0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #240 -: Ноември 24, 2008, 12:36:05 pm »
 При нас в централна България няма поледица,но пък за сметка на това е много студено.Аз ще излизам по работа,но вие се пазете от леда !
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #241 -: Ноември 24, 2008, 13:05:26 pm »
Момичета, какво мислите за пътуване с кола на 250 км в 6ти месец? Още е ранко, но аз съм си такава - обичам да премислям нещата предварително. Идеята е да идем на гости на свекитата и на моите родители за празниците, като едното гости е по пътя за другото т.е. не се отклоняваме допълнително. Предимно магистрала е, но вибрациите и тръскането си ги има, както и умората. Престоят ще е 7-10 дни т.е. няма да ми се събере много път за няколко дни. Аз обаче съм се паркирала вкъщи от началото на бременността и като някой туземец не смея да шавна извън града от страх да не стане някоя беля.  :oops: Естествено ще питам и лекаря си...
  09.11.2007
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #242 -: Ноември 24, 2008, 13:08:22 pm »
Жабче, ако се чувстваш добре и нямаш проблеми, и доктора ти разреши - иди. Така ще се разсеете, ще видиш всички. А и ако няма да ги правиш преходите от раз - то не е толкова натоварващо.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Aubergine

Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #243 -: Ноември 24, 2008, 13:17:33 pm »
Ужасна е тази поледица, ходих да правя имунологични и ако не е мъжа ми да ме носи буквално - не знам. :)
Нощес пак получих кръвоизлив, но с кафяв цвят. Докато осъзная, че мъртвият ембрион трябва да излезе някак - умрях за пореден път. От трансфера насам все си кървя от нещо. Докторът каза, че няма страшно, чакаме резултатите от изследванията утре. Лежа, ям гадна купешка храна и така :)

Пожелавам на всички много спокойствие и усмивки, и аз имам нужда от това, но нещо нищо не работи в тая насока.

п.п. Жабче, ако се чувстваш добре и нямаш противопоказания за пътуване - защо не. Ти си прецени, каквото и да решиш - ние те подкрепяме. :hug2:
*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #244 -: Ноември 24, 2008, 19:45:13 pm »
Жабче, и аз ще кажа същото - ако нямаш проблеми, спокойно пътувай и се забавлявай!
Аз днес трябваше да изляза, защото още съм на работа и ща не ща трябва да вървя. Ама път, който по принцип вземам за 10 мин, днес го взех за 20 -няма как. Пък и си измръзнах  :lol:
Момичета, да ви питам - имате ли идея защо може да ме болят мускулите отпред и от вътрешната страна на бедрата?  :oops: Сякаш имам мускулна треска, а не съм правила абсолютно нищо - все пак си се пазя и като се върна от работа съм почти през цялото време в легнало положение - откакто прокървих, използвам всяка минутка да лежа.  :?
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

*
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #245 -: Ноември 24, 2008, 20:35:26 pm »
Смайл, честита бременност, ти успя, заслужаваш това щастие.

И аз имах такава болка от вътрешната страна на бедрата, на моменти беше толкова силна, че ми трябваха минути да се раздвижа. но това беше някъде към 5-я месец, а ти си едва в 3-я. Една позната каза, че това е от таза, подготвял се за раждането.
*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #246 -: Ноември 24, 2008, 20:41:23 pm »
Че не е ли много рано?  8O
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

*
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #247 -: Ноември 24, 2008, 21:07:37 pm »
Ми и аз това се чудя.
*

    Olimpia

  • ***
  • 220
  • Усмихвайте се и съдбата ще ви се усмихне:)
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #248 -: Ноември 24, 2008, 21:11:34 pm »
Smile,  не знам от какво е, но и аз имах такива болежки точно около 3 и началото на 4 месец. Реших, че нещо съм се претоварила, но реално нямаше от какво. Така че явно не си единичен случай и няма защо да се тревожиш! :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #249 -: Ноември 24, 2008, 21:16:23 pm »
смайл, ти имаш една предишна бременност в напреднал срок, това също оказва влияние
мен ме болеше от 3 месец сега, с предишната почна към 7
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #250 -: Ноември 24, 2008, 21:19:10 pm »
Благодаря ви, успокоихте ме. В един момент се чудих вече какво да правя - миналата бременност нямам спомен въобще да съм имала подобни болки, освен в края на бременността.
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

*

    Aubergine

Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #251 -: Ноември 25, 2008, 12:36:24 pm »
Аз отивам за вливане на Имуновенин - преди малко ми се обадиха от клиниката. Изобщо не съм наясно, обадих се на док, той каза, че имам раздвижени НК клетки. Или нещо такова, не разбрах добре.
Като се прибера ще попрочета повече за това.
Ако някой има подобен проблем, моля да сподели :)

Хубав ден, усмихвайте се!
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #252 -: Ноември 25, 2008, 13:13:43 pm »
Момичета, аз преди да се запиша в темичката и вече имам въпроси  :oops:
В събота вечерта при ставане след продължително лежане започна да ме боли корема. Болката беше в областта на пъпа, по хоризонтала. Не можех да си поема дъх. Това продължи 30 ина минути. Обадих се на док. и той каза че най- вероятно се е получило усукване на яйчника. Поне по симптомите, които му описах стигна до този извод. назначи ми 3*2 но шпа. След приема на хапчето ми премина болката и до днес няма повторение.
Преди малко обаче като ходих до тоалетната имах малко парче кървав съсирек / не беше чиста кръв, а като това което всеки месец при М. изхвърлям  :oops:/
Та се чудя дали има място за притеснение...... какво да правя.......По принцип сега трябва да съм 7 седмица и 4 дни....
Миналата година в 7-8 седмица преживях един мисед и сега.......
оф защо все трябва за нещо да се притесняваме.....
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #253 -: Ноември 25, 2008, 13:25:05 pm »
Тити, да не се е спукала кистичка? Усукването много боли, поне аз не можех да си кажа името от болка при моето, непоносима беше и не минаваше от лекарства. Обади се пак на Док, иди да те погледне.
  09.11.2007
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #254 -: Ноември 25, 2008, 17:17:18 pm »
Имам " страх" от Владимиров, никога не съм могла да разговарям по телефона с него. Днес ходих още няколко пъти до тоалетната и нямаше никакъв проблем. Слава Богу. Миля да изчакам да видя дали ще се повтори зацапването и тогава да го притеснявам.
Дали е  кистичка...незнам, не ми е казвал на прегледите да имам.
А усукването / ако е било такова / верно е страшничко. Много силна болка е. Поне е в коремната област, а не ниско долу, където според мен трябва да са бебетата.
*
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #255 -: Ноември 25, 2008, 20:15:24 pm »
Тити, не бива да имаш страх от Владимиров :wink:
той е ужасно мил и сърдечен, малко е "дървен", но по-скоро би се притеснил ако имаш проблем и не му се обадиш, отколкото да му позвъниш :D
*
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #256 -: Ноември 26, 2008, 11:49:42 am »
Здравейте.Имам един въпрос.Ще ми се пръсне главата,а нямам идея какво мога да пия.Не ми се звъни на док заради това и без това й е лудница :(

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #257 -: Ноември 26, 2008, 12:06:40 pm »
Парацетамол е подходящ при главоболие. Можеш да изпиеш до два на ден.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #258 -: Ноември 26, 2008, 12:12:50 pm »
Гането ме е изпреварила.  :lol: Парацетамол може да пиеш.
При мен помагат и изкуствени сълзи в очите ако главоболието е от тях, както и разходка на чист въздух. Премери си и кръвното, може да е от него.
  09.11.2007
*
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #259 -: Ноември 26, 2008, 13:24:54 pm »
Благодаря ви :).В случая наистина помогна чистия вздух.Излязох навън за половин час и разликата е огромна :)