0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #260 -: Ноември 26, 2008, 17:37:19 pm »
Момичета, първо бих искала да ви поздравя и да ви пожелая една лека, розова бременност. За мен това бяха едни от най-щатливите месеци в живота ми.

Отдавна се каня да споделя моя опит и сега най-накрая намерих време  :D Става въпрос за идването на кърмата след раждането - момент, за който малко се пише. Аз родих секцио. Кърмата слиза на третия ден след операцията. При номрално раждане идва по-бързо. Вечерта на втория ден усетиих как гърдите ми се подуват и се опипваха бучки на някои места. Тъй като бях предупредена, помолих една акушерка да ме погледне. Опипа ми гърдите и каза, че кърмата е почнала да слиза, но още е рано. На сутринта се събудих с усещането, че гърдите ще ми се пръснат. Отново помолих акушерката да ме погледне. Каза ми да слагам горещ душ на гърдите и след това да се изцедя с помпата. Послушах я, но като се цедях излизаха едва едва няколко капки коластра. Следобяд помолих друга акушерка отново да ме погледне. Каза, че гърдите ми са зле и ме стисна по особен начин - малко е болезнено, натискат силно зърното леко навътре и отпушват каналите. След това кърмата направо потече.

Бих посъветвала виски да си вземат помпа в родилното, топли компреси и мазило за зърната на гърдите, както и да слагат бебето на гърда колкото се може по-често и по-дълго, да обръщат внимание на акушерките за състоянието си. В Токуда акушерките обръщаха внимание, когато вече имаше проблем - никой не ни подготви предварително какво да очакваме. Видях 3 момичета, които така бяха напращели, че плачеха от болка. В Майчин дом преглеждат гърдите при всяка визитация. В Токуда не е така - гледат те, ако се оплачеш, я тогава вече е късно.
Пожелавам късмет и успех на всички!
« Последна редакция: Ноември 26, 2008, 17:39:14 pm от Bijou »
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #261 -: Ноември 27, 2008, 09:25:12 am »
Ееех момичета, а мойто бебе не иска да се ражда, вече трети ден след термин хич не иска да излиза :(
Днес сме на запис на тонове и да видим има ли няма ли проблеми и да решаваме вече какво да правим. Много изнервящо е така и всички питат ли питат без да се съобразяват, че така става още по-изнервящо :(
Стискайте палци бебка скоро да излиза, че вече и тежи. Не че се оплаквам, ама умората си казва думата.
*
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #262 -: Ноември 27, 2008, 09:48:27 am »
Джулия,пожелавам ти съвсем скорошна незабравима среща с твоето съкровище :) Сестра ми преноси племенницата ми с 10 дни,напълно знам как се чувстваш..
*
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #263 -: Ноември 27, 2008, 10:08:47 am »
Здравейте,
Пиша за първи път в тази тема. Малко ми е рано още, но имам въпрос който ме тревожи. Накратко трансфреът ми беше на 27.10 и на 07.11 теста беше пложителен - 200 единици. на 17-ти се видя и едно захванато емрионче ( от две трансферирани). Имах лека вторична хиперстимулация - една седмица след трансфера ми се поду корема. От понеделник насам ми поспадна доста-макар и не в първоначалното състояние и гърдите не ме болят толкова - само когато ги докосвам и то по-слабо. Това определено ме притеснява и моля ако на някоя от вас и се е случило нещо подобно да ми пише. Желая леки и успешни бременности на всички! :D
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #264 -: Ноември 27, 2008, 10:17:25 am »
Мириам, първо честито! Гърдите не е задължително да те болят. И при двете ми бременности болка се появи чак в началото на 4ти месец и то за кратко. А коремът е нормално да спадне. При втория ми опит бях с не особено тежка хиперстимулация, на около 20 ден след трансфера коремът ми спадна окончателно и си доби размерите преди ИКСИ-то.
  09.11.2007
*

    Aubergine

Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #265 -: Ноември 27, 2008, 10:20:35 am »
Мириам, аз при най-малката тревога звъня на док. Само неговият глас ме успокоява, дори да не ми е цветущо положението. Не мисля, че имаш повод за притеснение, нормално е да ти спадне корема. Гърдите ми ме болят само при докосване и мен, иначе само ми тежат.

Жабче ме изпреварило :hug2:
*
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #266 -: Ноември 27, 2008, 10:32:53 am »
Ох, благодаря Ви момичета! Аз тази събота ще ходя да чуем пулсчето - трябваше в понеделник, но вече нямам никакво търпение. Мисля, че два дни по-рано не е чак от такова значение. Благодаря ви за успокоението! :D
*
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #267 -: Ноември 27, 2008, 11:09:46 am »
И аз ще ходя на 04.12 да чуя пулс,дано се чуе де.. Успех Мириам!
*
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #268 -: Ноември 27, 2008, 11:14:32 am »
Успех и на тебе Люба_Бойко!!! :D
*

    Aubergine

Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #269 -: Ноември 27, 2008, 11:46:35 am »
И аз ще ходя на 04.12 да чуя пулс,дано се чуе де.. Успех Мириам!
Ще се чуе, разбира се. :balk_602:
Аз съм на 3.12. и ми се струва безкрайно далече, дано всичко е наред дотогава.
Още си влача зацапване, аман вече :(
*
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #270 -: Ноември 27, 2008, 13:49:46 pm »
 Момичета, случвало ли ви се е ултразвука да покаже по -малко дни ,отколкото сте в момента? Вчера бях на преглед и едното бебе излезе с 1 ден назад,а другото с 6 дена .Увериха ме че няма проблем, и аз знам че УЗ а дава разминаване,ама сега колкото стоя и все за това се притеснявам.Притеснява ме и това ,че преди 2 седмици на прегледа ми едното бебе (това което сега е седин ден назад) беше с 5 дена напред ,а другото си беше с един ден назад. И така се събират доста дни разлика за 2 седмици. :?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #271 -: Ноември 27, 2008, 13:57:51 pm »
с напредване срока на бременността това измерване става все по-неточно, особенно големи разлики се получават след 30-та седмица
отклонението по кой параграф е, щото те се мерят 4  :D- обиколка на главичката, на коремчето, дължина на крачето и кво още там беше
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #272 -: Ноември 27, 2008, 14:45:44 pm »
Здравйте и от мен  :D
и аз мога вече да се наместя в тази тема  :D
Правих и кръвен тест, който беше положителен.Но вчера като звъннах на доки той ми каза че трябва да мине известно време да ме види.
2 седмици след датата на която трябва да ми дойде менструацията, т.е на 8.12
Сега още нищо не можело дасе види!
Леко бременнене на всички  :D
*
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #273 -: Ноември 27, 2008, 15:28:20 pm »
Днес бях на преглед.Бебетата са две имат пулс,но едното е доста по-малко и док каза ,че ще отпадне.Въпреки това аз съм много щастлива,защото вече мога да кажа ,че съм бременна.
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #274 -: Ноември 27, 2008, 16:58:06 pm »
Бранка, честити ти пулсчета! Пък дано си останат двечки до края!
И на всички от групичката от АРТ пожелавам безпроблемни вече май 8 месеца!
А и на zayana - дано след две седмици видите и чуете сърчице!
Моя преглед ще бъде около 3-4.12. - нямам търпение вече, но то така ще е вече - от преглед до преглед  :lol:
*
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #275 -: Ноември 27, 2008, 17:01:45 pm »
Барбаронче успех на прегледа :crossfingers:1Ти при кой доктор си?
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #276 -: Ноември 27, 2008, 17:20:07 pm »
При Александров - АГ - Варна  :lol:
Май и ти си при него, ако не се лъжа?
*
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #277 -: Ноември 27, 2008, 17:23:31 pm »
Да,при доктора който сбъдва мечти! :D
*
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #278 -: Ноември 27, 2008, 18:41:06 pm »
julia_m Съчувствам ти, на мен ми остават 6 дни до термина и вече толкова ми тежи че едвам издържам. Да не говорим че сме гигантки и вече нямам търпение да излиза, но явно ще си дочакам термина на първо време.

А и другото което ме притесни във вторник на прегледа доктора каза че, главичката не е в най-добрата позиция за излизане. С лице напред е, а трябвало да бъде с лице към мен. Дано се извърти до термина, че вече взех да мисля глупости.

Честито на новите бременелки. Лека и безпроблемна бременност на всички  :D


*

    Olimpia

  • ***
  • 220
  • Усмихвайте се и съдбата ще ви се усмихне:)
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #279 -: Ноември 27, 2008, 20:44:30 pm »
Момичета, много силно ви стискам палци на всички новобременни!!! Съвсем не отдавна и аз се чувствах така - радост, притеснение, несигурност и животът ти започва да се върти от преглед до преглед. Не че сега е много по-различно :))) Ама вече се старая с други мисле да си занимавам съзнанието!!!! Желая ви много спокойни дни и успешни ПРЕГЛЕДИ :))))