0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #60 -: Октомври 01, 2008, 09:24:59 am »
Бени, лицето изобщо не обръща никакво внимание на играчките си. верно е, че цял детски клуб мога да отворя с тях. вече и аз се убедих, че няма смисъл от много играчки, ама всеки минава наново по тоя път на познание. хем пробвах и да ги прибирам, пак да ги изваждам, че да ги забрави - не. помни си, че са неговите и не играе. а в детските клубове умира да играе с играчките...

иначе, нашите играчки са пак основно влачени от чужбина (купувани са по разпродажби най-вече) или в пристъп на безумна надежда да заиграя чавето, съм се ръснала здраво в магазин Марсел (там по-може да се намери нещо).

Стефи, нашите играчки също стоят прилежно наредени. един ден се ядосах, скрих ги всичките - нищо не се промени. лицето изобщо не забеляза, че ги няма. сега се търкаля на дивана и скучае. даже вече не мога да го заиграя, като седна аз с него. заниманията в къщи са - въртене на барабана на пералнята, отваряне и затваряне на вратички на шкафчета до припадък, ровене там, където не дават, скачане "на батут" по спалнята и гледане на филмчета. пенсионерска работа.

« Последна редакция: Октомври 01, 2008, 09:30:48 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #61 -: Октомври 01, 2008, 09:40:22 am »

Моя приятелка бяха в немско и за 79 евро закупи на Тони дънки, джинси,два пуловера, две блузки с дълъг ръкав, два чифта чорапи, тениска, къси гащи,есенно-зимна шапка и обувки. Това без да е на промоция, а аз само за едни ботушки дадох 50 евро тук у бургаско.

Наде,  това от KIK, NKD или  C&A ли е ????. Такава сума само във въпросните  магазини може да се постигне. Първите два са много ниско качествени.

Дрешките са от C&A и от H&M, ама въобще не са с ниско качество ще кажа. Тук например такъв пуловер струва от порядъка на 30-40 лв., но както и да е, беше инцидентно пазаруване там за мое съжаление.
Ето линк на C&A вижте цените и промоциите.

Тони също съм купувала скъпи играчки, от време на време се заиграва с тях, но като цяло събират прах.
В момента хит са металните колички с отваряеми врати, капаци и т.н., всичко останало е бъркане по шкафове, катерене и ровене из по високите и трудно достъпни (тук имахме не малко инциденти) обуване на обувките на мама и тати. Всякакви "играчки" от рода на компютър, клавиатура и TV са сред най тачените или най забраненото е най забавно и интересно.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #62 -: Октомври 01, 2008, 10:22:20 am »
Хехе, сега се сетих и аз за обувките, Деси също Умре да ми обува обува обувките и снощи седнало детето, събуло си пантофките, обуло ми обувките и тръгва да се разхожда, но очевАдно не са й по мярка и идва и ми казва - Мамо, купиш Деси буки, ама малки :lol:
*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #63 -: Октомври 01, 2008, 11:25:53 am »
Здравейте момичета.

Първо по въпроса за обувките,ние още си караме с летните,ами удобни са и и все си ги търси.Иначе нашият татко беше в Холандия и донесе по зимен модел обувчици, ами да ви кажа дал е 40 евро и ми каза че имало и такива по 20-25 евро ама хич не му се видяли хубави.Оказа се че обувчиците са италиански имат и задигната част на стъпалото.Тези по евтините ми каза че намали задигната част.

Второ за играчките и забавите.Аз от опита на др семейства около нас разбрах,че смисъл от играчки няма много много,за това и не съм купувала до сега,но това не означава че не сме затрупани.Само ги гледи и секунда не си играе с тях.Както казва и Стефи хита е да ръсим вода от шишето и да я размазваме при това се засилва все едно ще убива муха,много я впечетляват капките.Това което съм забелязала е ,че най-много време се захласва в това да мести неща от едно място на друго ,да вади мокрите кърпички с две думи нещо да се човърка и мойте мисли са насочени в тая посока за такъв тип игри.Ако може някой да ме насочи.Иначе обича да седне на спалнята и някъква дреха неина или наша де си я прехвърля през главата,наляво ,надясно и така веселба голяма.
Ами това е малко дълго стана.
*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #64 -: Октомври 01, 2008, 11:26:10 am »
Дааа, играчки и дрехи...
След като и на Валери сме купили играчки за един детски клуб и виждам, че му е далеч по-интересно да борави с домакинските електроуреди, последния път му купихме пералня, миксер, фритюрник и миникухня, на която вари чай :D Доста внимание им обръща, чак да му се ненадяваш! Какво като е момче, щом още не са му интересни количките :wink: Другото, с което може да откара 1/2 час е едно надуваемо конче, което язди върху спалнята. Хвърля се, търкаля се и крещи с пълен глас "дий, дий"... За по-спокойни занимания сме взели един самолет с отверка и го разглобяваме и сглобяваме заедно. Факт е, че всички тези играчки са за деца над 3 години, но познавайки детето си не ги смятам за опасни и за по-малки фъстъци. Единственото, за което играчките не са в състояние да го разсеят е да си прави пуканки в микровълновата... Но пък май му трябват пуканките наистина... Слага ги в пералнята и да ги пере, и като прах за пране, върти ги в миксера.... :lol:


*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #65 -: Октомври 01, 2008, 11:30:52 am »
Сетих се и за още нещо. Купихме му и ЛЕГО, построихме му къща без покрив и взех две малки фигурки /като войничетата/, само че дама и пощальон. Изиграх му един театър - как дамата седи в къщата, а пощальона носи пакет, как си говорят и как се разделят. Сега си взима сам фигурките, ръчка ме да му изиграя някоя пиеска и започва да се опитва сам да я повтаря  :lol: Много е смешен :D


*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #66 -: Октомври 01, 2008, 11:43:27 am »
Кубчета - дървени - любима играчка вече повече от 3, 4 месеца  8O Не е за вярване
Сега в момента кестени - имаме вече към 5 кила в къщи  :lol: - подрежда си ги, реди си ги, хвърля ги и пр.
В очакване ....
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #67 -: Октомври 01, 2008, 11:56:25 am »

Моя приятелка бяха в немско и за 79 евро закупи на Тони дънки, джинси,два пуловера, две блузки с дълъг ръкав, два чифта чорапи, тениска, къси гащи,есенно-зимна шапка и обувки. Това без да е на промоция, а аз само за едни ботушки дадох 50 евро тук у бургаско.



Дрешките са от C&A и от H&M, ама въобще не са с ниско качество ще кажа. Тук например такъв пуловер струва от порядъка на 30-40 лв., но както и да е, беше инцидентно пазаруване там за мое съжаление.
Ето линк на C&A вижте цените и промоциите.



Аз пазарувам основно от тези двата магазина и много ми харесват нещата им.Има и още по-евтини,които незнам арабски ли са или не,но и от там дрехите не са мръднали.Едно от попаденията са джинси,яке и блуза в комплект за 6 евро - е не са мръднали .
Ние също купуваме доста играчки и повечето са от разпродажби.Вчера като се прибрахме,татито ни изненада с 10-тина нови играчки ,купени на смешни цени.http://www.snimka.bg/album.php?album_id=225953&pid=7998903.
Кофтито е тук,че пък изборът на храни детски е много малък.Пюрета има само два вида - на Данон и още една марка,та ходим до Франция за Нестле.Кашите са същата работа -даже плодови още не съм намерила -само ориз и 7 зърна.
<br />
*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #68 -: Октомври 01, 2008, 12:05:02 pm »
Аз да похваля моето дете - играе си с играчките. Ама сигурно щото са и нови повечето, пък сигурно е и малка още. Има уокър, който разхожда из къщата, чудесна дървена играчка на Хаба (подарък от зачатските и приятелчета), китара на Чико, калинка на пръчка за бутане (а пипалата и са чудесни на вкус  :lol:). Те това е най-интересно в момента. Ааааа и на пиано свири, никога не и омръзва. Гимнастиката на Чико се оказа най-успешната ни покупка. Има я вече 10 месеца и всеки ден си играе с нея.

За обувките - след неколко дневно обикаляне, вчера взех обувки от Малечко - някакви на Пакпа. Май ще излезат читави, защото за 4 часа не и се изпотиха краката както с маратонките на Геокс. Дано само да ги носи по-дълго, че цената е доста солена.
*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #69 -: Октомври 01, 2008, 12:44:30 pm »
Ох, болната ми тема - дрехи...
трябва да купувам за малчовците зимни дрешки, а каква скъпотия... и като сметна всичко по две - не ми стига акъла  :? Смятам да се пробвам другата седмица в един склад на едро, продават само за магазини, ама то мойто ще дойде като зареждане на магазин. Дано успея, стискайте палци. А какви играчки да взема за мойта банда? много бързо им омръзва всичко освен мойта физиономия.
*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #70 -: Октомври 01, 2008, 13:21:36 pm »
Мдаа, активната гимнастика на чико е перфектна, Деси също си я човърка още :lol:
Мими, ако нямате такава джаджа препоръчвам ти я с две ръце, само незнам дали една ще ви е достатъчна, а пък две вече яко бъркат в джоба :?
*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #71 -: Октомври 01, 2008, 13:42:37 pm »
Нямаме такава, точно поради причината че бъркат 2 в джоба яко. Засега се залъгваме с висящи и пеещи по кошарата. Обичат да ги гледат, обаче от нашето легло, а не от техните. Там през деня има тръни  :lol:
*
Re: По-здрава и по-слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #72 -: Октомври 01, 2008, 14:32:10 pm »
Момичета, привет и от нас в темичката!!! Здрави да са и дечицата, и техните родители пожелаваме!!!

Доживяхме и ние да се включим тук - къде наше впечатление за бебешкия свят да напишем, къде съвет да поискаме, къде просто да загубим малко време за женско удоволствие, което можем да получим само от женска компания, която ще разбере душевните ни терзания и вълнения в момента!

При нас нещата вече влязоха в някакъв ритъм, което означава, че схванахме кога спи, яде и бодърства Емма. Първите две седмици беше колям екшън, но вие сте го преживели това и няма да се повтаряме. В този ранен период объркахме и глада на детето с колики и за всеки случай почнахме да даваме Infacol. Дали тези капки, или защото храненето се нормализира, но вече е по-спокойна и си спинка доста време за радост на нас с баща и. Тук една добра душа (тя си знае коя е) ми напомни и за "белия шум" при бебетата, нещо което беше споменала и т. нар. health visitor, но ние покрай многото неща бяхме успешно забравили. Та, понякога вечер, само понякога, когато Ема е в странни настроения и е почти на границата между съня и будното,  и помагаме с един сешоар.  :D Не е завярване как лесно заспива от шума. Но през другото време не можеш да я излъжеш с него. В началото ми се струваше доста брутално като начин за приспиване, но вече не съм толкова чувствителна, защото като спи, всички сме доволни и щастливи.
Засега наддаваме добре на килограми и вече сме (по-точно бяхме миналата сряда, защото утре пак ще я мерят) 4.120 кг.

Направо не мога да повярвам какви цени обсъждате за детски дрехи, обувки, а и сигурно за памперсите!!! Предполагам, че трябва да се въздържам да ругая, защото съм в бебшката тема, но на устата ми се върти един по-невинен синоним на онова, което мисля, като например "идиоти"!
Ние засега караме на бебешки дрехи, които не са скъпи. Тук зависи къде пазаруваш, но в магазини като Pramark, Tesco, Asda и други народни места цените са доста символични за някои неща. Да не забравя и Mothercare, май и тя се води народен магазин. Скъпите дрехи за такова невръстно създание по-скоро задоволяват някакви измислени естетически и снобски нужди на родителите, но ние не мислим да сме от тях и не смятам да и внушавам фалшиви идеали от съвсем малка. Всеки си го разбира по различен начин, разбира се. Но трябва да сме и разумни, освен емоционални! Засега се кърмим и АМ не купуваме. Иначе, памперсите ни за месец излизат около 25 паунда, което е много малък разход.

Много съжалявам, че толкова скъпо ви идва всичко!!!

Тук са скъпи яслите, нашата ще струва 680 месечно. Ние записахме Ема на ясли още в деветия месец на бременността, защото се чака много. Засега ще ходи от март месец три пъти седмично за по три часа, за да свикне. Но от април ще е по цял ден пет дена седмично. Просто имахме голям късмет, защото това беше последното място в една квартална ясла, която е през три къщи от нас. Предполагам, че е малко рано за нея, защото ще е само на 7 месеца, но там ще и е добре с други деца, а и просто няма друг начин.

Не мога да се включа по темата, която повдигна Джам, за играчките и интереса на детето към тях, защото засега на Ема са и достатъчни двете юмручета, които са постоянно в устата и, даже вече ги разглежда с голям интерес. Та, засега играчките ни излизат безплатно!  :D

Леле, колко много изписах, но не се знае кога пак ще се включа, та затова... :D Нямя да се повтаря! Ако трябва, ще се извиня... :D

Лек ден на всички пожелаваме!!!
« Последна редакция: Октомври 01, 2008, 15:08:29 pm от DivaRoza »
*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #73 -: Октомври 01, 2008, 14:38:30 pm »
Привет и добре сте дошли с Емма :D
За завиждане сте си вие там в английско, как ми се ходи пак :(
А да ти кажа за яслата не ви е толкова скъпа, защото и тук цените са долу горе същите, само че в лева, но заплатите са несъразмерими :( А памперсите тук за едно бебе си излизат 100 лв. :(
Абе да са ни живи и здрави децата, с другото ще се справим някак :D
*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #74 -: Октомври 01, 2008, 14:44:34 pm »
Абцилютно!!!
Както казва един мой дребничък познат "Това е пошението"

Добре дошла и тук ДиваРоза  :lol:
В очакване ....
*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #75 -: Октомври 01, 2008, 15:12:12 pm »
Добре дошла Дива Роза и ти Емма.

Много си права за това,че в магазини като Asda човек може да намери качествени неща на добри цени.Когато живеех там съм купувала на приятелски дечурлига какви ли не дрехи и обувки и да ви кажа някой от тях сега се върнаха при мен без въобще времето да им е повлияло.Така като си мисля за времето назад май Англия започва да ми липсва.Абе лесно се живее когато има правила.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #76 -: Октомври 01, 2008, 16:08:37 pm »
:flower:Дива Роза, добре дошли тук с  :babyflips:Ема!
Написаното от теб винаги има ритъм...и е така приятно за четене.

Относно играчките, ние също не проявяваме особен интерес към наличните.
Най-предпочитаното нещо в панера са една книжка с кучета съответно лаем,
един телефон на Chicco, съответно вика "Аоооо" и хита е неизползваема комютърна мишка!
Много се "шушне" с мишока, но внимавам и го следя когато играе с нея, заради кабела.
По повод игрите на децата, преди време Манхатън беше публикувала снимка на Криско
с туби от минерална вода!Уникат! :lol:
Племенника ми преди години часове играеше с един комплект инструменти за възрастни,
с махнати остри отвертки.

 :PДецата, имат свой свят и предпочитания!

Зори, браво на Тате за изненадата страхотни играчки!
« Последна редакция: Октомври 01, 2008, 16:11:51 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #77 -: Октомври 01, 2008, 20:37:18 pm »
И нашите играчки си стоят в панерите. Предпочитаме клавиатури, мишки, телефони, а най-много салфетки, вестници и списания. Е такива конфети прави, че после цял ден мога да си обирам хартийки от пода :P
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #78 -: Октомври 01, 2008, 21:16:01 pm »
Според мен зависи от играчката за да предизвика тя интерес. Стимулирам интерес към играчки, които могат да научат детето на нещо, не винаги се получава, но поне се старая.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #79 -: Октомври 01, 2008, 21:35:45 pm »
На нас най ни е забавно с топки, имаме палатка с 100 топки, и голяма игра пада с тях. Също и кубчета, пластмасови чинии, лъжички, камиончета. Често се карат за една и съща топка, забелязвам, че харесват най-много една лилава, възможно ли е да различават цветовете вече. По-скоро вече да имат предпочитания?
Учим се да подаваме топка и т.н. Двамата много се забавляват, основно сами си играят в тяхната стая, като днес ги хванах да играят на криеница. Естествено Мишо се крие зад скрина, а Хриси като мечок пълзи и го търси, също и с пердето правят тути. Имат и уокър с музика, така се учат да ходят и пъхат разни неща в него, пускат си сами музиката му и танцуват много смешно.
За рождения ден ще им подарят още играчки, които съм поръчала. Много харесвам масичката на Чико на Алекс на Сия, но дали не са вече големи за нея, а и дали няма да им дойде ниска, те са височки. Как мислите?


Дивароза, добре дошла. Лека гледане на малката ти принцеса.  :D
 
« Последна редакция: Октомври 01, 2008, 21:38:46 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!