0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

билка регулираща пролактина
« -: Октомври 01, 2008, 18:50:59 pm »
някой пил ли е градински чай за висок пролактин?много пъти съм чувала за този чай че нормализирал нивата на пролактина.ако някой го е пил моля да сподели.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: билка регулираща пролактина
« Отговор #1 -: Октомври 02, 2008, 16:26:54 pm »
Билка регулираща пролактина?

Да, Бромокриптин, Парлодел, Достинекс.

Трябва ти ендокринолог!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: билка регулираща пролактина
« Отговор #2 -: Октомври 03, 2008, 13:08:23 pm »
Да, месеци наред Парлодел,търкаляща се топка,файда йог!
Re: билка регулираща пролактина
« Отговор #3 -: Октомври 04, 2008, 19:07:38 pm »
Да, месеци наред Парлодел,търкаляща се топка,файда йог!

Аз ходя при фитотерапевта д-р Желязков-той лекува с билки, мидля, че z22беше споделила, че той и регулирал пролактина и ФСХ, аз също съм доволна от този човек.
*
Re: билка регулираща пролактина
« Отговор #4 -: Октомври 06, 2008, 09:03:11 am »
С билки хормони не се регулират и това би ви казал всеки уважаващ се фитотерапевт; а аз за пролактина от 2 год пия лекарства и търкаляща се топка не съм станала. Ако имаш време за губене, може да опиташ, естествено.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: билка регулираща пролактина
« Отговор #5 -: Октомври 06, 2008, 09:09:44 am »
С билки хормони не се регулират и това би ви казал всеки уважаващ се фитотерапевт; а аз за пролактина от 2 год пия лекарства и търкаляща се топка не съм станала. Ако имаш време за губене, може да опиташ, естествено.
Вярно е и аз пих къде що чуя че помага,е от 7 год.се борим със стерилитета,пролактина е една от пречките и с билки нищо не се получава,от април съм на Достинекс и вече е в норма,но хапчетата си ги пия и не съм напълняла.Определено ако имаш време за губене пий билки,но пак ти казвам и аз си мислех,че по бабешки ще стане,но уви не става.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: билка регулираща пролактина
« Отговор #6 -: Ноември 07, 2008, 21:52:14 pm »
Здравей марина75 . Аз също имам завишен пролактин и знам че с билки не се лекува. Вече 5 години го пия ,но за съжаление качих около 20 кг, които нямат сваляне :scale: ходя хем гладна хем дебела,но ...........аз също мислих дс мина на достинекс , но док ми каза ,че щом планирам бременност не трябвало да го взимам а да карам на бромкрептин. Моля ви за малко повече информация :ask:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: билка регулираща пролактина
« Отговор #7 -: Ноември 12, 2008, 00:30:39 am »
ами факт е,че точно с билките на д-р Желязков свалих пролактина.
Пих ги даже и по време на бременността .
<br />
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: билка регулираща пролактина
« Отговор #8 -: Ноември 12, 2008, 08:06:04 am »
mavrol ,Достинекса не пречи на забременяването,а при бременност трябва да се спре,макар че тук съм чела че има момичета които са го пили и по време на бременноста ,но по 1/2 табл.на седмица,дори и в листовката пише че не пречи на самото забременяване,пък и аз от страх всеки път като ида при ендокриноложката й напомням че целта е бебе и дали хапчетата няма да пречат,тя ми каза ,че за забременяване не пречат само при положителен тест веднага да й се обадя.Мен друго ме притеснява като се пие по време на бременност дали няма да спре кърмата,понеже пише че спира лактозата,а може би пък последните месеци от бременноста да се спира приема му.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: билка регулираща пролактина
« Отговор #9 -: Март 26, 2014, 20:58:31 pm »
Здравейте и от мен момичета и аз съм с висок пролактин.Като чета се плаша всеки казва различни мнения.Аз го имах този проблем преди две години но тогава излезе че е било от успокоителни и антидепресанти които съм пила,а сега не знам от какво го дигам не мога да си го обясня.Тогава пих Фемикур H таблетки,доктор гинеколог ми каза че е на билкова основа,но сега ме кара да пия или Бромокриптин или Парлодел.Но не искам да пия тия хормонални продукти.Тия лекарства Фемикур ми го смъкнаха предният път но една година ги пих и имаше резултат макар и по бавен.Какво ще кажете за Достинекса?Така като чета в форуми той е най пречистения продукт.Желая вече и за бебе да пробвам но с тоя пролактин няма да стане до като не го смъкна.Кажете вие колко време сте пили Бромокриптин,Достинекс.Споделете повече мнения за да знам какво да правя.На вас какво ви казват на какво се дължи тоя висок пролактин.Моя последно като го изследваха беше 1350.И може ли да попитам и друго кога точно ходите да иследвате тоя пролактин в кой ден от свършването на мензиса?
*
Re: билка регулираща пролактина
« Отговор #10 -: Март 26, 2014, 21:25:10 pm »
Здравей cheshmedjieva79. Най-добре се насочи към подфорум "Хормонални проблеми при жената", там има много мнения и коментари за изследвания и лекарства. Ето и темата, конкретно за пролактин http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=35563.0.
Тук също може да прочетеш за хормонални проблеми http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=475:----sp-2046880207&catid=183&Itemid=150