0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Сраствания от операция
« Отговор #20 -: Февруари 13, 2006, 23:33:34 pm »
и забравих да спомена най-важното - консултация със специялист- това е толкова важно че повечето хора включая и себе си не осъзнават докато не стане късно
*

    Anonymous

Сраствания от операция
« Отговор #21 -: Февруари 13, 2006, 23:50:10 pm »
Цитат на: Starlet
Точно така Наха тове се мъчим да разясним на Денди  :) !!! Тоест първо да си направи една цветна снимка и тогава ако се наложи лапаро. Ама тя още се инати нещо. Иска с един куршум два З..КА  :D да ме пощава Зайчето че използвам този израз, ама като е толкова удобен.  :D


Ей  :balk_83:  :balk_87:  :balk_70:  :balk_71:
*
Сраствания от операция
« Отговор #22 -: Февруари 13, 2006, 23:51:42 pm »
Офффф, сори госта съм аз  :oops:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Сраствания от операция
« Отговор #23 -: Февруари 14, 2006, 00:28:19 am »
Цитат на: dendy
Офффф, сори госта съм аз  :oops:


 :balk_71:  :balk_48:  :balk_68:  :balk_70:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Сраствания от операция
« Отговор #24 -: Февруари 14, 2006, 06:15:57 am »
Dendy , аз съм имала две операции по спешност /лапаротомии/ - спукана киста и двата пъти, преди 5 години. Винаги съм мислила, че тръбите са ми са запушени, дори се бях подготвила психически за лапароскопия. Днес правих ХСГ и за мое учудване и двете ми тръби са проходими . Преди  контрастното вещество ми направиха леко продухване, което беше болезнено. Но след това нямаше болка, по-скоро неприятно усещане. Процедурата според мен е лека и няма място за притеснение. Минава бързо, а и е най-лесния начин да се види състоянието на тръбите. Без ХСГ или лапаро всичко е в сверата на догатките и съмненията, но си мисля по-добре, по-малкото зло. Хубаво е, че имаш време, може и да не ти се наложи!  :wink: Успех!
*
Сраствания от операция
« Отговор #25 -: Февруари 14, 2006, 12:22:37 pm »
По отношение на физиотерапията аз съм с две ръце за. И на мен и на моя приятелка ни е помагала. Моята приятелка имаше запушени тръби и вследствие на физиотерапията успя да забременее.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Сраствания от операция
« Отговор #26 -: Февруари 14, 2006, 13:04:05 pm »
Цитат на: naha
абе не знам за тея снимки ама и аз бях предобедена тои лекаря каза че не боли ама не боли само ако няма срасвания но всичко се изтърпява до колкото знам няма умрял от това :)


Та значи това дали ще те боли или няма при цветна снимка не зависи от срастванията. Може и да нямаш сраствания и да те боли, както и обратното. Болката зависи от индивидуалния праг на болка при всеки човек.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Сраствания от операция
« Отговор #27 -: Февруари 14, 2006, 13:06:43 pm »
Цитат на: kandy
По отношение на физиотерапията аз съм с две ръце за. И на мен и на моя приятелка ни е помагала. Моята приятелка имаше запушени тръби и вследствие на физиотерапията успя да забременее.


kandy тук говорим за цветни снимки и лапаро, никъде не се е споменавало за физиотерапия, но щом повдигаш въпроса ето и моя отговор. Това е невъзможно от физиотерапия да ти се отпушат тръбите, най-вероятно твоята приятелка не е имала изобщо запоушени тръби.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Re: Сраствания от операция
« Отговор #28 -: Февруари 14, 2006, 13:11:26 pm »
Цитат на: dendy
Винаги ли след операция се полу4ават сраствания? Физиотерапията /нагревки/, може ли да ги предотврати? До колко пре4ат при забременяване? И какво правим, ако имаме съмнения?
 Отговарям на това мнение по принцип във форума. То е първото по темата. А по отношение на физиотерапията знам, че не може да ги отпуши, но се отпуска фибриалния апарат на тръбата и може да се докара до частично пропусклива. Поне така ми обясниха.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Сраствания от операция
« Отговор #29 -: Февруари 14, 2006, 13:19:16 pm »
Цитат на: kandy
А по отношение на физиотерапията знам, че не може да ги отпуши, но се отпуска фибриалния апарат на тръбата и може да се докара до частично пропусклива. Поне така ми обясниха.


Ами това което са ти казали е валидно при частично запушване или слепване. Но ако е така диагнозата няма да е запушени тръби. А за физиотерапията трудна работа да оправи сраствания тя просто разтяга тъканта около срастването и не се усеща то. Но неможе да премахне срастване.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Сраствания от операция
« Отговор #30 -: Февруари 14, 2006, 13:23:27 pm »
Е да, аз не обясних изцяло процедурата, която и направиха. Значи първо и продухаха тръбите - чрез издуване - не хидротубация, не цветна снимка, а на един уред чрез който вкарват въздух и после ходи две седмици на нагревки, интензивно и следващият месец забременя. Така беше при нея. Не знам кое и е помогнало. Но е факт, че физиотерапията помогна. Аз също бях с констатирана запушена тръба - дясна, след физиотерапията на следващата цветна снимка пропускаше контрастно вещество.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Сраствания от операция
« Отговор #31 -: Февруари 14, 2006, 13:29:34 pm »
Цитат на: kandy
Е да, аз не обясних изцяло процедурата, която и направиха. Значи първо и продухаха тръбите.......... Аз също бях с констатирана запушена тръба - дясна, след физиотерапията на следващата цветна снимка пропускаше контрастно вещество.


Виждаш ли не физиотерапията е помогнала, физиотерапияте е помогнала за предотвратяването на повторно залепване и възпаление след продухването. А, за твоята тръба явно е имало спазъм или леки слепвания които може и от самата цветна снимка да са се поправили.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Сраствания от операция
« Отговор #32 -: Февруари 14, 2006, 15:56:17 pm »
Ей, момичета, не се плашете - абсолютно не е задължително да се получат сраствания след операции, ако са направени като хората.

Ето какво стана при мен:

2000г. - Абразио заради полип на маточната кухина;
2000г. - Отворена коремна операция за махане на миома;
2001г. - Абразио, съмнения за полип.

2005г. - Диагностична лапароскопия. Тръбите проходими, със запазен фимбриален апарат. Няма нито едно срастване в следствие от коремната операция.
2005г. - Оперативна хистероскопия, заради съмнения за полип. Огледаха кухината - освен участъка с останалото парче полип, кухината е гладка и без проблеми. Тръбите откъм матката - без проблеми.

Така че, не се притеснявайте толкова, а внимателно подбирайте кой да ви оперира при нужда :D

На всички успех :D
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Сраствания от операция
« Отговор #33 -: Февруари 14, 2006, 15:58:39 pm »
Цитат на: kandy
Цитат на: dendy
Винаги ли след операция се полу4ават сраствания? Физиотерапията /нагревки/, може ли да ги предотврати? До колко пре4ат при забременяване? И какво правим, ако имаме съмнения?
 Отговарям на това мнение по принцип във форума. То е първото по темата. А по отношение на физиотерапията знам, че не може да ги отпуши, но се отпуска фибриалния апарат на тръбата и може да се докара до частично пропусклива. Поне така ми обясниха.


Канди, аз имах предвид друго, дали след като са те оперирали, и си правил физиотерапия има вероятност да не са се полу4или сраствания. Не, че физиотерапията ще ги премахне  :wink:
Сраствания от операция
« Отговор #34 -: Февруари 22, 2006, 20:29:40 pm »
Бях на 16 г. когато се наложи да бъда оперирана от апандисит. В следствие на тази операция след 10 г. се оказва че съм със запушени тръби и сраствания по матка, яйчници, черва и каде ли още не. Срастванията са били толкова големи, че не ми помогна нито лапероскопия, нито пластика. По въпроса за цветната снимка - и двата пъти ме болеше и то много. Има момичета който пишат че при тях е продължила 2-3 минути но при мен втория път бяха 25 мин. по часовник /в майчин дом/. /Можеби защото имаше студенти не знам а може и заради срастванията на тръбите който не са били премахнати/. Искренно ти пожелавам успех, каквото и да решиш :)



*
Сраствания от операция
« Отговор #35 -: Февруари 22, 2006, 21:32:17 pm »
Мен ме оперираха от апандисит още като бято бях на 8 години, значи преди 20 години. През пубертета проблемите започнаха да си личат, постоянни болки вдясно особенно през студените месеци - в резултат на операцията се бяха получили прераствания или сраствания в дясно. Вследствие на физиотерапията - 2-3 години по 10 процедури годишно нещата се пооправиха. В смисъл болките намаляха. Правила съм и персуфлация и цветна снимка. Цветната снимка продължи 5 -10 минути от лягането ми на масата. Не ме болеше, но отношението на ренгенолога беше отвратително, да не говорим за лекарят, който беше много груб, но в крайна сметка минава и заминава след 3 дена като спря и кървенето не се и замислях за процедурата. Правих процедурата в Тина Киркова.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Сраствания от операция
« Отговор #36 -: Февруари 25, 2006, 18:39:02 pm »
хари77 ти къде си правила лапарото и защо не са могли да оправят нещата. мен преди близо три седмици ми правиха лапаро в майчин дом  от думите на лякаря и от оперативния протокол ми стана ясно че срастванията са много ( имам преди близо 3г коремна операция ) - матка с малък таз, яичник с дебело черво тръба за яичник и още много много които са оправени сега ми предстои физиотерапия ( след предната операция никои не си направи труда да ми каже че това е важно- както и да е) и след два месеца съм на контролен преглед ( дано да е наред всичко) много е интересно че сраствания може да се получат и без операция и обратно да не се получат след такава ( странно нещо е природата)
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Сраствания от операция
« Отговор #37 -: Февруари 25, 2006, 18:41:59 pm »
а между другото мен ме е боляло ( нали там където са повечето сраствания ) рядко като ходя и наи много като правим секс ( а това е ужасно :?  вместо да ти е кеф :D  те боли :cry:
Сраствания от операция
« Отговор #38 -: Февруари 25, 2006, 19:19:17 pm »
Цитат на: naha
хари77 ти къде си правила лапарото и защо не са могли да оправят нещата. мен преди близо три седмици ми правиха лапаро в майчин дом  от думите на лякаря и от оперативния протокол ми стана ясно че срастванията са много ( имам преди близо 3г коремна операция ) - матка с малък таз, яичник с дебело черво тръба за яичник и още много много които са оправени сега ми предстои физиотерапия ( след предната операция никои не си направи труда да ми каже че това е важно- както и да е) и след два месеца съм на контролен преглед ( дано да е наред всичко) много е интересно че сраствания може да се получат и без операция и обратно да не се получат след такава ( странно нещо е природата)

В майчин дом ми беше и лапероскопията и пластиката. След операцията не са ми правили физиотерапия, въпреки че една позната ми каза че това е задължително за да не се получат нови сраствания. Контролния преглед при мен беше след 6 мес. и се изразяваше в нова цветна снимка. Тогава доктора не намери едната ми тръба а другата пропуска по-малко отколкото преди пластиката. На теб кои лекари ти правиха лапероскопията? Пластика не са ли ти правили?



*

    Eli_

  • ****
  • 516
  • Тъпа и упорита !!!
Сраствания от операция
« Отговор #39 -: Февруари 26, 2006, 17:31:30 pm »
Въпроса за срастванията,физиотерапията и лапарото ме вълнува особено много напоследък. Нямам операции до момента. Като ученичка често имах възпаление на яйчниците,болки,течения - основно ме лекуваха с Гентамицин-инжекции. Винаги докторите са гледали на тези мой "болежки" ,като на нещо супер досадно и което едва ли не го има при всеки и изобщо не е важно...дори и аз така си мислех :oops:  Както вече съм споделяла от седем години сме заедно с мъжа ми,от 5 работим за бебе и нищо. При него нещата са добре.След,като изследвах всичко де що можеше да се изследва с кръв и церв. секрет /с излкючение на антитела/ и отново всичко излезе нормално се реших на цветна снимка. Направих я преди 5 месеца в АГ - Варна. Болеше ужасно,толкова,че ако знаех може би нямаше да се навия. На снимката излезе,че тръбите са проходими. Досега още не съм забременяла. Сега ходя при доц.Маркова в МД - Варна. Тя каза,че най-вероятно имам някакви сраствания в края на тръбите,като видя снимката.Изписа ми Алое-инжекции/30/ и аспирин.  При втория преглед /след два месеца/ ,след като и споделих ,че имам и болки и то силни и по всяко време в месеца в областта на яйчниците тя отсече "Ами ти сто процента имаш някакви сраствания.."и ми назначи физиотерапия за следващия цикъл /първите десет дни/. Сега ще опитам и това и ако и то не помогне - есента ще правя лапаро. Това е от моя опит. След ,като мине физиотерапията ще пиша дали е помогнала. Но мисля,че е не е много умно да се хвърляш направо на лапаро. По-добре първо си направи цв.снимка,като се възползваш от всички възможни обезболяващи,защото все пак лапароскопията си е по-сериозна интервенция.  :goodluck: