0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    alexia13@abv.bg

Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #880 -: Декември 02, 2008, 13:35:34 pm »
здражеите моми4ета.днес се обадих на имунолозите и те ми казаха 4е нянам анти тела но имам някакжи клета4ни отклонения които да ликувам с агапорин ретарт и омега 3.ако някои е бил така нека ми пи6е.благодаря страхотни сте
*

    alexia13@abv.bg

Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #881 -: Декември 02, 2008, 16:28:34 pm »
здравейте моми4ета.днес се обадих на имунолозите и те ми казаха 4е нянам анти тела но имам някакжи клета4ни отклонения които да ликувам с агапурин ретарт и омега 3.ако някой е бил така нека ми пи6е.благодаря страхотни сте
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #882 -: Декември 02, 2008, 16:42:05 pm »
здравейте моми4ета.днес се обадих на имунолозите и те ми казаха 4е нянам анти тела но имам някакжи клета4ни отклонения които да ликувам с агапурин ретарт и омега 3.ако някой е бил така нека ми пи6е.благодаря страхотни сте
Какви точно са ти отклоненията?Какви имунологични изследвания ти правиха?
 п.п. Що не се регистрираш?
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #883 -: Декември 03, 2008, 13:38:54 pm »
не6то не можах да се регистрирам предния път и сега дано да сън успяла.ми не знам кое изследването то4но казаха ми просто 4е имам някакво клетъ4но отклонение.и сега пия омега 3 и агапурин
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #884 -: Декември 03, 2008, 13:41:58 pm »
В клиника 'Малинов' си ги направих този пакет от имонологи4ни изследвания който се правел.др не знам
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #885 -: Декември 03, 2008, 17:01:07 pm »
ЗДРАВЕЙ МИЛИ99!БЪДИ СПОКЙНА И ТЪРПЕЛИВА.СКОРО ЩЕ ИМАШ ЦИКЪЛ.НА МЕН МИ ДОЙДЕ 82 ДНИ СЛЕД ПОСТАВЯНЕТО НА ПОСЛЕДНАТА ИНЖЕКЦИЯ.ВЪВ ФОРУМА ЧЕТОХ,ЧЕ МОЖЕ ДА ДОЙДЕ И СЛЕД 90-96 ДНИ.

 
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #886 -: Декември 03, 2008, 19:38:53 pm »
здравейте,момичета пиша ви за да споделя радостта си с вас и да ви дам малко надежда и вяра.днес си направих тест за бременност-беше с две чертички! :bfp: :bighug: много съм щастлива.Лятото ми направиха лапароскопия и 2 месеца пих оргаметрил след което започнахме с опитите и ето че най-после успяхме!Пожелавам на всички вас  santa2 да збъдне вашите мечти и да ви донесе  :babbycarrage:
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #887 -: Декември 03, 2008, 19:50:09 pm »
браво, лека и успешна бременност. Даваш кураж на много от нас.
Ако не си въвела своя глас горе в анкетата, моля да го направиш.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #888 -: Декември 04, 2008, 09:52:09 am »
хаххахах честито сладурче много се радвам за теб вапреки че не се познаваме аз ви чуствам мн близка всички.лека бременност и едно красиво и здраво бебче което да те прави горда майка
« Последна редакция: Декември 04, 2008, 09:54:06 am от alexia13 »
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #889 -: Декември 04, 2008, 11:22:56 am »
ЧЕСТИТО И ОТ МЕН!ЛЕКА И УСПЕШНА БРЕМЕННОСТ. :bighug:
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #890 -: Декември 04, 2008, 22:58:41 pm »
Честито и от мен! Леки 9 месеца и на финала здраво и хубаво бебе!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #891 -: Декември 08, 2008, 18:47:42 pm »
моми4ета имам отклонение на нк клетките от имонологи4ните изследвания и искам да попитам имала ли е някоя от вас такъв проблем.и лесно ли се оправя този проблем.нормалните стойности са 12 а на мен ми показва 19.
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #892 -: Декември 08, 2008, 18:52:12 pm »
 alexia13 , за NK - клетките можеш да прочетеш в "Имунологични и генетични ..."
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #893 -: Декември 12, 2008, 11:42:45 am »
момичета някоя от вас не знае ли как ще се процедира с трите безплатни опита.кои ще имат право на тези процедури.на мен февроари ми предстои инвитро и не знам дали ще мога да се възползвам от тях.ако някой знае нещо не ками пише.
*

    Eti76

  • ***
  • 158
  • Координатор на Фондация Искам бебе за Пловдив
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #894 -: Декември 12, 2008, 14:27:49 pm »
Ох милата, ти не разбра ли, че може и един безплатен опит да няма?!? Май май ще ни откраднат парите под носа, политиците мили родни!
Прочети има две теми по въпроса! "За 3-те безплатни инвитро опита - Новини" и "Зависи ли нещо от нас"
Не губете ВЯРА, НАДЕЖДА винаги има, докато е жива ЛЮБОВТА:)
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #895 -: Декември 17, 2008, 18:00:00 pm »
ЗДРАВЕЙТЕ!ДОЙДЕ И МОЯ РЕД ДА СПОДЕЛЯ РАДОСТТА СИ С ВАС,МОМИЧЕТА.СЛЕД ДЪЛГОТО ЧАКАНЕ НАЙ-ПОСЛЕ И АЗ  preggo
ОТ 6 ГОДИНИ ВЪРВИМ ПО ТРУДНИЯ ПЪТ И ЗА КАПАК АПРИЛ МИ ОТКРИХА И ЕНДОМЕТРИОЗА.
ЗАБРЕМЕНЯХ НА ПЪРВИЯ ЦИКЪЛ СЛЕД ЛЕЧЕНИЕТО,СЛЕД ИНСЕМИНАЦИЯ.
ЖЕЛАЯ НА ВСИЧКИ ВАС ПО ЕДНО КОЛЕДНО ЧУДО И ПОВЕЧЕ БРЕМЕНЕЛКИ
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #896 -: Декември 17, 2008, 18:42:07 pm »
Мили приятелки ще пиша тук за да дам надежда, защото ние успяхме да забременеем и родим дъщеря ни Мария след лечение на ендометриоза!
Слава на Бог, борбата ни с ендометриозата бе кратка, за разлика от годините чакане на рожбата ни. След 10-11 години стерилитет , 2 опита ин витро - направиме лапароскопия от която се диагностицира ендометриоза, за която никой никога не бе подозирал, аз също. Никога не съм имала съпътстващите симптоми. В следващия месец след лапарото се опитахме да направим ендометриални биопсии с цел подобряване рецептивността на лигавицата в подготовката на следващото ни Икси (ние сме и с мъжки фактор) и в следващия месец стартирахме самата процедура. За първи път бях на дълъг протокол, винаги реагирах добре на стимулация (13-16 яйцеклетки при 10-14 пурегона/гонала). ЕМ е била по яйчници и пикочен мехур, също така имам и завишени АФА, заради които бях на фраксипарин почти до термин.
Интересното е че при секциото, доктора ми отново е диагностицирал ендометриозни огнища по яйчниците. Твърдението че бременноста е най-доброто лечение за ЕМ, при мен се оказа невярно, което обаче за сега за нас не е от голямо значение. :D

Сърдечно искам да пожелая дете на всяка двойка която копнее за рожба!
Въпреки че е подла, ЕМ се побеждава в повечето случаи, по един или по друг начин. Борете я!

Успех и късмет момичета!



« Последна редакция: Декември 17, 2008, 21:54:14 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #897 -: Декември 17, 2008, 19:21:29 pm »
evro , само чрез материала от ендометриалните биобсии може ли да се диагностицира ендометриоза?  Колко биобсии правихте в цикъла преди ИКСИ- то?
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #898 -: Декември 17, 2008, 21:05:25 pm »
Евро  :bighug: , твоята история наистина вдъхва кураж! Да сте живи и здрави цялото семейство и скоро пак да надуеш тумбачето ! :wink:
*

    Eti76

  • ***
  • 158
  • Координатор на Фондация Искам бебе за Пловдив
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #899 -: Декември 17, 2008, 21:27:38 pm »
Евро, честитооооо! Много се радвам за вас! Да сте живи и здрави и вие и Мимито!
Благодаря ти за куража и дано на всички нас да се усмихне щастието някой ден!
Не губете ВЯРА, НАДЕЖДА винаги има, докато е жива ЛЮБОВТА:)