0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Изчезнало бебе!
« -: Септември 26, 2008, 07:33:47 am »
Тази сутрин по ТВ Европа дадоха репортаж за една майка, която след кървене ражда преждевременно. Бебето се е родило 900гр. в Университетската болница в Пловдив. Никой повече не дава обяснение на родителите какво става с бебето, нито пък им го показват. Четири дни в неизвестност.
И думи нямам да обясня колко съм възмутена от арогантното държане на зав. клиниката проф. Милчев. Ето какво каза: "За мен това не са родители. Те нямат брак. И какъв е тоя, че да има претенции? За мен е господин Никой!"

Само като си помисля, че и аз имах едни такива намерения да раждам там направо настръхвам.
НЯМАМ ДУМИ ДА ИЗРАЗЯ ВЪЗМУЩЕНИЕТО СИ.
Дано правораздавателните органи имат не само думи, но и действия.

Re: Изчезнало бебе!
« Отговор #1 -: Септември 26, 2008, 09:13:17 am »
Това е ужасно!Просто нямам думи.И това ми били лекари  8O Е кога ще влезнем и ние в пустата Европа,кога ще ни оправят здравеопазнането,кога ще почнат да се държат с нас като с хора,а не като с изроди??????
И после що младите хора бягат в чужбина?!?Ми ще бягат и а!
Горките родители?Да чакаш рожба,а да не ти казват нищо 8O
За тези случаи трябва да има правосъдие,ама НЯМА!
И аз съм възмутена.
И какво значение има дали двойката,която чака дете има Брак или не?
Нека да му вземат дипломата на тва докторче!!!И дано родителите получат информация за бебето,дано да е живо и дано с това им свършат проблемите на горките хорица!
Re: Изчезнало бебе!
« Отговор #2 -: Септември 26, 2008, 09:16:22 am »
Аз гледах на сутрешния блок на бтв. Въпросният професор се държеше като мутра, а и на такъв приличаше. Момичето е научило четири дни след раждането, че детенцето е мъртво, и то съвсем случайно е научила. А професора с това "ГОСПОЖИЦЕ", което повтаряше съвсем целенасочено така подчертано...ми идеше да му тресна един в самодоволната мутра. Този господин, който стоял до нея за него въобще нямал нищо общо с проблема и не би трябвало да има отношение, защото те все пак не били женени, и в този смисъл нямали нищо общо. Лелееее, беше арогантен, нагъл и нахален. Чудя се на железните нерви на момичето и момчето!
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Изчезнало бебе!
« Отговор #3 -: Септември 26, 2008, 09:26:00 am »
И аз го гледах, но съм без коментар.
Жалко за родителите. :(
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: Изчезнало бебе!
« Отговор #4 -: Септември 26, 2008, 09:38:12 am »
Не съм го гледала, но ми стана мъчно като прочетох. Горките хорица... Дано намерят сили да продължат живота си напред...
А този "лекар" не знае ли, че вече са приели закон за съжителството между мъж и жена без брак!!! Снощи го казаха по тв-то. Егати и доктора, каквито и да са родителите не трябва да се държи така с тях, никой не заслужава подобно държание!!!
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Re: Изчезнало бебе!
« Отговор #5 -: Септември 26, 2008, 10:24:25 am »
Гледах тази сутрин репортажа по БтВ.
Възмутена съм от думите, от отношението на професора. Отвратителен тип.  :x Баси докторите, баси чудото  :x :x :x
И с това "госпожице" ... и че момчето не й бил никакъв ... забравих точно думите, защото не били женени.
Казали са на момичето, че детето е починало, около 20 часа след раждането 8O
Направо нямам думи  :x
Дано компетентните органи поне тук вземат адекватно решение по въпроса  :?
Re: Изчезнало бебе!
« Отговор #6 -: Септември 26, 2008, 10:52:29 am »
 А родителите какво мислят да предприемат?
 Ужасна история!
*

    vilimili

  • ****
  • 512
  • Ще ми липсваш много татко!Поклон пред паметта ти.
Re: Изчезнало бебе!
« Отговор #7 -: Септември 26, 2008, 11:12:08 am »
Просто оставам безмълвна!Два месеца му слушах простотийте на т.н.професор,докато лежах в хирургийте,че просто се чудя как може един образован човек да използва такива изразни средства!?! 8O
*
Re: Изчезнало бебе!
« Отговор #8 -: Септември 26, 2008, 12:16:18 pm »
 Този случай ме върна много назад във времето и провокира желанието ми да споделя с вас това:

 Аз съм бивша самотна майка. Отглеждах дъщеря си сама 11 години.
През цялото това време никога не съм усетила някакво негативно отношение на обществото към мен, а бях подготвена за това.
Напротив, хората, с които общувах , и най-вече колегите от работа и от университета, бяха много мили и се отнасяха с уважение към мен.

 Единствените хора, които се държаха лошо и ме обиждаха безпардонно, бяха хора от медицинския персонал на Окръжна болница - Бургас, начело със светилото д-р Марангозов.
 Няма да изпадам в подробности какви думи чух, докато ходех на ЖК в болницата, как ме убеждаваха да си дам детето за осиновяване.

 Черешката на тортата беше вечерта /нямаше и 20 дни след раждането/, в която ме докараха с бърза помощ в болницата с ужасна инфекция.
 Влизам в кабинета, ни жива , ни умряла.
 Акушерката: Аааа, това е тая, дето няма мъж!
 Д-р Марангозов: Айде, събувай си гащите и лягай, какво ме гледаш!
След прегледа докторът ми заяви, че съм болна от венерическа болест, кой знае какви съм ги вършила, нали съм самотна майка, той ни знаел каква стока сме.
 Предавам думите 1:1 , може да ви звучи невероятно, но аз изпаднах в шок!
Не можех да повярвам, че един лекар ми говори така.
Не можех да повярвам, че оправдава медицинската некадърност на персонала с такава причина.
 Истината е, че аз получих инфекция от мизерните условия в болницата и липсата на всякаква хигиенна грижа след раждането /хич няма и да ви обяснявам подробности, лошо ще ви стане/.
 Истината е, че тръбите оттогава са ми запушени, посочвам ги с пръст като основни виновници! Заради тях сега давам хиляди в клиниките по стерилитет.
 Съжалявам, ако съм прекрачила добрия тон, рядко си позволявам, но като се върна към тия спомени, като се сетя как се отнасяхя с мен като с животно, винаги се разтрепервам.
 Та аз никак не съм учудена от поведението на този "лекар". Просто така и не разбрах как може уж интелигентни хора може да са толкова тесногръди и да си позволяват да се държат така.
 Вече не стъпвам в държавна болница/дано не ми се налага занапред/. Рядко се намира лекар да си отнесе с теб мило и възпитано. Уви!
*
Re: Изчезнало бебе!
« Отговор #9 -: Септември 26, 2008, 12:40:36 pm »
Аз също гледах репортажа по бтв,голяма драма.Момичето е лежало доколкото разбрах 1 месец за задържане,като мазният лекар се изказа че още като постъпила мехура и се виждал през влагалището и че ако зависело от него щял да обяви ситуацията за аборт.Боже мой.Момичето каза че по време на престоя е обслужвана  немарливо.Не е ставала дори до тоалетна и подлогите са стояли часове под нея.Всичко това със сигурност е повлияло.Персоналът просто не е искал да се бори за тази малка душичка.Освен немарливост и некадърност друго неможе да се каже.

Жекова това което си преживяла е наистина престъпление към теб и детето ти.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Изчезнало бебе!
« Отговор #10 -: Септември 26, 2008, 12:48:34 pm »
Ужасно е, просто нямам думи! Милите родители... :(

Жекова, това което сподели е кошмарно!

Лошото в случая, освен личните драми на пациентите които са потресаващи, е че са изключителна рядкост случаите с понесена отговорност.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Изчезнало бебе!
« Отговор #11 -: Септември 26, 2008, 12:57:17 pm »
Незнаех, че за да имаш семейство и да имаш дете трябва да сложиш един подпис... Нямам думи
*
Re: Изчезнало бебе!
« Отговор #12 -: Септември 26, 2008, 13:04:35 pm »
Леле, а аз мисля да раждам в държавна болница....Направо ми се изправи косата!!!!

Жекова,  :bighug:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Изчезнало бебе!
« Отговор #13 -: Септември 26, 2008, 13:19:19 pm »
Аз затова знам, че някой ден ще набия някой.
И не се шегувам макар да е грозно.Толкова ми е омръзнало от подобно отношение, че ще дойде момент в който ще забравя за добрия тон, обноски,възпитание, ще забравя и, че съм жена и ще сваля някой на земята.
На държавата ни не разчитам много отдавна, на законите, които нямаме също.
Няма да помогна на никого с това си действие но и не са ме намерили на улицата, нито са ме хранили, гледали и страдали с нас за мечтата за дете за да се гаври някой така.

Дано това са само мисли и не стигна до изпълнението им, но много простотия, много безхаберие, некомпетентност и алчност се навъдиха в тази България.А тя не е моята:(


Re: Изчезнало бебе!
« Отговор #14 -: Септември 26, 2008, 13:46:35 pm »
Нямам думи,направо съм възмутена от отношението на този "доктор" :xКак ли ще го преживеят горките родители :(
*
Re: Изчезнало бебе!
« Отговор #15 -: Септември 26, 2008, 14:04:38 pm »
Мале, какво е това нещо??!!! Изпуснала съм го! Какъв ад!

А пък този професор направо да го одереш жив за това изказване - как може, наясно ли е че около 50 % от младите не сключват брак в днешно време. Изостанал човек! Човек, да бе да - да не казвам каква дума ми е на устата!

А,Жекова, и твоят доктор е бил за... Силна жена си ти!

При подобни ситуации, смятам че ще научат възможностите на гласа ми и то изсъскано през зъби!

Такива хора трябва да са наясно, че има закони и като нищо ще си изпросят дело за публична обида и клевета! Сега не сме едно време! А за изчезнало бебе - и още!

Направо думи нямам. Хвърлихте ме в музиката... :(
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Изчезнало бебе!
« Отговор #16 -: Септември 26, 2008, 14:06:12 pm »
И аз съм го изпуснала репортажа!Това е безумие.Само в България се случват аткива неща-нямам думи.
Колко извратени психики има!!!!
Жекова,нямам думи....
*
Re: Изчезнало бебе!
« Отговор #17 -: Септември 26, 2008, 14:22:33 pm »
Ах тези гадни държавни болници, тези гадни държавни "лекари" само знаят да пушат и пият и ядат за сметка на пациентите, които с толкова болка и вяра отиват при тях, а те, гадините, какво правят? - правят така, че да си виновен щом имаш нужда от тях.
Моята майка ми е разказвала (вече омъжена за баща ми) как са се държали с нея, когато е ходила на преглед, направо нямам думи.
Имам чувството, че лекарите като видят "малки майки" и ги изкарват курви, мръсници и тем подобни, комунисти мръсни  :x :x и ще ми се кълнат в Хипократовата клетва...
Как може никой да не й вдигне подлогата на момичето, егати и сестрите такива, айде да не обиждам, че може някой мед.кадри да има и да се обидят...

Жекова колко мъка си изпитала, милата...  :bighug:
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: Изчезнало бебе!
« Отговор #18 -: Септември 26, 2008, 14:27:42 pm »
Аз затова знам, че някой ден ще набия някой.
И не се шегувам макар да е грозно.Толкова ми е омръзнало от подобно отношение, че ще дойде момент в който ще забравя за добрия тон, обноски,възпитание, ще забравя и, че съм жена и ще сваля някой на земята.
На държавата ни не разчитам много отдавна, на законите, които нямаме също.
Няма да помогна на никого с това си действие но и не са ме намерили на улицата, нито са ме хранили, гледали и страдали с нас за мечтата за дете за да се гаври някой така.

Дано това са само мисли и не стигна до изпълнението им, но много простотия, много безхаберие, некомпетентност и алчност се навъдиха в тази България.А тя не е моята:(

Това винаги съм си го мислила, а за мъжа ми знам със сигурност, че ако някога някой доктор се отнесе така с мен, бедна му е фантазията какво го чака. В ямболската болница съм лежала за кюртаж преди 2 години (първия ми аборт)...Отношението беше отвратително. Като имате предвид, че отношението към мен беше "добро", защото аз им се зверих насреща и се оказа, че съм чела разни неща и съм наясно с доста въпроси. Един доктор ми викаше: "Ти пък много знаеш, много си чела! И сега какво, да вземеш сама ли да се прегледаш на видеозона!" Другия ми викаше: "Ееее, голяма работа, един аборт нищо не е! Кво си ми се разревала сега, то със сълзи няма да започне да му бие сърцето на бебето!"  :x Затова...държавна болница не ща да видя! Имам чувството, че всички доктори в АГ отделенията са спечелили конкурс по бездушие и арогантност! Предпочитам и аз като Жекова да давам хиляди левове в частната клиника (както и правя от година насам), отколкото да слушам ужасни приказки!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Изчезнало бебе!
« Отговор #19 -: Септември 26, 2008, 14:51:23 pm »

Толкова е страшно това което се е случило.
А безотговорността на екипа и поведението на този "лекар" за мен са престъплени деяния!

Же, мила  :bighug: те!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)