0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Засилване на имунната система при опитите ?????
« Отговор #20 -: Февруари 11, 2009, 12:30:54 pm »
Благодаря ти blueocean !
Питах за тях защото имам болки в ставите и си мисля дали мога да имам някой от тези изброените заболявания..болката ми е най-вече в дясното рамо и китката,не се поддуват ,ама болят ,особенно след тежък физически труд..
Ще отида аз при личната май :(

*
Re: Засилване на имунната система при опитите ?????
« Отговор #21 -: Март 19, 2009, 13:12:27 pm »
Здравей leila,моят съвет е непременно да обърнеш внимание на болките в ставите.Поискай от лич.лекар направление за ревматолог.Аз си понасям такива болки още от дете,без да им обръщам много внимание и без да ги лекувам.Сега след 8 години неуспех за забременяване,с ужас разбрах, че най вероятно имам ревматоиден артрит ( в моменат правя изследванията). :(
Re: Засилване на имунната система при опитите ?????
« Отговор #22 -: Март 19, 2009, 23:29:21 pm »
didre , здравей!Бяха при личната ,тя ме прати при ортопед,а той ми изписа мелбек(противовоспалит.) и милгама(някакви витамини за възпален нерв),защото  се оплаках че постоянно ми е схванат врата.Сега ,като си изпих хапчетата ще отида пак,ще ходя и на физиотерапия.
На теб поддуват ли ти се ставите?Къде те боли?

Re: Засилване на имунната система при опитите ?????
« Отговор #23 -: Март 19, 2009, 23:53:23 pm »
Здравейте,
По темата.Аз съм на мнение,че имунната система не трябва да се засилва по време на инвитртоо.Пия от една година за закуска сок от моркови,цвекло,ябълки,портокали,но когат наближи опита спрях всичко.Даже ми изписаха преднизолон ,профилактично.
Имам много лош опит с ядене на чесън,уж да се засили имуннта система и после отрицателен резултат,така че внимавайте.
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Засилване на имунната система при опитите ?????
« Отговор #24 -: Март 20, 2009, 10:37:34 am »
Момичета, само искам да ви споделя какво ми каза мой близък доктор наскоро.
Подсилването на имунната система е нож с две остриета. Може както да ви помогне да оздравите организма си, така и да влоши вече съществуващи заболявания. Проблема е, че когато имате някакво заболяване (автоимунни като Хашимото например, ендометриоза и най-вече при ракови заболявния) при стимулация на имунната система, тези заболявания започват да се развиват с ускорени темпове, което е много опасно!
Съвета ми е, преди да правите каквото и да е, се консултирайте с лекар преди това и на базата на Вашето състояние той да прецени какво може и какво не. Успех
Re: Засилване на имунната система при опитите ?????
« Отговор #25 -: Март 20, 2009, 20:11:36 pm »
Напълно съгласна съм с Vickson и malinkap, имунната система по време на опити за забременяване по-скоро се подтиска( нали затова изписват преднизолон), а не се подсилва. Ако имунитета е засилен, вероятността да се отхвърли зародиша е по-голяма, защото активните клетки на имунитета, разпознават зародиша като чужд за организма и го атакуват. Така че внимателно с имуностимулантите.
« Последна редакция: Март 20, 2009, 20:13:12 pm от blueocean »
*
Re: Засилване на имунната система при опитите ?????
« Отговор #26 -: Март 22, 2009, 20:27:22 pm »
Имуностимулаторите не са подходящи при планове за бременност. Подкрепям мненията на Виксън и Блуошън. В брошури на имуностимулатори преди години, на руски, в противопоказанията на редица имуностимулатори пишеше, че освен при бременност трябва да се избягват шест месеца преди планове за бременност. Не знам дали наистина е необходим толкова дълъг срок, но със сигурност, в месец на планиране и процедури взимането на имуностимулатори не е уместно. Много от тях например повишават НК клетките, знаете, че те не са желателни за забременяване. Възможно е да влияят и на други антитела.
Буквално преди дни и аз открих в медицински статии, че имуностимулаторите, интерфероните, са противопоказни при автоимунни заболявания, в групата, е Хашимотото, Лупуса, ревматоидния артрит и др. Ще внеса само една мъничка корекция - при раковите заболявания, имуностимулаторите са за препоръчване, но това е друга тема.
Има и нещо друго - в момента по принцип от лекуващите се препоръчват не точно имуностимулаторите, които се приема, че активират въобще защитната система на организма, а имуномодулаторите, които активират тази част от имунната система според проблема на организма. т.е. това са препарати един вид по отделно подходящи конкретно при определено заболяване. Ето защо е необходимо и според мен имуностимулаторите и имуномодулаторите да не се самоназначават, а определят от компетентен специалист...
« Последна редакция: Март 22, 2009, 20:28:57 pm от ognyana »
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Засилване на имунната система при опитите ?????
« Отговор #27 -: Март 22, 2009, 20:52:15 pm »
Ето защо е необходимо и според мен имуностимулаторите и имуномодулаторите да не се самоназначават, а определят от компетентен специалист...

При мен бяха назначени от имунолог,който е компетентен специалист.
Но...явно фактът ,че съм с Хашимото и съм на постоянно лечение не беше взето под внимание.
Резултатът- страшно натоварване на сърцето и жлезата.
Спрях имуностимулаторът...нещата си влязаха в обичайното русло.
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
Re: Засилване на имунната система при опитите ?????
« Отговор #28 -: Март 22, 2009, 21:02:22 pm »
А аз ако имам автоимунно заболяване как да лекувам цитомегаловируса :???

*
Re: Засилване на имунната система при опитите ?????
« Отговор #29 -: Март 22, 2009, 22:44:39 pm »
Ето защо е необходимо и според мен имуностимулаторите и имуномодулаторите да не се самоназначават, а определят от компетентен специалист...

При мен бяха назначени от имунолог,който е компетентен специалист.
Но...явно фактът ,че съм с Хашимото и съм на постоянно лечение не беше взето под внимание.
Резултатът- страшно натоварване на сърцето и жлезата.
Спрях имуностимулаторът...нещата си влязаха в обичайното русло.
При мен също се получи нещо подобно. Но се натовари жлезата и ставите ми... Затова категорично мога да кажа Изопринозинът не е подходящ за мен.
Тези продукти - имуномодулатори и имуностимулатори - са сравнително нови, проучванията са малко, ако въобще ги има, самите лекари (медицината въобще) още не са достатъчно запознати с тях... Да, трудно е, но не невъзможно да се подбере подходящия за всеки продукт според неговия организъм. При свалянето на анамнезата обаче ще трябва да казваме на лекаря всичко, което знаем за здравето си, фамилна обремененост, предразположеност и пр. Уви, ще трябва да сме достатъчно информирани и нащрек, за да задаваме конткра въпроси на лекаря, с които да му помагаме, да четем листовките към лекарствата и веднага да реагираме при нежелателни симптоми по време на лечение...
Така че Лейла има подходящо лекарство - но трябва да е насочено конкретно към "счупената" част в организма ти, а не въобще. Аз също съм с Хашимото, страдам от херпес, имам и цитомегаловирусни антитела, Епщайн бар с доста високи стойности, втори месец пия Биозин и мога да кажа, че нямам оплаквания, жлезата ми е добре, не ме болят стави, терапията действа, макар все още не с такава сила с каквато искам... Не се притеснявай предварително и излишно!
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Засилване на имунната система при опитите ?????
« Отговор #30 -: Март 22, 2009, 22:53:57 pm »
ognyana ,пишеш ,че пиеш Биозин ,и аз си бях купила ,но видях че в листовката пише да не се употребява при автоимунни заболявания..Та Хашимото не е ли автоимун.заболяване?

Re: Засилване на имунната система при опитите ?????
« Отговор #31 -: Март 22, 2009, 23:21:07 pm »
Аз лично обясних няколко пъти проблема си с жлезата на имунолога.
Не съм била наясно,че едното пречи на другото ,но съм наясно,че трябва да е запознат  с всички мои заболявания.
Изписа ми изопринозин по схема.При първите сигнали от жлезата съпроводени със сърцебиене се свързах с лекаря.Коментарът беше,че не е от изопринозина.
Аз продължих,защото ми го казва лекар,а не комшията.
И си навляках бели на главата.
ognyana е права...не всички са запознати и е хубаво човек да поназнайва някои неща ,независимо на кое светило е пациент!
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
*
Re: Засилване на имунната система при опитите ?????
« Отговор #32 -: Март 23, 2009, 11:08:28 am »
Лейла,
ключът за отговора за това, което те интересува, се намира тук:
http://www.bioshield-bg.com/Biozin&Lactoferrin-pdf.pdf. Търси предпоследното изречение на 6. страница.
В листовката към продукта в противопоказанията са написали автоимунни заболявания, туберкулоза, левкози, левкемия, СПИН...
Това го разбирам като предупреждение към хората, склонни сами да посегнат към имуномодулатор. Но не всеки е подходящ за всичко, нали?! Така че докато при едни автоимунни състояния той е противопоказен, при други не е, дори напротив, това е работа на лекаря да го предвиди.
Както виждаш дори в подробната професионална листовка пише, че е подходящ при някои автоимунни състояния и алергии. (Лошото е, че не са уточнили при кои. Пише дори че е подходящ срещу ХИВ, а пък в листовката СПИН е противопоказание.)
Но аз не съм лекар и не мога да отговоря в подробности на твоите терзания. Изпратих запитване до фирмата вносител. Ако не получа отговор скоро, ще се обърна към производителя за тези уточнения. Дано получим компетентно мнение...
« Последна редакция: Март 23, 2009, 11:10:53 am от ognyana »
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Засилване на имунната система при опитите ?????
« Отговор #33 -: Март 27, 2009, 12:42:09 pm »
Здравейте ,момичета !Помогнете с инфо..Знае ли някой цената на изопринозина в Гърция?Лекаря ми каза ,че там е бил по-евтин..Аз имам познати ,които могат да ми го доставят ,но каква ли  :?е цената ?

Re: Засилване на имунната система при опитите ?????
« Отговор #34 -: Април 01, 2009, 02:54:01 am »
Здравейте ,момичета !Помогнете с инфо..Знае ли някой цената на изопринозина в Гърция?Лекаря ми каза ,че там е бил по-евтин..Аз имам познати ,които могат да ми го доставят ,но каква ли  :?е цената ?
Здравейте, сега се регистрирах понеже видях, че може да съм полезна. Търсих разни информации за имуностимулаторите и т.н и случайно попаднах тук. Не съм бременна и не правя опити за бременност или нещо такова.
Аз съм си купувала Изопринозин от Гърция за 4.39 евро/30 табл. 500мг. Мисля,че идваше двойно, ако не и тройно по евтино, разликата е толкова голяма защото производител е гръцка фармацевтична компания Уни-фарма. Искам да те предопредя, че се купуват от аптеките със заявка, в повечето е така, защото не поддържат наличност.
Можеш да видиш цени на лекарства в този сайт http://www.e-database.gr , за съжаление е само на гръцки език. Сайта съдържа база данни с всички лекарства, които се продават в Гърция и аптеките. Не ти дадох точен линк с лекарството понеже някой грък явно го е мързял да пише в линковете на латиница и вместо това с гръцки букви и като го копирам става мазало......
Re: Засилване на имунната система при опитите ?????
« Отговор #35 -: Април 01, 2009, 03:18:41 am »
Здравейте пак, забравих да изкажа личното си мнение за Изопринозина :) Смятам, че ако наистина се наложи да го пиете, то го пийте един единствен път и после си продължавайте с всякакви билкови, хомеопатични и там каквито видове природни имуностимулатори има. Мисля, че няма смисъл от даване на толкоз пари за някаква химия. Не съм лекар, нито фармацевт, но тия лекарства имат доста странични ефекти, свързани с бъбреци и черен дроб. Преди да си купите нещо търсете за него информация колкото се може повече, защото аз лично вече не вярвам в адекватни лечения от лекари и всеки изписва лекарства на тези фирми, с които е сключил договор, по този начин по-евтини и добри алтернативи се изключват....... за голямо съжаление.
Това са едни мои лични мнение, които просто исках да споделя с Вас.

Дано съм била полезна с информацията за Изопринозина от Гърция.
Re: Засилване на имунната система при опитите ?????
« Отговор #36 -: Април 01, 2009, 09:52:29 am »
Благодаря ти,bibonti!
На мен изопринозина ми трябва за цитомегаловируса ,който за 4 месеца от както го открих ,титъра не намаля ,а напротив- се повиши (този на JgM).Лекарите препоръчват този препарат..Днес пак имам консултация с инфекционост,ще видим той какво ще ми каже :balk_133:

*
Re: Засилване на имунната система при опитите ?????
« Отговор #37 -: Април 01, 2009, 18:45:13 pm »
bibonti , и аз благодаря за ценната информация! Направо не мога да разбера тези фрапиращи разлики в лекарствата у нас и навън... Купувах изопринозина между 48 - 52 лв. кутията, 50 таблетки по 500 мг. И това за бъбреците е вярно, първия път, когато пих това лекарство през 2006 ме боляха бъбреците и споделих на лекаря, той тогава отрече не можело да бъде от него. А вече дори в упътването към лекарството си го пише. Последният път като го бих пак ме понаболяваха, ама повече ме удари в ставите. Последният път като ми го изписаха ми искаха изследване на пикочната киселина.
Какво свърших или по-точно не свърших за биозина: цяла седмица нямам отговор от вносителя. В събота пратих писмо до производителя, поне ми отговориха, че са прочели писмото ми, дали ще отговорят на запитването, обаче е друг въпрос...
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Засилване на имунната система при опитите ?????
« Отговор #38 -: Април 09, 2009, 23:29:52 pm »
Здравейте :wink:.
 Оgnyana,имам едни питане към теб ,пишеш ,че когато си пила последно изопринозина страничния ефект беше болки в ставите,какво направи тогава ,спря ли да пиеш тези хапчета или..?
Защото аз ги приемам от 5 дни ,някаде към 3-4 ден почна да ме боли ставата на китката ,а в момента нищо почти не мога да правя с тази ръка :(,обадих се на докторката ,намалихме ги (2*2 на ден)като ще пия още и противовъзпалителни...

*
Re: Засилване на имунната система при опитите ?????
« Отговор #39 -: Април 10, 2009, 15:50:19 pm »
Leila, оплакването се появи точно по време на Коледните празници, нямаше как тогава да направя консултация с имуноложката, която ми изписа тази схема. Оставаше ми още малко прием, така че не прекъснах схемата, а и болката понамаля. След това не съм правила нова консултация.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!