0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #640 -: Април 06, 2009, 17:23:40 pm »
Abloy, нито от месеците, нито от зъбките. Кристина нямаше зъби до 10-я си месец, но мляскаше по-грубо пасирано, сирене натрошено на парчета. От 1 годинка навършена яде супа, която нито пасирам, нито мачкам, парченцата картофи, моркови и т.н. си ги готвя с големината на доста едро бобено зърно. Разбира се съм подхождала с внимание за задавяне, премерваш риска и опитваш по малко количество. Всичко зависи от детето. Може да опиташ на първо време малко по-едро пасирано. Може би за вас е рано, но малко по натам.
Имам една колежка, чието детенце е на година и нещо, има зъби и т.н., но ако пюрето не е пасирано до съвършенство, гладко като стъкло - повръща.
Успех! :) 
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #641 -: Април 06, 2009, 18:23:09 pm »
Имам една колежка, чието детенце е на година и нещо, има зъби и т.н., но ако пюрето не е пасирано до съвършенство, гладко като стъкло - повръща.

И Михаела е така. Ако пропусна някоя по-едра частица вътре в пюрето, веднага и се повдига. А в много случаи - повръща.

Индивидуално си е. Зависи от детето.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #642 -: Април 07, 2009, 00:25:09 am »
Аз пасирам пюретата докато станат гладки. От кога детето започва да се храни с по-едри частици? Имам в предвид не толкова гладко пасирано. Това от месеците ли зависи или от зъбките? Ние сме с 4 зъбчета и в очакване на още 2 (кой знае кога, като бобчета са още   :lol:).

Аблой, моята дъщеря доста дълго ядеше само фино пасирана храна. А е усетила парченце и веднага повръщаше. Пък изведнъж какво и стана - почна да яде доста едра храна без никакъв проблем.
Някъде след годинка стана това май. Но не е свързано със зъбите, защото дъвкането ставаше с венците.Едва от един два месеца има кътници, които ползва по предназначение.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #643 -: Април 07, 2009, 15:22:25 pm »
Аз нарочно не им го пасирам много и няма проблеми. Дори вече си ядат сами парчета банан, Дани е с по-малко зъбки и го изяжда по-бързо  :D
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #644 -: Април 07, 2009, 16:24:22 pm »
Момичета, да ви питам. Някой ползвал ли е ниско минерализирана вода за бебета вместо преварена вода и от каква възраст долу горе може да се въведе подобна?
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #645 -: Април 07, 2009, 17:51:10 pm »
Момичета 1 месец след като сте започнали да захранвате ли ,въвеждате и следобедно хранене
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #646 -: Април 07, 2009, 18:54:03 pm »
Момичета, да ви питам. Някой ползвал ли е ниско минерализирана вода за бебета вместо преварена вода и от каква възраст долу горе може да се въведе подобна?
От самото начало правя АМ на дъщеря ми с розовата вода на Девин, само веднъж съм взимала от тази бутилираната за бебета и няколко пъти съм преварявала от чешмата, но не е имало никакви проблеми. Разбира се на Девин я преварявах до съвсем скоро.
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #647 -: Април 08, 2009, 00:14:56 am »
Момичета 1 месец след като сте започнали да захранвате ли ,въвеждате и следобедно хранене

Eliq, ако започнеш със зеленчук, въведи 4-5 зеленчука и тогава почни с плодове. Това ще ти отнеме около месец. Същото е и за плодовете. Така че за около месец може да заместиш едно хранене, след това бавно да започнеш да заместваш и второ. Имай предвид обаче, че не е речено на деня да се замести. Много деца въпреки хапването на пюрета си дояждат с АМ. Плавно и полека си замествай. Няма какво да бързаш ако не иска да хапва достатъчно, за да заместиш хранене. Според д-р Бърди хранене може да се замести ако детето изяжда около 120-130 гр. пюре. Ако не - даваш колкото хапне и додаваш АМ, което не значи, че не може да си въвеждаш нови храни - зеленчици или след обяд плодове.
Успех! :)
Поздрави и успех.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #648 -: Април 08, 2009, 16:38:41 pm »
Abloy , Жоро от 2м. едва започна да яде по-едра храна и пак не яде всичко.Имаше си 8 зъба човека,отваряше голяма уста,но като тръгне да преглъща и повръщаше.Аз от време на време му предлагах по-едро и изведнъж започна да го яде.Иначе бисквитки и хляб отдавна гризкаше,нищо че се отчупват едри хапки.
<br />
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #649 -: Април 08, 2009, 17:04:18 pm »
7 дена каша,по 5 дена -морков ,тиква ,картоф,после почнах смесени-ранни зеленчуци ,зеленчуци с ориз и тиква с картоф.Днес дадох за пръв път ябълка и дохраних с оризова каша.Изяжда си плътно по 120 млна обед.Смятам да вкарам второ хранене с каши
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #650 -: Април 08, 2009, 17:16:23 pm »
eliq, екстра си, давай спокойно. :)  Аз като въведох две хранения си редувах - -4-5 дена въвеждам ново за обяд /зеленчук/, следващите 5 - нов плод.
Успех!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #651 -: Април 08, 2009, 19:19:35 pm »
а кога заместихте трето хранене?не че бързам, само информативно, да се подготвя ... започнах да заглеждам кашите лека нощ.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #652 -: Април 09, 2009, 00:57:48 am »
Доста ви е раничко за заместване на трето хранене. След 10-ия месец някъде поне. Аз вечеря заместих след 11-ти, закуска след 15-и.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #653 -: Април 09, 2009, 16:12:17 pm »
Ще изчакам още с едросмляната храна.
viketo, и ние сме още на две хранения. Аз като трето мисля да въведа след 10м.-11м., но още не съм решила кога. Третото ще ми бъде сутрешна закуска. Като навършим годинка ще трябва да тръгна на работа, а те ще се гледат с баба си. Това е причината да въведа трето хранене и то сутрин.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #654 -: Април 10, 2009, 02:14:31 am »
Искам да ви питам и вас, попитах и Бърди, но няма да го има известно време и не знам кога ще ми отговори.
Онази вечер в книгата на Лилия Ковачева, четох че недоносените деца се захранват с каша, а не с плод или зеленчук. Вие знаете ли нещо по въпроса, има ли някакво значение.
« Последна редакция: Април 10, 2009, 02:19:55 am от Mary »
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #655 -: Април 10, 2009, 11:54:28 am »
Доста ви е раничко за заместване на трето хранене. След 10-ия месец някъде поне. Аз вечеря заместих след 11-ти, закуска след 15-и.
Василена, а до 11 м сутрин и вечер мляко пиехте само? И ние сме така засега, та да сверявам:)
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #656 -: Април 10, 2009, 12:43:10 pm »
 Chapla, и ние сме още на две хранения с твърда храна, опитвам по-малко закуска, но все още не я приемат и си искат млякото. За едро смляната храна и нашите още само като усетят малко парченце и плюят или им се повдига.

Да попитам за млякото кога се минава на 3-ката, ние все още си я караме на Хумана 2, мисля някъде четох, че може след 10 месец или по-нататък, но пък на кутия пише след 8 месец, да не съм закъсняла да я сменя?
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #657 -: Април 10, 2009, 13:02:49 pm »
st,
Следвай указанията на кутията на млякото. При различните марки млека е различно. При някои тройката е за след една година, както е при Лактана, което ползвам аз, при други - за след 8 месеца. Но не си закъсняла, това не е фатално в никакъв случай.
Аз все още ползвам двойка, защото по принцип от самото начало се съобразявам с коригираната възраст на детето. А моята Михаела едва на 8-ми април стана на 1 година (коригирана). Затова сега, като свърша тази кутия, ще мина на тройка.

Мери,
то в книгата на проф. Ковачева си пише защо да се започна с каша ориз при недоносените. Защото е по-лесно усвоима за незрелия стомах на детето. но тя съветва не с каква да е каша, а с оризова.
Аз започнах точно с оризова каша по нейните инструкции в книгата, когато Мишка беше на 6,26 (5,20 коригирана възраст). После - плодове.
По принцип не съм почитаттел на книгата и и на теориите и. Единственото нещо, което следвах беше точно главата "Хранене на недоносени деца". Ако питаш уважаемата проф. Трифонова, то според нея, на 2 месеца бебето трябва да жули сок, на три - пюре, а на 4 - жълтък. Да ме прощава професорката!

Моето дете също не закусва. Чудя се как да наместя на Миша закуска, при положение, че тя се буди някъде към 3-4 часа и тогава я кърмя. Следващото хранене е към 9-9:30 - кърмене + 200-220мл АМ. И после обядва към 12:30 - 13ч.
На практика, няма място за закуска. До сег на 2 пъти само съм и давала попара в 9:30, като и намалявам АМ на 100мл. Ама и така не е добре.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #658 -: Април 10, 2009, 14:45:47 pm »
И ние сме на Хумана, но вече минахме на тройката. Ако нямате проблеми, сменяйте с тройка. Не съм давала постепенно и да смесвам с двойка, направо новото мляко и нямаше проблеми.
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #659 -: Април 13, 2009, 17:44:27 pm »
Дойде и нашия ред да започнем да се захранваме. Досега съм дала само 3 дни по няколко лъжички картофено пюре на обяд. Днес педиатърката каза да продължим със зеленчуците щом така съм започнала, но да давам само готови пюрета 8O Поне първия месец от захранването. Все си мислех, че домашното е по-добро... Какво ще ме посъветвате, да правя пюренца или да давам готови?