0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #80 -: Октомври 01, 2008, 22:55:42 pm »
Мдаа, активната гимнастика на чико е перфектна, Деси също си я човърка още :lol:

Mдаааа, Господ здраве да ви дава СтефиЗ, ти ме открехна баш на тая активна гимнастика и тя си е абсолютен хит до момента. Все се заиграва с нея. И понеже много обича музика /даже има спец. дума за музика - "мума"/ свири и танцува около гимнастиката. Другото любимо нещо й е да обикаля из стаите и да носи разни неща, било то играчки, било то други предмети. Може поне 2 часа само това да прави като е в стаята, също и книжки с картинки обича да разглежда и списания. С кубчета и конструктор се занимава също. Топки обича. Има и една "къща" на Чико с ключета и с различни фигурки, които трябва да влизат в отворчета и много си играе с нея, вкарва си фигурките в отворчетата. Но у нас няма много играчки, специално такива занимателни. Има някои плюшени, обича ги много и си ги разнася.
Сватя, ако знаеш колко мразя Барби и Уинкс, ужас....Сега се опитвам да я  :oops: манипулирам и й насочвам вниманието към героите на "Мечо Пух", има такива прибори за хранене, купих и плюшените играчки - прасчо, мечо, тигър и сие. Уж лицензираните на Дисни, ама.... Дано се ориентира на там детето и към други по-истински изглеждащи кукли, че тия Барбита.... :x 

За дрехите да си призная една приятелка ми донесе доста от САЩ, бях и дала парички и донесе доста дрешки. Написах и за кои месцеци и в кой сезон се падат и тя ми напазарува. Имаме сходни вкусове и много хубави неща купи. Много тача Carter's baby, у нас мисля, че имаше инцидентно в "Юник кидс". Ами бодитата Криси още ги носи, вече 5-6 месеца, стават и - ами няма мърдане ни плат, ни цвят. На Захи копчетата на второто пране и са отпорени или около тях стават дупки, егати. Сега има едно много хубаво поларено палтенце на Захи, оранжево. Ами да, обаче то има подплата, която се сви, а извинявам се аз съм си го прала по оказанията и това палто може да се пере в пералня. Ами сега седи като криво.  :x  Аз съм малко хард настроена по отношение на Китай, но истината е, че имам дрехи от щатите, които са правени в китайско и са страхотни. Явно от Китай за БГ. и за Сащ има огромна разлика. Ние само боклуците взимаме. А цените, които имат дрешките от щатите за мен са си направо символични.
От Дубай ни донесоха също за 50$ костюмче /дънки и блузка/, панталонче и яке, рокля. Много хубаво качество. Ами тука само едни по-качествени дънки са 30-40 лв.

Не знам, явно ние сме доста богата нация.....
« Последна редакция: Октомври 01, 2008, 22:59:58 pm от Nina »
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #81 -: Октомври 02, 2008, 07:24:39 am »
Мдаа, активната гимнастика на чико е перфектна, Деси също си я човърка още :lol:

Много тача Carter's baby, у нас мисля, че имаше инцидентно в "Юник кидс".
Тази марка я има в Спаркъл, доколкото чета в бг-мама.

Сватя, я кажи какъв конструктор имате. Аз търся един от тия меките, дунапренени в различни форми - куб, цилиндър, пирамида и тъй нататък, но не мога да намеря.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #82 -: Октомври 02, 2008, 08:21:04 am »
Значи ще я вземем акт. гимнастика на Чико.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #83 -: Октомври 02, 2008, 09:01:30 am »
Лейди, най-обикновен конструктор, от книжарница. С ей такива елементчета:



Нашият не е Лего, за някакви левчета е купен. Но Криси обича да намества елементите или ми дава аз да сглобя няколко и после ги разглабя. Интересни са, щото са цветни, големи, много и рови ли рови. Според мен за момченце може и с повече части и разни други фигури. Лего са скъпи, но има много хубави. За проба обаче си вземи първо обикновен. Малки са все пак за скъп, а и може Вики още да не се заиграе.

Като казах Лего - у нас има и дрешки Лего, изглеждат доста качествени и стилни, но са на космически цени.
*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #84 -: Октомври 02, 2008, 09:11:58 am »
Картърс бодита и пижамки има в складчето до болница Вита, няма такива бодита просто и аз съм им див фен :D
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #85 -: Октомври 02, 2008, 09:15:41 am »
Картърс бодита и пижамки има в складчето до болница Вита, няма такива бодита просто и аз съм им див фен :D

О, супер. В Юник имаше малко и инцидентно. А дрешките им също са невероятни, суичърти, блузи, всичко.

Уф, в дългия постинг съм написала оказания  :x сори, че тука се коригирам, ама ми избоде Учите  :P
« Последна редакция: Октомври 02, 2008, 09:17:39 am от Nina »
*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #86 -: Октомври 02, 2008, 09:18:29 am »
къде е това Юник и Спаркъл? :oops:
да и там има и други дрешки, но по-рядко, бодита и пижамки почти винаги
*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #87 -: Октомври 02, 2008, 09:51:53 am »
Здравейте и от мен мили момичета! Аз се престрашавам да пиша вече и в тази тема, но от събота имам кафеникаво зацапване - звъннах на лекарката си, но тя ми каза че няма да е в града цяла седмица - била на ехографски симпозиум или нещо такова. Зацапването не е много обилно и не е постоянно (ту спира, ту пак започва) единственото, което ми каза моята лекарка е 3Х1 но-шпа и да лежа. Каза, че е притеснително ако кръвта стане ярко червена и тогава веднага при дежурните в Майчин дом (аз съм от Варна) за системи за задържане!
Ако се е случвало и на някои от вас можете ли да ми кажете колко време продължи при вас, защото съм много притеснена. Извинявам се за дългия и объркан пост, но доста съм притеснена.
*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #88 -: Октомври 02, 2008, 10:13:29 am »
tani77 ,
не искам да изказвам мнение вместо някой лекар, затова само ще споделя при мен как беше. Имах 2-3 пъти подобно зацапване - в трети, пети месец и малко след това. Ходих на преглед, но ми казаха, че не е нищо обезпокоително. Предупредиха ме, че ярко червения цвят е повод за притеснения. Изчакай спокойно твоят гинеколог да се върне или потърси друг, за да си спестиш тревогите. Стискам палци!
*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #89 -: Октомври 02, 2008, 10:56:49 am »
Я ме светнете и мене каква е тази активна гимнастика, че ние много обичаме музиката. Ужасно се кефи и цирика като му правя упражненията. Та това жувотну шъ става ли за нас?

Направо изпадам в див ужас от цени. :balk_153:

tani77, и мен ме предупредиха, че може да се получи такова нещо, но така и не се появи. Все пак отиди на лекар.


И да ви питам нещо. Преди две седмици, за около три дена, ми се появи цервикална слуз. Вчера и днес пак имам. Няма кървене няма нищо. Пък и още кърмя. Та как беше при вас?
« Последна редакция: Октомври 02, 2008, 10:59:20 am от Abloy »

Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #90 -: Октомври 02, 2008, 14:12:09 pm »
Abloy, eто гимнастиката http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=73_106&products_id=1876. Нашата не е с рингове, а с ленти текстилни. Много я тачат и двете мармотченца, Димана вече се научи и да се катери върху нея, което не е сред предвидените методи за употреба, ама... И на мамите на близнаци - едва ли ви трябват 2 гимнастики, ще играят последователно, моите поне така правят и не са се сдърпали засега, но те по принцип си се разбират добре.

За възрастта 2+, Дани обича да готви с моите тенджери, ползва едни шарени формички за целта - червеното му било домат, зеленото чушка, оражевото морков... Харесва също да "рисуваме" с тебешири в парка, при нас до пързалките има специална дъска за рисуване с тебешири. Вечер четем книжки със стихчета или разказваме приказки, това му е вече почти ритуал.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #91 -: Октомври 02, 2008, 14:26:23 pm »
Аблой, таман сте във възрастта за гимнастиката. Тия мечки що бой отнесоха от крехката на глед Александра и все още са живи. :lol:

Докато сме на вълна дрешки, да взема да похваля едно магазинче в квартала. Продават всякакви неща като имат и ишлемета, които се отличават освен с хубави кройки и с хубави цветове. Александра се уреди с две пухенки за по 40 лв., и два чифта панталонки, подплатени с трико за по 20 лв. Имаше и ватирани дънки, като собственичката каза, че тепърва ще зарежда с такива. За съжаление за цена не питах, но при интерес ще проверя.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #92 -: Октомври 02, 2008, 14:47:40 pm »
Докато сме на вълна дрешки, да взема да похваля едно магазинче в квартала.

sia, ми като го хвалиш - вземи му напиши адреса поне. иначе файда нямаме :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #93 -: Октомври 02, 2008, 14:55:12 pm »
Привет и от мен, най-после се прибрах от странство и немога да ви изчета... Дано всички болни се оправят бързо, а другите да се пазят! За съжаление аз Ели ще си я видя чак в събота, нали е болярка, но от доклада на майка ми и снимковия материал изглежда здрава и щастлива.

За играчките, нямаме много, но тя налита на пластмасови шишета, кабели, дистанционни и вообще на неща които имат копчета но да са истински а не играчки. Любимото и е да се опитва да вкара един от мрежовите кабели в модема, когато я изпусна от поглед. Иначе, всякакви розови и Барби играчки ги пропускам отдалеч, сега сме и взели влак с формички ще видим дали ще и е интересен.

Иначе вече имаме дата за операция на устната за 21 октомври, а на 20-ти ще ни приемат в болницата. Първия път като ходих ми казаха че ще стоим цяла седмица, сега незнаеха колко, аз се надявам да е по малко, че не я виждам как ще я удържам там, то мен трудно може да ме удържи човек на едно място, а в болница съвсем...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #94 -: Октомври 02, 2008, 15:12:23 pm »
Докато сме на вълна дрешки, да взема да похваля едно магазинче в квартала.

sia, ми като го хвалиш - вземи му напиши адреса поне. иначе файда нямаме :P

Намира се на улиците Дойран и Дебър на ъгъла, сградата е нова - три-четириетажна е.
http://bgmaps.com/services/links/links.asp?linkkey=d3f5680fe2d9b36e749fd73caab317cd
*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #95 -: Октомври 02, 2008, 15:21:25 pm »
Ооо, активната гимнастика на Чико е наистина страхотна. Заслужава си всяка стотинка.
Мими, аз също мисля че една ще ви свърши работа.

Дрехите и по-скоро техните цени и качество са ми болна тема.
30лв дънки, 35 жилетка, 20 блуза, ами не е нормално това  :x
На Боян му купувам дрехи от Ларедут. Доволна съм от съотношението цена - качество.
Последно му взех 2 чифта дънки за по няма и 10лв, жилетка за 10лв, зимно яке за 14лв. Дрехите му от миналата зима пак от там, не са мръднали и на косъм.

И моя син не е по-различен от останалите и играчките не го вълнуват твърде много. Последно падна голяма игра с двете кутии от Панадол и Нурофен, а в моя телефон е влюбен. Той е мида и може да седи половин час и да го отваря и затваря.

Гери, да минава и заминава тази операция и по-бързо да се прибирате с Ели у дома  :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #96 -: Октомври 02, 2008, 15:40:12 pm »
Гери :bighug: имате и нашата подкрепа! yahoo_17
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #97 -: Октомври 02, 2008, 15:59:18 pm »
Ходихме вчера до яслата на Симеон. Не знам как да опиша обстановката - площадките напукани, прораснали бурени, люлки и пързалки няма, за всяка група има предвидено ограничено пространство от около 30 кв. м. с по една катерушка на всяка. В групата на свекървата има хубави играчки (родителите събирали пари за тях), но в яслата е пълна скръб. Записани са 29 деца, вчера имаше 19. Към 5 повечето вече ги бяха взели. На майките, които закъсняват след 6 часа не се гледа с добро око. Най-късно децата се прибират в 6,15, а в 6,30 се заключва градината. Обясниха ми, че трябвало да избирам между кариера и дете и да не се чудя как родителите успяват да си вземат толкова рано децата. В групата за всички тези деца са предвидени една лелка и една сестра на смяна. Ще се въздържа да описвам какво впечатление ми оставиха с интелектуалните си заложби.
Докато оглеждах, децата си стояха по пода апатично. Едното беше легнало настрани и си търкаляше камионче без видим интерес, друго беше седнало и си дърпаше педантично косата от бретона.
Не ги извеждат следобед, за сутринта не посмях да питам, ама сигурно и тогава са затворени. Имали отпуснати пари за книжки и играчки, ама нямало да купуват, защото никой не им бил спуснал програма за обучение. Иначе знаели, че трябвало да учат децата да вгнездяват и нижат, ама имали хубави видеокасети. Шумът от телевизора беше много силен.
Естествено - за всичко съм си виновна аз. Трябваше по-навреме да разгледам, за да имаме шанс за частна ясла...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #98 -: Октомври 02, 2008, 16:02:32 pm »
ultra, какво значи да вгнездяват и нижат?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #99 -: Октомври 02, 2008, 16:15:55 pm »
ultra, какво значи да вгнездяват и нижат?


 :lol: :lol: :lol:
мда, и на мен ми е интересно да разбера :lol:

абе Ани, не може да е чак толкова зле :(
Пък и свекърва ти не работи там от вчера, едва ли не е имала представа за какво иде реч...