0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Имам нужда от съвет ... :(
« Отговор #20 -: Февруари 22, 2006, 20:17:03 pm »
Ами щом си от Пазарджик дръж се за Мели. И спермограмата направи при нея.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Имам нужда от съвет ... :(
« Отговор #21 -: Февруари 22, 2006, 20:21:19 pm »
Ясно, Пазарджик.  :lol:  Много любим мой град.
Карай по ред:

1. Спермограма
2. Хормонални изследвания
3. Консултация с генетик
4. Операция

Аз малко като латерна, но си държа на добрите изследвания. Което не отменя необходимоста от операция, разбира се.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Имам нужда от съвет ... :(
« Отговор #22 -: Февруари 22, 2006, 20:29:36 pm »
Epididima e kistata - zabravih da napi6a...
Имам нужда от съвет ... :(
« Отговор #23 -: Февруари 22, 2006, 20:54:26 pm »
Meli Please .... kaji mi : Shopov ili Kacarov !
a za spermogramata iasno , pri teb shte e ...
 :D  :D  :D  :D
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Имам нужда от съвет ... :(
« Отговор #24 -: Февруари 22, 2006, 20:59:27 pm »
Е аз съм за Кацаров, че ми е по - симпатичен.  :lol:

Нали разбираш, че се шегувам. Аз не мога да избера вместо тебе, няма мен да оперират все пак.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Имам нужда от съвет ... :(
« Отговор #25 -: Февруари 22, 2006, 20:59:59 pm »
Това решение трябва да вземеш сам!
Но аз на твое място не бих се разкарвала до София заради киста. Мисля, че в Пловдив има достатъчно добри оператори.
Имам нужда от съвет ... :(
« Отговор #26 -: Февруари 22, 2006, 21:10:07 pm »
Тъпия компютър прописа на кирилица най-накрая ....  :D
Благодаря ви много ! От утре започвам да действам да си реша проблема ...
Спермограма , операция и разни такива неща ...
... мисля да се спра на Пловдив ... по-близо е , работя там - по-удобно ще ми е ...  тези дни ще се видя с д-р Шопов и ще оправим нещата...

Ще ви държа в течение !!!!

Приятна вечер на всички и още един път БЛАГОДАРЯ ЗА ПОДКРЕПАТА И СЪВЕТИТЕ !
 :cool:   :balk_121:
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Имам нужда от съвет ... :(
« Отговор #27 -: Февруари 23, 2006, 09:13:59 am »
JohnDoe,аз не бих могла да те посъветвам при кой лекар да отидеш.Но четейки темата ти искам просто да ти кажа,че ти се възхищавам,че имаш куража да търсиш отговори и мнения относно лекари,лечение и т.н.Повечето мъже оставят това на нас или ако съберат смелоста да отидат на лекар се доверяват на първото мнение , което чуят.Много ще се радвам ако греша и има повече мъже като теб.
Стискам ти палци бързо да се разреши проблема ти.Кураж и повече усмивки и скоро ще си забравил въобще за тези неприятности. :D
Имам нужда от съвет ... :(
« Отговор #28 -: Февруари 24, 2006, 11:52:53 am »
Днес бях при д-р Шопов - на 8.03.2006 операция. Вече започва да ме хваща шубето , като всеки мъж ... :D
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Имам нужда от съвет ... :(
« Отговор #29 -: Февруари 24, 2006, 13:11:39 pm »
Всеки го е страх. Но все пак е само киста, ще мине и замине и ще забравиш. Успех.
*
Имам нужда от съвет ... :(
« Отговор #30 -: Февруари 25, 2006, 00:11:48 am »
JohnDoe нещо не те разбрах киста ли ще оперираш или имаш епидидимит.Мъжа ми е опериран от варикоцеле преди 3 год. но сега му откриха епидидимит и затова живо се интересуваме от това,но на нас никой не ни е казвал операция като вриант хем ходим при Кацаров.Само му изписа 2 курса на лечение с антибиотици.А сега пие провирон и антиоксиданти.Някъде на горе споменаваш нещо за епидидимит пиши ми ако е така
Имам нужда от съвет ... :(
« Отговор #31 -: Февруари 28, 2006, 20:14:21 pm »
При мен за сега е просто "киста на епидидимиса" и ще ме оперират ... казвам за сега защото никой никога не може да знае дали няма да излезе още нещо ... както и да е ... ЕПИДИДИМИТЪТ е друго нещо ...
ето малко инфо за него :

Възпалението на придатъка на тестиса /епидидим/ се нарича епидидимит. То бива остро и хронично. Острият епидидимит нерядко е последица от проникване на инфекция след възпаление на уретрата /уретрит/, на простатната жлеза /простатит/, на пикочния мехур /цистит/, след директна травма в скроталната област, по-рядко след възпалителни процеси, засягащи целия организъм. Заболяването започва с болезнено подуване, зачервяване и оток в съответната част на скротума. Болката е силна, с характерно разпространение към слабинната област и към кръста. Почти в половината от случаите епидидимитът се придружава от възпалителен процес в уретрата, семенните мехурчета и простатата, както и в тестиса /орхиепидидимит/. Лечението на острия епидидимит се провежда от лекар-специалист уролог, като се прилага постелен режим, съгряващи компреси, използуване на физиотерапевтични процедури и широкоспектърни антибиотици. При ненавременно и неправилно лечение острият епидидимит преминава в хроничен. Хроничен епидидимит може да се развие и като първичен възпалителен процес в придатъка на тестиса, като болните са в добро общо състояние и се оплакват от тъпа болка в областта на засегнатия епидидим. При опипване той е умерено увеличен и плътен. Лечението на хроничния епидидимит се провежда от лекар-специалист /уролог/ и включва антибиотици, аналгетици, физиотерапевтични процедури, компреси. По показание се пристъпва към хирургично лечение - отстраняване на придатъка /епидидимектомия/.
*
Имам нужда от съвет ... :(
« Отговор #32 -: Март 01, 2006, 00:30:27 am »
Благодаря, за инфото! Искренно ти желая успех и всичко да мине добре.След 8 март ще чакаме да разказваш как е монало.Стискаме палци.
Имам нужда от съвет ... :(
« Отговор #33 -: Март 08, 2006, 16:54:18 pm »
уф ... утре ще ме приемат в болницата и в петък евентуално ще е операцията ... Днес било празник ...
Имам нужда от съвет ... :(
« Отговор #34 -: Март 08, 2006, 16:55:35 pm »
да бе така разправят че е празник...слухове разни :roll:  :wink: успех за утре  и да кажеш какво е станало :P
Имам нужда от съвет ... :(
« Отговор #35 -: Март 08, 2006, 16:57:38 pm »
Ще кажа естествено ... обаче много ме е хванало шубето ...
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Имам нужда от съвет ... :(
« Отговор #36 -: Март 08, 2006, 17:00:10 pm »
Е, хайде де, ще те оправят за нула време.  :lol:  Даже няма да усетиш.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Имам нужда от съвет ... :(
« Отговор #37 -: Март 14, 2006, 16:12:29 pm »
Здравейте ! Жив съм  :lol:  ... операцията мина успешно май . Сега ренимирам ! приеха ме в четвъртък 09.03 , резнаха ме на 10.03 и вчера в понеделник 13.03 ме изписаха.  За сега съм добре ... искм да питам Мели , колко време след операцията трябва да си направя спермограма ?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Имам нужда от съвет ... :(
« Отговор #38 -: Март 14, 2006, 16:15:44 pm »
Добре дошъл! :)
Нека мине поне месец и пак ще говорим. Иначе постоперативни резултати в посока подобрение на спермограмата се очакват не по - рано от 100 дни след операцията.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Имам нужда от съвет ... :(
« Отговор #39 -: Март 23, 2006, 11:15:05 am »
Пак ме е хванала параноята. На 10-ти ме оперираха , на 13 ме изписаха , сега сме 23 , а раната на операцията не се е затворила ... все тече нещо , всеки ден сменям стерилни превръзки ... Нещо май не е както трябва :(  :x  :?  :(  :(  :(  :(