0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Имам нужда от съвет ... :(
« -: Февруари 15, 2006, 10:33:53 am »
Здравейте , аз съм нов тук , но доста почетох преди да реша да попитам...Преди известно време ходих на уролог заради болки в левия тестис и някакво топчесто образувание . Прегледа ме с ехограф и каза че било киста и нямало проблеми , могъл съм да си карам с нея , ако не ме притеснява ... Реших да си направя спермограма и резултатите от нея не бяха много добри ... Съжелявам че не мога да цитирам данните точно , тъй като не я нося с мен в момента , но до колкото си спомням : pH - 9 , нормалноподвижни - 45% , слабоподвижни - 40%, 3 900 000  в 1 куб. см , 7 800 000 общ брой , обем на пробата 2 мл ( ???? ) . Това е което помня . Препоръчаха ми да отида при проф. Протич. Притеснявам се от това дали кистата може да предизвика Варикоцеле или дори по-лоши неща , които ме е страх да спомена ...

благодаря предварително !
Имам нужда от съвет ... :(
« Отговор #1 -: Февруари 15, 2006, 11:25:56 am »
Забравих да добавя ... от няколко дни ( повече от седмица ) имам изтръпване на левия крак ... аз си правя връзка с проблемния ляв тестис , но ходих при невролог за всеки случай и той каза - невралгия ... Честно да ви кажа повечето лекари станаха търговци - интересуват се от парите първо и ако остане време от проблема на  пациента ...
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Имам нужда от съвет ... :(
« Отговор #2 -: Февруари 15, 2006, 11:40:50 am »
Кистата по принцип не е особен повод за притеснение.
Но непременно отиди при специалист за консултация.
Имам нужда от съвет ... :(
« Отговор #3 -: Февруари 15, 2006, 11:44:52 am »
http://zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=202

Погледни този адрес,ако не си го видял до момента,за да добиеш представа какви са референтните граници и къде са твоите показатели.Аз лично мисля че трябва да решиш тази работа с топчестото образование за да не ти създава грижи,някакви усложнения или да бъде причина за нататъшни не толкова добри показатели на спермограмата.На този адрес също има доста материали, както и адреси на клиники и медицински центрове и адреси на апециалисти уролози-андролози.  

 http://www.zachatie.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=101
Имам нужда от съвет ... :(
« Отговор #4 -: Февруари 15, 2006, 13:20:21 pm »
Благодаря ви много ... а относно докторите какво ще кажете - Протич или Кацаров ?
Доста от хората които споделят тук са ходили при Кацаров ...
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Имам нужда от съвет ... :(
« Отговор #5 -: Февруари 15, 2006, 13:28:06 pm »
И двамата са добри. Отиди и после пиши.
Имам нужда от съвет ... :(
« Отговор #6 -: Февруари 15, 2006, 13:40:07 pm »
ОК ... след прегледа и изследванията ще пиша ... все пак ще е някакъв опит  :D ако се забавя много - значи направо ме е сложил на масата за дисекция и реанимирам  :?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Имам нужда от съвет ... :(
« Отговор #7 -: Февруари 15, 2006, 13:42:31 pm »
Няма страшно. Споко. И реаниматорите трябва да хранят къща. :wink:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Имам нужда от съвет ... :(
« Отговор #8 -: Февруари 15, 2006, 15:18:44 pm »
Цитат на: Lali
И реаниматорите трябва да хранят къща. :wink:


Лали,  :balk_21:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Имам нужда от съвет ... :(
« Отговор #9 -: Февруари 15, 2006, 15:25:41 pm »
Цитат на: JohnDoe
ако се забавя много - значи направо ме е сложил на масата за дисекция


Обемът на еякулата е на долната граница, но броят сперматозоиди е много малък. Помисли за консултация с ендокринолог, с генетик, освен с уролога. Ако ти предложат операция, съгласи се, не е толкова страшно, пък и дисекторите имаме къща да храним. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Имам нужда от съвет ... :(
« Отговор #10 -: Февруари 15, 2006, 16:41:50 pm »
Не ме плаши самата операция ... преди 2 месеца ме рязаха от киста на "опашката" ... повече се плаша от вероятността да имам киста и варикоцеле еднновременно ... а да не забравяме и тумор ( само думата ме кара да настръхвам ) ... Мисля да отида при проф. Протич. Той е ендокринолог , но се занимавал и с мъжката полова система .
Имам нужда от съвет ... :(
« Отговор #11 -: Февруари 15, 2006, 17:33:42 pm »
Успех и стискам палци всичко да е наред. Евалата че си гледаш здравето и сам ходиш по лекари,а като не знаеш нещо-питаш :P  
Имам нужда от съвет ... :(
« Отговор #12 -: Февруари 15, 2006, 17:45:44 pm »
Мерси ... както е започнало , нямам избор ... а и все пак здравето е най-важното ! Май започвам да ставам хипохондрик! Ще ме намразят докторите  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Имам нужда от съвет ... :(
« Отговор #13 -: Февруари 15, 2006, 18:10:09 pm »
абе по-добре иди при Кацаров, а не при Протич.
Протич е много изкуфял, имаме силно негативни впечатления от него...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Anonymous

Имам нужда от съвет ... :(
« Отговор #14 -: Февруари 21, 2006, 18:05:08 pm »
Utre sam pri Kacarov....
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Имам нужда от съвет ... :(
« Отговор #15 -: Февруари 21, 2006, 21:00:06 pm »
Стискаме палци и после пиши как е минало, ама на кирилица!
Имам нужда от съвет ... :(
« Отговор #16 -: Февруари 22, 2006, 20:01:31 pm »
Sorry za kirilicata , no sam v otpuska i pisha ot edin internet klub , a tam nqmat Phonetic , a na BDS sam mnoo zle.... No po sashtestvo :
Dnes biah pri Kacarov ! Iska da pravim operacia , no :
1. Da si napravia nova spermograma v laboratoria na koiato ima doverie za dostovernost - dade mi telefon za kontakt s lab.
2. Da si rezerviram data za operaciata ot 10 do 15 dni predi tova
( E k'vo ako me zaboli mnogo vaprosnia testis da 4akam 15 dni na obezboliavashti li ? )
3. Sled klini4nata pateka (s napravlenie) se doplashta 350 lv.

Li4niq mi Lekar kaza dnes 4e tazi operacia ( na kistata ) moje da ia napravi sas sashtia uspeh i Doc. Shopov ot Medicinska Akademia - Plovdiv

Ako Meli moje da me posavetva kakvo da pravia ili po-to4no pri koi ot dvamata da otida !

Blagodaria predvaritelno i otnovo sorry za kirilicata che ia niama ...
:-)
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Имам нужда от съвет ... :(
« Отговор #17 -: Февруари 22, 2006, 20:05:36 pm »
Споко за кирилицата. :wink:
В коя лаборатория те праща за спермограма?
Вярно, че операцията е неприятна, но минава и заминава. Всичко ще е наред.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Имам нужда от съвет ... :(
« Отговор #18 -: Февруари 22, 2006, 20:12:46 pm »
Ако си от Пловдив, няма проблем да се направи тук операцията. Аз защо бях останала с впечатление, че си от София? При д-р Кацаров трябва да се запишеш предварително, защото има много пациенти и се чака.

Ако имаш болки, то е ясно, че ще тичаш по спешност към операционната. Но не вярвам да се наложи.

Последно какво е - киста на епидидима, варикоцеле, нещо друго?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Имам нужда от съвет ... :(
« Отговор #19 -: Февруари 22, 2006, 20:14:26 pm »
E ne znam , dade mi telefon , predi 2 4asa se pribrah ot kabineta mu - Sofia ...
Ako sym propusnal da kaja , az sym ot Pazardjik!

Intimnata mi misal beshe kade da otida - Pri Kacarov ili Pri Shopov.
Dokolkoto znam Shopov i Meli sa kolegi , a imam mn. dobri preporyki za doc. Shopov...
Kacarov kaza 4e opraciata e gore-dolu kozmeti4na , t.e. ne se leji v bolnicata . Operira i si otivam , posle sled 7 dni maha koncite i "back to work". Posle s posledovatelni spermogrami se proslediava efekta i ako triabva - lekarstva!