0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #180 -: Септември 11, 2008, 17:56:31 pm »
Едва днес прочетох отговорите ви.Аз се притеснявам да не би да са ми малко килограмите но явно всичко е наред.По мои наблюдения се качват на семица по 1 кило-незнам как е при вас.Освен това ме налягат едни киселини от време навреме.
Успех на всички!!!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #181 -: Септември 11, 2008, 19:27:00 pm »
с тази си бременност почнах да качвам от 15 седмица насам, значи на около 2 седмици около килограм съм качвала
Гери, предната ми бременност е долу горе по същото време- с около 6 седмици е разликата в момента на забременяване  :D
днес бяхме на преглед, кръвното ми продължава да е ниско (90/50), но всичко друго е наред, пола се потвърди и този път, но ще чакам да мине втората ФМ при д-р Даскалов на 19 да съм сигурна, че говоря правилно  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #182 -: Септември 11, 2008, 22:40:26 pm »
днес бяхме на преглед, кръвното ми продължава да е ниско (90/50), но всичко друго е наред, пола се потвърди и този път, но ще чакам да мине втората ФМ при д-р Даскалов на 19 да съм сигурна, че говоря правилно  :D[/color]

Хм, този път гадателските ми умения ме подведоха.  :lol:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #183 -: Септември 11, 2008, 23:49:31 pm »
Момичета нормално ли е -аз съм в началото на 7-ми месец и да съм качила 11 килограма?

ами нормално е,защо да не е.
 Аз в седата на 6-ти месец бях качила само 6 кг.,родих в първият ден от 9-ти месец и бях +27 кг. 8O,т.е. после за 2,5 месеца качих 20кг.А хич и не бях малко като забременях - 70кг.Четири дни преди да родя бях 97 , сега съм 67.

Mpia, Tamara, леко раждане и здрави бебета!
<br />
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #184 -: Септември 12, 2008, 10:47:04 am »
Мини, аз винаги имам разлика от 2-3 килограма между лятото и зимата. Но си признавам, че толкова малко килограма не съм била преди, долна граница ми 53, но покрай Ели е такова търчене, а и стреса около всички останали неща ми се отразява, аз лесно смъквам и трудно качвам. Но да не говоря много, около Нова Година като се успокоя ще видим колко ще стана ;).

Аз съм на фетална морфология в понеделник, вече нямам търпение и се надявам всичко да е наред с бебчето. С Ели ходех на 2 седмици на УЗ, сега не съм ходила от 2 месеца  :oops:.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Anika85

  • ***
  • 195
  • Много се обичаме
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #185 -: Септември 13, 2008, 11:56:40 am »
И аз се притеснявам за килограмите. Досега съм качила 10 , забременях на 54, сега съм 64. Много ми се виждат, лошото е че винаги съм се пазила, и съм внимавала какво ям. Докато правихме опити за бебе бях на диета 2 месеца и смъкнах 7 килограма , бях много напълняла. И си ги върнах до 5- ят месец , че и отгоре.Успокоявам се с това, че бебчо като се роди живот и здраве и ще смъквам покрай грижите около него.


Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #186 -: Септември 13, 2008, 18:46:46 pm »
И аз им се боя на килограмите. До 20-та седмица не бях качила изобщо. Пълна нула. И после - фрас - към края на 26-та седмица - 4.5 кг плюс!!!  8O
Знам, че като за началото на 7-ми месец не са много, притеснява ме скоростта, с която се появиха.

Но да не си помислите, че се тровя заради естетика или нещо подобно! Просто - като изключим бебето, което вчера го премериха приблизително килограм, плацента и прочее, другите килограми са вода - отоци! Пусто и аз нали все чета, най-големият ми страх е от еклампсия и прочее токсикози, които са свързани със задържане на вода и отоци. Подувам се - глезени, бедра, под очите и т.н и се чудя кое подуване е естественото бременно и кое -сигнал за проблем..

Някой от вас има ли опит с подуването? Какво и доколко е нормално?
« Последна редакция: Септември 13, 2008, 18:48:33 pm от Saule_Nova »
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #187 -: Септември 13, 2008, 19:10:56 pm »
Здравейте момичета!
Надявам се да ме приемете при вас.Бременна съм в 18 г.с.след ин витро при др.Владимиров -първи опит.Бебката е мома,вече се знае   :balk_46:
Пожелавам лека и безпроблемна бременност на всички.
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #188 -: Септември 13, 2008, 21:07:07 pm »
vmincheva, добре си ни дошла! Желая ти леки месеци до края и само приятни емоции!
Цитат
Подувам се - глезени, бедра, под очите и т.н и се чудя кое подуване е естественото бременно и кое -сигнал за проблем..

Миличка, едва ли има 'естествено бременно' подуване. Задържането на вода не значи, че трябва да пиеш по-малко вода, например. Напротив, пий повече вода (тази дето се задържа няма нищо общо с изпитата). Правили ли са ти наскоро изследване на урина и хемоглобин?
Единственото ми патологично подуване преди години беше от остра и нелекувана анемия. Но това е при мен. Сега не съм се подувала...Е, с изключение на едно отичане на краката от дълго стоене права.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #189 -: Септември 13, 2008, 21:27:47 pm »
Saule_Nova, направи си изследване за Албумин в кръвта и урината.
Напълно възможно е да са завишени стойностите.
Аз бях така почти през цялата бременност, препоръчва се спиране на солта и повече пиене на вода, и все пак консултация с лекаря ти.
Няма страшно, като родиш, ще ти мине :D :wink:
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #190 -: Септември 13, 2008, 21:45:12 pm »
Saule_Nova, непременно си мери редовно кръвното налягане и изследвайте за албумин в урината.  Подуването не е нормално в тези рамки, които описваш.  Още повече, че вече не е толкова горещо, та дори и краката, когато е нормално да се подуват в жегата, би трябвало да поспадат, а какво остава за останалото.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #191 -: Септември 13, 2008, 22:08:08 pm »
Принцеска,страхотна среща с бебето и леко раждане!!!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #192 -: Септември 13, 2008, 22:19:48 pm »
Благодаря много, Гане, да ти се връща като му дойде ред  :crossfingers:!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #193 -: Септември 13, 2008, 22:55:47 pm »
И от мен стиснати палци за принцеска. Да мине като по вода всичко.  :D

Някой да знае нещо за Тамара?  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #194 -: Септември 14, 2008, 12:00:47 pm »
Тамара вероятно е родила, Каси виж от кога не е влизала тук.  :lol:


*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #195 -: Септември 14, 2008, 15:40:24 pm »
*Принцеска*, желая ти леко и безпроблемно раждане! Прекрасна среща с малкото, така чакано и жадувано бебенце! :crossfingers:

vmincheva, желая ти спокойна бременност и много хубави оставащи бременни месеци! :D

Момичета, някой да има пресни впечатления от Майчин дом - София? Ще раждам там с планирано секцио при д-р Дяволов. Ако някой има инфо относно условията там, цени и въобще всякакви впечатления ще съм благодарна на съвети и мнения. Може и на лични. Благодаря предварително!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #196 -: Септември 14, 2008, 20:44:27 pm »
Тамара вероятно е родила, Каси виж от кога не е влизала тук.  :lol:

е, видях  :wink:.

Елма, моето инфо е, че от д-р Дяволов има доста доволни момичета специално тук.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #197 -: Септември 15, 2008, 00:02:18 am »
И аз съм чувала добри отзвиви за Дяволов.
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #198 -: Септември 15, 2008, 08:43:34 am »
Добро утро.

Взех да се замисля къде ще раждам. Ходех при д-р Благоева, която преглежда в клиниката на д-р Владимиров и работи в бившата ТК. Оказа се че когато ми е термина тя вече няма да работи там. :-( Другия вариант който мислех е Шейново. Там ми е правена лапароскопия от д-р Попов и пролетта лежах за задържане. Болницата ми е позната както имам и впечатления от няколко доктори там.
Ако някой има пресни впечатления нека ги сподели.

Весел и прекрасен ден макар че навън заваля.
А на мен ми е първи работен след 20 дни почивка :-(
Още маллко ми остана да ходя на работа :-)


*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #199 -: Септември 15, 2008, 09:30:33 am »
Елма, аз съм раждала планово при д-р Дяволов.Както са казали и другите много съм доволна.Незнам какво те интересува, ако искаш пиши на лични.Прекрасен човек и много добър специалист.Нямам никакви забележки :lol:
17.01.2005                                                                              21.11.2013