0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #760 -: Май 29, 2009, 18:22:23 pm »
Защо да не трябва? Напротив, следобяд може да си даваш като цяло ядене плод, след като си въвела плода и нямате проблем. Така или иначе ти с кашата вече си заместила млечното хранене следобяд. Аз на вашата възраст съм започнала да давам по малко плод следобяд и за около седмица го заместих само с плод. Ао толкова се притесняваш да даваш само плод, давай първо пюре, после дохранвай с мляко като постепенно увеличаваш количеството на пюрето.
« Последна редакция: Май 29, 2009, 18:26:17 pm от mimi26 »
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #761 -: Май 29, 2009, 19:21:10 pm »
Е сега вече тотално се омашах :oops:
Значи аз в следобедното хранене досега не съм махнала млякото. Давам безмлечна каша с ХА АМ и добавям плод. Понякога давам плод и между храненията сутрин и следобяд.
Но и педиатърката, а и от други места съм чувала, че плода не замества хранене.
Изобщо не претендирам, че съм права, ама тотално се оплетох...
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #762 -: Май 29, 2009, 23:48:40 pm »
Елма, и моята педиатърка се мръщеше като и казвах, че замествам
хранене само с плодове, ама кво да направя като Рая си искаше и си
хапваше по 200гр. Не съм додавала мляко или кърма и си беше добре детето.
Не казвам, че е правилно, а как беше при нея :)
Ако и се яде на малката, нека си хапва. Така мисля аз.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #763 -: Май 30, 2009, 14:38:44 pm »
А аз не мога да разбера защо не е правилно. Моята педиатърка пък се радва, че следобяд ядат само плод. Все пак е и по-лека храна преди вечерното мляко.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #764 -: Май 30, 2009, 14:47:34 pm »
А аз не мога да разбера защо не е правилно.

И аз не мога да разбера кво му е неправилното? 8O

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #765 -: Май 31, 2009, 00:32:53 am »
А аз не мога да разбера защо не е правилно.

И аз не мога да разбера кво му е неправилното? 8O

Аз не бих се наяла само с плод, например.

Не знам дали подхода ми е правилен, но захраних Мима с ориз и постепенно добавям различни позволени за възрастта и зеленчуци, а плода го давам като десерт между храненията - макс. 40-50 мл.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #766 -: Май 31, 2009, 15:50:40 pm »
Евро и аз с един банан не бих се наяла, но на моите по о1 банан следобед им стига, все пак колко човечета са. А и в зависимост от плода, повечето пъти слагам и по 2-3 лъжици каша за засищане и сгъстяване на пюрето. Изкарват по 3 часа след това.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #767 -: Май 31, 2009, 18:15:18 pm »
Да, да това с кашата е добро предложение и вероятно така ще заместя второто хранене. :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #768 -: Май 31, 2009, 22:13:10 pm »
Забравих да кажа, че освен каша и бисквитки на Плазмон слагам. Отначало безглутенови, сега 6 зърна.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #769 -: Юни 01, 2009, 12:01:06 pm »
От една седмица се опитвам все да почета повечко от тази тема, но нямам много време свободно. Ако е удобно да попитам направо... :oops:
Мойте мъници са навършени 5 месеца и нещо. На кърма и дохранване с адаптирано мляко до сега...горе долу 50/50 е вървяло до сега. Едрички са, вече 7500 и 8000 гр са станали сигурно. Започнах ги на 5 месеца и 1 ден с ябълка, сурова първо, после печена, после варена...бе нещо не им допада ли какво ли...повече от лъжичка, две не хапват и и се мусят...така десетина дни и нещо вече...привечер им я давам 5-6 часа, преди след или по време на млякото, както се случи.
Като не виждам да я ядат с апетит вчера на обяд им сварих на пара тиквичка и опитаха по лъжичка от това пюренце, малко с мляко разредено...
НО ... се чудя дефакто сега какво да ги правя? Така и не им заместих хранене с ябълка, то и ако бях след като давам и зеленчук да им заместя и обедно хранене ли със зеленчук...да кажем че го харесат гадното зелено тиквичково пюре...А оризова каша съм взела на Милупа и на Нестле...да давам ли? кога ли? ако кашата е за закуска че те колко заместени хранения ще станат? череши дават ли се на тази възраст?
Имам чуството, че колкото повече чета, толкова повече се обърквам...моля посъветвайте ме какво да правя :oops:
В едно село съм в момента извън голям град поне още няколко месеца, има поне домашна градина със зарзавати, хубаво готови пюрета наблизо няма...
Бе каша ми е...
Моля за съвети :oops:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #770 -: Юни 02, 2009, 01:43:08 am »
vivita, не бързай щом не им харесва. Настояването ти може да ги изнерви. По моему щом детето не иска нещо, значи още не е готово за него. След седмица, две пробвай с оризова каша. Малки са ти децата за заместване на хранения. Проявяват ли интерес към това, което вие ядете? Седят ли стабилно самостоятелно?
Тиквичката е любима на моите хубостници. Във всяко пюре я усещат и съм сигурна, че има ли я, е гаранция че ще го ядат :D
« Последна редакция: Юни 02, 2009, 01:45:20 am от *vera »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #771 -: Юни 02, 2009, 02:26:31 am »
Забравих да кажа, че освен каша и бисквитки на Плазмон слагам. Отначало безглутенови, сега 6 зърна.

свате, какви са тези безглутенови бисквити на Плазмон бе
сигурна ли си, че има такива
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #772 -: Юни 02, 2009, 10:58:16 am »
има, има, те са в кутии  на прах :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #773 -: Юни 02, 2009, 11:33:08 am »
vivita, първоначално се замества само едно хранене, най-често обедното. Едва 20-30 дни след като заместиш едното хранене започваш да заместваш и второ, обичайно следобедното. Първоначалното хранене е с цел не толкова да заместиш хранене, колкото детето да опита новата храна. Давай им по колкото изядат и ако не изяждат достатъчно им дай кърма/АМ. Подходящи за вашата възраст са тиква, тиквичка, картоф, морков, ябълка, круша. Можеш да правиш комбинации от тях. Например да добавиш към тикчивката малко картоф и така въвеждаш картофа, после напр. морков и т.н. За черешите ви е твърде рано.


Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #774 -: Юни 02, 2009, 11:54:25 am »
Забравих да кажа, че освен каша и бисквитки на Плазмон слагам. Отначало безглутенови, сега 6 зърна.

свате, какви са тези безглутенови бисквити на Плазмон бе
сигурна ли си, че има такива


http://papa-bebe.com/hrani_drugi.html
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #775 -: Юни 02, 2009, 12:38:04 pm »
Свате, Венито ме е изпреварила  :D
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #776 -: Юни 02, 2009, 17:25:06 pm »
Дойде и нашия ред да се захраним. Досега бяхме само на кърма.  :D
В понеделник ставаме на 6м и ще започнем с тиква.
Така реших и ми посъветваха 2 приятелки, които наскоро захраниха дечицата си. Благодаря на мамите които отговарят на тепърва започващите с това начинение.
За сега нямам въпроси, но мисля че като почна ще се оплета съвсем.  :oops:


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #777 -: Юни 02, 2009, 17:46:39 pm »
 :oops:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #778 -: Юни 02, 2009, 19:07:33 pm »
Мими, аз също съм взела от безглутеновите бисквитки на Плазмон /тези в кутията, които са на прах/. Досега слагах по една лъжичка вечер в млякото с надеждата девойката да се засити и така да намалим броя на нощните хранения от 2 на 1. Безуспешно за съжаление.

По препоръка на педиатърката въведох жълтъка по-рано заради нисък хемоглобин.
Тя каза да редувам жълтък+зеленчук и месно пюре.
Не е ли твърде голямо количество цял жълтък през ден?
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #779 -: Юни 02, 2009, 20:02:00 pm »
Направо цял жълтък ли даде ?
За мен лично е много-въвежда се постепенно - налко, после 1/6; 1/4;
1/2, цял... така съм чела, така съм процедирала и разбира се не претендирам, че е правилно.
« Последна редакция: Юни 02, 2009, 20:05:25 pm от Black_rose »