0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #220 -: Септември 17, 2008, 15:20:28 pm »
Gery, мисля, че Димитрова също ще те прати при друг лекар за фетална ехокардиография. Моят съвет е да си запишеш яас за ФЕ. Доколкото знам само Томова прави ФМ и ФЕ, но тя всъщност е детски кардиолог. Успех на прегледа!


*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #221 -: Септември 17, 2008, 15:21:10 pm »
Що ли имам някакви спомени, че за заешка устна д-р Даскалов ни гледаше в по-късна седмица?

Ех, че хубава новина!!! Дано по-бързо малчовците да се приберат при мама и татко!!!
Abloy, то и аз няколко пъти взимах направления от джипито, ама вече ми е неудобно, пък и последния път имаше адски много грипозни хора пред врата й, само като ги видях и бързо, бързо се отказах  :(
Няма място за неудобство. Нали за това си плащаме редовно данъците?
Айде, като си помислиш, че го правиш за бебето и бързо ще ти мине неудобството  :lol:.

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #222 -: Септември 17, 2008, 16:24:52 pm »
Някой да знае нещо за Тамара?  :D

Хей, пак съм тук. Няма да забравя да ви се похваля.
С Никола вече сме в къщи. И не мога да го опазя от брат му. Аз вече съм била майка, баща му е бил татко, само той сега ставал батко, така че бебето било негово. Докато чакал пред вратата да ни изпишат се информирал за всички видове упойки и сега чака да сваля лепенката за види къде са ми спорили шкембето, че от неговото раждане белегът не личеше баш. Освен това разпита подробно и за помпата за кърма... Но други бебета вече не му трябвали, чак когато това порасне и реши да става батко, чак тогава.
А Никола спинка и папка. Роди се 3,570 кг и 51 см на 12.09 - дебеланчо. И като е гладен крещи и си завира ръцете в устата. Прилича на брат си, ама честно казано си му личи, че е роден две седмици по-рано... но ще навакса, няма страшно.

А да - и за секциото. Аз не вярвах, но наистина кърмата при планово секцио слиза по-късно. С марио на третия ден вече можех да си го кърмя нормално, а тук на петия. Но това е трудна мисия, когато той е свикнал 5 дена с биберон... но ще се справяме някак си.
А за възстановяването... ами сега беше много по-бързо. Първият ден ми беше много гадно че съм вързана за леглото. На вторият станах и след като се напих с къде/каквото намерих остана само някакво досадно придърпване. А миналият път вторият и третият ден ми бяха кошмарни, чак на четвъртия бях така.
Явно не е определящо поредността на секциото, а нещо друго.

Ми май е това за сега.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #223 -: Септември 17, 2008, 16:31:38 pm »
Тамарчик, да сте живи и здрави цялата банда - мама, татко и батко, най-вече адаша Никола. Да се гледате, да сте щастливи и много радости ви желая! Много се радвам за вас!!!

Редно е да пуснеш една тема, пък! В Дългоочаквана!!!

 :D
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #224 -: Септември 17, 2008, 16:33:17 pm »
Добре дошъл на Никола! :D
На него здраве и да папка повечко, а на тебе бързо възстановяване! А на гордия батко - освен здраве и да помага повечко и качествено!  :lol:
 :welcome_1:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #225 -: Септември 17, 2008, 16:34:27 pm »
Тамара, welcome back :bighug:

Много бодро звучиш и полезен опит споделяш :D.

Аз понеже май не съм попаднала на темата за Никола, искам да ви пожелая да сте здрави, а Никола да порастне един прекрасен, отговорен и привързан към семейството си човек! Пиша това като сестра, имала късмета да е до брат, роден на 12 Септември :D

Ааа, и нашето бебе щеше да е Никола ако беше момче, но май ще сме с Яна, та ще пропусна това удоволствие.
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #226 -: Септември 17, 2008, 17:10:25 pm »
 Тамара, честито! Да ти е жив и здрав момъкът! Бързо възстановяваве ти желая!Много щастие на цялото семейство!

 Ей, добре че ЦРУ-то работи, та ми подадоха данна да вляза тук, че както надзъртам рядко...щях да пропусна!
« Последна редакция: Септември 17, 2008, 17:24:47 pm от Жекова »
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #227 -: Септември 17, 2008, 17:15:03 pm »
Тамара да ти е жив и здрав Никола и много да ви радва! :) Пусни си тема...

Знам, че д-р Димитрова, не се занимава с фетална ехокардиография, но ако и тя го види и предполагам, че ще ме вмъкнат при Спасов. А всъщност до колкото знам и да има нещо и да няма, нищо неможе да се направи на този етап, а идеята е да се знае и като се роди с някакъв дефект да се реагира адекватно, или бъркам?
Иначе сърцето си беше добре оформено имаше си всичко, просто в ляво се виждаше някаква бяла точка...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #228 -: Септември 17, 2008, 17:17:51 pm »
Tamiiiiiiiii, 4udesna novina!!!
Da vi e jivo i zdravo mom4enceto!!!
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #229 -: Септември 17, 2008, 17:18:09 pm »
Честита радост Тами!

Да ви е жив и здрав юнака и само радостни мигове край него да имате.

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #230 -: Септември 17, 2008, 17:42:13 pm »
мерси момичета

оспамих ви темата
пускам друга в дългоочакваната
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #231 -: Септември 17, 2008, 17:46:43 pm »
  Честито, Тами!  :D Да ви е жив и здрав малкия Никола! :D
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #232 -: Септември 17, 2008, 17:58:43 pm »
Тамара честито!
Да ви е жив и здрав Никола и много да ви радва!



И ние сме на 12.09 :)
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #233 -: Септември 17, 2008, 18:37:02 pm »
И на вас честито (и тук) :)

Явно 12.09 си е хубава дата. В Токуда бяхме планирани две за 12.09, а имаше 6 раждания и едно на 11.09 през нощта. Дано да им е на късмет.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #234 -: Септември 17, 2008, 20:11:19 pm »
Тамара, честито и от мен още веднъж! /и тук :D/
Гери, стискам палци тревогата да е фалшива и на следващия преглед всичко да е наред! :crossfingers:

Лотусче, много ти благодаря за инфо-то. Аз днес се чух по телефона с д-р Дяволов и следващата сряда ще е първият ми преглед при него. За датата на секциото не знам още :D, доста далече е...живот и здраве само да е...около 8-10 ноември може би :D Поздрави на Mary и ви стискам много палци всичко да се развива нормално! Ако се наложи по-рано да дойда в Майчин дом ще се обадя непременно!
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #235 -: Септември 17, 2008, 20:42:34 pm »
А всъщност до колкото знам и да има нещо и да няма, нищо неможе да се направи на този етап, а идеята е да се знае и като се роди с някакъв дефект да се реагира адекватно, или бъркам?
Иначе сърцето си беше добре оформено имаше си всичко, просто в ляво се виждаше някаква бяла точка...

Гери, днес една позната ми беше на гости и стана въпрос за нейното раждане. Тя има момиченце вече на 4 години. Наложило се е да роди няколко дни по-рано, но наистина дефекта на сърцето на нейното детенце, който са открили по време на бременността е бил отстранен след раждането. Дано при вас всякакви сложни сценарии да се разминат и да получиш една успокоителна новина при следващия преглед.
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #236 -: Септември 18, 2008, 11:12:16 am »
Здравейте!!! Честито момче на Тамара!!!
Аз да докладвам. Вчера бяхме на преглед с бебо. За мое най-голямо учудване док го измери 1,800 кг  8O, при все че коремът ми е доста малък. Но по-важното е, че се е обърнал надолу, че нещата с него са добре и че за сега няма противопоказания за вагинално раждане. Предписа ми Малтофер Фол заради хемоглобина (беше 114 преди 20-тина дни) и ми увеличи дозата на магнерота, че напоследък доста ми се втвърдяваше корема. Все още не съм решила къде ще раждам, но като цяло колебанията са ми между МД и Шейново. Най-вероятно, където и да отида няма да си избирам екип, защото цените са доста високи.
Ами това е засега, май доста се поувлякох с писането  :oops:
Лек ден на всички  :D
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #237 -: Септември 18, 2008, 11:29:47 am »
Честит син на Тамара, да ви радва много. И той да стане батко  :wink:

Утре ще докладвам какво става с бебка, не съм ходила на преглед от 11.08 , но и не съм много притеснена чувствам се прекрасно вече имам доста голям корем  :oops:
Да ви кажа очаквам да се роди голямо бебе имайки впредвид колко сме големи с таткото и на ръст и на килограми. Аз определено се спрях да раждам в Шейново, но при кого незнам колебая се. Има още време.

Лек и спорен ден на всички.


*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #238 -: Септември 18, 2008, 12:14:32 pm »
Гери, препоръчвам с две ръце доц. Велковски от 3-а градска! Той прави ехокардиография, и е много добър специалист.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #239 -: Септември 18, 2008, 15:58:48 pm »
Принцеска, леко раждане.
Като гледам лентичката, все още предстои
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.