0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
НА - Хиалуронова киселина /табл.
« -: Октомври 28, 2008, 19:10:16 pm »
Имам нужда от компетентно мнение и се надявам някое медицинско лице  :D, студенти по фармация или вече реализирани такива, както и всеки който има компетентно мнение по въпроса да ми даде съвет.
Искам да пия постоянно тази киселина с цел подобряване състоянието на кожата на лицето /поне да се повлияят финните бръчки/. :D
Разбрах, че за да може тази НА да се усвоява добре и да действа там където искам, трябва молекулата и да е разбита.
На пазара такава НА предлага само Актавис /продукта им се казва Хиавита/ - друга алтернатива няма /според мнението на мнозина/.
Но аз след доста ровене и четене разбрах, че в техният препарат е приложена иновацията Injuv на
на Софт гел, същите, които са произвели НА за Актавис.
А същата иновация е приложена и за продукт на  Форевър Ливинг  - Forever Active HA
Та, какво ви е мнението за тези продукти Форевър Ливинг  , мога ли да им се доверя, дали е вярно това което пишат?
Голям скептик съм  :D, моля за съвет 


ПП. Причината да не искам да пия Хиавита на Актавис е, че не ми е изгодна : 60 лв. за 20 табл. - търся по-добра алтернатива  :D

А, да - в момента пия НА на Актавис и съм доволна- видимо кожата ми стана по-свежа .
Хиавита

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    ellysot

  • ***
  • 202
  • Животът не е навредил никому,но и почивката също!
Re: НА - Хиалуронова киселина /табл.
« Отговор #1 -: Октомври 29, 2008, 00:42:13 am »
Привет! :D
Имах безумен ден и само на бързо прегледах форумчето!
Незная доколко мога да бъда полезна,но знам за американска фирма,предлагаща хр.добавки  www.naturesway.com/
Аз ги познавам отскоро,има ги при мен в аптеката от два-три месеца.
Препаратът,който съдържа НА се нарича
Предлагат се в четири форми(ако съм запомнила добре).Утре съм втора смяна след 15ч и непременно ще допълня отговора си! :lol:
..като по-точен състав,начин на употреба,а разбира се и какви са цените!!!
Лек сън!! :D
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: НА - Хиалуронова киселина /табл.
« Отговор #2 -: Октомври 29, 2008, 06:54:23 am »
Привет!
Благодаря за включването  :D , но да уточня, че Хиалуронова киселина се приема и за проблеми в ставите /дори се инжектира в тях/.
Не искам да е просто НА, искам да е с разбита молекула, защото само така действа на кожата /най-просто казано/.
С нетърпение ще чакам да разкажеш какво си научила  :D
Да си призная тези хранителни добавки не са ми известни.

ПП. Обичам аптекарите, радвам се че ще има кого да тормозя с безкрайните си въпроси  :wink:
« Последна редакция: Октомври 29, 2008, 06:56:27 am от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: НА - Хиалуронова киселина /табл.
« Отговор #3 -: Октомври 29, 2008, 10:45:19 am »
явно тези препарати са нови, защото и при мен в аптеката ги няма.при нас хиалуроновата киселина я има под формата на инжекция за ставни заболявания.
предлагат се и доста кремове - на Лиерак, на Юсерин.
препарата Хидрафлениш - 60 тб 34 лв.
« Последна редакция: Октомври 29, 2008, 10:47:35 am от nia72 »
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    ellysot

  • ***
  • 202
  • Животът не е навредил никому,но и почивката също!
Re: НА - Хиалуронова киселина /табл.
« Отговор #4 -: Октомври 29, 2008, 19:55:13 pm »
Здравейте! :D
Аз умишлено прескочих препаратите и кремовете с хиалурон,защото разбрах,че се интересуваш за пиене таблетки и то целта е красота отвътре..
 :wink:
А сега по същество:

Hydraplenish
60 V-капсули

Хранителна добавка
за млада кожа
и здрави стави.Съдържание (в 2 капсули):   дн.доза   
Биоклетъчен Колаген II™,   1 g(1000 mg)   1g(1000mg)
в който се съдържат:   
*Хидролизиран колаген тип II    600 mg    600 mg
*Хондроитин сулфат    200 mg    400 mg
*Хиалуронова к-на    100 mg    200 mg 
Въглехидрати    < 1g    < 1 g 
*(като диетични фибри)    < 1g    < 1 g

Други съставки: Целулоза, растителна капсула, магнезиев стеарат.
Приложение: За овлажняване и подмладяване на кожата. Изглаждане на преждевременните бръчки и смазване на ставите. За здрави стави.
Забележка: Не се препоръчва за бременни и кърмещи. Да не се използва като заместител на разнообразното и пълноценно хранене. Да не се превишава препоръчителната дневна доза.
Дозировка и приложение: По 2 капсули дневно. За интензивна употреба – по 4 капсули дневно.
Има го и в друга разфасовка-Хидраплениш 30 V-капсули.
Цена мога да кажа само на голямата опаковка~36лв.

Съжалявам,че отново не мога да бъда по разговорлива....в момента,в който тръгна да пиша първото изречение се изсипва половината квартал,а другата половина при следващото и т.н.

Поздрав за сега... :D
*

    ellysot

  • ***
  • 202
  • Животът не е навредил никому,но и почивката също!
Re: НА - Хиалуронова киселина /табл.
« Отговор #5 -: Октомври 29, 2008, 20:29:38 pm »
..а само да ме подсетите как успях да пратя миналата нощ визуализирана информация,а сега направо се изложих.Исках да пратя и сайта на бълг.език,но и там се провалих.. :?
Thank's предварително!!! :wink:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: НА - Хиалуронова киселина /табл.
« Отговор #6 -: Октомври 30, 2008, 07:26:28 am »
Благодаря за информацията.  :D
Кажете какво мислите за  Форевър Ливинг  - дали са 'читави', дали мога да им се доверя?

За картинките - може да е имало проблем със сайта

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    ellysot

  • ***
  • 202
  • Животът не е навредил никому,но и почивката също!
Re: НА - Хиалуронова киселина /табл.
« Отговор #7 -: Ноември 03, 2008, 11:27:18 am »
Привет отново! :)
През weekend-a по пътувахме с приятели и също разговаряхме за различните оферти за здраве,добра форма и т.н.
Много противоречиви мнения...,и аз съвсем се обърках! 8O
Искаше ми се да ти кажа по-конкретно мнение,но уви...явно всичко си е до доверие и вътрешен инстинкт.Аз се рових из сайта,който си го изпратила.Чудесни неща предлагат,на моменти направо чудеса...  :balk_602:,но какво пък,аз лично не се страхувам да импровизирам..,още повече смятам че никога не е ми е излишна повече красота.. :balk_95:
Аз честно казано съм от онези,който не само,че не злоупотребяват с препарати,кремове и лекарства, ами съм точно обратното...хиляда пъти премислям и чак тогава...,но в последно време този проклет стрес,умора и това,че все за някъде бързаме и все не можем да стигнем на време,започва да се отразява по-силно и по-бързо отколкото ми се иска,та промених тактиката.....прочитам нещо ново на крак и по-бързата процедура...и смело!!!Убедих се,че хранителните добавки,ако не ми помагат,то поне със сигурност не ми вредят!!
Та такива ми ти работи!! :balk_600: 
Едва ли написах нещо смислено..,а да не говорим,че е далеч от темата...,но ако смяташ,че се чувстваш добре от вътрешната консумация на НА,макар и на другата фирма (actavis),значи наистина си струва!
Пожелавам ти голям успех !Усмивки и добро настроение!!! :balk_64:
« Последна редакция: Ноември 03, 2008, 11:35:28 am от ellysot »
*
Re: НА - Хиалуронова киселина /табл.
« Отговор #8 -: Ноември 23, 2008, 15:53:00 pm »
Денис пиеш ли вече хиуларионова киселина. Бих искала да споделиш как действа защото и аз смятам да направя един два курса с нея.
Пристрастена към д-р Хаус!
Re: НА - Хиалуронова киселина /табл.
« Отговор #9 -: Декември 05, 2008, 01:12:08 am »
Здравейте момичета! :D
По повод хранителната добавка Hydraplenish ме интересува дали някой знае къде може да се намери на по-ниска цена?В коя аптека или верига аптеки?Става въпрос за разфасовката от 60 капсули.Аз я открих на цена от 44.99лв,което е с около 9лв повече,в сравнение с цената,която беше посочила мисля ellysot за същата разфасовка т.е 36лв.Прави ми впечатление,че съдържанието на хиалуронова киселина в две капсули е 100mg,което означава,че в една има 50mg.
А в продукта на Актавис,който е HyaVita доколкото разбрах в една таблетка се съдържа 60-70mg ,което в преизчисления излиза около 6,3mg.Поправете ме,ако греша.Ако някой знае нещо повече по въпроса,нека пише!Ще съм ви благодарна за полезната информация!

Поздрави от мен! :D
Re: НА - Хиалуронова киселина /табл.
« Отговор #10 -: Декември 05, 2008, 11:27:02 am »
Интересна тема, аз искам да знам някои пил ли е вече нешо от коментираните тук таблетки и да каже имат ли ефект и странични действия?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: НА - Хиалуронова киселина /табл.
« Отговор #11 -: Декември 06, 2008, 15:19:05 pm »
Денис пиеш ли вече хиуларионова киселина. Бих искала да споделиш как действа защото и аз смятам да направя един два курса с нея.
Да, пия - първо изпих 2 оп. на Актавис /Хиавита/, сега пия на Форевър Ливинг 
Доволна съм.
Имах едни ситни бръчки по бузите си, които ми се набиваха в очите, когато се погледна в огледалото - е вече не ги забелязвам толкова  :D. Ефекта е, че кожата ми стана по-свежа и по-опъната. Сякаш наистина клетките задържат повече вода.
Освен таблетките с НА, ползвам и крема и концентрата на Avene /Eluage/ - но от 15-на дни.

Сега съм открила и нещо по интересно и по-добро -пак с НА - Крем на  Filorga  - но когато свърша Авена, ще си го купя. В момента събирам информация и до тук само хубави отзиви.  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: НА - Хиалуронова киселина /табл.
« Отговор #12 -: Декември 08, 2008, 10:58:41 am »
Аз нямам особени бръчки,освен малко мимически но искам да си подобря свежия
вид на кожата, защото ми е малко вяла и уморен вид има.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: НА - Хиалуронова киселина /табл.
« Отговор #13 -: Декември 08, 2008, 13:39:48 pm »
Ако си под 30 год. едва ли ти е нужно да пиеш НА, купи си един хубав хидратантен крем, пий витамини за кожа и ще имаш свеж вид. :D
Бирената мая например прави чудеса с кожата на лицето /много добре действа и на акнето/- но трябва да се пие по-дълго време /по принцип с всяко нещо е така, трябва време/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: НА - Хиалуронова киселина /табл.
« Отговор #14 -: Декември 08, 2008, 16:57:32 pm »
На 36 години съм и имам малки тънки бръчици-мимически около очите и искам да ми се освежи кожата.  :D


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: НА - Хиалуронова киселина /табл.
« Отговор #15 -: Декември 09, 2008, 07:36:49 am »
Тогава може  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Ива Иванова

Re: НА - Хиалуронова киселина /табл.
« Отговор #16 -: Декември 19, 2008, 22:52:53 pm »
Здравейте, аз също си взех от кремовете на FILORGA - нощния, просто е невероятен, кожата ми блести от него още след първите няколко дни. Казаха ми че в него освен хиалуронова киселина има и други, които правят чудеса с кожата ти. В тази серия хиалуроновата киселина е по-различна, малко по-скъпички са 120 лв., но си струва да всяка стотинка. Сега мисля да си взема и мезо-с серума, също от FILORGA и ще ви кажа резултатите.
Re: НА - Хиалуронова киселина /табл.
« Отговор #17 -: Март 10, 2009, 22:02:59 pm »
Здравей, аз пия от два месеца хиалуроновата киселина на форевър ливинг продъктс и съм изключително доволна. Между другото я вземам заради ставите, но изведнъж установих, по-точно колежките взеха да ме питат какво пия, че кожата ми била много хубава, косата ми растеше много бързо, въобще вида ми се подобри. И тогава чак су усетих от какво всъщност е. Та я препоръчвам горещо. За един месец 40 лв./ 60 гел капсули, взимам я директно от офиса им /40 лв. е дистрибуторската цена/ Ако някой се интересува, имейла ми е ak.dim@abv.bg Забравих да спомена, че съм медицинско лице.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: НА - Хиалуронова киселина /табл.
« Отговор #18 -: Март 10, 2009, 23:04:09 pm »
Денис, от къде си купи Хиавитата, има ли я по дрогериите или аптеките?

Форевър Ливинг е май само чрез дистрибутор?

А, кремовете на FILORGA?
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: НА - Хиалуронова киселина /табл.
« Отговор #19 -: Март 11, 2009, 21:34:05 pm »
Продуктите на Форевър Ливинг се предлагат само от дистрибутори. Ако ви интересува, мога да ви разкажа как става. Аз съм дистрибутор и ги взимам с много големи отстъпки.