0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

аз неговоря за несшто което не сам сигурна, в момента правя инвитро то4но при тези вапросни доктори за които ти твардиш 4е не са там- и МАРКОВА И КОЗОВСКИ СЕ НАМИРАТ АГ на ет 7 ВИП отделение ! лека и прьс на доктор  4ернева! грешна ти е информацията!
Ужасно много грешки правиш мила! Оправи си правописа.
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Извинете ме,но ще задам един  тъп въпрос ,който и до днес не ми е ясен :oops:
Как се прави статистиката за успеваемост?
Т.е  при полужителен тест ли или живо родено бебе?
4ела съм  теми и все едни спорове и скандали и все не ми става ясно :?


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Два вида е, Вали. Единият показател е брой  клинично установени бременности (наличие на ембрион с пулсации) / на трансфер, а другият показател е брой на родените бебета (baby take-home rate) / на трансфер.
« Последна редакция: Декември 14, 2010, 12:59:26 pm от cygnus »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
основният показател е т.н. take baby home. в крайна сметка - това е успех от лечението на стерилитета, другото е вятър.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Аз съм за втория зна4и. :wink:
Когато си прибереш души4ката/те у дома и си ги гушнеш.Т
Това е успеха за мен :lol:


Д-р Стаменов,обичаме ви!
И аз се зарадвах... и после, разочаровах.. като видях темата.
Но явно не е случайност, че я повдигаме отново. Време е вече да видим статистика за работата на българските клиники!
Може би ние, пациентите, трябва да настояваме да се появи най-после...?!
 
Ето, като това например (мисля, че cygnus говори за такава статистика):
https://www.sartcorsonline.com/rptCSR_PublicMultYear.aspx?ClinicPKID=0
http://www.sart.org/frame/detail.aspx?id=3893

Симпатиите към лекарите са хубаво нещо, но да се основаваме само на тях, това не е прагматичен подход при избор на клиника. Статистиката (достоверната!) най-малкото ще ни помага при избора.

Щом клиниките се отчитат пред Агенция по трансплантация, заначи тя трябва да може да води такава статистика.
А за Фонда е абсолютно наложително да отчете резултати и затова се надявам скоро да видим поне тях, макар и да не е минало достатъчно много време....

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Извинявам се че се намесвам но искам само да споделя че преди около два месеца ми звъннаха от Клиника Малинов за да ме попитат,децата кога са родени,в кой месец,от кой опит и т.н.и всичкото това по нареждане на Министъра на здравеопазването да се прозвънят всички пациенти правили опити по фонда във връзка с предстоящо изготвяне на статистика за успеваемостта на клиниките.
Дано скоро наистина има такава статистика и да е видна за всички.

Дано, но миналата година също прозвъняваха жените минали процедура пък статистика не видяхме. Все пак да погледнем позитивно и оптимистично и да вярваме, че 2011г. ще е по-добра.
Това с прозвъняването е добре, защото поне знаем, че в Министерството на здравеопазването трябва да постъпи тази статистика. Все пак я има "някъде там". Това означава, че може и от министерството да се вземе (само разсъждавам на глас).
« Последна редакция: Декември 18, 2010, 14:17:23 pm от Magdalena78 »
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
момичета, издърпвам тази темичка напред, тъй като ми предстои подаване на документи по фонда. моля за инфо къде може да се видят статистики за успеваемостта на клиниките в България.
принципно аз посещавам клиника Щерев, но и в техния сайт неможах да видя статистика.