0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Пожелавам здраве и късмет за всички през новата седмица.
Всички деца да са здрави и спокойни. Майките им ведри и доволни.  :D

Ние се върнахме от морето, изкарахаме страхотно сред приятели в Созопол.
Момчетата бяха много весели и спокойни, плуваха с татко си, играеха в басейнчето и на хавлиите, изобщо очаквах да е доста по-трудно, но не е чак толкова, а пък е и забавно.

Спорна седмица на всички!  :D



София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    sesi

  • ***
  • 218
  • Прави добро и ще получиш добро!
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #1 -: Септември 08, 2008, 09:50:46 am »
И от мен успех на всчки,и много сбаднати желания :P
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #2 -: Септември 08, 2008, 11:56:04 am »
Весела седмица и от мен!
Аз нямам търпение да свърши,защото в Неделя си идваме с дреби. :D
Каси,радвам се ,че сте изкарали хубаво! :D
<br />
*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #3 -: Септември 08, 2008, 12:25:42 pm »
Привет и от нас! Спорна и хубава седмица, само здрави деца!
И ние се завърнахме от голямото пътуване в чужбина, всичко мина по-добре и от най-смелите ми очаквания, Симона понесе дългото пътуването много леко. Изкарахме много добре, а детето се чувстваше чудесно, много слушкаше, игра на воля и не ни създаде никакви проблеми :)
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #4 -: Септември 08, 2008, 12:51:43 pm »
Весела седмичка и от нашата банда!
Каси, радвам се че сте си изкарали добре и момчетата са слушали.
Зори, завиждам ти че скоро ще си ходиш в Бг, ние ще си ходим на 9ти окт и малко се притеснявам как ще понесат малките пътуването, а и ще съм сама с тях, от сега се подготвям психически :lol: 
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #5 -: Септември 08, 2008, 13:36:09 pm »
Зори, Мече, да си направим една среща  :wink:!

Цвете, браво на Мона, все така да е послушна и весела.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #6 -: Септември 08, 2008, 14:11:21 pm »
Здравейте и хубава седмица на всички!
Цвети, браво на Мона! Все така да е послушна, за да я водите на все по-хубави места. Разкажи къде точно ходихте.
Ние бяхме решили да оставим Мия за 2-3 дни при баба й и да отидем да си починем малко в Чифлик на минерален басейн. Е, не знам какъв е този мой късмет, ама нямаше места за няколко седмици напред :(.
Да похваля Мия, че на 2 години и 3 месеца прояде попара :). Така вече и сутрешното мляко го намалихме до 2-3 пъти седмично.
<br />[link=http:
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #7 -: Септември 08, 2008, 14:33:45 pm »
Привет и от нас. Хубава седмица на всички, здрави и усмихнати.

И ние се завърнахме от Созопол, всичко беше чудесно, изкарахаме
много хубаво. Рая беше много послушна, но в последния ден се разболя :(
Вдигна температура и много сополи. Сега е по-добре, остана само хремата
да преборим. Нещо обаче май аз ще се разболея и взимам мерки, дано се размина.

Каси, много добра идея за среща :)
*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #8 -: Септември 08, 2008, 14:51:40 pm »
Здравейте и хубава седмица на всички!
Цвети, браво на Мона! Все така да е послушна, за да я водите на все по-хубави места. Разкажи къде точно ходихте.

Почивахме първо в едно планинско австрийско село близо до Клагенфурт, а след това отидохме в Римини. И на двете места изкарахме много добре, но първото беше по-удачния избор за престой с малко дете - селцето беше толкова китно, зелено и подредено, с неголеми симпатични хотелчета, във всеки от който беше помислено да е максимално удобно за семейства с деца. Нашия хотел  предлагаше на разположение огромна поляна на брега на езеро със всевъзможни детски площадки и игри, пейки и шезлонги за възрастните, алеи за каране на колелета (даваха се под наем от бебешко колелце за бутане та през всички възрасти до голямо колело, което пък можеш да наемеш с детска седалка) и всякакви други занимания.
Римини е много оживен курорт, по-скоро за почивка без дете, но и там изкарахме чудесно. Последния ден си оставихме да отидем до Флоренция, но се оказа невъзможно да се наситиш на този приказен град само за ден, затова задължително ще се върна отново там.

Виждам, че е имало масово зачатско посещение на Аполонията :) Никога не съм я посещавала, а много искам, сигурно има какво да се види и усети като атмосфера.
Наде, да се оправя Рая!
« Последна редакция: Септември 08, 2008, 14:54:26 pm от tzvetenze »
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #9 -: Септември 08, 2008, 15:05:23 pm »
Вижте характеристиката на своето дете, спрямо деня му на раждане от седмицата
3 Септември 2008 / 13:50  |  Автор: teostefanova  |   | Категория: Лични , Хоби и развлечения

В понеделник се раждат красивите.
Във вторник – добрите и обичливите.
Родените в сряда са немирни деца.
В четвъртък се пръкват смели сърца.
В петък дошлите са щедри и мили.
В събота се раждат все трудолюбиви.
А пък децата, в неделя родени, са умни и честни, и надарени.


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #10 -: Септември 08, 2008, 15:12:17 pm »
Привет и от нас....
Миташа се възстанови от боледуването и вече дишам по-спокойно!

 :welcome:Добре дошли на всички завърнали се липсвахте ни....
   :grouphug2:


 :wink:Моля, моля.....
Каси, много добра идея за среща :)

за сведение ВИЖ предишната Седмична тема  :P
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #11 -: Септември 08, 2008, 16:03:15 pm »
И ние се завърнахме от Созопол :D
Успяхме и от култутрната програма да хванем малко. На имения ден на Мони, който благодари за поздравите, бяхме на концерт - Афро-българска стихия. Симеон беше очарован от ритмите и послушно си изгледа концерта. С театрите нямахме такъв успех, плашеше се от неестественото поведение на актьорите :lol: Не прояде храна (като изключим няколко цаци и пържени картофки), но почти се научи да плува.
Нашата ясла е в ремонт и не се знае кога ще отвори. Българска му работа!
Трябва да почвам да си търся работа, но май ще изчакам да видя как детето ще се адаптира към яслата...
Другите неща, дето щях да ги пиша, ми изскочиха от главата - още съм на морска вълна и хич не ми се превключва на софийска :(


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #12 -: Септември 08, 2008, 16:56:00 pm »
хайде и ние завърнали се :D
изкарахме страхотно, малката рибка Криско не мож' го изкара от водата. сам си влиза и излиза от пояса, абе самостоятелна бойна единица :D

и аз да се потръшкам за яслата - тръгва от 1 октомври. хич не си представям как ще свикне, дано е по-лесно. свита ми е душата направо.

Борово-Павловската дружинка да ме чака. до края на месеца не съм на работа и се включвам :D
*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #13 -: Септември 08, 2008, 16:56:54 pm »
Весела седмица и от нас! :) Добре дошли на отпускарите! :)

Надин, Рая да оздравява бързо, а ти се пази и дано те подмине.

Браво и на Миташки, че вече е дообре. Пожелаваме му с Ели да не боледува повече и да не тревожи мама!

Някой ползвал ли е "каишка за прохождане", май така се води? Мисля да взема такова чудо защото носенето с кенгуру вече не е добра идея. Не че не си ползвам количката, но ако ми се наложи да сляза до центъра да имам алтернатива.

За среща, свиркайте, надявам се да успеем да дойдем. Сега съм се заровила да чета листовки, че вече е срамота, хората изкарват висше за това време аз един шофьорски курс немога да мина.



Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #14 -: Септември 08, 2008, 17:01:38 pm »
Борово-Павловската дружинка да ме чака. до края на месеца не съм на работа и се включвам :D
и аз май ще наминавам - реших да пробвам пак с държавната кухня (по-добре да хвърлям 1 лев отколкото 5), но и пункта за храна е в ремонт, та ще ходя до 8 ОДЗ за храна от четвъртък нататък :D
Някой ползвал ли е "каишка за прохождане", май така се води?
На мен не ми помогнаха - Симеон увисваше напред и по-скоро си играеше с тях.
Кенгуру или седалка за кръст са варианти за носене.
« Последна редакция: Септември 08, 2008, 17:03:31 pm от ultra »


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #15 -: Септември 08, 2008, 17:08:26 pm »
На мен не ми помогнаха - Симеон увисваше напред и по-скоро си играеше с тях.
Кенгуру или седалка за кръст са варианти за носене.

Корема ми взе да понараства и май не е добре да го притискам, затова искам да махна кенгуруто, а и седалката предполагам ще ме притиска, тъй че ще пробвам с каишка, дано имам по голям успех.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #16 -: Септември 08, 2008, 18:08:54 pm »
ехаа,как се оживи темата.Радвам се,че всички се изкарали чудесно!
Ние да се похвалим,че Жори има вече зъб. :lol:

Момичета,имахте ли промяна в цикъла след раждането?На мен преди ми беше мнооого нередовен.Сега пък взе много да ми идва.Предишният път на 29-тият ден(това дори след лапароскопията не ми се беше случило),а сега на 19-ти ден. 8O.Правя диетата на Дюкан от месец и 20 дни и съм свалила 12 кг.,дали пък не ми е разбъркала хормоните.
sami ,моето хлапе е от красивите. :lol:
mecheto ,аз също ще съм сама,но пък съм само с едно хлапе.Ние пътувахме с Жори до БГ като беше на 2,5м. и беше много послушен-сега ще видим.
« Последна редакция: Септември 08, 2008, 18:12:22 pm от z22 »
<br />
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #17 -: Септември 08, 2008, 23:12:45 pm »
Гери, каишките за прохождане са за подпомагане ходенето на децата и се ползват при вече ходещи деца, които се нуждаят от малка помощ. Изобщо не могат да заместят кенгуруто или количката.

Мечето, дано да слушат малките, макар че честно не те виждам. Ако сте със самолет как ще сте вътре, като при излитане и кацане, детето се прикрепя към колана на родителя. Андрея хич не пътува хубаво, нито на 4,5 месеца, нито на 1 год и 3месеца.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #18 -: Септември 09, 2008, 09:00:58 am »
Гери, не съобразих с втората ти лентичка :D Вземи си количка тип чадър. 5-6 кила са, сгъват се с един ритник, имат и презрамка за носене през рамо. Аз с такава се качвам на всякакъв градски транспорт - тесни са и минават между вратите без проблем.

Зори, 12 кила за 2 месеца 8O Доста бързо сваляш, а нямаш нужда от толкова :wink: Имах леки размествания на цикъла по време на Дюкан, и аз имам един такъв кратък цикъл, след това е по часовник, чак му се чудя :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #19 -: Септември 09, 2008, 09:43:47 am »
Добре дошли на всички моряци и други пътешественици, лек път на Жори и малките меченца, да има само здрави и весели дечица и благи вести.

Гери, каишките наистина са за подпомагане на ходенето, и то вече на проходило дете, в случай че залитне, да не стоиш все превита над него. Не е добре да се ползват, ако не е проходило добре, ще имат ефект, подобен на проходилката, детето се научава да измества неправилно центъра на тежестта и прохожда малко по-късно. За твоя случай пък съвсем не са опция, наистина слушай Ултра и вземи лека лятна количка, ако имаш възможност.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #20 -: Септември 09, 2008, 10:02:58 am »
Гери, аз мисля, че каишките са голямо удобство за майката, но като всички подобни удобства, моята дъщеря ги отказваше категорично. Иначе, наистина те са за вече малко или много ходещи деца.
Цвети, мерси за хубавия разказ. И аз съм чувала хубави неща за австрийските селца. За съжаление на мен Флоренция въобще не ми хареса, стори ми се като мъртъв град с тежка архитектура, която те натиска и безкрайните тълпи от хора и превозни средства по тесните улички. Не знам, през цялото време имах чувството, че не мога да дишам, даже 2 пъти припадах. Но пък имам много други любими места в Италия. От по-малките градчета, много ми хареса Асизи и Пиза, а Рим ми е най-любимия град и с голямо удоволствие бих живяла там. В Пиза успяхме да се разходим и по  малките улички, усещаше се някакво спокойствие въпреки многото хора и затова много ми хареса.
<br />[link=http:
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #21 -: Септември 09, 2008, 13:15:44 pm »
...

Мечето, дано да слушат малките, макар че честно не те виждам. Ако сте със самолет как ще сте вътре, като при излитане и кацане, детето се прикрепя към колана на родителя. Андрея хич не пътува хубаво, нито на 4,5 месеца, нито на 1 год и 3месеца.
Да, със самолет, няма друг превоз :wink:. Не ми се мисли, но нямам друг избор, ще мине и това.
Мили момичета, нали помните че писах за баща ми, който имаше съмнения за тумор? Е, да, тумор е, но доброкачествен. Ноември ще ходим да го махат с лазер. Благодаря ви за подкрепата, ОБИЧАМ ВИ :grouphug2:

Сега да ви се оплача... Сами падна от леглото надолу с главата на плочките :(. Бях ги сложила да спят, но те винаги първо си играят, пищят и подскачат в леглата, и изведнъж чух "Туп" и рев, ама рееев!!! Ужас! Това дете ще ме побърка, див е като за 3ма. Незнам защо, но очаквах нещо такова да се случи, защото той се кътери навсякъде, ама аз съм за бой, че все се каня и нищо не сложих на земята, барем да омекоти евентуално падане(което вече е факт!) Веднага пратих татито за дюшеци. Малкия вече заспа, но на мен още ми е заседнала буца в гърлото. И това баш на връх РД-то им :(.
Айде, излях си отново душичката и простете за гългия пост :oops:
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #22 -: Септември 09, 2008, 14:16:19 pm »
Вече е вторник, пък аз не мога да стигна до седмичната  :lol:
Добре дошли на завърналите се от почивка  :D
Цвети, вече нямам търпение да видя Мона  :D
Мече, радвам се за баща ти. Дето се вика - малкият дявол. Лека процедура и бързо възстановяване. Да нацелуваш мечетата  :D Сами по кратунката  :D
Леко и кротко пътуване ти пощелавам  :)
На нас ни предстои ваксина утре. От сега ми трепери душичката, дано да мине леко.

lb2f
*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #23 -: Септември 09, 2008, 14:36:32 pm »
Благодаря за предложенията... ще обмисля това и за количката, въпреки че тя се пуска вече и прави по 2-3 крачки сама и докато реша може и да проходи.

Мече, много се радвам за баща ти. Дано всичко мине леко и да се оправи бързо. А случката със Сами ми напомня как Ели падна с главата надолу върху паркета, е сигурно е по добре от плочки, ама и аз тогава като теб ми идеше да се убия, защото за секунда се обърнах и после буквално я видях как се забива в пода. Иначе има няколко падания но върху мокет... Да нацелуваш двамата юнаци от нас с Ели и приятно пътуване!

Джази, ще стискам палци да понесат леко ваксината малките.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #24 -: Септември 09, 2008, 14:55:20 pm »
sami, потвърждава се, че сме си от красивите  :D!

Да ни е жив и здрав Бърди, че нашето педи освен да ни хвърли в смут друго няма да направи. Вчера се теглихме и сме наддали на тегло 1600гр., а на ръст 4см. педиатърът и акушерката бяха шашнати, че сме само на кърма пък растем толкова, че на всичкото отгоре мама замразява за черни дни. Станали сме 5900гр. Само където ми изкараха акъла, че бебето е извън нормите.Ми яде си юнака! За радост на тати вечер спим по 8-9-10 часа.

Да ви питам в кенгуру от кога мога да го слагам, че нещо взе много да ми тежи  :oops:...

Ох, че се сетих! Преди няколко дни ме среща една майка, чието бебе е месец по-голямо от нас. Позаприказвахме се и тя ме попита колко пъти сменям памперсите. Казах й, че зависи от много неща. Попитах я при тях как е. Отговорът беше три пъти - сутрин, обед и вечер. Вярвайте ми направо се втрещих и не можах да реагирам. То,  бебето, е месец по-голямо от нас, но изглежда месец по-малко. Дори ми зададе въпроса дали ние не сме вече само на сутришна и вечерна подмяна. Е, не можах да й отговоря. Бях втрещена  8O. Докато се прибера си мислех как може само с три памперса да изкараме деня. Вечерта споделям с милото при което той се опули  8O. Стигнах до извода, че може, ама трябва да сложа и една кофа отдолу, пък на главата си тапи за уши + шлемофон.
Съвсем отговорно заявявам, че до този момент майката за мен си беше с всичкия си акъл. Пък това й е на нея второ дете.

Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #25 -: Септември 09, 2008, 15:48:29 pm »
Гери, количката няма да ти е в излишък. Това че ще прохди скоро, не означава че няма да се вози. Далеч сте от времето когато ще можеш да я хванеш за ръчичка и да обикаляте доста време. Ние купихме такава количка за годинката на Андрея и още си я ползваме. А и скоро няма да я махнем ми се струва. Отделно, че ти ще трябва да почнеш да мислиш за двойна количка в един момент  :wink:

Abloy, думи нямам за въпросната майка. Аз от три месеца горе долу започнах да сменям три пъти на ден и то ако няма аварии.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #26 -: Септември 09, 2008, 16:30:13 pm »
лятна количка се ползва много след като детето проходи и определено си струва - особено пък като се очаква и второ.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #27 -: Септември 09, 2008, 17:05:55 pm »
Чета ви, чета ви и реших и аз да се включа.

Първо, Рая да оздравява!

Мече, радвам се за баща ти. Бързо възстановяване!

Пак на мечето и на Зори - лек път до България и приятно изкарване в родината!

 Abloy,
не се чуди, че другото бебе е с месец по-голямо от твоето, а изглеждало с месец по-малко. Все пак, зависи с какво тегло се е родило детето. Моята Михаела вчера тежеше 5440г . Тя обикновено наддава по 650 - 700г на месец. Но по мнението на педиатърката, Миша изразходва прекалено много енергия, защото е изключително подвижна. Тя постоянно рита с крака, върти се. Докторката смята, че не е нормално едно бебена 6 месеца да е толкова активно. Но не го е казала в лош смисъл, просто и се дивеше. Някои са мислели, че е неспокойно дете. Ами не е това, просто е много активна физически и жизнена. наскоро една баба ме пита дали било на 2 месеца бебето ми. :lol:

Ние също се върнахме от кратка 4-дневна почивка на море. Всичко беше страхотно.  :D
Само дето Миша се върна леко кашляща. Вчера бяхме при педиатърката - изписа ни сироп Калций глюконат лактат и Проспан. Дробовете и са чисти и сливиците - също, само дъгите били зачервени.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #28 -: Септември 09, 2008, 17:52:25 pm »
Мойта количка си е лятна, но тежи 8-9 килограма и Ели и тя толкова и немога да ги кача в трамвая (по линиата на 5-та има само един цивилизован трамвай и до сега не съм се возила в него). А обикалянето на центъра е ходене до офиса и обратно и дори с някоя странична забежка не е повече от половин час, за това си мислех за каишката, иначе е ясно че още доста време ще се возим с количка. А за двойната, видях някой картинки, изглеждат интересни, но още доста далеч ми се струва тоя момент.

Abloy, не знаех че съществуват такива майки, умът не ми го побира как само три пъти на ден ще сменя памперс и то на такова малко бебе.  8O На Ели не съм ги броила дето е почти на година, но може и до 3 пъти по 3 да стигат.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #29 -: Септември 09, 2008, 23:39:21 pm »
Гери, не повече от половин час ти е обикалянето, но ако малката реши на втората минута, че не й се ходи, какво ще правиш тогава. А и дори да не е на втората минута, половин час си е много време за малко дете. А в случая за качването на трамвая, дори да е по-лека количката, проблемът май е по-скоро в обема. Аз имам Чиполино Прего и тя тежи 6,5 кг, сгъва се на чадър и е с каишка за носене на рамо и съм доста доволна. Евентуално за нещо такова погледни.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #30 -: Септември 10, 2008, 00:20:55 am »
еее, 8-9 килограма тежи моята комбинирана количка, каква е тая лятна? :) а лятната ми е сигурно 4 кг, не повече.

ходене из центъра с бебе на каишка??? забрави...

виж, слушай старо и патило. това, че детето МОЖЕ да ходи не означава:
1. че ще ИСКА да ходи през цялото време
и
2. че може да ходи дълго без да се уморява.

отделно от това, луда калинка ще станеш, като започнете да се теглите тя наляво, а ти надясно.

аз когато имам да ходя някъде по-далеч от 500 метра, на оживено място или когато бързам - винаги вземам количката.

« Последна редакция: Септември 10, 2008, 00:23:28 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #31 -: Септември 10, 2008, 08:00:45 am »

ходене из центъра с бебе на каишка??? забрави...

виж, слушай старо и патило. това, че детето МОЖЕ да ходи не означава:
1. че ще ИСКА да ходи през цялото време
и
2. че може да ходи дълго без да се уморява.

отделно от това, луда калинка ще станеш, като започнете да се теглите тя наляво, а ти надясно.

аз когато имам да ходя някъде по-далеч от 500 метра, на оживено място или когато бързам - винаги вземам количката.



абсолютно :lol:
Деси проходи на 10.5 м., няма проблеми с хподенето, но на втория метър вече си й изпуснал края, тя на ляво ти на дясно, не иска да ходи хваната за ръка повече от 35 секунди, така че си е малко приключение да стигнеш до някъде с нея без количка. Е стига да имаш здрави ръце може и да се носи, но когато детето тежи вече 12-13 кг. си е герейство направо :wink:

Гери, видях онзи ден на центъра много яка количка за породени деца, много ми хареса, едното дете от горе, другото под него, на две нива, ще поразровя из нета ако мога да я открия ще ти пусна линк. :)
*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #32 -: Септември 10, 2008, 08:14:47 am »
ето я, много е яка ама и скъпичка :?

http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=40_41_109&products_id=4231
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #33 -: Септември 10, 2008, 08:57:23 am »

ходене из центъра с бебе на каишка??? забрави...

виж, слушай старо и патило. това, че детето МОЖЕ да ходи не означава:
1. че ще ИСКА да ходи през цялото време
и
2. че може да ходи дълго без да се уморява.

отделно от това, луда калинка ще станеш, като започнете да се теглите тя наляво, а ти надясно.

аз когато имам да ходя някъде по-далеч от 500 метра, на оживено място или когато бързам - винаги вземам количката.


Подкрепям на 100% това мнение. Няма начин да стигна до определеното място с Мия пеш. Тя винаги решава да върви в обратната посока, затова ако е за кратко разстояние, я занасям на ръце дотам, а за по-дълго с количка. Иначе никога няма да стигнем.
<br />[link=http:
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #34 -: Септември 10, 2008, 10:03:44 am »
Мда, ние с Дани ходим до парка пеша, много близо сме, но на връщане обикновено той се е уморил и се вози в количката на Димана, че тя е по-лека и по-лесно я нося на ръце :) Количката си трябва много след прохождането.

Гери, за по-нататък, всичко зависи от това дали имаш кой да ти помага с едното дете. Ако да, не ти трябва двойна количка. При вашата разлика, бебето ще спи 2-3 пъти на ден, докато Ели скоро ще мине на 1 обедно сънче и практически ще имате около 1г пълно разминаване на програмите. Аз не разчитам на баби, но имам жена, която ми помага и като се роди Дими, тя разхождаше Дани сутрин, тогава Дими спеше у нас, после тя се буди, бате се прибира, излизаме по обед със същата количка, докато бате спи у дома. Следобяд пак бате навън, тя спи у нас. Привечер Дими навън със слинга, бате с количката и така... Това ти ще си го прецениш, като му дойде времето. А за малко дете за мен по-удобно нещо от слинга нЕма, но за теб не е опция с коремчето сега...

Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #35 -: Септември 10, 2008, 10:54:25 am »
Привет и от нас!
В неделя се завърнахме от морето и още тъгуваме, особено аз. Вече обмисляме следващото ходене до там  :lol:
Новото при нас - Колето е с обелен нос, и багаж от нови маймунджулъци.Иначе нищо интересно...
Уф, гадно ми е в София...
В очакване ....
*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #36 -: Септември 10, 2008, 11:03:32 am »
Не била 8-9, а 7-8, но все тая. Иначе се сгъва на чадър и сандвич едновременно, а предполагам че е толкова тежка защото има 3 положения на гръбчето и може да се ползва за новородено, и не са и много малки колелата (обикновена, бертонска количка).

StefiZ, тая количка е супер и аз я видях но това е цената без допълнителната седалка, с нея излиза около 1000 и нещо и доста ще се замисля преди да купим такава.

За носенето и с количка да съм ако ревне и не иска и да върви и да се вози, пак се стига до носене, до сега не сме имали такива приключения, но никой не е застрахован.

Колкото до помоща с децата, сама ще си ги гледам, улеснението ще е че Ели ще е на ясла и поне през деня ще съм само с едното. Бабите са по други градове и дори да дойдат ще е за някой друг ден, повече неможем се изтрая ;) (нито с едната, нито с другата) и предпочитам, да ги гледат на техен терен.

Има едни такива колички, но ме притесняват, малките колелца, до колко ще издържът на терена в София:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #37 -: Септември 10, 2008, 11:35:27 am »
gery_k77, понеже и ние вече се сблъскахме със същия проблем, мъжа ми е харесал някаква приставка (по-скоро двуколка) в Хиполенд, която според него ще можем да закачим за нашата количка и там да возим каката. Моята количка е триото на Чико и аз си я харесвам и не искам да я сменям. В събота ще ходим на място в магазина д видим дали става приставката и дали ще и хареса на Юлия. Аз в момента съм с бабите на помощ, обаче един ден бях сама и изведох и двете деца. Да, ама Юлия бързо се умори и искаше да седна в кошницата на количката. Ама пусто не можа да влезе там и като почна един рев. Даже се наложи малко да я понося въпреки, че знам че след секциото не бива. Наистина се видях в приключение. Та ако се получи с приставката ще споделя опит щото от понеделник оставам сама. Като за капак и таткото ни заминава в командировка та ще видим кой ще викам на помощ поне за през нощта.


*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #38 -: Септември 10, 2008, 11:45:51 am »
Миленче, не си ме разбрала правилно, миличка  :hug2:. Тя и моята племенница на 6 месеца тежеше 6кг. Но 3 памперса + дребно бебе ми говори за недохранване.

Тва мойто дребното, от сега си прави маймунджолъци, пък като порасне като вашите деца не зная какво ще е.
Тази сутрин за трети път си изкара мляко през носа. След като се насуче си пълни устата с мляко и ми трябват 2-3 минути докато го накарам да го глътне. Ако междувременно не започне да се напъва и да го изкара през носа. Първият път и на майка си акъла изкара.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #39 -: Септември 10, 2008, 12:25:00 pm »
Abloy ,браво на нашето адашче,добре си похапва.И моят Жори на 2,5м. беше 6 400 .

 На мен все пак не ми е дошло,незнам онзиден от къде се взе тази кръв. 8OПродължавам си диетата и това е.

 Тук в Белгия има страшно много близнаци и породени деца,та по магазините е пълно с такива колички и приставки.Може да разгледате каталог на Премама примерно и да си поръчате,ма какви цени са незнам.
<br />
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #40 -: Септември 10, 2008, 13:38:17 pm »
Ние го обърнахме на темата с количките, ама дооспамя. Гери, само обърни внимание на тази количка че е без сенник. Ако те устройва така и другото което не ми харесва е, че няма предпазен борд отпред. А моята девойка редовно си маха ръцете от коланите (с пет точково закопчаване е нашата).
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #41 -: Септември 10, 2008, 13:38:34 pm »
Всички тъй ние пак наопаки. От три месеца никой не ще да седи в количка. Стават прави и искат или на ръце или да бутат количката. Затова се отказахме да ги взимаме с нас количките, освен тях трябва и празни да се чудим как да ги мъкнем и местим - само за една чанта вътре не си заслужава. Взимаме от тези триколки (един брой само - да се редуват!) и/или кукла с бебе за бутане.
« Последна редакция: Септември 10, 2008, 13:40:34 pm от cygnus »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #42 -: Септември 10, 2008, 14:09:14 pm »
Има едни такива колички, но ме притесняват, малките колелца, до колко ще издържът на терена в София:


моята е много подобна - колелцата се справят идеално.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #43 -: Септември 10, 2008, 14:16:39 pm »
Да, ама душко, твоята е щатска.... Тези които се продават тук са ми много афиф. Не вярвам да издържат на софийските трофи улици
В очакване ....
*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #44 -: Септември 10, 2008, 14:53:10 pm »
Привет-мривет и от нас  :lol:

Немога да ви смогна и прочета, пък и хуната вече почти не ми дава да сядам на компа. Това е негова любима играчка  :wink: :)
Ние се стягаме за ясла и съм в една такава предстартова треска не е за разправяне. Тони най накрая започна да нарежда разни думички, е на джингифайски, но все пак нарежда нали така, това е важното. А на люля баля казва "ба-ма ба-ма" :D :lol:

Толкоз от нас, че пазим тишинааааааааа 8)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #45 -: Септември 10, 2008, 15:14:32 pm »
Ей, Наде, появи се.

Ама сега и ако кажеш какво е "люля баля"  8O
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #46 -: Септември 10, 2008, 15:22:01 pm »
Ей, Наде, появи се.

Ама сега и ако кажеш какво е "люля баля"  8O

Хм интересно пък ми стана  8O 8O

А незнам как е във вашия край, тук като се люлеят децата на люлките, така казват люля-баля.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #47 -: Септември 10, 2008, 15:28:13 pm »
Ами тук се казва люш-люш. А сега се сетих, че съм чувала на някои места да казват и люш-баш  :lol:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #48 -: Септември 10, 2008, 15:49:18 pm »
Като стана въпрос за яслите, кои ще са ученици освен Тони, Мони и Марти. Ще чакам да разкажете как е минал първия убечен ден.  :D
И моята двойна количка е с малки колелета но 6, и няма предпазни бордове, но  колани през раменете, доволна съм, просто моите момчета много си тежат и от това идва трудността при бутането.  :lol:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #49 -: Септември 10, 2008, 16:04:14 pm »
Abloy и аз се притеснявах в началото ,но за това,че наддаваме много малко.В сравнение с бебетата,които са около нас ние сме най дребни.Затова се разрових из нета и намерих ето тази таблица:
 
Схема за ръст и тегло на детето:
   
През първите месеци

Месеци  Граници на височина в см. Граници на тегло в кг.
 
   0          45 - 54                      2.4 - 4.2
   1         48.5 - 58                     3.0 - 5.4
   2           52 - 63                      3.6 - 6.4
   3           55 - 65                      4.2 - 7.5
   4          57.5 - 67.5                   4.7 - 8.1
   5           59 - 70                      5.3 - 8.9
   6           62 - 72.5                    5.8 - 9.5
   7           63 - 74                      6.2 - 10.0
   8           64 - 76                      6.5 - 10.5
   9           66 - 77                      7.0 - 11.0
  10           67.5 - 78                    7.3 - 11.6
  11           68 - 80                      7.5 - 11.6
  12           70 - 82                      7.8 - 12.0
Пак сме в долната граница,но съм по-спокойна понеже си влизаме в месеца.
За памперсите имам позната ,която сменя памперс само когато е наакан.За деня може и само два памперса да смени и то единия е когато го къпела.

Момичета предстои ми да копувам столче за кола.До сега дребчо го разкарвахме с кош,но след вчерашната и каскада вече е необходимост.Днес разглеждах с 5точкови колани,с предпазител и с пластмасова подложка за хранене отпред.Та въпроса ми е каква да избера,не държа на глезотийките,а да е удобна .
*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #50 -: Септември 10, 2008, 16:44:50 pm »
марби ,аз държах моето  да е с добра страни4на за6тита ,да има втора позиция за сън и да е минало кра6 тестовете .Пък и 2-та група стол4е ,което сега поръ4ах е от 9 кг до 36 кг ,та 6те го ползвам около +- 8 г ,така 4е  по- добре да е стабилно и да осигурява добра за6тита на детето и да е минало кра6 тестовете (задължително)
ето ти един линк ,6те ти помогне при избора ти http://www.tcs.ch/main/fr/home/auto_moto/tests/kindersitze.html и о6те един от  резултатите 2008 http://www.tcs.ch/main/fr/home/auto_moto/tests/kindersitze.RightColumn.0002.CtxLinkDownloadFile1.pdf/Kindersitzetest2008_fr.pdfнаи-долу гледаи колоната със звезди4ките ....
гери и аз купих каи6ка ,но голяма полза нямаме от нея даже се дразни като и я сложа :lol:(абе в на6ия слу4аи ,не ни вър6и работа ),ако иска6 да ти я пратя ?
« Последна редакция: Септември 10, 2008, 16:48:31 pm от Shakira25 »
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #51 -: Септември 10, 2008, 19:09:51 pm »
Гери, ние преди два- три месеца купихме лятна количка за Стефания, определено в тази възраст количката си е необходимост. Взехме Куини Зап- ще мога да си ползвам зимния чувал от Спидито, количката е лека и ми е лесно да я нося /повече отколкото Стефания, която вече тежи два пъти колкото лятата си количка, ако не и повече  :?/. Не, че съм очарована, сравнявайки със Спидито, но разликата между 6 и 12 кг си е от съществено значение в нашето положение. Не зная как ще сме с разходките живот и здраве догодина, но се надявам да успеем да се синхронизираме що годе, пък и тук в Сз разстоянията не са кой знае колко големи. Ако нещо не мога да се справям освен ще викам моята баба на помощ, със Стефания може да се оправя тя, има огън в нея  :)
Марби, мисля сте малки за столче, като слушам как казваш, че сте на долни граници на ръста и килограмите за месеците ви. Коша за кола има максимален размер по ръст, тегло или възраст, както вече се е коментирало се подменя в момента, в който се достигне една от зададените стойности. Нашият стол е Макси Кози Приори ХП, доволна съм много, но той е от 9 кг нагоре.
Пожелавам успешно тръгване на ясла на всички тазгодишни ученици  :D, дано няма болни и нервни дечица, много спокойствие и усмивки за всички майки
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #52 -: Септември 10, 2008, 20:24:37 pm »
Марби, хич не се притесянвай за размерите. Алекс е 7 и 200 кг. и 78 см. По твоята таблица е под долна граница дори по отношение на теглото, но пък на ръст го докарва. Според педиатърката и според мен си е екстра.
Ние купихме стол преди месец, въпреки че нито годинка имаше, нито килограми достигнати, но краката й бяха сгънати на облегалката, а главата и аха аха да излезе от горе. И искаше да се изправя постоянно. Та се сдобихме със стол на Чико - с добри показатели в краштестовете и поносима цена. Александра е най-щастлива от смяната на стола, защото разглежда с интерес какво става около нея, а не е принудена да гледа облегалката.
*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #53 -: Септември 10, 2008, 23:12:41 pm »
Като стана въпрос за яслите, кои ще са ученици освен Тони, Мони и Марти. Ще чакам да разкажете как е минал първия убечен ден.  :D
И моята двойна количка е с малки колелета но 6, и няма предпазни бордове, но  колани през раменете, доволна съм, просто моите момчета много си тежат и от това идва трудността при бутането.  :lol:


Утре на Юлия е първия "учебен" ден. Не е истина колко ми е притеснено!


*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #54 -: Септември 10, 2008, 23:14:13 pm »
Като стана въпрос за яслите, кои ще са ученици освен Тони, Мони и Марти. Ще чакам да разкажете как е минал първия убечен ден.  :D
И моята двойна количка е с малки колелета но 6, и няма предпазни бордове, но  колани през раменете, доволна съм, просто моите момчета много си тежат и от това идва трудността при бутането.  :lol:


Утре на Юлия е първия "учебен" ден. Не е истина колко ми е притеснено!

Представям си. Дано мине по вода. Стискам палци.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #55 -: Септември 11, 2008, 00:23:40 am »
Габи, разкажи после как е минало.
нашият първи учебен ден ще е някъде началото на октомври.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #56 -: Септември 11, 2008, 00:26:41 am »
Габи, стискам палци всичко да е наред. Първия ден е най-кофти, ако на детенцето му хареса бързо, ще си спокойна и ти :)

Аз първите 2-3 дни звънях на всеки час, накрая на директорката май й дойдох в повече, но понеже са адски мили жени, най-любезно ми каза да не се притеснявам, че ако има нещо тя непременно ще ми се обади :lol:
*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #57 -: Септември 11, 2008, 08:56:45 am »
Благодаря за отговорите.В коша има още много място за нея.Проблема е ,че преди ден докато я приготвях за гости за секунди,вероятно се е опитала да излиза,защото заби главата в паркета.Добре,че коша беше на земята.Затова се замислям за седалка не ми се мисли ако това се случи в колата.Колана на колата предържа само коша.Ако трябва да чакам тези 9кг.,то с нашите 200г наддаване на месец скоро няма да ги стигнем.
*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #58 -: Септември 11, 2008, 09:17:13 am »
Марби, винаги когато е в стола проверявай дали хубаво си стегнала коланите.
Но има деца, които не може нищо да ги спре да провират ръце и да се измъкват от коланите. В този случай и големия стол не ти решава проблема. Още повече че е дребна и ще и е по-лесно да се измъква от големия стол. Майката му е хубаво стягане и 5 точков колан на стола.
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #59 -: Септември 11, 2008, 10:09:20 am »
marbi, ама нали кошницата ви е с колани все пак? То няма такива без колани. Ако е вързано детето в кошницата, не би трябвало да има проблем в колата. До едно време де... После им става скучно, тясно и се налага столче. Ние също като sia преместихме вече Димана с столчето на батко й, Чико Key1, тя вече не траеше кошницата и адски се потеше, сега няма забележки и пътува добре. А за Дани купихме следващия модел на Чико, той се чувства екстра там, макар че аз имах известни резерви дали не е рано.

Нашият ученик вече ходи с по-малко рев, но още поплаква, а за сън там и дума не може да става. Той заспиваше около 2ч, а там ги слагат в 12:30, и освен това се тръшка и иска майка си или баща си. Така че сега го вземам в 12ч, след обяда и веднага го слагам да спи у дома, за да изместим сънчето малко по-рано, тогава ще пробваме да спи в яслата.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #60 -: Септември 11, 2008, 11:16:28 am »
Марби, ако е добре вързано детето в коша не би трябвало да може да падне. Колкото до килограмите за столчето, освен тях се гледа и ръста на детето. И все пак до годинката е добре бебето да се вози в посока обратна на движението. Ели сега към края на месеца ще я местим в стола, за сега се вози в кошницата, нищо че и излизат краката и че се поти.

Каси, а вие няма ли да сте ученици по някое време (като проходите)? Аз се надявам ноември да тръгне Ели на ясла, тя сигурно и до началото на октомври ще проходи, но други неща ще ни забавят тръгването.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #61 -: Септември 11, 2008, 11:25:34 am »
Е, как може да ги слагат толкова рано да спят -12.30?! Направо нямам думи. Тя и Мия я слагаме в 2, а тя някой път заспива чак в 3. Стефи, а Дани храни ли се вече сам и успява ли? Аз не знам как да я накарам Мия да яде сама, не иска и това си е, а времето напредва и трябва да е подготвена детската градина.
<br />[link=http:
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #62 -: Септември 11, 2008, 11:41:35 am »
Най-накрая и аз да успея да стигна до компа и да се включа в седмична тема.
Здравейте,
Ние вече сме ученици в 4 ден.Тръгнахме в понеделник без рев, без нищо, дори и беше интересно, но от ден в ден все повече виждам как нещо в яслата я плаши.Първите дни страха се проявяваше в нощния сън, сега обаче започна да плаче и като я водя.На мен сърцето ми се къса и с идеята да я щадя започнах да оставям за малко по-късно воденето, но май това не помага, а влошава нещата. Отделно тя пие доста вода и още не може с чаша , а в яслата са решили , че всички деца могат всичко и независимо от моето настояване да не я притесняват с чаши и да настояват прекалено резултат особен няма. Детето се връща умряло за вода и ядене, а учителките-възпитателки там се надпреварват да се хвалят как изяжда всичко преди да я взема.Днес предстои да си задам хапливия въпрос те могат ли да изядат определено количество храна, което им е за обяд 2 пъти, ако вече са се наяли веднъж?
Не знам дали и в другите ясли процедират с ядене и вода под час, но за мен това е безумие, което правят в нашата ясла.Дават водата под час и яденето също, т.е. жаден не жаден седиш и чакаш някой да благоволи да ти даде вода и ядене също.
Аз първите дни някак се бях настроила прекалено оптимистично, но вече се усещам, че си тръгвам от яслата все по-разстроена и в главата ми се върти мисълта да оставя Габи на баба и в МОнтана, където в яслата работи наша позната и съм сигурна, че тя ще се чувства доста по-добре.Голямата дилема за мен самата е кое да предпочета :Дали детето да се чувства там по-добре на яслата с баба си и дядо си или тук да изтъпрява малко докато я вземем и да сме си заедно?Просто и в двата случая има неща, които си натежават и  с две думи в главата ми е яко разглобено, а сърцето ми е свито и сериозно притеснено.
За капак на всичи притеснения ми се добави и това, че баба ми тези дни не била добре и припаднала докато се качвала по стъпалата в блока и сега е със счупен крак в болница и чака за операция. Това е нещото, което ме спира да не давам за сега малката в Монтана, защото просто не виждам майка ми как ще се справя и с баба и с нея, все пак нали сме родители за да понасяме всички неудобства свързани с отглеждането и сами да търсим решенията, а дали ги намираме вече е друг въпрос.
ОХХХХХХХХХХХХХ, излях си притеснената и объркана душа пред Вас, само дано не съм стреснала някоя мама, която предстои да дава детето си на ясла.Моля тези, които имат вече опит да споделят техните деца как понасят яслата и дали са хранени и добре обгрижвани.
И накрая на цялата несгода естествено си имам и хубавите моменти на доволство и лична слава.Успях с участието си в няколко конкурса доста да подобря имотното състояние на семейството ни и май намерих ново призвание - фотограф.
Аз от понеделник вече съм на работа и ми е някак странно и малко .... дали ще влязва бързо във форма, че почти 3 год престои у дома си се отразяват.Вие как се справихте при завръщането?Бързо ли влязохте в ритъм?
За количките моят съвет е купувайте лека с добро закопчаване на коланите. За столчетата нещата си зависят от възможностите на родителите да си позволят най-доброто на пазара и от това с какви темпове расте детето, така че преди да тръгнете да купувате определен модел погледнете инфо за тестовете над столчета, какви са ръстовите и кг граници.
*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #63 -: Септември 11, 2008, 13:57:04 pm »
Силви, защо просто не занесеш в яслата съдчето от което пие водичка Габи? В нашата ясла ми казаха да занеса това от което е свикнала да пие, друг е въпроса, че за 2-3 седмици се научи да пие от чаша и да яде сама там. И това с даването на вода под час е много странно :? Габи не знае ли да си иска? ако си поиска едва ли ще й откажат.
А за драмата която разиграват според мен е нормално, все пак са достатъчно големи и разбират. Деси ходи 4 м., като свикна за 1 ден и сълза не пророни, след това 2м. не беше ходила и тази седмица 3 дни сутрин ме дърпаше за ръката и обясняваше как трябвало да влизам с нея при децата :lol: Днес вече нямаше драма, но пак ми обясняваше, че не искала да ходи, което аз си пуснах покрай ушите :wink:
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #64 -: Септември 11, 2008, 14:32:22 pm »
Стефи, занесох шишето, от което пие в яслата виждам как и другите майки носят техните, но възпитателката там нееднозначно ми подчертава, че децата ще пият от чаша.Шишето ми се връща празно, но факта, че като си дойде пие по 1л вода и не може да спре сам говори.Така сме и с яденето.Питам пила ли е ?Яла ли е?Казва ми се да и се храни и се адаптира чудесно, но факт е, че като я взема и мен ще изяде, а сме супер злояди и за мен нейното ядене е един огромен тормоз и яко хабене на нерви.
Отделно да ми твърдят, че се храни сама е смешно, при положение, че аз всеки ден и давам на нея лъжица и аз с моята да видя какво ще успее сама.Тя просто се забавлява да си рови и маже яденето, чат пат оближе лъжицата някой и друг път и толкова, да се яде сама няма как да стане.
За пиенето си иска, ама ние още не говориме и незнайно защо е решила че или ще каже ам-ам за водата или вада-вада, ама понякога само ме побутва и аз трйбва да се сетя.
Факта, че няколко пъти ми казват, че не можело по всяко време да разнасят шишета и да се съобразяват с всички деца кой какво иска, дали вода или ядене и че си имало ред за водата просто............
*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #65 -: Септември 11, 2008, 15:13:44 pm »
уф, кофти е това с водата и отношението на лелките :(
иначе и Деси е гладна след като я взема, аз винаги нося плодчета с мен и така докато стигнем до градинката си хапва, въпреки че аз съм почти 100% сигурна че си изяжда всичко там, защото не е злояда, но пък изразходват доста енергия, знам ли и аз...
абе по-добро от мама няма, но неможе цял живот да ги дондуркаме :wink:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #66 -: Септември 11, 2008, 15:30:59 pm »
Аз тихичко да се похваля, че Симеон вече яде храна :D 16 дена на АМ и плодови млека беше, но от понеделник си хапва манджа на обяд. През този период изчетох много за грешките при хранене, оказа се, че съм ги направила всичките и се канех да търся специализирана помощ. Диването само поиска да яде, след като видя, че не го насилвам и прибирам манджата като не иска да яде. Освен това сме с нови витамини. Кидди не проработиха, взех Саностол и явно има ефект. Ако има регрес, пак ще ви се оплача :D
За говоренето - всичките му думички почват с ф - фъфъфуй му е любима, ама няколко неща се казват така :lol: Сутрин е много приказлив, но е абсолютно неразбираем. Все още не желае да повтаря думи. Освен това, когато иска нещо, издава звук като линейка, така че на лелите в яслата ще им е трудно да разберат дали е гладен или жаден :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #67 -: Септември 11, 2008, 15:39:59 pm »
Юлия си е прекарала днес чудесно в яслата, но бързам да напомня, че тя е облагодетелствана с баба леличка. Сядала с децата на гърнето, даже в къщи питаше къде е нейното гърне. Явно си търсеше новото такова, което остана в яслата. Въпреки че от 4 мес не ползва памперси, днес и сложих памперс гащи, но те са сухи. Яла и даже е искала да ляга с другите деца, но не са я сложили от страх да не плаче като се събуди. Утре пак ще я взема на обяд, но при нас драмата предстои другата седмица. Мъжа ми заминава в командировка още в понеделник, свекървата има желание да си ходи и аз трябва да остана сама с двете деца. Решението, което ми хрумва е Юлия да стои от понеделник до петък при баба си, но в същото време ще трябва и да привиква със спането в яслата, а и вече няма да е с баба си. Вече делят групите, няма да са сборна група като тази седмица. Успокоявам се, че поне ще е опознала лелките, обстановката и децата.
Silwi25, не може всички лелки да се отнасят така с децата. Като знам майка ми как се отнася с моето, ако поне с половината усилия гледа децата в яслата те няма да имат проблем. Поговори с тях, освен това може да им занесеш и нещо да се почерпят. Брутната им заплата е 260 лв, има незаети места във повечето градини и лелките са доста натоварени. Та малко мотивация по български може да свърши работа.Иначе на мен ми казаха да си  нося шише. Но аз нямам притеснения, защото Юлия вече пие сама от каквото и да е, постига известни успехи в яденето сама, сваля си и си дига сама дрехите като ходи до тоалетна, бърше се сама и дори си хвъля сама гърнето в тоалетната. :D

Мен обаче друго ме подразни. Идва днес една майка, води си дъщерята и връчва на лелката носни кърпички, че били сополиви. Не е ли редно това дете да се върне?!


*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #68 -: Септември 11, 2008, 16:06:36 pm »
ами редно е да се върне, да, ама сестрите спят :x
ей затова всички са сополиви по 25 дни в месеца...
*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #69 -: Септември 11, 2008, 16:26:00 pm »
Да попитам за Саностола, по схема ли се пие или ...? Трябва някак си да прояде и моето дете или по скоро да му се появи най вакрая апетита, защото яде ама след грешки в моето поведение по време на хранене, но инак ми правил показно от 6 дни  8O абсолютно без нищо.

За болестите пренасяни в яслите, просто оставам отново  8O 8O 8O и  :x :x :x
Ще се пробваме, но ако сме нон стоп на "легло" нема да ходим дълго. :?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #70 -: Септември 11, 2008, 16:54:10 pm »
Хайде моля ви се сега - всички да припаднат една по една - чаках да мине една седмица за да мога да го кажа със сигурност, обаче факт - Колето се превръща в ЗЛОЯДО ДЕТЕ  8O 8O 8O 8O 8O
Яде наполовина от това, което ядеше преди. Сам отказва храна. Не си иска между храненията (той и преди не го е правил, ама тогава си ядеше достатъчно на редовните хранения). Настроението му си е екстра. Енергията също... Направо съм потресена. За сега нямам намерение да тичам след него с лъжицата - да яде - колкото иска
В очакване ....
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #71 -: Септември 11, 2008, 17:39:44 pm »
Силви, заради много разкази като твоя се бях зарекла, че чудо ще направя, но детето си на ясла няма да дам! как пък няма един положителен отзив за ясла, който да съм чула?! Как може да им дават вода под час, за храненето бих го разбрала, ама за пиенето на вода е просто необяснимо за мен. Какво толкова ще ги затрудни да дадат шишето с водичката, когато детето си поиска? Мия примерно, напоследък пие много вода -по 2 шишета понякога, а преди имаше дни, в които нищо не пие цял ден, а само вечер.
<br />[link=http:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #72 -: Септември 11, 2008, 18:04:18 pm »
Гери, на ясла няма да ходят засега. Най-рано напролет.
Мешко, е, как няма да е под час всичко, като при записването на моите, ми сервираха, че в групата с едно мед. лице и леличка са 44 деца /при обявен прием на 20/. Е, нема да стане и това е. Аз не го виждам това, как ще лягат сами, смяна на памперси, ще ядат и т.н. на всичкото отгоре са смесени.
Да питам изследванията кръв, урина, изпражнения и т.н. сега ли се носят или когато реша да ги пусна, а сега само талоните за имунизациите и бележка от док, че директорката ни не знае как стои въпроса, та трябва да провера сама тия дни на място.
Аз съм чувала майки доволни от яслата, например сестра ми, племенницата посещаваше яслата Ралица до НДК, много бяхме доволни всички. По-малко деца, чисто, топло, много свестни учителки, аз там ще пробвам догодина.

Стискам палци всички деца да се чувстват добре.
Силви, дилематата ти е голяма, дано намериш верното решение, което ще задоволява всички ви. И дано баба ти се оправи, че и това си е голяма грижа. Аз имам леля в Монтана, много хубав град.  :D

Ултра, радвам се, че Мони вече хапва нормално. Може и морето да му е повлияло  :wink:. Но на моите нещо им обърка режима и чак днес следобед поспаха нормално, та и аз с тях, което направо е чудо.

А за Коля, хм, и аз бих постъпила така, като теб, Фанита. Важно е да е здрав.
Стефи, ти на колко месеца даде Десита на ясла.  :D На плажа едно момиченце много ми заприлича на нея.
« Последна редакция: Септември 11, 2008, 18:05:50 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #73 -: Септември 11, 2008, 18:53:54 pm »
Каси, Криско също ще е ученик, за твоя протокол :D
Фани, от известно време и нашия е намалил количеството, но аз за сега го отчитам като нормално. бързат за игри какво ти ядене.
Гери, взимай чадър, ще се родиш от удобството. ние имаме Макларън, която също е с малките колелца, но те се справят повече от добре по улиците.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #74 -: Септември 11, 2008, 18:56:18 pm »
Каси, Криско също ще е ученик, за твоя протокол :D

Девата трябва всичко да знае и да отбележи в тефтерчето :lol:. Пусни снимчици на Криско, отдавна не съм го виждала този хубавец.  :D

И ние сме с двоен Макларън, освен с влакче.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #75 -: Септември 11, 2008, 19:10:09 pm »
Каси, Деси беше на 1,5 г. като тръгна, но все пак си е до дете, тя е много общителна, ходеше стабилно, самостоятелна е и т.н., така че нямаше проблеми :)

Перде, а това че ще боледува няма как, важното е да преборва бързо вирусите. По-добре сега да изградят имунитет, все пак някога ще го пуснеш на училище, предполагам :P :wink:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #76 -: Септември 12, 2008, 09:15:03 am »
Изследванията за ясла важат 1 месец, така разбрах, затова и не бързам да ги пускам, че не знам кога ще отвори яслата :(
Перде, Саностола си го самоназнаих след като Кидди не подейства. Четох по форумите от какво са най-доволни за апетит и така взех решение. До миналата година е имало Мулти Саностол, който е за 1-2 годишни специално, но сега го няма в търговската мрежа. Аптекарките твърдят, че вече се предлага само Саностол, който е подходящ за всички възрасти. Така пише и на листовката, но на официалния сайт си стои Мулти Саностол като артикул. Дава се по една супена лъжица. Аз го давам със сутрешния сок щото няма да успея да му го вкарам в устата иначе. Вкусът му е значително по-добър от този на Кидди, който дори и в сок нагарчаше. Давам 20 дена и правя почивка 10. Такива бяха инструкциите на педиатърката.
Някой да е рязал юздичката под езичето? Ние се консултирахме с двама специалисти заради къса юздичка. Единия твърди, че веднага трябва да се оперира, за да не създава трудности с артикулацията, другият твърди, че това се прави много по-късно, ако вече са забелязани проблеми с говора. Да сме изчакали да тръгне на училище, защото можела да се регулира сама. Мнения?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #77 -: Септември 12, 2008, 09:56:24 am »
Аз мисля, че Саностола и подобни сиропи имат отношение към апетита, но за деца започващи ясли и градини се провежда 3месечна терапия с имуностимулиращи препарати.най използвания при нас е Бронхо ваксом под формата на прахчета,което улеснява приема за малки деца.Приема се 10 дена с 20 почивка след консултация с педиатър.друг подобен е детския Респивакс, по същата схема.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #78 -: Септември 12, 2008, 10:00:40 am »
Ани, на Вероника и е много къса юздичката, Даскалова каза, че към 7-8 месец трябва да я резнем, за да няма проблеми с говора. Процедурата била много лека. Таткото е с къса юздичка и няма проблеми или говорни дефекти, но на Вероника езичето и се дърпа много дори при една прозявка...та и аз сега съм в чуденка какво да правя.
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #79 -: Септември 12, 2008, 10:25:43 am »
Някой да е рязал юздичката под езичето? Ние се консултирахме с двама специалисти заради къса юздичка. Единия твърди, че веднага трябва да се оперира, за да не създава трудности с артикулацията, другият твърди, че това се прави много по-късно, ако вече са забелязани проблеми с говора. Да сме изчакали да тръгне на училище, защото можела да се регулира сама. Мнения?

Ultra, д-р Бърди ми беше писал, че НЕ се оперира, ако не пречи на храненето или артикулацията. Масларски и той така каза. За вас очевидно храненето вече не е проблем (честито!), значи остава да следиш артикулацията, засега. При Дани долната, подезичната юздичка е много къса, практически няма такава. Но се храни нормално и говори отлично, само "р"-то му е фрренско. Бях решила хич да не я пипаме, но преди 3-4 месеца забелязах порозовяване на ръбчетата на венеца около долните резци и го заведох при доц. Маркова в Медстом. Тя каза, че засега няма непосредствена опасност за кръвоснабдяването на това място, но силното дърпане при говор и хранене може да причини отлепяне на венеца, препоръча операция. Аз ще търся още едно мнение, разбира се, но засега само следим какво става, защото преди 3г възраст няма как да отваря уста по команда и не може да се приложи локална упойка, а аз на всяка цена гледам да избегнем още една пълна. Тъй че посъветвай се със специалисти и не режете, ако не е нужно.

За водата в яслата - при нас също дават вода под час на всички, но тя е на видно място и ако детето си поиска, дават му по всяко време. Шишета също дават да се внасят, но колко си пият от тях не знам. Аз уча Дани да пие от чашка и засега се справя сам с 1-2 глътки вътре, иначе се олива, но щом сме на този етап, ще се научи скоро. Той има желание отдавна, само че фината моторика му беше проблем до скоро. С лъжицата все още е проблем, защото дясната ръка още има лека спастика, а лявата не е достатъчно сръчна - загребва сам в 50% от случаите, но до устата закарва едва около половината. Но у дома го оставям да се плеска, трябва да се използва желанието да прави всичко сам. В яслата яде наобяд и не е гладен после, хранят го сестрите, дано скоро да успее сам.

Габи, впечатлена съм от самостоятелните умения на Юлия, браво на нея! Беше писала за ревността към малката в миналата тема - моли я да ти помага, хвали я и подчертавай как бебето не може толкова неща, които тя умее. Този метод много помага при нас - Дани носи нови пампи за Димана, вади мокрите кърпички, изхвърля пълните пампи, носи й любимата играчка, бърше прах по скрина, абе много я обгрижва и все й обяснява "Диманкее, ти си бебе, не можеш, виж сега бате как пишка на гърне... (примерно)". И ако забравя да го похваля, сам си вика "помощник златен" :)

Лесна и бърза адаптация на всички ученици, злоядите да прояждат, лошо спящите да си оправят режимите и всички да са здравички!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #80 -: Септември 12, 2008, 10:32:30 am »
Изследванията, важат 2 седмици, тия за чревните бактерии, кръв и урина не повече от седмица, а при самото постъпване бележка от личния лекар че няма контакт с болни детето.
Каси, в нашата ясла за сега само отбелязаха, че детето не е проходило и ще и пазят мястото, да я заведа като проходи. Иначе няма такова нещо като 40 деца и се надявам добре да се грижат за Ели, но това ще се разбере като тръгнем. Иначе ми казах, яе мога да и занеса памперси и шишето от което пие вода, така че не мисля че даването на вода ще е под час.

Фуси, и на мен ми е много болна тема това с храненето. Така добре си ядеше детето, а сега трябва да има интересна занимавка иначе блъска лъжицата, а принципно съм решила че не искам да я гоня с лъжицата, ама как да я оставя съвсем гладна...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #81 -: Септември 12, 2008, 13:31:35 pm »
Нещо става с храненето на хлапетата тази седмица май. Мия отказа за закуска всичко, което е различно от АМ и цяла седмица пие мляко. Но пък на обяд хапва добре и не мога ад се оплача.
И тя е с къса юздичка и ми казаха точно това, което и на Стефи са казали -ако не й пречи на храненето и на говоренето, няма нужда от интервенции. Е тя много малко говори, но пък изговаря думите изключително правилно, така че не виждам проблем на този етап.
<br />[link=http:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #82 -: Септември 12, 2008, 14:08:58 pm »
:hello: :hello:Привет и от нас!

Пожелаваме лесна и бърза адаптация на всички ученици.
Да приемат социалния живот спокойно и лесно, та мамите да нямат грижи и тегоби!

Нашия Тате се разболя и завръщането ни в Софето се отлага за някой и друг ден та все още на Юг.
Използваме времето пълноценно и днес бяхме на среща с три Зачатъчни Дами-Бори, Ема и Принцеска + още една неродена Мома!

Много искаме да ходим, но все още сме далече от тази завена цел!
Обаче МаКе Митак откри колко силно може да вика и огласяме Джумаята с мощни крясъци!

Мармотче , моля те, предай на "помощника златен" една  :balk_104: от мен!
Само като си го представих и душата ми се размаза!

 :sunshine: ев и усмихнат Уйкенд!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #83 -: Септември 12, 2008, 15:30:03 pm »
Здравейте, в някои от предишните теми ставаше въпрос за шофьорските курсове, та да се похваля и аз. След пет месеца курс, най-после взех книжка. И сега така да се каже ще почвам да се уча :D
Това, което си мисля, че беше моя грешка, че започнах курса, а Жорко беше много малък. И се разкъсвах между грижите за него, хормонални бури и курмуване в Пловдив. Така че, млади майчета помислете добре, че аз доста зор видях :D
Гери, на теб специално пожелавам успех и да се справиш по-бързо от мен :balk_103:
*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #84 -: Септември 12, 2008, 16:16:42 pm »
Честито Яна! :) Благодря ти за пожеланието, но като гледам и аз до 5 месеца ще ги докарам. На 1 юли съм се записала, листовки най-рано ще държа около 6 октомври, а кормуване изобщо незнам кога, предвид че сигурно и допълнителни часове ще са ми нужни ( много съм смотана  :oops: ). Ама дано го взема накрая... :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #85 -: Септември 12, 2008, 16:25:42 pm »
То и аз и допълнителни часове, след това пътуване извън града, пак допълнителни часове и така до днес. Честно казано по-щастлива съм, че свърши от колкото от изпита.
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #86 -: Септември 14, 2008, 11:00:50 am »
Някой ползвал ли е шишетата на Tommee Tippee? Ние сме с Авент, но на Сами тези, които са от 6+ го давят, а тези от 3+ му вървят бавно. Пробвх и би фрии, но и тях не му харесват.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #87 -: Септември 14, 2008, 11:36:13 am »
Някой ползвал ли е шишетата на Tommee Tippee? Ние сме с Авент, но на Сами тези, които са от 6+ го давят, а тези от 3+ му вървят бавно. Пробвх и би фрии, но и тях не му харесват.

моята приятелка има дъщеричка на 9м. и са с тези шишета от новородена,много е доволна от тях.Аз нямам личен опит обаче.
 Ние днес летим с дребчо,стискайте ни палци,че пак се е разбил един самолет.  :(
<br />
*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #88 -: Септември 14, 2008, 11:41:41 am »
Зори, приятен полет и да не се впускаш в мисли за катастрофи. И аз четох за инцидента в Русия, но ти си повтаряй, че за 1-2 дена не може да се случат толкова нещастия накуп.
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #89 -: Септември 14, 2008, 12:05:50 pm »
Някой ползвал ли е шишетата на Tommee Tippee? 
Една приятелка ми ги препоръча.
Хубави са ! Доволна съм от тях.
При нас Авента не мина, както и други марки, но от тези няма отказ.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #90 -: Септември 14, 2008, 14:18:58 pm »
Малката е с 39 температура.  :(Взе да ми писва. Още не сме изчистили нослето от миналата седмица  :x
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #91 -: Септември 14, 2008, 15:13:12 pm »
 :x Тез градинииии. Както казва сестра ми - Не са в полза за работещите родители, а само ядове.

*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #92 -: Септември 14, 2008, 18:07:11 pm »
Благодаря ви за отговорите!
Зори, мила лек път и не си мисли такива неща!
Лиде, дано скоро се оправите.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Слънчева септемврийска седмица 08.09.-14.09.2008г.
« Отговор #93 -: Септември 15, 2008, 00:36:04 am »
Мармотче, благодаря за инфото - много ми помогна!
Ани, едната консултация беше с Даскалова, затова исках и други мнения :wink:
Зори, пиши веднага, щом успееш, че да не те мислим :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde