.

Освен това, ми казаха една рецепта, която е малко гадна за консумиране: равни части моркови и чесън се пасират и след това се объркват с малко мед. Тази смес се яде по три пъти на ден преди хранене. Аз лично я вземам само вечер - поради обективни причини ;) 

Успех :)


Re: Засилване на имунната система при опитите ?????
« Отговор #18 -: Февруари 10, 2009, 10:57:47 am »
Здравейте ,момичета!!
Имам един въпорос  :ask:
Днес ,след консултацията с вирусолог, купих имуномодулатор Биозин,лекувам цитомегаловирус, в листовката пише че не трябва да се употребява ако има автоимунни заболявания.
Накой знае ли какви са тези автоимунни заболявания?(Нк-клетки,АФА,т-лимфоцити имат ли връзка с тях?)

Re: Засилване на имунната система при опитите ?????
« Отговор #19 -: Февруари 10, 2009, 19:11:26 pm »
Накой знае ли какви са тези автоимунни заболявания?(Нк-клетки,АФА,т-лимфоцити имат ли връзка с тях?)

"Автоимунни заболявания - Представляват реакция на имунната система на организма срещу собствените белтъци, при която настъпва нарушение в структурата и функцията на засегнатите клетки, тъкани и органи.

Към групата на автоимунните заболявания спадат редица важни болести като различните форми на хроничния гломерулонефрит, хемолитичната анемия, колагенозните болести (засягащи съединителната тъкан), ревматизмът, ревматоидният артрит, лупусът (вълчанката), дерматомиозитът, склеродермията, нодозният (възлест) периартериит и други."

При автоимунните заболявания често има нарушения в стойностите на НК клетките, АФА, б и т лимфоцити и т.н. Четох, че понякога хора с хипо- или хипертиреоидизъм имат и високи НК клетки.
« Последна редакция: Февруари 10, 2009, 19:15:47 pm от blueocean »