0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #40 -: Септември 10, 2008, 13:38:17 pm »
Ние го обърнахме на темата с количките, ама дооспамя. Гери, само обърни внимание на тази количка че е без сенник. Ако те устройва така и другото което не ми харесва е, че няма предпазен борд отпред. А моята девойка редовно си маха ръцете от коланите (с пет точково закопчаване е нашата).
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #41 -: Септември 10, 2008, 13:38:34 pm »
Всички тъй ние пак наопаки. От три месеца никой не ще да седи в количка. Стават прави и искат или на ръце или да бутат количката. Затова се отказахме да ги взимаме с нас количките, освен тях трябва и празни да се чудим как да ги мъкнем и местим - само за една чанта вътре не си заслужава. Взимаме от тези триколки (един брой само - да се редуват!) и/или кукла с бебе за бутане.
« Последна редакция: Септември 10, 2008, 13:40:34 pm от cygnus »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #42 -: Септември 10, 2008, 14:09:14 pm »
Има едни такива колички, но ме притесняват, малките колелца, до колко ще издържът на терена в София:


моята е много подобна - колелцата се справят идеално.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #43 -: Септември 10, 2008, 14:16:39 pm »
Да, ама душко, твоята е щатска.... Тези които се продават тук са ми много афиф. Не вярвам да издържат на софийските трофи улици
В очакване ....
*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #44 -: Септември 10, 2008, 14:53:10 pm »
Привет-мривет и от нас  :lol:

Немога да ви смогна и прочета, пък и хуната вече почти не ми дава да сядам на компа. Това е негова любима играчка  :wink: :)
Ние се стягаме за ясла и съм в една такава предстартова треска не е за разправяне. Тони най накрая започна да нарежда разни думички, е на джингифайски, но все пак нарежда нали така, това е важното. А на люля баля казва "ба-ма ба-ма" :D :lol:

Толкоз от нас, че пазим тишинааааааааа 8)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #45 -: Септември 10, 2008, 15:14:32 pm »
Ей, Наде, появи се.

Ама сега и ако кажеш какво е "люля баля"  8O
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #46 -: Септември 10, 2008, 15:22:01 pm »
Ей, Наде, появи се.

Ама сега и ако кажеш какво е "люля баля"  8O

Хм интересно пък ми стана  8O 8O

А незнам как е във вашия край, тук като се люлеят децата на люлките, така казват люля-баля.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #47 -: Септември 10, 2008, 15:28:13 pm »
Ами тук се казва люш-люш. А сега се сетих, че съм чувала на някои места да казват и люш-баш  :lol:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #48 -: Септември 10, 2008, 15:49:18 pm »
Като стана въпрос за яслите, кои ще са ученици освен Тони, Мони и Марти. Ще чакам да разкажете как е минал първия убечен ден.  :D
И моята двойна количка е с малки колелета но 6, и няма предпазни бордове, но  колани през раменете, доволна съм, просто моите момчета много си тежат и от това идва трудността при бутането.  :lol:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #49 -: Септември 10, 2008, 16:04:14 pm »
Abloy и аз се притеснявах в началото ,но за това,че наддаваме много малко.В сравнение с бебетата,които са около нас ние сме най дребни.Затова се разрових из нета и намерих ето тази таблица:
 
Схема за ръст и тегло на детето:
   
През първите месеци

Месеци  Граници на височина в см. Граници на тегло в кг.
 
   0          45 - 54                      2.4 - 4.2
   1         48.5 - 58                     3.0 - 5.4
   2           52 - 63                      3.6 - 6.4
   3           55 - 65                      4.2 - 7.5
   4          57.5 - 67.5                   4.7 - 8.1
   5           59 - 70                      5.3 - 8.9
   6           62 - 72.5                    5.8 - 9.5
   7           63 - 74                      6.2 - 10.0
   8           64 - 76                      6.5 - 10.5
   9           66 - 77                      7.0 - 11.0
  10           67.5 - 78                    7.3 - 11.6
  11           68 - 80                      7.5 - 11.6
  12           70 - 82                      7.8 - 12.0
Пак сме в долната граница,но съм по-спокойна понеже си влизаме в месеца.
За памперсите имам позната ,която сменя памперс само когато е наакан.За деня може и само два памперса да смени и то единия е когато го къпела.

Момичета предстои ми да копувам столче за кола.До сега дребчо го разкарвахме с кош,но след вчерашната и каскада вече е необходимост.Днес разглеждах с 5точкови колани,с предпазител и с пластмасова подложка за хранене отпред.Та въпроса ми е каква да избера,не държа на глезотийките,а да е удобна .
*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #50 -: Септември 10, 2008, 16:44:50 pm »
марби ,аз държах моето  да е с добра страни4на за6тита ,да има втора позиция за сън и да е минало кра6 тестовете .Пък и 2-та група стол4е ,което сега поръ4ах е от 9 кг до 36 кг ,та 6те го ползвам около +- 8 г ,така 4е  по- добре да е стабилно и да осигурява добра за6тита на детето и да е минало кра6 тестовете (задължително)
ето ти един линк ,6те ти помогне при избора ти http://www.tcs.ch/main/fr/home/auto_moto/tests/kindersitze.html и о6те един от  резултатите 2008 http://www.tcs.ch/main/fr/home/auto_moto/tests/kindersitze.RightColumn.0002.CtxLinkDownloadFile1.pdf/Kindersitzetest2008_fr.pdfнаи-долу гледаи колоната със звезди4ките ....
гери и аз купих каи6ка ,но голяма полза нямаме от нея даже се дразни като и я сложа :lol:(абе в на6ия слу4аи ,не ни вър6и работа ),ако иска6 да ти я пратя ?
« Последна редакция: Септември 10, 2008, 16:48:31 pm от Shakira25 »
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #51 -: Септември 10, 2008, 19:09:51 pm »
Гери, ние преди два- три месеца купихме лятна количка за Стефания, определено в тази възраст количката си е необходимост. Взехме Куини Зап- ще мога да си ползвам зимния чувал от Спидито, количката е лека и ми е лесно да я нося /повече отколкото Стефания, която вече тежи два пъти колкото лятата си количка, ако не и повече  :?/. Не, че съм очарована, сравнявайки със Спидито, но разликата между 6 и 12 кг си е от съществено значение в нашето положение. Не зная как ще сме с разходките живот и здраве догодина, но се надявам да успеем да се синхронизираме що годе, пък и тук в Сз разстоянията не са кой знае колко големи. Ако нещо не мога да се справям освен ще викам моята баба на помощ, със Стефания може да се оправя тя, има огън в нея  :)
Марби, мисля сте малки за столче, като слушам как казваш, че сте на долни граници на ръста и килограмите за месеците ви. Коша за кола има максимален размер по ръст, тегло или възраст, както вече се е коментирало се подменя в момента, в който се достигне една от зададените стойности. Нашият стол е Макси Кози Приори ХП, доволна съм много, но той е от 9 кг нагоре.
Пожелавам успешно тръгване на ясла на всички тазгодишни ученици  :D, дано няма болни и нервни дечица, много спокойствие и усмивки за всички майки
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #52 -: Септември 10, 2008, 20:24:37 pm »
Марби, хич не се притесянвай за размерите. Алекс е 7 и 200 кг. и 78 см. По твоята таблица е под долна граница дори по отношение на теглото, но пък на ръст го докарва. Според педиатърката и според мен си е екстра.
Ние купихме стол преди месец, въпреки че нито годинка имаше, нито килограми достигнати, но краката й бяха сгънати на облегалката, а главата и аха аха да излезе от горе. И искаше да се изправя постоянно. Та се сдобихме със стол на Чико - с добри показатели в краштестовете и поносима цена. Александра е най-щастлива от смяната на стола, защото разглежда с интерес какво става около нея, а не е принудена да гледа облегалката.
*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #53 -: Септември 10, 2008, 23:12:41 pm »
Като стана въпрос за яслите, кои ще са ученици освен Тони, Мони и Марти. Ще чакам да разкажете как е минал първия убечен ден.  :D
И моята двойна количка е с малки колелета но 6, и няма предпазни бордове, но  колани през раменете, доволна съм, просто моите момчета много си тежат и от това идва трудността при бутането.  :lol:


Утре на Юлия е първия "учебен" ден. Не е истина колко ми е притеснено!


*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #54 -: Септември 10, 2008, 23:14:13 pm »
Като стана въпрос за яслите, кои ще са ученици освен Тони, Мони и Марти. Ще чакам да разкажете как е минал първия убечен ден.  :D
И моята двойна количка е с малки колелета но 6, и няма предпазни бордове, но  колани през раменете, доволна съм, просто моите момчета много си тежат и от това идва трудността при бутането.  :lol:


Утре на Юлия е първия "учебен" ден. Не е истина колко ми е притеснено!

Представям си. Дано мине по вода. Стискам палци.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #55 -: Септември 11, 2008, 00:23:40 am »
Габи, разкажи после как е минало.
нашият първи учебен ден ще е някъде началото на октомври.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #56 -: Септември 11, 2008, 00:26:41 am »
Габи, стискам палци всичко да е наред. Първия ден е най-кофти, ако на детенцето му хареса бързо, ще си спокойна и ти :)

Аз първите 2-3 дни звънях на всеки час, накрая на директорката май й дойдох в повече, но понеже са адски мили жени, най-любезно ми каза да не се притеснявам, че ако има нещо тя непременно ще ми се обади :lol:
*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #57 -: Септември 11, 2008, 08:56:45 am »
Благодаря за отговорите.В коша има още много място за нея.Проблема е ,че преди ден докато я приготвях за гости за секунди,вероятно се е опитала да излиза,защото заби главата в паркета.Добре,че коша беше на земята.Затова се замислям за седалка не ми се мисли ако това се случи в колата.Колана на колата предържа само коша.Ако трябва да чакам тези 9кг.,то с нашите 200г наддаване на месец скоро няма да ги стигнем.
*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #58 -: Септември 11, 2008, 09:17:13 am »
Марби, винаги когато е в стола проверявай дали хубаво си стегнала коланите.
Но има деца, които не може нищо да ги спре да провират ръце и да се измъкват от коланите. В този случай и големия стол не ти решава проблема. Още повече че е дребна и ще и е по-лесно да се измъква от големия стол. Майката му е хубаво стягане и 5 точков колан на стола.
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #59 -: Септември 11, 2008, 10:09:20 am »
marbi, ама нали кошницата ви е с колани все пак? То няма такива без колани. Ако е вързано детето в кошницата, не би трябвало да има проблем в колата. До едно време де... После им става скучно, тясно и се налага столче. Ние също като sia преместихме вече Димана с столчето на батко й, Чико Key1, тя вече не траеше кошницата и адски се потеше, сега няма забележки и пътува добре. А за Дани купихме следващия модел на Чико, той се чувства екстра там, макар че аз имах известни резерви дали не е рано.

Нашият ученик вече ходи с по-малко рев, но още поплаква, а за сън там и дума не може да става. Той заспиваше около 2ч, а там ги слагат в 12:30, и освен това се тръшка и иска майка си или баща си. Така че сега го вземам в 12ч, след обяда и веднага го слагам да спи у дома, за да изместим сънчето малко по-рано, тогава ще пробваме да спи в яслата.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07